Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skončit ?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod Vladas » 30 čer. 2020, 13:38

Jsem začátečník a zatím taky chuť moc necítím, ale rozhodně se to zlepšuje :) Takže zatím si hlavně užívám relax při kouření a vůni kouře :)
Vladas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 41
Registrován: 02 bře. 2020, 13:06
Bydliště: Praha/Sedlčany

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod basa333 » 01 črc. 2020, 08:35

no, když už vnímáš, že kouř voní, jsi na dobré cestě. teď už jen začít vnímat, že každý voní trochu jinak a jsi doma.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod Vladas » 02 črc. 2020, 07:13

Díky za povzbuzení, já si taky myslím, že to bude v pohodě. Rozdíly ve vůních vnímám. Nedávno jsem se bavil se zkušenějším kamarádem a ten mi říkal, že chuti začal oceňovat tak po roce až dvou kouření.
Vladas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 41
Registrován: 02 bře. 2020, 13:06
Bydliště: Praha/Sedlčany

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod basa333 » 02 črc. 2020, 08:12

to je dost zvláštní, většinou jsou začátečníci právě na chutě velmi citliví a hned tak jim něco nechutná, resp. ještě vůbec nevědí, co jim vlastně chutná nebo nechutná, ale chutě vnímají velmi intenzivně.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod Vladas » 02 črc. 2020, 09:07

je fakt, že jsem zatím vesměs kouřil tabáky ze sekce "pro začátečníky", o kterých většinou píšou lidi v recenzích, že jsou málo chuťově výrazný. Když jsem zkoušel nějaký vzorky, tak tam chuť byla, i když jí třeba nedovedu popsat.
Vladas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 41
Registrován: 02 bře. 2020, 13:06
Bydliště: Praha/Sedlčany

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod basa333 » 02 črc. 2020, 10:14

možná se pro začátek zkus věnovat spíše rozumným aromatikům, ono to pak vyplyne samo od sebe, až budeš přeslazený nebo něco jiného pře..., pak už možná budeš schopen chutě odhalit i naturálech. to prostě chvíli trvá a někdo u aromatiků zůstane a je to taky ok.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod itrnda » 02 črc. 2020, 18:00

Vladasi, vítej tu mezi námi, jsi zde další basista. Že bychom my, co máme rádi ty tlusté struny a hluboké tóny, víc inklinovali k dýmkám?

Tvému problémku rozumím a já si taky zažil pár rozpačitých chvilek, kdy ten báječně vonící tabák (to by jeden hned sežral tu pikslu) po zapálení neprodukoval tu očekávanou vůni třešní, višní, a bůhví ještě čeho. Vůně tabáku, vůně dýmu a jeho chuť jsou úplně jiné kategorie. A nejen, že je to logicky (chemicky) dané, ono je to tak dobře. K nuancím se musí člověk trošku prokouřit, ale ta cesta je velmi příjemná, zábavná, byť někdy plná omylů a chyb. Taky jsem třeba dychtivě nakoupil zprvu pár těch “nejlepších” tabáků, měl jsem problém je jednak vykouřit a nechutnaly mi. Tak jsem se pokorně vrátil k slabším virginiím, chutnají mi aromáty a pomalu postupuji k těm středním sílám, flakům a tak. Na lana a Latakie zatím jen nábožně koukám zdálky.

No, každopádně jsi zde na správném místě, ti chlapci, co ti tu radí, mají už většinou leccos odkouřeno a já je čtu velmi pozorně.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 60
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod Vladas » 03 črc. 2020, 09:13

Tlustým strunám zdar :) Jestli je to statisticky významný nevim, ale napadá mě takovej Donald "Duck" Dunn :)
Já to neberu ani jako problém, spíš přidávám svou trošku do mlýna k tématu, fakt, že zatím úplně neoceňuju chuť tabákovýho kouře mi radost z dýmky nekazí. Je to báječnej relax :)
Ono je to vlákno teda už celkem starý a doufám, že původní pisatel to nevzdal a k vychutnávání tabáku se prokouřil :)
Vladas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 41
Registrován: 02 bře. 2020, 13:06
Bydliště: Praha/Sedlčany

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod itrnda » 18 črc. 2020, 19:13

Na druhou stranu jsem se kdesi nedávno dočetl, že každá desátá žena nezažila nikdy orgasmus. Podle sexuologů je prý ale toto číslo ve skutečnosti daleko vyšší.
:smoke3: Co je proti tomu nějaká chuť zkomírajícího a už takřka zakázaného dýmkového tabáku!
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 60
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod meduard » 26 kvě. 2021, 23:48

ako tiez tlustostrunec, k chuti tabaku poznamenam....mne sa osvedcilo tahat pomaly, cim chladnejsie a viac legato tym lepsie a vyfukovat nosom....vtedy sa chut v hube naplno zvykla prejavit....base zdar
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod cer-mi » 24 úno. 2023, 13:18

@Aglenoth, díky za tenhle příspěvek a ostatním za rady! Jsem na tom stejně, chutě tabáku prakticky v kouři nerozeznám. Už to vypadalo, že cítím Latakii v chuti Savinelli English Mixture, ale při příštím kouření zase nic. Po přečtení ale neztrácím naději :-)
Koukám, že původní post je už 6 let starý :-)) ... Jak vaše hledání chuti pokračovalo @Aglenoth, @Bel, @Vladas, ... ?
Uživatelský avatar
cer-mi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 52
Registrován: 10 črc. 2014, 11:09
Bydliště: Berounsko

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod MartinBalcar » 29 kvě. 2024, 05:12

Ahoj, jsem na tom stejně. Jediné co cítím je mírné teplo a chuť popelníku. Ale nevzdávám to, jednou to přijde. Zvažuji, že se dostavím na nějaký sraz a okoukám kde dělám chybky ...
MartinBalcar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 47
Registrován: 19 dub. 2018, 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod MBO » 29 kvě. 2024, 08:39

Nepočítej s nějakou výraznou chutí, jako třeba u jídla nebo pití. Chuť tabáku je jiná. Spokoj se s tím, že zaznamenáš jeho jemné aroma. Horký dým je špatný, chce to spíš chladnější kouř, ve kterém chuťově rozeznáš rozdíly. Časem poznáš, co je Ti příjemné, a co nemáš rád. Já třeba nemusím třešňové aroma nebo takové ty bomparové chuti. Dobře rozpoznatelná je charakteristická chuť latakiových směsí, pokud Ti právě tohle aroma nevadí.

Ještě jsem dnes objevil související článek na www.smokingpipes.com, ale je v angličtině. Tady je odkaz: https://www.smokingpipes.com/smokingpip ... refinement
Naposledy upravil MBO dne 29 kvě. 2024, 15:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2010
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nikdy jsem nepocítil chuť tabáku, mám s dýmkařením skonč

Příspěvekod beda » 29 kvě. 2024, 09:22

Zalezi hodne na predchozich zkusenostech s tabakem. Samozrejme jakmile nekdo navyk na nikotin uz ma, tak oceni neco jineho, nez kurak, kteremu nejde primarne o satisfakci bazeni. Ruku v ruce s navykem jde ale samozrejme i mira slasti z jeho uspokojeni, z cehoz je evidentni, ze silny nikotinista si vzdy uzije a vic mu to "chutna" :plaster:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4952
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník