Rybarsky listek

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Alferi » 21 kvě. 2020, 07:11

Budu na to myslet, až se jednou zase vypravím. :ok:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 17 kvě. 2021, 12:56

A po roce jsem tu s dalším dílem serialu Jack a jeho rybářské eskapády tentokrát v díle: Jak jsem chytil Kachnu a poslal prut do karbonového nebe aneb jak jsem si zacvičil s Kapry násaďáky: Tento pátek (14.5.2021) jsem se vypravil na revír 411196 Mlýnský Rybník v Říčanech u Prahy, pro neobeznámené relativně nedávno revitalizovaný rybník uprostřed Říčan. Jelikož jsem měl rybník lehce obeznaný už ze zimního období a lehce jsem prozkoumal mapy tak jsem věděl že maximální hloubka je kolem 3 metrů v několika stupních cca 25-30 metrů od břehu. Jako obvykle jsem vyrazil ověšený bagáží jako horský nosič tentokrát z dočasné základny u mojí drahé víly a v za na první pohled nepříiš rybářsky vlídného počasí (celkem slušně pršelo), zapisuji příchod k vodě a chytám si cajky. Jak si tak míchám krmení (osvědčená směs TTX Corn -- kukuřičné pokrutiny po výrobě oleje, Starý dobrý Lorpio Megamix Uniwersalna + uvařené kroupy velikosti 10 a uvařený semenec, který zalívám vodou s krmnou melasou,s měs nechávám po zamíchání chvíli odpočinout než tam vrhnu 2 plechovky kukuřice a nasypu pytlík hlíny Terre de Somme /u které si říkám že jsem asi padlý na hlavu platit 90 kč za pytlík hlíny, ale hledej dneska ve městě krtinec/). Jak tak strojím pruty obhlížím vodu a vidím plavat nutrii a mrmlám si pod vousy tys mi tady ještě chyběla potvoro drzá, mojí nemesis (kachny) zatím nevidět. Tak si v poklidu nahazuju matchku se splávkem a přistřeluku pár krmných koulí, co čert nechtěl odnikud přilétají kachy a jdou se krmit kolem splávku a jedna neobytná kachna se chytila za háček (ta potvora se ponořila dobře 2 metry hluboko) a než jsem stačil odklopit překlápěč na navijáku, strhává prut z vidliček do vody, kde jej naposlední chvíli chytám a za cca 2 vteřiny se ozívá lupnutí v blanku a prut praskl ve spojce mezi špičkou a 2. dílem no a za spousty sprostých slov ve smyslu to mi zas pěkně začíná... Tak beru do rukou feeder a posílám 4 krmítka na cca 30-35 metrů na lehký zákrm a poté na přibližně stejné místo posílám krmítko a na háčku prověřenou kombinaci kuřice a 3 bílých červů a ejhle po pár minutách záběr a po krátkém boji je v podběráku kapřík kolem 40 cm, říkám si dobře mám splněno jelikož běžně chytím tak 3 kapry za sezonu. kapra pouštím a znovu nahazuji a ejhle po chvíli další záběr a další kapřík a tak to nějakou chvíli pokračuje, tak si říkám tohle opravdu není normální, kde jsou cejni a jiná bílá ryba. A pom s dalším náhozem přichází první a jediná plotice dne, potom zas pár kapříků a taky 2 cejni velikosti piraňa (25-30 cm) a pochvíli přichází záběr kde nejsem schopný odhadnout co to himl herdek co je to za rybu, jelikož je to dosti bojovná ryba co si jezdí tam a zpět a po chvíli ji přivádím ke břehu a koukém skrz polarizačky a říkám hele zlatá ryba, Lína podebírám pořizuji pár rychlých fotografií a měřím si úlovek ze kterého mám větší radost než z metrového kapra (metr ukazuje krásných 36 cm). Ještě chvíli chytám a přichází pá malých kapříků a jeden velmi neočekávaný candát mírové a jedlé velikosti (60 cm) chycený na kukuřici a červa, kterého komentuji až bude lov dravců tak tebe nechytím ani kdybych chtěl sebevíc. No a po chvíli balím a s doprovodem se zas vracím na dočasnou základnu. Výsledkem dne je 25+ kapříků od 30 do 55 cm, 1 plotice, 2 cejni, můj první Lín v životě, první ufeedrovaný candát, -4 krmítka a několikero návazců a -1 match prut. Celově fantastická rybačka, byť na dýmku nedošlo kvůli mizernému počasí.

Obrázky: Výhled z lovného místa:
Obrázek

Bežná velikost úlovku:
Obrázek

A zlatý hřeb dne: Lín 36 cm
Obrázek

Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod MBO » 20 kvě. 2021, 07:18

Jacku, kdybys sedl za psací stroj a trochu to natáhl, měl bys rybářskou povídku, za kterou by se nemusel stydět ani Ota Pavel. :smile:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Alferi » 20 kvě. 2021, 15:27

Pěkný. Ohledně toho candáta, já kdysi před lety chytil krásnou štiku, 85 čísel ... v březnu. :evil:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod mrcos » 26 kvě. 2021, 17:45

Jacku, když jsem jako mládežník rybařil, tak jsme jezdili na Rozkoš na noc - hlavně na candáty. Byli tam taky kapitální kapři. Mně i tátovi se tenkrát zadařilo, táta chytal na kukuřici, já na mrtvou rybku. Já měl kapra snad cca 80 cm, táta candáta :think: :roll:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Zagarne » 26 kvě. 2021, 20:33

taky se pridam. asi 3 tydny nazpatek jsem si sel zachytat - jeden prut klasicky na polozenou s kouli a druhej picker, lehoucka zvejkacka s ovocnou peletkou, kmen 20ka, forpas 16. mel uz jsem to tam pekne rozkrmeny a cejni a plotky braly kazdej nahoz. koukam na spicku prutu a najednou zvlastni zaber - an takovy to cukani od cejna ani klasicka hokejka od kapra, ale takovy obrovsky cuknuti a pak druhy, ze me prut malem vylitl z hrazdy. pohotove jsem sekl a pak se zacaly dit veci. okamzite jizda pres brzdu do strany a pak ke me. pretahoval jsem se s rybou o kazdej metr vlasce a modlil se, aby to ta moje montaz vydrzela. asi po 10ti minutach boje jsem rybu pritahl bliz ke brehu a kdyz jsem ji videl u hladiny, tak se me roztrepaly kolena - obrovska stika! strasne jsem ziral, ze me necvakla navazec a kdyz vypadala, ze uz se zklidnila, tak jsem ji zacal podebirat. podle prirovnani s ramenama podberaku mela pres 80 centaku - takovou jsem nikdy neuvlacel. bohuzel, kdyz videla, ze jede do podberaku, tak zamlatila hlavou a zacvakala zubama a tentokrat uz se ji podarilo ten navazec ucvaknout. zbyly me oci pro plac a sel jsem si prevazat. kazdopadne vim, kde se zdrzuje a za par tydnu se vratim s odpovidajici vybavou :D
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod JohnyMach » 16 črc. 2021, 21:57

Zdravím, co je to za naviják, podle madla a kličky nějaký Penn?
Uživatelský avatar
JohnyMach
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 23 črc. 2020, 17:42
Bydliště: Horňácko

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 16 črc. 2021, 23:16

Jj Penn Slammer 360, možná pro někoho rumpál a stroj s designem dob dávno minulých. Ale z mně nezničitelný stroj co vyžaduje minimální údržbu. Tj. Jednou za rok je vezmu do práce vyfoukám párou a vzduchem, máznu trochu litiovky a jedeme dál. Mám rád tyhle starý strojky. JG
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod JohnyMach » 17 črc. 2021, 08:53

Jojo, já mám na federu Delphin hornet už 2 roky a zatím v pohodě:)
Naposledy upravil JohnyMach dne 17 črc. 2021, 21:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
JohnyMach
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 23 črc. 2020, 17:42
Bydliště: Horňácko

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod MBO » 17 črc. 2021, 09:21

:arrow: Zagarne Díky za pěknou rybářskou historku. Ryby sice nechytám, ale rád čtu vaše příběhy.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Zagarne » 31 srp. 2021, 17:49

tak zase neco z mych rybarskych kotrmelcu:
o vikendu jsem navzdory skaredemu pocasi vyrazil na sve oblibene misto na rybnice. chytal jsem klasicky na polozenou. aktivita kapru temer nulova, akorat par cejnu jsem vytahl a uz jsem chtel jit domu, kdyz prisel zaber a pekna jizda pres brzdu. konecne kapr! na tomhle fleku jsou z obou stran stromy s vetvema a korenama az do vody a vsechny ryby maji ve zvyku tam okamzite po zaberu vystartovat. uz jsem tam o par ryb prisel a naucil jsem se, ze je potreba hned ze zacatku rybu zastavit, stahnout si ji az na volny misto pred sebe a tam ji nechat vyblbnout. tentokrat se nezadarilo, kapr zajel pod koreny a uplne napevno to tam zazdil. nechal jsem mu chvili v nadeji, ze sam najde cestu a vyjede ven, ale nestalo se. silou to taky neslo, takze co ted? :think: nic jinyho nezbyvalo - hura do vody! nemohlo se to stat, kdyz je 35 ve stinu a sviti slunko, ale kdyz je 10, fouka vitr a mrholi. jsem clovek, ktery nema rad, kdyz mu je zima, nesnasim studenou vodu a uplne nenavidim, kdyz musim bosou nohou stoupat nekam do neznama (spatna zkusenost - rozriznute chodidlo o strep pod vodou). moje obleceni taky nebylo na koupacku nejlepsi - mel jsem nepromokavej komplet a pod tim termo pradlo, ale zadny trenyrky :D , takze uplne na Adama. povolil jsem brzdu, prut jsem zahakl mezi stromky a sel jsem donaha. v te dobe uz rybari z druhe strany rybnika zapomneli, ze maji nahozeno a nejvetsi atrakci dne jsem byl ja. vkrocil jsem do vody se zaupenim, ktere prehlusilo smich divaku a pomalu ruckoval po vlasci ke korenum. sice vetsinou ryby poustim, ale tomuhle kaprovi jsem v duchu sliboval panvicku. musel jsem jit do vody az po prsa, nahmatal jsem v korenech olovo, navazec a na jeho konci - nic! jenom hacek zaseknutej do dreva. uvolnil jsem ho a okamzite vystrelil ven z vody - na utreni jsem samozrejme nemel nic krome stareho trika, do ktereho si utiram ruce od slizu. kdybych to byl byval vedel, mohl jsem celou montaz proste urvat ze brehu a usetrit si studenou koupel. oblikl jsem se a s drkotajicima zubama sbalil vercajk a vyrazil domu na obed.aby toho nebylo malo, cestou jsem si jeste vyslechl par vtipku a priblblych otazek. no neomarodil jsem to a kdybych mel nekdy pocit, ze tam visi ryba odsouzena diky me k uhynuti, udelal bych to znovu. ale uprimne doufam, ze se to nestane :D
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod MBO » 31 srp. 2021, 17:58

Pěkné :clamp: Muselo to být fakt nepříjemné, ale zase to svědčí o Tvé šlechetné rybářské duši. :ok:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod baron Tom » 31 srp. 2021, 20:08

Výborná story.... připomělo mi to jak jsem jednou vzal bratra na kajak a po 500 metrech a spoustě varování na větve se samo že udělal. Chytil kajak ale pádlo už ne (proč taky že, kajak se hůř hledá :pray: ). po dvou kilometrech kopřiv a hodině hledání jsem to v kraťasích vzdal. Vrátil jsem se zpět na místo a vlezl do vody abych omyl popálené nohy. Bratrovi kecy o tom že to tam prohledal jsem téměř nevnímal dokud jsem kotníkem nenakopl hranu pádla co bylo vklíněno mezi kořeny. Kdybych ho tam vzteky utopil nedostal bych ani pokutu jen maminka by mi to zazlívala....
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler], Google[Bot] a 12 návštevníků