To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!
Odeslat odpověď

Re: Prospěšnost kouření

25 říj. 2015, 10:07

:arrow: RottenFox : To ne, to by přece bylo vlevo dole! :))
:ot:

Re: Prospěšnost kouření

25 říj. 2015, 22:32

Baskervil píše:[emoji654]️Ragaz
Škoda, že tě neměli mamuti. [emoji3]

Nevím jestli by jim to pomohlo, počítám, že nevymřeli na vyžrání lidma :mrgreen:

Re: Prospěšnost kouření

25 říj. 2015, 22:58

To bolo nedorozumenie. Ľudia sa vtedy učili kopať jamy, ale stále im do nich padali nejaké mamuty, ktoré im jamu zaplnili, tak kopali ďalšie a ďalšie jamy... Takže vymretie mamutov by sa moderne nazvalo collateral damage stavitelských projektov našich predkov. Muselo to byť frustrujúce, predstav si, že máš víziu pyramídy, stonehange, alebo iného divu sveta, začneš kopať základy a potom Ti tam naskáču tie veľké chlpaté hovadá... Našťastie predkovia vytrvali, mamuty vymreli, čím otvorili bránu staviteľským zázrakom staroveku. :smoke1: :offtopic1:

Re: Prospěšnost kouření

26 říj. 2015, 07:52

:ot:
Rogi, :rofl: :clamp: :clamp: :lol:
:ot:

Re: Prospěšnost kouření

26 říj. 2015, 09:21

:arrow: Rog
Tak to jsem opravdu ještě neslyšel a skvěle sem se pobavil :mryellow: :clamp: :ok:

Re: Prospěšnost kouření

26 říj. 2015, 16:08

:arrow: Rog :ok:

a teď ještě tu o dinosaurech, jak to s nima ve skutečnosti teda bylo :think:

Re: Prospěšnost kouření

27 říj. 2015, 19:47

To je jasný, dinosauři byli ve skutečností velmi inteligentní a vyvinutou civilizací, jednoho dne jeden z nich měl vizi budoucnosti, jak to tady lidi doku..ej a tak raději spáchali hromadnou sebevraždu :mrgreen:

...ještě mě napadlo, jestli se někdo už prokopal do základů Stonehenge, aby zjistil kolik je tam mamutů :D

Re: Prospěšnost kouření

28 říj. 2015, 08:09

Inteligentnější část dinosaurů se naučila létat a přežili.

Re: Prospěšnost kouření

28 říj. 2015, 09:03

Bůh stvoří dinosaury. Bůh zničí dinosaury. Bůh vytvoří člověka, člověk zničí Boha, člověk vytvoří dinosaury.

Re: Prospěšnost kouření

28 říj. 2015, 14:37

RottenFox píše:Bůh stvoří dinosaury. Bůh zničí dinosaury. Bůh vytvoří člověka, člověk zničí Boha, člověk vytvoří dinosaury.


Malcolm :ok:

Re: Prospěšnost kouření

29 říj. 2015, 08:14

Největší frajer. :ok:

Re: Prospěšnost kouření

03 lis. 2015, 13:56

jcp píše:Pesticidy příteli, hlavně pesticidy - obzvlášť v poněkud zamořenějším prostředí .. viz třeba po povodních
http://eagri.cz/public/web/svs/tiskovy- ... -ryby.html
a těžké kovy taky .. olovo může substituovat vápník :mrgreen:


No jo, u kostí je to tak nějak jasné, ale nedošlo mi to u vajec ... a nezůstává to tedy jen ve skořápkách?

Re: Prospěšnost kouření

10 lis. 2015, 18:46

http://www.prvky.com/vapnik-potraviny.html
škořápka moc stravitelná nejni (i když ji žaludeční šťávy dík přítomnosti HCl dokážou rozložit), takže se za potravinu nepovažuje

Re: Prospěšnost kouření

18 pro. 2015, 17:18

Tabák je duchem doby, duchem obnovy a duchem uvolnění (například vnitřních strnulých témat). Tabák, coby rostlinka, roste už s vědomím, k čemu bude užívána - tedy k léčebným účelům - a to také očekává. Její Duch, jest bytostí moudrou, ochranitelskou, ale také přísnou. Užíváte-li tabák k účelu, k němuž byl stvořen a po věky používán, jste pod ochranou a nic vám nehrozí. :wink:

Re: Prospěšnost kouření

22 pro. 2015, 13:39

Kuřáci jsou šťastní lidé!
Erin McRoy / January 22, 2015

Dobře, možná trochu přeháním, ale byl zpracován nový výzkum tabáku jako inhibitoru MAO.
Co k čertu je MAO inhibitor, ptáte se.
Tedy stručné objasnění. MAO je monoaminooxidáza (zkr. MAO) –enzym metabolizující monoaminy, k nimž v organismu patří zejm. katecholaminy. Je inhibována (tlumena) některými léky (skupinou antidepresiv – inhibitory MAO – tymoeretiky) .
Nyní trochu obšírněji a méně vědecky, čerpáno z článku Oldřicha Vinaře „Havel, Zeman a silná osobnost“: „ Co je to tedy vlastně síla osobnosti? Je to převaha aktivity dopaminu v mozku, jednoho z přenašečů nervového vzruchu.
Dopamin zajišťuje iniciativu a asertivitu. Díky dopaminu se lépe prosazujeme v kolektivu, ve společnosti. Je-li toho moc, jsme agresivní. Rozhodnutí by však neměla být překotná. Není-li to nutné, je lépe si slovo nebo čin rozmyslet. Zabrzdit překotnost nám může pomoci GABA (gamma-aminomáselná kyselina) nebo už veřejně starý známý serotoni .S tím se dá u nemocných manipulovat psychofarmaky. Jednáme-li s lidmi, kteří nejsou nemocní, může být zajímavé interpretovat jejich chování podle toho, který přenašeč nervového vzruchu (neurotransmitér) mohl vést k činu, který se nám nelíbí. Velmi zjednodušeně a schematicky je možné pak hodnotit některé lidi podle toho, zda v jejich chování většinou převažuje dopamin nebo jiný neurotransmítér. Aby byl člověk moudrý, úspěšný nebo dokonce VELKÁ osobnost, musí mít dostatečnou aktivitu glutamátu, acetylcholinju a serotoninu a dnes víme, že pro sociální chování je velmi důležitý oxytocin. Mluvíme o něm dnes jako o "hormonu" důvěry a lásky. Uvolňuje se v našem mozku, když si třeba s někým dosud neznámým najednou dobře porozumíme – souhlasíme s ním. Oxytocin se nám začne v mozku uvolňovat brzo po narození, když se náš pohled setká s pohledem naší maminky. Je to doslova láska na první pohled. Nemusí v tom být nic erotického. Chování sériových vrahů je možné vysvětlit naprostým nedostatkem serotoninu a oxytocinu. Nemají trpělivost. Nevědí, co je to soucit. A teď pozor! Budete-li část dál, nepůjde o diagnózy. Půjde jen o můj odhad podle toho, co o nich vím z tisku a jiných médií. Osobně jsem se s nimi nesetkal. Takže jen podle odhadu lékaře, který uvažuje o neurotransmitérech:
Václav Havel měl zřejmě dost oxytocinu a serotoninu a nechyběl mu dopamin, když se musel prosadit jako dramatik. Myslím, že prezidentství ho trochu zaskočilo a byl z toho aspoň ze začátku v rozpacích. Myslím, že byl zdravě autokritický, zvlášť dokud žila Olga. Miloš Zeman má nepochybně vysoký intelekt. Ani před zánikem totality u nás mu nechyběla odvaha. Dopaminová aktivita převažuje, určitě převažuje nad oxytocinem a snad i nad serotoninem.“

Lidé trpící maniodepresivními stavy vykazují zvýšení úrovně MAO o 34% a toto zvýšení je popsáno v mnoha studiích o různých typech deprese.
V zásadě tedy mají inhibitory MAO snižující efekt monoaminových oxidantů na různé typy deprese. Takže, MAOIs (monoaminovýé inhibitory) jsou účinná antidepresiva, zejména v případu častých depresivních poruch s netypickými rysy, které se vyskytují mnohem častěji než melancholické depresivní poruchy a podstatně častěji než vzácnější katatonické depresivní poruchy, a vyskytují se 2x – 3x častěji u žen než u mužů. Takže se zjevně nabízí otázka, co se stane, máte-li příliš nízkou hladinu MAO?
No, naprosto jistě nebudete opravdu šťastní!
Nízká hladina MAO bývá spojována s „genem válečníka“. Jinými slovy, nepřiměřeně nízká MAO hladina může způsobit agresivní tendence jak u lidí, tak i myší. Nedostatek MAO vede k celkovému pocitu euforie a vzrůstající aktivity, když se však hladina sníží příliš, může vést k agresivitě a sklonu k násilí.
Tudíž několik nedávných výzkumů se týkalo kouření jak cigaret tak i dýmkového a doutníkového tabáku a jejich účinkem na hladinu MAO, obojí se ukázaly být účinnými a reverzními inhibitory MAO.
To znamená, že jsou efektivními antidepresivy, jejichž efekt vyprchá, když přestaneme kouřit.

Proč tedy nepoužíváme více MAO inhibitorů? Inu, nejjednodušší odpověď je, že většina z nich není reverzní, což znamená, že jakmile potlačíte vaši hladinu MAO, nemusíte ji nikdy získat zpět, dokonce i když přestanete brát léky! Proto jsou tyto studie tak překvapující, protože tabákový kouře je reverzní MAOIs a MAOIs jsou účinné ve zmírňování závažných stavů deprese a úzkosti. Je s nimi jediný problém, mají mnoho dietetických požadavků a většina z nich není reverzibilní. Ukáže-li se tabákový kouř být tak dobrým MAOI, jak zkoušky ukazují, odpovídá to na otázku, proč lidé trpící depresí a úzkostí tak rádi kouří. Kromě toho MAOIs se užívají i při léčbě alzheimerovy a parkinsonovy choroby, čili tabák může mít medicinské účinky i v těchto případech.
Zatím tyto studie nemají žádné závěry, rozhodně však o něčem svědčí.

Určitě mohou vysvětlit, proč lidé říkající, že při kouření se „cítí lépe“ nebo „uvolňují stres“, se rozhodně nemýlí.

Je to snad jeden ze skrytých užitků kouření?

Nevím, jen jsem to shledal zajímavým. Mám dojem, že jen co pomyslím na dýmku, už se cítím lépe!
Odeslat odpověď