Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 19 črc. 2022, 11:47

Mám to podobně. Závisí na typu tabáku a jeho namletí. Sušší tabáky mi vydrží o něco déle. Svou denní spotřebu odhaduji v průměru na 1 gram denně.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 21 črc. 2022, 09:18

Bernard - Amostrinha

Hruběji mletý, tmavě hnědý tabák, vlhčí tabák, tak jak jsme od Bernardu zvyklí. Ve vůni je cítit fermentace, vůně je sladká, hutná, přijde mi, že se tam objevují záblesky tmavého kompotovaného ovoce (ovšem není to tak výrazné jako u schmarzlerů) v pozadí kouřová. Šnupe se velice dobře. V chuti je cítit kouřová vůně surového nakuřovaného tabáku, tóny kůže, to vše lehce podbarvené špetkou mentolu nebo kafru, což pěkně osvěží. V celkovém dojmu je chuť hutná, harmonická a dlouhopřetrvávající. Příjemná. Nikotinově spíš na silnější straně. Je to tabák na pomezí schmarzlerů. Docela unikátní. Nicméně si nejsem jistý, jestli si ho koupím znovu. Mám raději, když má tabák větší osvěžující nálož. Když mám chuť na něco hutnějšího, sáhnu raději schmarzleru. Rozhodně ale stojí za vyzkoušení. Je to takový ten osobitý tabák, který ale není pro všechny.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 21 črc. 2022, 12:48

Musím ti dát za pravdu. Opravdu jsou v tomto tabáku cítit stopy ovoce, jako ve schmarzleru. Osobně mám ale pocit, že je tento tabák jiný, než byl třeba před rokem. To jsem Amostrinhy snupal jednu za druhou. Přijde mi, že byla více mentolova, méně ovocná a více kafrova. Navíc mám problémy se stekanim Schmarzleru do krku. Amostrinha mi toto nikdy nedělala a nyní, když jsem otevřel novou krabičku, lehce stéká.. Osobně mám podezření, že lehce pozměnili recept, případně trochu jiná šarže.. Můj osobní názor. Starší mi chutnala tedy více..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 22 črc. 2022, 10:21

Snuffman píše:... Osobně mám ale pocit, že je tento tabák jiný, než byl třeba před rokem... Osobně mám podezření, že lehce pozměnili recept, případně trochu jiná šarže...


Já jsem onehdy zaznamenal změnu u Steife Priese od Bernarda. Normálně z toho cítím jen prostou mentolovanou mátu peprnou na bernardském základu, ale v poslední krabičce byla mimo mátu taková výrazná pryskyřičně-terpentýnová vůně.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 25 črc. 2022, 11:10

Horko...

Co vám, pánové, v tomto horkém počasí nejlíp pasuje? Já jsem přechodně téměř úplně vynechal nementolované tabáky a toasty. Naopak skvěle mi sedí indické tabáky šestkové řady a z nich snad nejlépe No.6. Lehké, osvěžující, svižné...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Jack.Grave » 25 črc. 2022, 19:28

No v tomhle počasí se mi celkem osvědčila Toque Ambrosia (zásoby z doby před Brexitem) následované F&T Dr. Robertson Justice. Jiné poslední dobou po kapsách nemám.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 10 srp. 2022, 11:08

McChrystal's - Olde English

Měl jsem za to, že se bude jednat o mentolově slabší verzi O&G, ale zmílil jsem se. Je to komplexní tabák se skvělým základem, jemnějšího mletí, středně vlhký. Silný mentol převládá a v pozadí určitá vůně citrusů, pak chmelu anebo sena. Podobná chuť byla přítomná u FineKeg, kde dominovala, ale tady hraje podpůrnou roli. Šnupe se moc dobře a pěkně osvěží. Velice povedená směs. :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 11 srp. 2022, 08:55

Alter Egon píše:McChrystal's - Olde English

Měl jsem za to, že se bude jednat o mentolově slabší verzi O&G, ale zmílil jsem se.


Olde English nepojí s Originalem nic kromě výrobce. OE naprosto postrádá kafr, kterým je Original definován. Také chybí eukalypt, který mentolovým tabákům dodává sladkost. Naopak mentolu je v OE podle mého zdání více než v Originalu. Na konci šňupce někdy zachytávám jemně naznačený bylinný ocásek (zdá se mi to jako šalvěj nebo něco podobného), jinak Olde English vnímám jako snadno pochopitelný a nekomplikovaný dvousložkový snuff = dobrý tabák+mentol. V jednoduchosti je krása.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 srp. 2022, 09:42

V.Š. píše: Olde English vnímám jako snadno pochopitelný a nekomplikovaný dvousložkový snuff = dobrý tabák+mentol. V jednoduchosti je krása.


Souhlas! Určitě v něm budu pokračovat.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 15 srp. 2022, 13:34

Bernard - Zwiefacher

Tak tohle je bomba přátelé. Už delší dobu jsem nezkusil nic nového, co by mi tak zvedlo náladu. Hruběji namletý tabák barvy tmavé čokolády. Voní jako typický schmarzler - je zde cítit sušené tmavé ovoce jako fíky, švestky až do povidel, přezrále třesně. Vůně je sladká, komplexní, robustní, plná, harmonická. Chuť jde úplně stejným směrem, jen se ze spoda přidává taková zřetelná mentolová stopa, která ten tabák moc krásně osvěžuje a odlehčuje, takže tabák nepůsobí tak těžkým dojmem jako ostatní schmarzlery. Dalším plusem je, že se tento tabák ani náhodou nevrací do krku, ale zůstává tam kde má i při objemnějších porcích. V tomto budu určitě pokračovat. Opravdu mistrovské dílo od Bernarda! Vřele doporučuji všem. :clamp: :yum: :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 15 srp. 2022, 20:53

[quote="Alter Egon"]Bernard - Zwiefacher

Tak tohle je bomba přátelé. Vřele doporučuji všem. :clamp: :yum:

Rozumím ti ;) Po prvním šňupci Zwiefachera jsem se upřímně rozesmál, tak to bylo překvapující. To se mi s žádným tabákem nestalo.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 16 srp. 2022, 08:23

Povrzuji, tenhle tabák prostě podporuje dobrou náladu :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 16 srp. 2022, 09:00

Právě objednán poslední kus. Tak jsem fakt zvědavý.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 17 srp. 2022, 09:36

Určitě dej vědět, jak ti chutnal.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 31 srp. 2022, 11:59

Oficiální dovoz snuffu z Anglie - zkušenosti

Dnes jsem s velkou radostí otevřel velkou zásilku se šňupacím tabákem z Anglie (je toho přes 400g) :ok: . Objednával jsem v jednom ze dvou eshopů, které patří majiteli firmy Toque. Je zajímavé, že ačkoli nabídka je v podstatě totožná, ceny v těchto dvou eshopech se liší a to nikoli zanedbatelně. Sama objednávka je rutinní, není však možná bez registrace v eshopu. Platit lze pouze předem kartou v měně GBP. Odeslání proběhlo obratem.

Po týdnu zásilka přistála na vyměňovací poště v Praze. Protože je to zásilka z tzv. třetí země, bylo nutno ji vzhledem k deklarované ceně (o dost více než neproclívaných 45 EUR) celně odbavit. K tomu není potřeba vyvíjet velké úsilí - vše se děje pomocí elektronického formuláře České pošty, kterou tím za úplatu 200,- Kč zmocníte k vyřízení celních formalit. Ačkoli byla zásilka zřetelně na štítku odesílatelem označena jako "nasalsnuff", tj. tabákový výrobek, nebylo mi vyměřeno žádné clo, pouze DPH.

Na dodatečných poplatcích jsem tedy uhradil 546,- Kč, které vybrala poštovní doručovatelka při předání balíku. Přesto vychází výsledná průměrná cena (tj. zboží, dopravné, pojištění, DPH a poplatek poště za vybavení formalit) na snesitelných 62,- Kč/10g.

Většinu zásilky tvoří různé tabáky Samuel Gawith v 25g vakuovaných plechovkách, kromě toho ještě Gawith Hoggarth, Redford, TAXI, NTSU, Hedges, Singletons a Dr. Rumneys ve velkých pikslách.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků