Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

30 zář. 2006, 17:15

zababa: tak to se s Alfredem domluv... a jestli to je dobrej kámoš, tak ať ti pošle jednu z těch Namiki:-)))

30 zář. 2006, 17:51

ttygr píše:zababa: tak to se s Alfredem domluv... a jestli to je dobrej kámoš, tak ať ti pošle jednu z těch Namiki:-)))


anebo ať nám rovnou udělá klubovku :lol:

03 říj. 2006, 11:47

Tak už jsem si tu svou dýmečku objednal u pana Hápa. Nebude černá, ale jinak bude přesně taková, jakou jsem chtěl. :D

03 říj. 2006, 12:02

Zababa píše:Tak už jsem si tu svou dýmečku objednal u pana Hápa. Nebude černá, ale jinak bude přesně taková, jakou jsem chtěl. :D


ja to rikal :)
...budes spokojenej

08 říj. 2006, 23:28

Tak a teď mi řekněte, jakej je rozdíl mezi touhle dunhillkou za 371 €

Obrázek

a touhle Bristol de luxe za dvacetinu ceny:

Obrázek

09 říj. 2006, 05:29

ta Bristol z Rajka je estate, cili pouzita - ale i nova by asi vysla vyhodneji

ono na te Dunhillce neni nic, co by ji melo cinit tak drahou (krome toho ze je Dunhill) - normalni strojovka s kresbou jak BPK akorat bez kytu (snad :roll: ) + malinko neobvykly naustek

09 říj. 2006, 07:40

piter píše:ta Bristol z Rajka je estate, cili pouzita - ale i nova by asi vysla vyhodneji

ono na te Dunhillce neni nic, co by ji melo cinit tak drahou (krome toho ze je Dunhill) - normalni strojovka s kresbou jak BPK akorat bez kytu (snad :roll: ) + malinko neobvykly naustek


no stejny drevo jako bpk to neni urcite :)
..jen tou kresbou ho opravdu dost pripomina :)

09 říj. 2006, 14:19

piter píše:ono na te Dunhillce neni nic, co by ji melo cinit tak drahou (krome toho ze je Dunhill) - normalni strojovka s kresbou jak BPK akorat bez kytu (snad :roll: ) + malinko neobvykly naustek


Dunhill dělá dýmky strojově? To snad ne, nebo jo? Myslel jsem, že je to všechno ruční práce, akorát,ž e maj hodně dýmkarů a že jsou vysoce specializovaní. třeba náústkáři, brusiči, mořiči, ...

09 říj. 2006, 15:55

pochybuju, ze by delali takove tvary rucne . . . imho vetsina ceny je pouze za znacku

09 říj. 2006, 20:17

piter píše:pochybuju, ze by delali takove tvary rucne . . . imho vetsina ceny je pouze za znacku


no nevim ;)

09 říj. 2006, 20:53

Simon píše:no nevim ;)


jasne, treba to delaji rucne, vsechno je mozne (pokud mi nekdo poskytne link s dukazem, budu jen rad, ja ted na hledani nemam cas) - ovsem nevidim na nich zadny rozdil oproti strojovkam jinych firem - navic kdyz delaji tak klasicke tvary, nejak mi to k rucni praci nesedi. Btw kdyz uz by to delali rucne, snazili by se to snad dostat aspon nejak do kresby - to co vidim je spis ve stylu Peterson - levna strojovka.

Navic na 1. srazu mel Michal tusim Dunhillku za tezke prachy, co byla krive vrtana (toto mi rovnez k peclive rucni praci nesedi).

09 říj. 2006, 22:13

piter píše:
Simon píše:no nevim ;)


jasne, treba to delaji rucne, vsechno je mozne (pokud mi nekdo poskytne link s dukazem, budu jen rad, ja ted na hledani nemam cas) - ovsem nevidim na nich zadny rozdil oproti strojovkam jinych firem - navic kdyz delaji tak klasicke tvary, nejak mi to k rucni praci nesedi. Btw kdyz uz by to delali rucne, snazili by se to snad dostat aspon nejak do kresby - to co vidim je spis ve stylu Peterson - levna strojovka.

Navic na 1. srazu mel Michal tusim Dunhillku za tezke prachy, co byla krive vrtana (toto mi rovnez k peclive rucni praci nesedi).


vynasis celkem rychly soudy nad nejslavnejsi dymkarskou firmou ;)
...ja ve sbirce dunhilla jeste nemam, ale kazdopadne ho chci

09 říj. 2006, 22:27

Simon píše:vynasis celkem rychly soudy nad nejslavnejsi dymkarskou firmou ;)
...ja ve sbirce dunhilla jeste nemam, ale kazdopadne ho chci


slavna to jo, ale zase nejsem takovy, abych jen kvuli jmena byl presvedcen o dokonalosti jejich vyroby. Ono neznamena, ze kdyz byla tato znacka nejlepsi (placnu) pred 50 lety, tak ze je stejne dobra i ted - treba jim uz de jen o prachy, co ja vim :twisted: Kvalita neni u niceho konstatni po celou dobu trvani vyroby :)

Jinak Dunhillky se mi taky docela libi, maji pekne klasicke tvary - nebyl bych proti mit nejakou ve sbirce, ale uprimne - za ty prachy na tech dymkach nevidim nic extra. Mit dost penez, tak prvni znacka, na kterou bych se zameril, by bylo spis Ser Jacopo.

10 říj. 2006, 06:44

piter píše:- treba jim uz de jen o prachy, co ja vim :twisted: ....


Pitere, prave, ze nevis. A bez osobni zkusenosti radeji nesud. Ja primou zkusenost nemam, ale kamarad jednu nebo dve Dunhillky vlastni a nemuze si je vynachvalit. Rika, ze mu to za ty penize proste stalo. Nechci to samozrejme zobecnovat, ani rozebirat eventualitu vlivu "placebo efektu", tedy ze nekdo bude k Dunhillkam pristupovat apriori, ze ty proste "musi byt dobre". Jen jsem chtel rici, a uz se opakuji, nekomu to za to stoji.

10 říj. 2006, 07:08

...a dela dunhill jeste fajky?/nebo si je nechava delat?casy se meni.
Odeslat odpověď