Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 20 říj. 2021, 07:54

ontarios píše:Možná trochu eklhaft dotaz, ale za mě docela zásadní. Smrkáte po každém šňupnutí? Používáte papírové kapesníky? Pak je otázka kam pořád s nimi, koš není vždycky v dosahu. Kdybych jen šňupal a každý den, asi bych si ubrousil nos. Jak to máte?


Smrkám po každém šňupanci a že jich za den je :D Používám pouze papírové kapesníky a mám všude krabice - v autě, v dílně na stole, doma nejmíň na dvou místech... S odřeným nosem problém nemám, podle možností a potřeby tak 2x nebo 3x denně opláchnu nos studenou čistou vodou.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 20 říj. 2021, 07:59

Díky moc za zkušenosti. Trochu se trápím tím, že díky šňupání se mi v nose dělá určitá zaschlá vrstva asi ze zbytku tabáku. Nevím, co s tím. Asi si začnu do nosu něco kapat na konci dne.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 20 říj. 2021, 09:17

Používám papírové kapesníčky, beru vždycky balení po 200ks. Ty kapesníčky používá celá rodina ne jen já. Na takové lehčí utírání používám i normální látkové kapesníky. Ale tady doporučuji používat kapesník tmavých barev - na těch klasických světlých to vypadá strašně.

Co se týče té zaschlé vrstvy tabáku, ta se zákonitě dělá. Co na to pomáhá je např. pára. Takže když si dáš večer teplou sprchu, pára udělá své, ještě si do nosu trochu vody nalej a je to fajn. Slyšel jsem, že někdo si od času čistí nos i hygienickými tyčinkami, co se používají na čištění uší. Ono taky co dost pomůže je třeba i čas od času na pár dní přestat a nos se celkem rychle vyčistí sám.


V.Š. píše:Super M. je parádní věcička: mentol (navzdory názvu ani není až tak moc silný) + levadule + citrus.

To bych řekl! Jen škoda, že v ČR nejsou k dostání v plechových krabičkách. Nějak jsem si oblíbil techniku "špetky" a tabáky si vždycky přesypávám.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 20 říj. 2021, 09:55

V.Š. píše:To bych řekl! Jen škoda, že v ČR nejsou k dostání v plechových krabičkách. Nějak jsem si oblíbil techniku "špetky" a tabáky si vždycky přesypávám.


Šňupu jedině ze špetky a u otočných wosek a plastových bernardek a poschlovek je to trošku nešikovné - musím dvojfázově. Nasypat na levou ruku a pak pravou odebrat. Přesto ale tabáky nechávám vždycky v původních obalech. Přesypávám jen toasty, protože jak jsou jemně namleté, tak jsou v plechovkách strašně nacpané a není možné je vysypat.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 20 říj. 2021, 11:20

Já většinu přesypu do plechovek od McChrystals, ale mám v lánu pořídit sadu hliníkových plechovek, které se používají při výrobě krémů nebo něčeho podobného. Už jsem něco našel.
Přesypávám také proto, jelikž mám rád před Šňupnutím si k tabáku přivonět. To bohužel u těch "vysypávacích" plechovek s malou dírkou nejde (nebo jde, ale ta vůně je hodně omezená).
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 20 říj. 2021, 11:40

Další zkušenosti z rakouské nabídky:

JBR - J.Brumfit & Radford
Snuff GREEN
(Výrobce samozřejmě Pöschl. 10g)

Opět ona svébytná štíhlá čtvercová krabička s odsunovacím deklem, jako u JBR Blue a Apiny (tam matně zelená).
Tentokrát je tedy v krásné metalické zelené.
Tabák hrubostí klasický šňupák, trošku vlhčí.
Tabáku dominuje kafr, všechno ostatní je jen na podprahové úrovni. Rozeznatelná je pouze klasická máta, ale opravdu slabounce.
Tabáček poměrně silně protahuje, dokonce jsem si s ním i "barokně" kýchl, což se mi po šňupci obvykle nestává.
Účinek ale dost rychle odeznívá, vůně nepřetrvává víc jak 5-7 minut. Nikotin slabounký.
Celkový dojem lehce staromilský až sentimentálně rakousko-uherský, jako když si natřete něco bolavého "opodeldokem". Takové decentní osvěženíčko.
Naposledy upravil BATRACHOS dne 09 lis. 2021, 13:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 20 říj. 2021, 12:15

Alter Egon píše:Já většinu přesypu do plechovek od McChrystals, ale mám v lánu pořídit sadu hliníkových plechovek, které se používají při výrobě krémů nebo něčeho podobného. Už jsem něco našel.
Přesypávám také proto, jelikž mám rád před Šňupnutím si k tabáku přivonět. To bohužel u těch "vysypávacích" plechovek s malou dírkou nejde (nebo jde, ale ta vůně je hodně omezená).


Plechovky McCh jsou dobré. Sice moc netěsní, ale jsou z dobrého materiálu. Ty hliníkové (používám od Toque) mají nevýhodu v tom, že tabák se zákonitě dostane do závitu, zafunguje jako brusivo a začne ho dřít. Jednak pak nejdou hladce otvírat a hlavně se v závitu utvoří černý bordýlek, který ulpívá na prstech. Jednou za čas je to potřeba důkladně vyčistit.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 20 říj. 2021, 23:31

Dnes jsem po dlouhé době otevřel Santo Domingo. První co mě překvapilo, byla konzistence.. Písek, tvrdé hrudky.. Už jsem nějak zapomněl, jakou měl konzistenci v minulosti.. Dám ho do nosu a zapálí jak čert, pocit takového paliveho perleni, těžko to popsat. Jako by to lehce prasklo v nose.. Ale potom úžasná vůně.. Kouřové a takové zemite aroma. V popisu na etrafice je uvedeno fialky a cedr. Kytku v tom necítím, cedr nevím jak voní, ani jak vypadá, takže těžko říct. :smile: Když jsem si nasypal tabacek na ruku, vidím, že se v něm lesknou takové průhledné nitky v délce cca 1 - 2 mm. Jednu jsem odebral, dám jí na jazyk a stipne mě, zaperli a rozpustí se.. Nevím co to je, ale už vím, co mě v tom nose pálí a zároveň mě i baví tou perlivosti.. Těžko to popisovat. A tabák má sílu!! Přemýšlím o dovlhceni, dělal někdo? Asi bych tím rozpustil ty nitky, ale asi bych to zkusil.. Jakým způsobem? Máte někdo podobne zkušenosti s tímto tabákem co se konzistence a vůně týče?
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 21 říj. 2021, 07:47

Snuffman píše: Santo Domingo. První co mě překvapilo, byla konzistence.. ?


Moje Santo Domingo navlas stejné - spečené hrudky a vlákna. Přesil jsem to sítkem, hrubší frakci pečlivě rozmělnil mezi prsty a znovu smíchal; nedovlhčoval jsem. Koupil jsem tento tabák 2x a vždycky to bylo totéž. Ačkoli vůně je docela pěkná, ta konzistence mě odradila (upřímně, hlavně ta vlákna), spotřeboval jsem a už nemám v plánu se k tomu vracet.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 21 říj. 2021, 07:54

BATRACHOS píše:Další zkušenosti z rakouské nabídky:


Podle popisu se mi líbí Alpina a Green. Moclipak v Rakousích stojí Schnupftabak? Při prázdninové cestě jsem se zastavil v Rakousku u pumpy a měli jen Tommy (převlečená černá meruňka od Poschla) za cenu více než dvojnásobně vysokou oproti ČR.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 21 říj. 2021, 09:31

V minulosti jsem u pana Žáka ze snupeme.cz poptaval možnost dovozu tabáku od spolecnosti Sir Walter Scotts. Z dovolenim sem vkladam jeho odpověď. Za mě naprosto úžasný eshop se starosti o zákazníky. Panu Žákovi jsem neskutečně vděčný za jeho přístup a možnost nákupu tabáku, o kterých jsem v minulosti pouze četl a nevěřil, že se k nim někdy dostanu.. Neberte to prosím jako nějakou reklamu. Spíš jsem chtěl před jeho ochotou a přístupem verejne smeknout.

"Dobrý večer,
pišu Vám ohledně tabáků od Sir Walter Scotts, jak jsem slíbil. Bohužel, musím Vás zklamat, ale v dohledné době tyto tabáky v nabídce nebudou.

V zahraničních recenzích mají tabáky velmi pozitivní ohlasy, proto mám vlastní zájem a taky chuť je v nabídce mít, proto má slova nepovažujte za definitivní...

Mějte pěkný zbytek dne.

S pozdravem,

Petr Žák"
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 21 říj. 2021, 10:55

Nakupujeme tam asi všichni, tak jakápak reklama. Já ho taky chválím. Nedávno jsem poptával u něho tabáky WoS, protože teď musím nakupovat nejméně ve dvou eshopech, ale bohužel taky bezúspěšně. Já to na jednu stranu chápu, on je tabák "vošajslich" tovar a něco takového dovážet a obchodovat nebude asi legislativně úplně jednoduché.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 21 říj. 2021, 11:06

Pan Žák mi sdělil, že některé tabáky nedováží a některé neobnoví z důvodu, že dané firmy nechtějí předložit EU detailní složení jimi vyráběných produktů, aby EU měla jistotu, že v nich nejsou obsaženy škodlivé látky. S jinými výrobci tento problém není a proto je nabízí.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 25 říj. 2021, 09:00

Nevíte zda je někde v Praze kamenná trafika s nějakým výběrem šnupacích tabáků?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 25 říj. 2021, 09:01

Sherlock Holmes ve Vodičkově ulici.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků