Papoušci a jiní opeřenci

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod klasik51 » 16 črc. 2018, 08:32

Máme tady kočičky, pejsky, akvaristiku, tak přidám ptáčky.
Po létech a 4 letém povídání o tom, jak udělám voliéru, jsem se vrátil k tomuto koníčku.
Jako kluk jsem měl andulky. Táta mě vzal jednou pod Karlák do botanické na výstavu andulek a já jako
miliontý návštěvník dostal andulku, kterou jsem si k radosti rodičů nesl domu v pytlíku od mouky.
Nakonec jsem měl 4 andulky (dva páry) a v sobotu a v neděli mě dost sr.ly, protože mně nechtěly tolerovat válení v posteli.
Nejdřív jsem po nich hodil jeden pantofel, potom druhý, ticho vydrželo tak 3 munuty. potom trenky, ponožky, tričko,
nakonec polštářek a došly náboje. Bylo po spaní. Později, když jsem vylétl z hnízda, si maminka pořídila kanára a potom
měla korelu.
Jak už jsem psal, 4 roky o tom mluvim. I jsem nakoupil hranůlky na stavbu voliéry a jak jsem to odkládal, postupně když jsem
potřeboval, jsem po nějakém tom materiálu sáhl, až skoro nic nezbylo. Před třema nedělema jsem dostal od souseda korelu a narychlo
udělal menší viliéru a nakoupil na pile hronoly nové. Mám korelu a to už mi donutí postavit voliéru a pořídit další ptactvo.
Máte někdo nějaké ptáčky? Stavěli jste voliéru? Podělte se o zkušenosti a o fotky. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod Tapinek » 16 črc. 2018, 09:37

...a pocitaji se i holubi na balkone??? :twisted: :plaster: :mrgreen:
:ot:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod Dejmal » 16 črc. 2018, 10:11

Nám se na zahradě pravidelně perou tři straky, řvou kosáci a ukrutně nahlas vrkají hrdličky /nebo co to hrdličky dělají/ a to vše výrazně po policejní hodině a nebo lehce po východu slunce.
ještě nám tam jak debil cvrká cvrček, ale to není pták, takže to není relevantní

BAČKORA NENÍ FINÁLNÍ ŘEŠENÍ
:alfajka:

Ale jinak mám exoti celkem rád :mryellow:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod Cmunda » 16 črc. 2018, 10:49

Tapinek píše:...a pocitaji se i holubi na balkone???

Jestli jo, tak jsem úspěšný chovatel :smile: Jakožto balkonového kuřáka mě vcelku pravidelně navštěvují hrdličky a kosáci, občas poštolka a jednou dokonce netopýr. Pak že latakie odpuzuje :smile: Jenom tedy Zdendo nevím, zda tě s voliérou budou mít rádi sousedi. Soused má voliéru, naštěstí má jen jednoho papoucha, ale bohužel má také kocoura, který když do voliéry nemůže, tak chodí nebohého papoucha alespoň provokovat. Takový vřískot vystresovaného papoucha v jednu v noci to je fakt na :alfajka: :evil:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod beda » 16 črc. 2018, 11:46

Dělám ve slepičárně :mryellow: V pátek jsme naskladnili 74 000 kusů. Z toho 10% samců. Děláme rozmnožovací chov masnejch. Tzn. rodiče, co zakládaj vejce na brojlery. Jsou u nás od líhní do začátku snůšky, cca 4 měsíce. Úžasný zvíře na chov, ten přírůstek je neuvěřitelnej, rostou doslova před očima. Kydá se jednou za půl roku.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod pitrson » 16 črc. 2018, 15:29

klasik51 píše:...jsem po nich hodil jeden pantofel, potom druhý, ..
a hodit pres klec deku te jako fakt nenapadlo? :palm: :smoke5:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod jelen76 » 16 črc. 2018, 16:14

Chtěl jsem ti Zdendo udělat radost a vložit nějakou tu fotku, bohužel mi to stále v galerii píše "nelze nahrát, obr. je příliš velký" :( Na zahradě mám cca 50ks papoušků a drobotiny, převážně austrálie. Voliéra a dýmka to jde náramě k sobě. Po práci u ní posedět je pro mě velký relax.Jednu fotku jsem ti hodil do emailu :D
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod Yetenek » 16 črc. 2018, 16:38

To by neměl být problém zmenšit (rozměry obrázku jsou 1600*1200, velikost tuším 500 kb).
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod klasik51 » 17 črc. 2018, 06:46

Tak to vezmu hezky popořadě. :think:
Tapinek - ano, holuby na balkóně počítat můžeš :twisted:
Dejmal - ano, to jsou zvuky přírody a bačkora nepomůže :D
Cmunda - koček a kocourů je tady dost, ale i voliér, já to už nezachránim tím když voliéru mít nebudu.
V noci je slyšet dupot králíků a když takový králík přidupne, je to slušná rána, kdo to zná, ví o
čem mluvím. A kohouti kokrhají od tří od rána, jeden začne a další odpovídají. Prý, já spim. :ok: :D
Pitrson - ano, dával jsem, ale to prodloužíš tak o 30 minut a stejně začnou. :wink:
Jelen - jasně, musíš nejdříve zmenšit, ale děkuju, konečně někdo odpověděl normálně. :ok:
Ano, o to mi jde, posezení s dýmkou a něčím dobrým u akvárka, nebo u voliéry. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod klasik51 » 17 črc. 2018, 06:59

Tak tohle je ta fotka od Jelena :ok:
image_id: 26528

Martine co je to napravo, rozely? A z čeho je ta voliéra? Tam neni pletivo.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod Yetenek » 17 črc. 2018, 10:09

Přihodím něco k tématu, byť ne tak docela, protože to je vzpomínka na dobu cca 30 let zpět. A fotkami taky sloužit nemohu, prostě jsme ptáky chovali, ale nefotili...
Ptáky jsme chovali společně s otcem, tedy my jsme měli drobotinu, nikoliv papoušky. Tedy takové ty zebřičky, chůvičky, stříbrozobky apod. Otec si nejvíce zakládal na "guldách" a "diamantkách", ale u obojích byl problém s odchovem mladých. Vajec sice nanesly spoustu, ale buď na snůšku nezasedly, anebo opustily hnízdo po vylíhnutí mladých.
Moje top byli hlavně astrild bělolící a pak panenka bělohlavá. Nádherný, elegantní pták, ale v té době se hrozně blbě sháněly. K panenkám se váže taky jedna vzpomínka. Chovný pár odchoval mladé, jenže je po vylétnutí z hnízda odstavily a přestaly dokrmovat. Naštěsté jsem si všiml, že mladí, hladoví jak Somálci, se přehrabují v krmítku a vybírají vyloupnutá semínka lesknice. Takže jsem odpoledne trávil tím, že jsem s pinzetou v ruce seděl v kuchyni a louskal lesknici, a trvalo to dlouhé čtyři dny, než se mlaďasové naučili loupat proso a další semena ze slupek. Ono se to nezdá, kolik toho takový malý ptáček sežere, ale když jsem jim to měl nalouskat já, tak toho sežraly sakra hodně :palm:
Jenže pak jsem šel na vojnu, po vojně se oženil, otec chov omezil, až nakonec ptáky a voliéry rozprodal a zůstaly mu dva páry Guld na dožití. A já jsem se už taky hlavně z časových důvodů, k chovu exot. ptáků nevrátil.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod klasik51 » 17 črc. 2018, 10:51

:D :ok: no a já se právě vrátit chci a hlavně mám dnes jiné možnosti než tenkrát. (byt v Praze)
Zdendo, zebřičky jsou krásné, ty by se mě líbily, ale asi bych je musel mít zvlášť od korel a andul. :think:
Nechci žádné drahé papoušky, až bude voliéra, koupím nějaké ty andulky.
Momentálně řeším problém, pletivo z venku, nebo zevnitř? Přiklánim se z venku, ale budou určitě oždibovat dřevo.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod jelen76 » 17 črc. 2018, 14:50

To napravo, je velká klec pro papouška na kolečkách koupená tuším na bazoši za fakt supr cenu.Akorát jsem jí natřel.Mám tam pár Rosel pestrých. Pravidelně mají 3-6 mláďat ročně. Výhodou u té velké klece jsou šuplíky na dně. Je to ideální na čištění. Voliéru nalevo jsem dělal z hoblovaných střešních latí, palubek, polykarbonátu. Pletivo mám od f. pletivohorakova.net .... udělají ti ho na míru, je to lepší než napínat čínské svařované.Co jsem byl u chovatelů, tak je pěkné černé pletivo, lépe u papouchů vyniknou barvy. Ve voliéře jsou andulky cca 20ks (zatím letos asi 30 mladých) , pár Korela bílá ( letos prvně 2 ks mláďat) a párek Neoféma Bourek ( zatím nic :D ). Pletivo bych dal z venku, myslím že to lépe vypadá a andule to dřevo nějak zvlášť nelikvidují. To bych se spíš bál nějakého predátora a ukousaných nožiček. Hodně to chovatelé řeší dvojitým pletivem. Jak velkou voliéru si představuješ, že budeš dělat?
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod Yetenek » 17 črc. 2018, 17:12

jelen76 píše:...Co jsem byl u chovatelů, tak je pěkné černé pletivo, lépe u papouchů vyniknou barvy. ...

Svatá pravda, pozinkované pletivo při pozorování nejen papouchů hodně ruší, černé se při pohledu do klece tak nějak ztrácí.
Pletivo bych dal zvenku, přesně jak píše Jelen76, líp to vypadá a andulky nejsou dřevokazné. K tomu zdvojenému pletivu - my jsme u venkovních volier měli jednoduché pletivo, nikdy se žádný malér nestal. Ale možná jsme jen měli štěstí, to zdvojené pletivo jsem u pár lidí viděl.

klasik51 píše:Zdendo, zebřičky jsou krásné, ty by se mě líbily, ale asi bych je musel mít zvlášť od korel a andul. :think:

A co se poohlédnout po nějaké neophemě? Klidní, snášenliví, taky ne moc drazí, nedestruktivní. S nimi bys mohl mít i ty zebřičky a voliéru by Ti nerozebrali :think: A u asi nejběžnější n. tyrkysové existuje i řada mutací, tady bys měl široké pole působnosti.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Papoušci a jiní opeřenci

Příspěvekod klasik51 » 17 črc. 2018, 18:30

Pletivo naštuduju. Odkazy na ptáčky naštuduju. A fotka toho mého provizoria s korelou.
Voliéra bude podle prostoru, v takovém závětří, zatím, tedy 120x110x210cm
Ale už uvažuju, že zbourám skleník, :palm: má betonové základy, vysypal bych ho makadamem
a udělal desku, na které bych postavil voliéru. Částečně zděnou, takové vyzděné účko, na které by navazovalo
pletivo. Sklenik je odhadem :think: 4x2,5m

image_id: 26529

Jo a ptáčky potřebuji, co dokáží přezimovat venku. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků