Indiánská dýmka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Indiánská dýmka

Příspěvekod Prazub » 07 říj. 2015, 12:09

Dobrý den přeji,

jsem tu úplný začátečník. Nemám žádné zkušenosti s dýmkou. Jsem v podstatě nekuřák, ale......
Můj otec býval velmi vášnivý kuřák, pravda, ne zrovna z dýmky.
Já, ač tedy nekuřák, jsem si zkrátka pořídil, nebudu uvádět proč a nač.... KOPII INDIÁNSKÉ DÝMKY MÍRU - KALUMET. Prosím prý funkční.
Pořídil jsem si i pravý indiánský tabák ve 4 druzích (nějak jako KINNICK- KINNICK...)

A teď teprve přejdu k otázce : MOC MOC RÁD BYCH SI CHTĚL TENTO INDIÁNSKÝ TABÁK VYKOUŘIT V INDIÁNSKÉ DÝMCE.
Jenže se mi vůbec jaksi nedaří to zapálit, aby se dal šlukovat vonný kouř. Prostě mi to nejde. Nacpu to tam víc nebo míň, sirkou se snažím tabák zažehnout, potahuji ostošest.... a nic!!! Tabák nechytne, brzy i těch pár jiskřiček na povrchu uhasne.
Abych tedy alespoň procítil vůni těchto směsí z jalovce, šalvěje, někdy i z tabáku, tak trošku toho vykouřím nad svíčkou na sítku. Uvolňuje se dým a já si tak provoním celu místnost. Moc je to voňavé a moc mne to láká.
Ale není to to pravé bafání z indiánské dýmky.
A upřímně, pohrávám si i s myšlenkou pořídit si nějakou stařečkovskou dlouhou zahnutou fajfku jakou kouříval můj děda a moc se mi to líbilo.
Jsem sice nekuřák, ale občas - svátečně - dal bych si asi říct, ale jak na to...????!!!!

Jak začít, když to nechci přehánět. Bojím se nikotinu. Užil jsem si nad hlavu v dobách svého dětství od táty. Ale troška tabáku jednou za měsíc snad nevadí.
Poradí mi prosím někdo, napíše svůj názor, byť negativní?
(Musím ještě na závěr o sobě prozradit, nejsem sice kuřák, ale strašně rád vykuřuji v aromatické pícce bylinky, vonná dřeva, kadidla atd....)

Doplňuji svůj příspěvek. Objednal jsem si z internetového obchodu dýmku pěnovku. S ní se chci naučit kouřit dýmku a touto pěnovkou možná rozkouřím to tzv. indiánské kuřivo. Ty 4 druhy, které jsem sehnal tohoto kuřiva, jsou složené např. ze SVÍDY VONNÉ, KOŘENE PUŠKVORCE, MEDVĚDICE LÉKAŘSKÁ A TABÁK INDIÁNSKÝ. Dohromady jako směs mi to prozatím ve vykuřovací pícce voní velmi příjemně.

Pokud prosím má někdo jakékoliv zkušenosti s tímto indiánským kuřivem, napište své pocity. Pro porovnání.
Připadá mi , že snad nikdo neexperimentuje s tabákovými kuřidly, že nikoho neláká vyzkoušet si pravé původní kuřivo těch, kdo se nejvíc zasloužili o vonné kouření : původních obyvatel Ameriky. Tito tzv. indiáni kouřili tisíce let před námi.
Tak snad si zaslouží už z tohoto titulu mnohasetletých zkušeností, abychom alespoň okusili jejich vonná kuřiva. To je zážitek pro opravdové fajnšmekri...


:smoke3: Moc děkuji. :smoke6:
Prazub
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 07 říj. 2015, 11:36

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod Prazub » 15 lis. 2018, 06:59

Tak jak vidím, indiánský tabák ani indiánskou dýmku nikdo zde nekouří. A to je fakt škoda. Nevíte, o co pěkného přicházíte.... Komu jsem sám dal ochutnat, ten uznale kývnul... :puffy: :smoke6: :smoke4:
Prazub
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 07 říj. 2015, 11:36

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod Stanley64 » 15 lis. 2018, 07:43

Ahoj.Velmi zaujímavé poznatky a skúsenosti môžeš uviesť link kde si kúpil ten indiánsky tabak? Občas si pridám do fajkoveho tabaku rôzne bylinky hlavne, šalviu, rozmarin, plucnik lekársky, ružové lupene, bazalku,
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod Balu103 » 15 lis. 2018, 09:51

Ahoj.
Myslím, že s týmto druhom tu naozaj veľa skúseností nenájdeš. Ale tak najlepšia pomoc by bola nájsť niekoho skúsenejšieho v okolí, sú tu ľudia z celej ČSSR. Vyplň si aspoň svoju lokalitu, oslov ľudí z okolia, niekto určite pomôže.
A pridaj sem fotku tej indiánskej krásky, myslím že nebudem sám, kto sa rád pozrie.
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod BATRACHOS » 15 lis. 2018, 20:14

Nazdar Prazube,
před časem jsem sem dával fotku našeho kmenového kalumetu, který nám podle mých instrukcí vyrobil Honza Klouček.
Jsi tu nový, tak to nepamatuješ, opětovně tedy vkládám:

image_id: 20861

Každá část kalumetu má svou dlouhou historii, jejich složením se navyšují potence silového předmětu.

Co se klasického kalumetu týče, je jich několik druhů. Mj. například oblíbená konstrukce, spojující silový předmět míru se silovým předmětem války - tomahawkem. :smoke1:
Hoď sem fotku, takhle ti nic neřeknu.

Co se týče směsi kinnick kinnick, není vždy stejná, jsou různé verze. Ne všichni indiáni ji používali, někde se používal prostě tabák. Je to ale skoro jedno, o spalovanou matérii tam nejde. :wink:

Pokud ti to nehoří, jaká je vlhkost směsi? Jak to ve fajfce táhne a jak je to kompaktní? Nejsou kousky moc malé - blížící se prášku?
Zkus to nejprve ubalit do cigarety, nebo někomu řekni, pokud jsi nekuřák a neumíš to. Pokud se to nepodaří ani zapálit v cigaretě, tak ve fajfce už těžko. Udržet v chodu, to už je pak jiná věc. Strašně záleží na materiálu hlavičky kalumetu ... a zase jsme u té fotky.
Obecně nejjednodušší postup je smíchat do začátku cokoli 50:50 s dobře hořlavým, blbuvzdorným fajfkovým tabákem vhodné vlhkosti a řezu.

Jinak - indiánské kouření má úplně jinou techniku, než běžné fajfkaření.
To se na meerschaumce nenaučíš.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod klasik51 » 16 lis. 2018, 10:10

Prazub píše: Nacpu to tam víc nebo míň, sirkou se snažím tabák zažehnout, potahuji ostošest.... a nic!!! Tabák nechytne, brzy i těch pár jiskřiček na povrchu uhasne.

Ostošest .... a nic - to jako žádný kouř v puse? Tak je tedy ucpaná, nedovrtaná, nelícuje, jestli je z více kusů. :think:
A v tom případě tvoje :
. Komu jsem sám dal ochutnat, ten uznale kývnul...
Jak mohl někdo ochutnat a z čeho, když "nic" :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod PoKlaT » 16 lis. 2018, 16:08

klasik51 píše:
Jak mohl někdo ochutnat a z čeho, když "nic" :think:

Prazub píše:Indiánská dýmka

Příspěvekod Prazub » 07 říj. 2015, 12:09

Prazub píše:Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod Prazub » 15 lis. 2018, 06:59

Zdendo mezi prvním a druhým příspěvkem uběhly tři roky :puffy:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod klasik51 » 16 lis. 2018, 18:08

AHA :shock: :oops: to mi fakt uteklo :smoke2: :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod beda » 16 lis. 2018, 19:26

Tak jako tak, jak poznali hliněnky, tak šel kalumet do kopru. O chytrý ohnivý vodě nemluvě. Bílá tvář je bílá tvář.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod BATRACHOS » 18 lis. 2018, 18:27

Právěže kalumet byl v drtivé většině vždycky hliněnka ... hlavička je z hlíny. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod beda » 19 lis. 2018, 19:07

No jo, byl jsem wožralej.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod klasik51 » 20 lis. 2018, 09:39

Chytrá ohnivá voda. :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod beda » 20 lis. 2018, 15:11

Přesně tak, já jsem vždycky ták chytrej, že si to radši nepamatuju :palm:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod klasik51 » 20 lis. 2018, 17:12

:ok: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Indiánská dýmka

Příspěvekod gunhead » 27 led. 2019, 00:31

[Batrachos] O kalumety se taky zajímám, zkusil jsem ho i spáchat. Rád bych se poučil, mohl bys mne nasměrovat, co si přečíst? Případně obrázek z tvojí sbírky.

Děkuju
gunhead
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 lis. 2014, 20:04

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků