Forum audiofilů

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Sobpeta » 07 úno. 2013, 14:07

Já bych poradil asi tak. Pokud opravdu chcete něco kvalitního a nechcete za to vypláznout majlant existuje na aukru několik opravdu spolehlivých a znalých prodejců, kteří opravdu rozumí tomu co prodávají a mají k tomu velmi vřelý vztah. Mají i poslechová studia, dokonce při prodeji vyžadují osobní konzultaci a vyzvednutí zboží na místě. Jsou to vesměs všechno poctivé staré stroje ve výborném stavu z doby kdy...

No, prostě veškerá elektronika z druhé poloviny devadesátých let do dneška je vyráběna už malinko jinak. Spotřební elektronika v současnosti ten pravý název. Všechno je dneska mnohem levnější, ale taky mnohem méně kvalitní. Dnes není problém pořídit domů sestavu s reproduktory - bavím se o stereu - v ceně, která nebude přesahovat 25-30 tisíc a bude to celkem slušně hrát...
Ale pokud bude člověk trochu hledat zjistí, že za poloviční peníze může koupit něco, co v té výše uvedené době stálo 10x tolik co dneska a kvalita reprodukce je naprosto neporovnatelná...

Ono stačí vzít do ruk zesilovač Pioneer či Sony z té doby a z dneška. Dneska proti těm starým mašinám připomíná váhově spíš prázdnou krabici.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod basa333 » 07 úno. 2013, 14:10

já bych šel do něčeho takovéhleho. bacha, pošta 128,- €, váží to skoro 10 kg plus obal. ale šuměnka to jistě nebude.

http://www.ebay.de/itm/CEC-BD-7000-Plat ... 35c3fe43d9
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Jakub » 07 úno. 2013, 15:21

jasně plně podepisuju to co napsal Sobpeta.....

trošku jsem vycházel z toho že spíš si lidé pořizují nové...., já sem šel před časem směrem podobným - vylezl jsem na půdičku chvíli hrabal a oprášil starou aiwu... a docela to jde....:-)

To Basa.... asi to bude dobrý ale na detailu je vidět jak je to zaprasený do toho bych asi bez poslechu nešel a to poštovný teda je pecka.....ale předpokládá to že už máš doma něco přes co to bude hrát (nemá to koncák)

to Littlebull.... to že ti chrochtá rádio... zkus něco normálního s externí anténou.... uvidíš.... ale samozřejmě muže bejt v rititi stroj co máš doma.... nic nevydrží věčně, třeba dost záleží i na tom jaká je technologie ladění atd.....

můžem to probrat v laznech.....

jinak cesta komponet jak jsem psal je dobrá.... ale nepočítejte s tim že se dostanete do 5-10K....je potřeba počítat tak okolo 4-6 na komponent spíš víc....(ono právě ty starší osvědčený věci furt stojej víc než dnešní pseudoelektrické zázraky....)proto jsem psal že se člověk musí rozhodnout co od toho chce... není problém koupit gramec za 40K, zesilovač za 50K bedny za dalších 40K --- bude to hrát jak víno, ale...... tuhle jsem viděl inzerát na prodej bytu (230m 5+1 na Vinohradech - super výbava - jen katalogová cena audio-video vybavení bylo za víc než mega....(pro zajímavost cena celého bytu 2090000,-EUR)
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod basa333 » 07 úno. 2013, 15:37

tak jasně, vycházel jsem z toho, že ten zbytek pavel má. pokud ne, tak je třeba připočítat cca 15 k za zesík a alespoň jakžtakž bedny.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod littlebull » 07 úno. 2013, 16:41

No, problém je v místě příjmu, přízemí a okolo jenom kopce. Na Laznech dáme řeč, vždycky jsme pro samé lyžování neměli čas ani na pivo, letos si to vynahradíme, barman nebude stíhat běhat :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod basa333 » 07 úno. 2013, 17:10

kup si internetové rádio a máš po problémech (tedy pokud máš alespoň internet :lol: )
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod bromden » 07 úno. 2013, 17:14

basa333 píše:.... tedy pokud máš alespoň internet


Měl ho dřív, ale pak mu ho klasik upustil na zem a rozbil. A už se ho nepovedlo slepit. :mrgreen:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod littlebull » 07 úno. 2013, 18:57

basa333 píše:kup si internetové rádio a máš po problémech (tedy pokud máš alespoň internet :lol: )

No, to jsem uváděl výše jako jednu z možností...cílem je nějaká použitelná sestava namísto té staré, nebo doplnění té staré spolu s její resuscitací.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod jeleniste » 08 úno. 2013, 08:20

Je to trochu offtopic, z mý strany teda, ale suprafon teď prodává dost věcí online, za cenu lidovou a ve FLACU, tj v dost slušný kvalitě. Je to trochu mimo téma, ale řikal jsem si, že nebude od věci to zapropagovat, já to občas využívam a bylo by škoda, kdyby to zabalili, že si to ikdo u nich nekupuje.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod kalik » 08 úno. 2013, 08:57

Na ten Suprafon se musím kouknout. Ve svém přenosném přehrávači používám už jen FLAC, tak je mi prodej ve FLACu sympatický, i když... Mnohem lepší je si koupit origo CD, ze kterého si FLAC můžeš udělat dodatečně sám. Zase aby díky tomu elektronickému prodeji nezrušili CDčka :D
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Sobpeta » 08 úno. 2013, 09:08

Se s FLACem taky přidám. Absolutně špičkovej formát. Ono se řekne, že MP3 na CB320 je nerozeznatelná od CD nebo potažmo FLACu, ale když jsem přes IAudio7 - samozřejmě ne s těmi originál peckami - poslouchal cca měsíc jen věci ve FLACu, byl pak přechod na poslech MP3 fakt dost znatelný. Mnohem horší prostor, dynamika, zkrátka všechno. MP3 používám už jen v autě, kde tak jako tak poslouchám převážně výběry z muziky, kterou mám rád, tam je potřeba rovnat hlasitost atd., narvat toho co nejvíc takže si to právě proto převádím do mp3, ale stejně pod VBR320 Q1 nejdu.

Ten prodej muziky přímo ve formátu FLAC je velice sympatický. Konečně to někomu došlo, jen je potřeba rozšířit sortiment a to je jistě jen otázka času. Vždycky kroutím hlavou, když všude čtu hesla jako "Braňte pirátství, kupujte hudbu na internetu" a pak zjistím, že prodávaný produkt je ve WMA192Kbps... :pray: Za cenu lidovou - 2 kila. :palm: :twisted:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod jeleniste » 08 úno. 2013, 10:04

Tady tě to cédo přijde na cca 200. V tom flacu. Já nemam potřebu si kupovat origo cédo, už to stejně nemam pomalu na čom pustit, akorát by mě na to padal prach, poslouchám hudbu při práci z PC. Většinu mam upirátěnou, ale u těch českejch věcí je mě to trochu blbý krást, protože sem rád, když něco vyjde a je prostě třeba aby si to alspoň někdo koupil a ty dvě stovky mě nesežerou.
Tady maj třeba i remástrovaný starý věci
http://www.supraphonline.cz/album/4285-zabili-trafikantku
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod kalik » 08 úno. 2013, 10:54

No, CD je jistota, že když ti klekne HDD, uděláš si FLAC zase znova z toho CD. Nicméně FLAC používám pouze do iAudia přehrávače, tedy především na cesty autobusem apod. CD však strkám do Hifi soustavy, až kde si to lze řádně vychutnat :) U pořádnýho hifi je ale problém, že se na tom snadno pozná špatně nahrané CD a 3/4 CDček je tak neposlouchatelných. Ovšem chápu, že pokud někdo poslouchá jen v autě nebo na přenosném přehrávači, CD nepotřebuje. Jen je potřeba řádně zálohovat :)
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod kalik » 08 úno. 2013, 11:02

Jinak se stotožňuju se Sobpetou s názorem na FLAC. MP3 je přeci jen ztrátový kodek a v rámci maximální komprese prostě něco musí ztratit. Pro většinu lidí to jsou asi nepodstatná data, protože nepoznají rozdíl (nemají s čím srovnat), ale já to prostě slyším. Ta brilance zvuku je u FLACu někde jinde, zejména lepší výšky a prostor. Aby to člověk však odlišil, je třeba mít kvalitní aparaturu a mít trochu naposloucháno, což drtivá většina lidí nemá a proto jim stačí i ta MP3. To není ale jen o hifi, ale o všech možných zálibách. Kdo poznal lepší, už se těžko spokojuje s horším.
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Sobpeta » 10 úno. 2013, 16:25

jeleniste píše:Tady tě to cédo přijde na cca 200. V tom flacu. Já nemam potřebu si kupovat origo cédo, už to stejně nemam pomalu na čom pustit, akorát by mě na to padal prach, poslouchám hudbu při práci z PC. Většinu mam upirátěnou, ale u těch českejch věcí je mě to trochu blbý krást, protože sem rád, když něco vyjde a je prostě třeba aby si to alspoň někdo koupil a ty dvě stovky mě nesežerou.
Tady maj třeba i remástrovaný starý věci
http://www.supraphonline.cz/album/4285-zabili-trafikantku


Jak jsem psal, je to fajn, akorát můj hudební vkus je trochu jinde, takže zrovna tady si nevyberu. Ale je pravda, že je to chvályhodné, poskytovat to tímto způsobem, protože chtít po někom, aby platil za nákup "cd" ve formátu mp3 nebo wma je prasečina. Jednak ve ztrátovosti toho formátu, nemožnosti si s nakoupeným zbožím cokoliv dělat (komprimovat třeba na jinej tok bez ztrát atd.) a druhak v tom riziku, že to nějakej umělec zkomprimoval za deset vteřin v nějakým ultrašmejdským kodeku jako je třeba Blade, jen aby to měl rychle z krku. A to je pak ... :puke:

kalik píše:No, CD je jistota, že když ti klekne HDD, uděláš si FLAC zase znova z toho CD. Nicméně FLAC používám pouze do iAudia přehrávače, tedy především na cesty autobusem apod. CD však strkám do Hifi soustavy, až kde si to lze řádně vychutnat :) U pořádnýho hifi je ale problém, že se na tom snadno pozná špatně nahrané CD a 3/4 CDček je tak neposlouchatelných. Ovšem chápu, že pokud někdo poslouchá jen v autě nebo na přenosném přehrávači, CD nepotřebuje. Jen je potřeba řádně zálohovat :)


Dělám to stejně. FLAC jako záloha na externím HDD a oblíbená muzika samozřejmě vypálená na cd. V autě mám rádio bez mechaniky, jen na USB, tam ty mp3trojky stačí, hlavně vzhledem k tomu jaký mám auto...ono se totiž projevuje poněkud větším hlukem než by byl ideál pro kvalitní poslech hudby...takže na nějaký nuance není příležitost... :lol:
Hlavně, hodně lidí říká něco ve smyslu, že jim MP3 formát stačí. Chlubí se, že maj sbírku 60GB hudby ve 128Kbps a jaká je to pohoda, jak to zabere málo místa. Jenže za deset let můžou mít doma takovou mašinu, že se to na ní fakt nebude dát poslouchat a všechno budou pracně shánět znova. Proto je lepší rovnou ten FLAC a zaarchivovat, i když na to momentálně tu mašinu nemají. Obrovská výhoda FLACU je právě v jeho kvalitě, menší velikosti oproti origo cd a možnosti dělat si z toho jiné formáty podle potřeby do aleluja. Samozřejmě základ je, aby ta hudba byla sama o sobě kvalitní, u techna je to asi fakt jedno, tam jde hlavně o to nastavit ekvalizér do "V" a jedem... :palm:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků