Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Dřevo na topení

04 bře. 2012, 16:53

Klasik, ale dufam, ze tie drevorubacske nastroje aj nafotis :-) Mam rad sekerecky :-) pri studni, kyvajuce sa v ruke :twisted: A ja sa nehram, DOZRIEVAM !!! :mrgreen:

Re: Dřevo na topení

04 bře. 2012, 17:04

Baca píše: DOZRIEVAM !!! :mrgreen:

:ok: :puffy:

Re: Dřevo na topení

04 bře. 2012, 17:18

Tak to Klasiku61 děkuji :mryellow: . Pokud se podaří a dostanu je do ruky napíšu recenzi. Bude se to jmenovat ,,Jak se štípe s Klasikem,, :think: :wink:

Re: Dřevo na topení

04 bře. 2012, 17:38

Namornik píše:T********* Bude se to jmenovat ,,Jak se štípe s Klasikem,, :think: :wink:

Ja by som skor " Jak se stipe Klasikem" :twisted:

Re: Dřevo na topení

04 bře. 2012, 17:40

OT
možná vás pobaví jedna příhoda. Tam kde bydlím, je na náměstí jeden hodně starý dům. Bydlí tam paní, která topí dřevem a objednala si od firmy špalky, které ještě potřebovaly doštípal. Inu, tak se jí zželelo dvou nepřizpůsobivých občanů (pro pořádek ne snědých), zda by si nepřivydělali. Oni že ano. Protože jim asi byla zima, tak všechny špalky nanosili do vstupní chodby, postavili je vedle sebe jako kuželky a pak chodili od jednoho špalku ke druhému a mlátili to sekerami hlava nehlava. Výsledek byl, že dřevo nasekáno bylo, ale z historických dlaždic v chodbě zůstaly pouhé trosky. Majitele nemovitosti asi mohli potom omývat. :wink:

Re: Dřevo na topení

04 bře. 2012, 19:42

Namornik píše:Tak to Klasiku61 děkuji :mryellow: . Pokud se podaří a dostanu je do ruky napíšu recenzi. Bude se to jmenovat ,,Jak se štípe s Klasikem,, :think: :wink:

HELE, ještě je nemáš. :twisted:

Re: Dřevo na topení

07 bře. 2012, 19:51

Námořník, mám oboje. Časem Ti do dopravim ke Smradu. Musíš vydržet. :puffy:

Re: Dřevo na topení

07 bře. 2012, 20:30

Klasiku mnohokrát děkuji. Přesně k narozeninám :wink:

Re: Dřevo na topení

09 bře. 2012, 00:04

No tak, to já jsem v očekávání,že mamželson pozve našeho kamaráda se štípačkou a já nejenže něco dobrého uklohním :yum: -ale i mé oko se potěší pohledem na mužnou krásu při práci :shock: .Dřeva jsem nadělala dost,tak teď bych mohla dojít odměny :twisted: :ok:
Jinak tak za 10 dní budem zhazovat 3 břízky(dolní průměr 1/2 až 3/4 metr-spíš více)no košťata.Víc dřiny než dřeva.Ale zase:tenký spálit,od 2 -5 cm seštěpkovat,no ostatní zpracovat na otop :ok:

Re: Dřevo na topení

20 bře. 2012, 21:39

Tak v pátek jsme shodili nejen pár břízek,ale i 3 smrky,1 borovici a 2 jeřabiny(ty zařvaly nedopatřením,když je vočesala jedna bříza co šla k zemi-byla košatější,než se zdálo :wink: ).Jeden smrk bylo koště s větvema 3-4m.Až na jednu špici z břízy,je to sklizeno.Ještě zbývá zpracovat 2 kmeny z těch 3 bříz(jeden dvoják jsem napižlala dneska :evil: ).V pátek jsem ještě do toho kácení a pižlání stihla vyměnit bojler a něco málo uklohnit.Včera jsem si dala pauzu,jeli jsme pro pivo do Říše(sice nebyla akce,ale i tak se nákup vyplatil).To,aby bylo co bumbat po tej dřině :ok: No s tím co už máme ,letošní zimu přežijeme :ok: :clamp:

Re: Dřevo na topení

31 bře. 2012, 10:33

Musím pochválit vládce puntíků, mistra šlapky, naší berušku Zdendu klasika 61 :plaster: za to čím mě dnes obdaroval kalač i klín přesně 3kg každej. Kovář mi na to jako topůrko radši dal násadu od krumpáče. Špalky před tím budou utíkat :ok:

Re: Dřevo na topení

31 bře. 2012, 11:58

Moc pěkná práce. :arrow: Klasik51 Nevíš z jakého materiálu je vyroben klín? Udělal jsem si z 19191 ale je to moc tvrdý a štípe se.

Re: Dřevo na topení

31 bře. 2012, 12:55

krásná práce :ok:

Re: Dřevo na topení

31 bře. 2012, 15:10

No teda ale ta práce s násadou :palm: ....ta od krumpáče byla malá....takže jsme klasickou od sekery upravovali rašplí tak dlouho až sedla (2hodiny). už je to nabroušený a obroušený. Když bude zejtra počasí a síla nafotím to v akci :ok:

Re: Dřevo na topení

31 bře. 2012, 15:15

A kdo s tim bude dělat :plaster:
Odeslat odpověď