Zapalovani dymky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod BATRACHOS » 29 pro. 2008, 21:05

:ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Sobpeta » 29 pro. 2008, 22:03

Nevzdávej to. Batrachos má pravdu,filtr může v začátcích hodně pomoct od tzv. vedlejších účinků.Pak už je jenom na tobě,zda u něj zůstaneš nebo ne. Třeba mě u mých začátku ze Stanwell tabáky hodně pomohl,ted už ho nepoužívám.Nekuř hlavně moc navoněné aromatiky, jsou to většinou chemické srance a uvidíš,že ti to po čase zachutná.Každý jsme měli po začátku popálenou hubu a jazyk,prostě si na to musíš zvyknout. Já jsem před dýmkou hulil hojně cigarety a i tak mě huba zpočátku pálila jako čert a to jsem si myslel,že něco vydržím. Takže malé dávky a postupně a uvidíš,že se to poddá. Pak už se ti dýmka jen odmění.Hlavně kuř od začátku aspoň trochu kvalitní tabáky ať si to nezhnusíš navždy. Já stále doporučuji Virginnii No.1,ta je velmi jemná a poznáš,jak má chutit tabák.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Gavryl » 30 pro. 2008, 08:36

no...tož dík za podporu :) , a správně, zkoušel jsem sundays :D.... Uvidíme uvidíme... ale dostal jsem opravdu točáka jak když sem ožralej po 3 flaškách rumu :D takže mě to fakt vyděsilo... Doufám že jako ti typci z hospody neskončím ale jak říkám uvidíme uvidíme.... včera jsem byl vyděšený dneska mám zas trochu jinej názor...
Hlavní je že včera se mi to poprvé podařilo zapálit... pokud se bere 10min zapálení uprostřed a malý dým z toho...:D
nechsou mi chytat ty postraní nevím proč...a ještě..otázka... Vám to hoří natolik že to musíte udusávat dusítkem??? protože ja když to dusnu tak mi tovšechno skoro zmizí...???
Gavryl
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 17:13

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Gavryl » 30 pro. 2008, 08:41

BATRACHOS píše:1. Pokud chceš dopadnout jako ti zoufalci, co se ke mně v každé hospodě došourají a závistivě řeknou: jó fajfka, tu jsem zamlada také zkoušel... tak to zabal a na fórum už nechoď
2. Pokud´s z jiného těsta, a vůbec nevadí, že zatím sneseš málo nikotinu, kup si novou fajfku - na filtr.
3. A vyber si takovou s masivní hlavičkou a přitom s hodně malou tabákovou komorou. Ať máš zpočátku co nejmenší dávky tabáku a přitom se naučíš dokuřovat celou hlavičku. A vyber si fajfku se zakuřovací pastou - zakuřovat holé dřevo bys teď ještě nejspíš nesnesl. Doporučuji Peterson 03, nějaký rustik nebo sandblast.
4. Kup si ty nejsilnější filtry - Vauen Dr. Pearl Junior
5. A kup si co nejslabší tabák. :plaster: Já doporučuji Plantu :plaster: (Za to mi zde mnozí vynadají), třeba HD Red Kirsberry Wine, nebo McLintocka Black Cherry - na tom jsem začínal a pro začátečníka podle mne vhodný tabák).
6. Tu fajfku zakuřuj systémem Peterson, tedy zpočátku nacpat jen půl hlavičky. Tím lépe zakouříš spodek a získáš postupně jistou odolnost na větší dávky kouře.
7. Naprosto nezbytné - před fajfkou se najez a u kouření vždy hodně pij :!:
8. Kuř zpočátku jedenkrát týdně, maximálně jednou za tři dny. Tak čtvrt roku bych to viděl.


Vypadá to jako slušné rady,,, zařídím se podle nich :) za týden hoj....a ten systém peterson... ten dělám...
Gavryl
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 17:13

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod basa333 » 30 pro. 2008, 08:53

Gavryl píše:no...tož dík za podporu :) protože ja když to dusnu tak mi tovšechno skoro zmizí...???


tak zcela jistě cpeš málo tabáku - dýmka musí klást při potažení bez zapálení citelný odpor vzduchu
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Fanys » 30 pro. 2008, 09:17

basa333 píše:tak zcela jistě cpeš málo tabáku - dýmka musí klást při potažení bez zapálení citelný odpor vzduchu

Na druhou stranu zase nějaký vzduch procházet musí, když nacpeš moc tak to netáhne a nechytá. Nejlepší zkouška jak to táhne je nezapálenou nacpanou fajfku pevně zakrýt dlaní. Nesmí jít vůbec potáhnout, potom dlaň odkryji a jde zřetelně víc potáhnout, ale zase ne tak dobře jako z prázdné fajfky. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Lukas 89 » 19 čer. 2015, 23:52

Chtěl jsem se zeptat. Nedávno jsem četl článek o dlouhém kouření dýmky, resp. o soutěžním kouření. Stálo tam, že se dýmka zapaluje v jednom bodě, aby se tabák nezapařil, a pak se dusátkem(dřevěným), počáteční uhlík "rozhoní" po celém povrchu tabáku, v kotlíku. Já nevim, já si to prostě nedovedu představit..To zapálení ano ale to rozprostření uhlíku ne. Zajímalo by mně, jestli si to někdo doma zkoušel, nebo co na to řeknete vy, co na soutěže jezdíte ? :) :smoke1:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod muf » 20 čer. 2015, 07:23

Já osobně sem na soutěži nebyl tak odbornou radu nemám, ale po letech jsem přišel na to že čím méně se soustředím a všechno dělám tak jaksi automaticky tak mně to jde lépe. Ale nacpání a zapálení bude důležité, jako u každé soutěže. Kvalitní příprava nepřepálit start a ostatní jako u maratonu do posledního dechu :smoke2:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Scalex » 20 čer. 2015, 09:32

Lukas 89 píše:Chtěl jsem se zeptat. Nedávno jsem četl článek o dlouhém kouření dýmky, resp. o soutěžním kouření. Stálo tam, že se dýmka zapaluje v jednom bodě, aby se tabák nezapařil, a pak se dusátkem(dřevěným), počáteční uhlík "rozhoní" po celém povrchu tabáku, v kotlíku. Já nevim, já si to prostě nedovedu představit..To zapálení ano ale to rozprostření uhlíku ne. Zajímalo by mně, jestli si to někdo doma zkoušel, nebo co na to řeknete vy, co na soutěže jezdíte ? :) :smoke1:


Zajeď si někdy na workshop do Prahy do Blanické ulice, až ho eTrafika bude pořádat. Kouření z dýmky tam vyučuje Pišta, což je tuším šestinásobný mistr Slovenska v pomalém kouření, takže jestli se chceš dozvědět něco o soutěžních technikách od jednoho z nejpovolanějších, budeš mít šanci. Navíc si to vyzkoušíš naživo a Pišta ti rovnou řekne, co děláš dobře a co špatně.

Akorát pozor, soutěžní kouření se od normálního dost liší, je to v podstatě práce, dřina a pramalé kuřácké potěšení. Vše se podřizuje výkonu, vše se podřizuje snaze udržet uhlík a tabák co nejdéle v kondici.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Pistacik » 22 čer. 2015, 14:58

Lukas 89 píše:... že se dýmka zapaluje v jednom bodě, aby se tabák nezapařil, a pak se dusátkem(dřevěným), počáteční uhlík "rozhoní" po celém povrchu tabáku, v kotlíku...

Mno, stručne:
- ja zapaľujem celý povrch tabaku, ale nijako to nepreháňam. Po prvej zápalke udusám a zapaľujem znova. Potom zase udusám na "prijateľne" veľký uhlík. Veľkosť závisí od druhu tabaku.
- honením sa uhlík nezväčšuje, ale mení jeho umiestnenie v hlavičke.
:wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Rog » 22 čer. 2015, 15:23

Pistacik píše:...
- honením sa uhlík nezväčšuje, ale mení jeho umiestnenie v hlavičke.
:wink:

Chcel som sa opýtať, čo sa teda honením zvačšuje??... Ale nakoniec som sa rozhodol, že nebudem zvedavý a neopýtam sa :!: :smoke1: .
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Lukas 89 » 22 čer. 2015, 15:25

Pistacik píše:Mno, stručne:
- ja zapaľujem celý povrch tabaku, ale nijako to nepreháňam. Po prvej zápalke udusám a zapaľujem znova. Potom zase udusám na "prijateľne" veľký uhlík. Veľkosť závisí od druhu tabaku.
- honením sa uhlík nezväčšuje, ale mení jeho umiestnenie v hlavičke.
:wink:


Teď mám tu čest s šestinásobným mistrem Slovenska v pomalém kouření ? :smoke6:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod jcp » 22 čer. 2015, 17:23

No, ten seznam soutěží co už Pišta vyhrál je mnohem delší :D
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod RottenFox » 22 čer. 2015, 17:38

Zřejmě slušnej oddíl. :think: :lol:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod Lukas 89 » 22 čer. 2015, 17:39

Kéž bych taky takhle jednou uměl bafat :smoke4:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků