Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 12:03

Mack píše:ty parádní whisky ředíte čím ? vodou třeba z gronských ledovců nebo jen tak z vodovodu? :think:


mě se osvědčilo dát do dobré whisky jenom pár kapek vody - cca do 5i...stačí namočit brčko do sklenice s dobrou vodou, podržet brčko na druhém konci a nakapat do sklenky s whisky-přijde mi, že se potom chuť whisky úplně rozvine :yum: ,ale to je zřejmě věc osobního názoru :plaster:

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 12:05

Rudolf Steiner píše:Tak pozoruji, že jsem úplný barbar. Mám nejraději 40% bramborový likér z Krásného Března.


Jen se obávám, že v Krásném Březně se už nějaký čas nevyrábí...

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 12:12

Rog píše:Kolegovia odporúčajú samé dobré věci :-)
Z tých lacnejších, by mohla splniť podmievky Islay Mist: http://www.svetnapojov.sk/whisky/980-islay-mist-deluxe.html . Pozor, sú aj staršie, ale tie sú drahšie. Majú ju aj vo whiskerii v Jindřišskej veži. Aj fľašu, alebo možeš skočiť na panáka a rozhodnúť sa po košte.



Opět se přidávám, Islay mist je mezi "levnějšími" whisky pro rešelináře správná volba :ok:

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 12:16

Scott píše:
Jen se obávám, že v Krásném Březně se už nějaký čas nevyrábí...



To je bohužel pravda, naštěstí mám nějaké zásoby. Kolega má doma přes 100l rumu a též část je z Krásňáku. Až zásoby dojdou, tak holt se vrhnu na Božkov :( , je to taková stálice, ani extra dobrý, ani extrémě špatný.

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 12:26

Mack píše:ty parádní whisky ředíte čím ? vodou třeba z gronských ledovců nebo jen tak z vodovodu? :think:

Já neředím, ale je to věc názoru. Jak už tady padlo, někdo dává pár kapek na "otevření", ale já mám pocitově nejradši pít whisky takovou, jaká je. Zastávám názor, že už výrobce ředil na optimální úroveň :)

Vorža píše:Já přísahám na Lagavulin.

Zejména Lagavulin 16y. Není to takový rašelinový (kouřový, jódový) "brutus" jako například Ardbeg 10y, přesto dosti výrazný a jemný :)

Re: Lihoviny

10 črc. 2013, 14:08

Pro mě je mercedesem ve whiskách The Glenlivet 15 year :yum: :ok:

A proč pít alkohol? Protože žádná dobrá historka nezačíná slovy....to když jsme tenkrát jedli salát.. :rofl:

Re: Lihoviny

04 srp. 2013, 18:45

tak jsem objevil zajímavou variantu jamajského rumu Captain Morgen...teď jsem ho otevřel k Navy Rolls a musím říct, že je šmakózní :yum: :yum: :yum:

image_id: 16985

Re: Lihoviny

04 srp. 2013, 19:01

Mack píše:ty parádní whisky ředíte čím ? vodou třeba z gronských ledovců nebo jen tak z vodovodu? :think:

já většinou pivem :wink: :wink:

Re: Lihoviny

04 srp. 2013, 19:47

Dobrá skotská za slušnou cenu je White Horse,jejím základem je Lagavulin.Moc obchodů ji ale nenabízí.

Re: Lihoviny

04 srp. 2013, 20:11

Ak whisky tak Laphroaig 18y, Skusal som rozne zadymene ale tato je top :roll:

Re: Lihoviny

04 srp. 2013, 21:02

jakamarus píše:tak jsem objevil zajímavou variantu jamajského rumu Captain Morgen...teď jsem ho otevřel k Navy Rolls a musím říct, že je šmakózní :yum: :yum: :yum:

Jo tmavého Captaina pocucávám už měsíc, jenom ta viněta je trochu jiná :think: až zase pojedeš, tak se zastav, ochutnáš a
porovnáš, samotného by mě to zajímalo. :puffy:

Re: Lihoviny

04 srp. 2013, 21:06

klasik51 píše:Jo tmavého Captaina pocucávám už měsíc... :puffy:


ale no Zdeňku, ty perverzák jeden :palm: :twisted: :twisted:

Re: Lihoviny

04 srp. 2013, 21:16

VladoVlado, kamaráde, až se uvidíme, tak Ti to všechno vysvětlim. :cool: :roll: :D To budeš koukat :twisted:

Re: Lihoviny

05 srp. 2013, 17:40

klasik51 píše:Jo tmavého Captaina pocucávám už měsíc, jenom ta viněta je trochu jiná :think: až zase pojedeš, tak se zastav, ochutnáš a
porovnáš, samotného by mě to zajímalo. :puffy:


jasně Zdenku...ty máš takové štěstí, že řídím :plaster: - opravdu si dám max. náprstek :smoke1:

Re: Lihoviny

05 srp. 2013, 17:48

Zdenda má kumbál, kde můžeš přespat. Nebo Ti aspoň pučí kolo...
Odeslat odpověď