Pomoc HMYZ!

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Pomoc HMYZ!

Příspěvekod Winston » 26 srp. 2017, 20:49

Dobrý večer, pánové,
prosím Vás o radu. Dnes jsem po otevření humidoru dole nalezl nějaký "bordel", při bližším pohledu jsem se zhrozil. Na dně leží hromada nějakých tvrdých černých zmetků, kteří žerou mé cigára (Pomyslel jsem si.). Začal jsem googlit jako zběsilý a po přečtení x článků o tabákovém brouku, jsem přehrabal humidor a našel jeden doutník s dírou. Ten jsem rozpitval, ale kromě té díry na povrchu jsem nic nenalezl a doutník byl vevnitř OK. Stejně jsem se raději rozhodl pro kremaci listů. Při hoření na grilu tabák krásně voněl, přesně tak, jak jsem zvyklý. Tak jsem se vrátil k humidoru. Brouka jsem nenašel, bílé larvy taky ne. Náhle jsem při odnímání zvlhčovače si všiml dírek ve dřevě humidoru. Tak teď se vás ptám: Co to může být? Jsou to takové malé tenké tvrdé černé housenky, cca 1-2mm velké, stočené do tvaru srpečku a všechny mrtvé. Až příjdu na to jak vložit fotky, dám je tady.
Mockrát děkuji za rady.
S podzravem
Filip
Winston
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 srp. 2017, 19:20

Re: Pomoc HMYZ!

Příspěvekod PoKlaT » 31 srp. 2017, 19:31

To ti tam zjevně tesali larvy tesaříků, jak se říká v českých hájích a luzích prostě červotoč. :wink:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Pomoc HMYZ!

Příspěvekod klasik51 » 01 zář. 2017, 08:02

Co je to za humidor a z jakého materiálu je a kde jsi k němu přišel?
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Pomoc HMYZ!

Příspěvekod Winston » 04 zář. 2017, 15:01

Humidor mám již léta. Je to Cohiba, model nevím, cca na 50 kusů. Problém nastal až po přivezení si "zbytku" kuřiva, které jsem si koupil a nespotřeboval na dovolené ve Španělích. Bylo to v této várce. Doutníky jsem vyndal z mrazáku a teď jsou v ledničce. Humidor jsem vytřel a nechal otevřený. Zatím nepozoruji žádné nové díry ani mrtvé...
Všechny larvy potencionálních škůdců jsou dle obrázku bílé.
Winston
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 srp. 2017, 19:20


Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků