Foťáky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Foťáky

Příspěvekod Fanys » 03 led. 2015, 13:28

Je vidět, že si umíš vybrat sám a víš co chceš, takže Ti stačí ujištění, že pro Tvoje potřeby je bezzcadlovka dobré řešení. :think:
FF zrcadlovku a objektivy s červeným proužkem s sebou vláčím hlavně kvůli image a teprve na druhém místě ocením jejich kvalitu. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Foťáky

Příspěvekod pitrson » 03 led. 2015, 19:50

No, lip to fotit bude. Ten handicap 2-3 EV zpusobenej svetelnosti skla to asi snimacem taky dozene. Jenze skladnost uz je spatna, tzn. mam zkusenost, ze se k tomu budes chovat v podstate stejne jako k zrcadlovce - chces fotit a beres ho sebou, nebo foceni neplanujes a nevemes ho. Kompakt se taha i preventivne, protoze se unese. Proto taky vetsina fotek nakonec stejne pochazi z mobilu, protoze fotak nikdo u sebe nema.
Nemyslim si ani, ze dnesni 1.7' snimace fotej mizerne. Co sem mel moznost porovnat, tak ciste subjektivne snesou srovnani se staryma aps-c. Ale je to samozrejme na tobe.. :smoke5:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod Fanys » 03 led. 2015, 21:03

K tomu tahání s sebou. Asi s sebou nebude tahat celou výbavu, ale s jedním objektivem je to skoro jako kompakt. Další objektivy až když se chystá fotit.
Také batoh s většinou výbavy (bez blesků a náhradního těla) nosím jen do atelieru a normálně beru jen tělo s jedním objektivem. Nedávno jsem s sebou měl sice foťák, ale zapomněl dýmky, protože foťák beru pokaždé, kdežto dýmky jen v pondělí.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Foťáky

Příspěvekod Kverk » 03 led. 2015, 21:50

Ahoj
no vidím, že máš vlastně jasno a pravděpodobně v rodině i odzkoušeno. Pokud se týká tvého konkrétního výběru ze tří - viz: Oly E-PM2, E-PL5 a OMD-M10. , je to spíše o pocitu, jaký z obou prvních aparátů máš. Olympus OM-D E-M10 je tělem spíše velmi malá zrcadlovka a má i podobné ovládání. E-PM2, E-PL5 jsou blíže kompaktům. E-PM2 je novější aparát, dle data s asi i odladěnějším FW. Pocitově se i lépe drží díky "gripu", ale to je věcí osobního pocitu a preferencí. Na to co jsi psal, že chceš fotit jistě bohatě dostačí všechny zmíněné s rezervou. Snad jen malá rada nakonec, máš-li možnost vzít je do ruky a ozkoušet, určitě to udělej. Výstup budou mít kvalitativně velmi blízký, ale jistě se bude lišit pocit z držení a ovládání a dej pozor na rychlost ostření. ta je u většiny 4/3 formátů a obecně u "bezzrcátek" (až na několik málo výjimek) slabší (v porovnání se zrcadlovkami) - tak aby ti AF dostačovalo v horších světelných podmínkách. Poznáš to relativně snadno při osobním vyzkoušení ostření a prodlevy závěrky např. při zkušebních foto lidí v interieru obchodu (bez použití blesku), kde aparát zkoušíš....
Přeji krásné focení, nápady, radost z nové hračky a především dobré světlo
Uživatelský avatar
Kverk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 59
Registrován: 11 říj. 2014, 19:57
Bydliště: Podbrdská kotlina

Re: Foťáky

Příspěvekod peťák » 02 led. 2017, 21:28

Nevím jestli to dát sem, nebo do nabídka/poptávka :think: , když tak prosím adminy o přesun.
Nabízím k prodeji zrcadlovku Canon EOS 1D MarkIII, tak kdyby měl snad někdo zájem.....
https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=452300
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Foťáky

Příspěvekod basa333 » 03 led. 2017, 05:55

pišta: myslím, že budeš podobný případ jako já. už mě zrcadlo velikostí, hmotností a hlučností začalo s..át a po dlouhých úvahách jsem skončil u fuji xt-1. modularita stejná, ale hmotnost a další parametry dost jinde. o čem hovoříme: nikon d7100 765 g, fuji xt-1 440 g atd. podobně je to i s objektivy. skla jsou sice ne právě laciná, ale kvalitní. navíc koncept ovládání s clonovými kroužky, dost podobný analogu, elektronická závěrka až do 1/32000 (letní fotky na prázdnou díru) a výborná podpora starých skel (ostření na fokus peak nebo splitting screen), funkční wifi a ovládání přes smartphone. netvrdím, že je to pro tebe to nej, ale mohla by to být jedna z alternativ. zde něco bližšího https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-t1, v případě zájmu si jej můžeš vyzkoušet.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Foťáky

Příspěvekod Pistacik » 03 led. 2017, 09:38

Vďaka Tome, ono to už je nejaký piatok, čo som to riešil. Kúpil som OMD-M10, ako zálohu mám E-P5 a ešte mám doma E-M1, ale tá je vlastne na polcesty z domu. :joy: Ešte by to chcelo aspoň jeden objektív, ale inak som maximálne spokojný. Dá sa s tým maximálne vyhrať. Konečne mám pocit, že ma technika nebrzdí, ale že sa konečne musím naučiť fotiť. :joy:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod basa333 » 03 led. 2017, 10:15

jejda, takhle to je, když člověk nekouká na datum. no tak hlavně, že jsi spokojený. ono to je stejně hlavně o tom, jak to vidíš v hlavě a ne v hledáčku. dnes už téměř jakákoli technika umožňuje udělat docela kvalitní fotky. v itálii v létě jsem polovinu fotek dělal na mobil (včetně panorámat) a nakonec jsou z nich krásné obrázky ve fotoknize. jen holt nejde moc rozmazávat pozadí (alespoň s tím mým mobilem). oly je určitě v pohodě. tak hezké světlo!
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Foťáky

Příspěvekod pitrson » 03 led. 2017, 15:02

Rozmazavat jde fsecko. Ve fotoshopu.. :twisted:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Foťáky

Příspěvekod basa333 » 03 led. 2017, 15:26

já vím, ale už to dá práci.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Foťáky

Příspěvekod Fanys » 05 led. 2017, 03:13

pitrson píše:Rozmazavat jde fsecko. Ve fotoshopu.. :twisted:

Víš jak je náročně kreslit bokeh ručně.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Foťáky

Příspěvekod vědec » 18 úno. 2017, 20:06

Neodolal jsem a pořídil si Rollei 35s.
Mám veeeelkou radost
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Foťáky

Příspěvekod peťák » 31 led. 2020, 18:52

Protože jsem zpátečník a tmář, tak jsem si pořídil filmovou středoformátovou zrcadlovku Rolleiflex SL66.
Kompletní balení vč. původní krabice a návodu a objektivu Rollei Plannar 2,8/80 (Carl Zeiss). K tomu jsem navíc dostal druhý záda a originální sluneční clonu, prostě pecka. Cestovalo to celý týden z Itálie a dneska dorazilo. Už jsem se nemoh' dočkat, jsem šťastnej jak blecha :puffy:
image_id: 27872
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Foťáky

Příspěvekod proger » 31 led. 2020, 20:06

Hmm, to vypadá pěkně. Tak dobré světlo!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Foťáky

Příspěvekod Bentley » 01 úno. 2020, 00:57

Hmm, tak to je foťák pro velkýho kluka... Peťáku, gratuluju ke krásnému stroji a přeju ti, abys měl dost času a klidu k pohodovým toulkám s Rolleiflexem a se stativem! :ok:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků