Foťáky

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Alfik » 18 dub. 2005, 09:24

forgi píše:To nie je o technike ale o tom kto to drží v ruke. Jasné že sa dá urobiť dobrá fotka aj s flexaretom ( viz Honza Saudek) ale záleží čo chceš dosiahnuť. Dnes ti už napríklad na reportážnu fotku flexaret určite stačiť nebude. Ale celé je to hlavne o tom, kto to drží v ruke a ako s tým vie narábať.


Tak to jsou moje slova... Někde na netu jsem četl přirovnání, že řešit jestli někdo fotí na Nikona, nebo Canona, nebo čert ví na co, je jako starat se, od jaké firmy měl Michelangelo štětce... O tom to není :) Věřím tomu, že i s flexaretou se dají udělat super fotky (BTW, kdysi dávno jsme jí měli taky doma... vzpomínám na ní s nostalgií), a zrovna tak s nikonem D2X se dají udělat fotky úplně o ničem... Přesně jak říká forgi: Záleží na fotografovi, ne na foťáku :) Ale já jsem se svou D70 naprosto spokejenej když už pro nic jinýho, tak aspoň právě kvůli tomu ovládání, a rychlosti ... absolutně nijak neruší člověka v jeho kreativním rozletu :wink:

Todík píše:Kdybych již neměl tři Nikony a hromadu Nikkor objektivů, šel bych po letitých zkušenostech s touto firmou, jejími fotoaparáty a servisem zaručeně spíše do zn. Canon!


No, čéče, mám určité zkušenosti s EOS 300D, a říkám si, kdybys sis ho pořídil, jestli bys zase radši honem neutíkal zpátky k Nikonu :-) I když s tím servisem ... slyšel jsem že to je fakt tragédie, sám žádnou zkušenost nemám, ale poslední zprávy (bavil jsem se o tom s jedním člověkem z Foto Škoda) jsou takový, že Nikonu ČR konečně dochází, že jim kvůli tomu utíká dost fotografů ke Canonu, a dost se prej snaží jít do sebe ... Ale všechno je to "jedna paní povídala".... :?
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 18 dub. 2005, 09:35

bromden píše:
Simon píše:flexareta je k nicemu, mam 2 .... nekresli

EEEEEE?


jako ze z toho objektivu nelezou zrovna idealne prokresleny fotky ... ale nezkousel sem vsechny typy
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 18 dub. 2005, 09:55

Simon píše:
bromden píše:
Simon píše:flexareta je k nicemu, mam 2 .... nekresli

EEEEEE?

jako ze z toho objektivu nelezou zrovna idealne prokresleny fotky ... ale nezkousel sem vsechny typy

Flexareta je svérázný foťák, to jo... ale říct že nekreslí, no nevím, připadne mi že co do "prokreslení" je super... nehledě na bezkonkurenčně jemnou zrnitost...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod tuton » 18 dub. 2005, 10:03

bromden píše:Flexareta je svérázný foťák, to jo... ale říct že nekreslí, no nevím, připadne mi že co do "prokreslení" je super... nehledě na bezkonkurenčně jemnou zrnitost...


pockej, neni zrnitost dana kvalitou filmu?
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bromden » 18 dub. 2005, 10:07

tuton píše:
bromden píše:Flexareta je svérázný foťák, to jo... ale říct že nekreslí, no nevím, připadne mi že co do "prokreslení" je super... nehledě na bezkonkurenčně jemnou zrnitost...

pockej, neni zrnitost dana kvalitou filmu?

... a logicky formátem negativu, ne?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 18 dub. 2005, 10:08

bromden píše:
Simon píše:
bromden píše:
Simon píše:flexareta je k nicemu, mam 2 .... nekresli

EEEEEE?

jako ze z toho objektivu nelezou zrovna idealne prokresleny fotky ... ale nezkousel sem vsechny typy

Flexareta je svérázný foťák, to jo... ale říct že nekreslí, no nevím, připadne mi že co do "prokreslení" je super... nehledě na bezkonkurenčně jemnou zrnitost...


zrno je zalezitost filmu .... a proti zrnu nic nemam

http://www.photopost.cz/foto/2005/01/id1157-1106578257.jpg
co znamena ze nekresli je videt vys, proste ta zed a stin vpravo a mraky na obloze ... atd sou tmavej/svetlej flek bez detailu(vrtam do sve fotky abych nekoho neurazil :))) ... ale tohle neni fotakem, ale scannerem :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 18 dub. 2005, 10:09

bromden píše:
tuton píše:
bromden píše:Flexareta je svérázný foťák, to jo... ale říct že nekreslí, no nevím, připadne mi že co do "prokreslení" je super... nehledě na bezkonkurenčně jemnou zrnitost...

pockej, neni zrnitost dana kvalitou filmu?

... a logicky formátem negativu, ne?


zalezi na pomeru zvetseni .... ale vyrazne vetsi vliv ma film ...... nebo chip :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 18 dub. 2005, 10:13

bromden píše:
tuton píše:
bromden píše:Flexareta je svérázný foťák, to jo... ale říct že nekreslí, no nevím, připadne mi že co do "prokreslení" je super... nehledě na bezkonkurenčně jemnou zrnitost...

pockej, neni zrnitost dana kvalitou filmu?

... a logicky formátem negativu, ne?


format negativu je dulezitej pri zvetsovani. Z kinofilmu je zvetsenina mene kvalitni nez z formatu 6x9 (6x6) - teda tak to chapu ja.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod forgi » 18 dub. 2005, 10:31

tuton píše:format negativu je dulezitej pri zvetsovani. Z kinofilmu je zvetsenina mene kvalitni nez z formatu 6x9 (6x6) - teda tak to chapu ja.

Kazdy film ma nejake zrno a zaleží iba na vežkosti zväčšenia nakožko ho bude vidieť či nie. AK chcem teda robiť fotku 30 x 40 tak bude lepší väčší formát negatívu, ale na bežný formát 9 x 13 je to takmer úplne jedno
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tuton » 18 dub. 2005, 10:42

forgi píše:Kazdy film ma nejake zrno a zaleží iba na vežkosti zväčšenia nakožko ho bude vidieť či nie. AK chcem teda robiť fotku 30 x 40 tak bude lepší väčší formát negatívu, ale na bežný formát 9 x 13 je to takmer úplne jedno


Vidim to stejne...
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Nevill » 18 dub. 2005, 10:57

Já fotím "starým" Olympusem C-720. Není to žádný zázrak, ale zatím mi vcelku stačí... :O)
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Simon » 18 dub. 2005, 11:01

forgi píše:
tuton píše:format negativu je dulezitej pri zvetsovani. Z kinofilmu je zvetsenina mene kvalitni nez z formatu 6x9 (6x6) - teda tak to chapu ja.

Kazdy film ma nejake zrno a zaleží iba na vežkosti zväčšenia nakožko ho bude vidieť či nie. AK chcem teda robiť fotku 30 x 40 tak bude lepší väčší formát negatívu, ale na bežný formát 9 x 13 je to takmer úplne jedno


kazdy film ma sice zrno, ale rozdily mezi filmama sou v tomhle znacny, takze tak jak to pises se to generalizovat IMHO neda, zrno neni vada, u spousty filmu je kvalitni zrno ruzny velikosti pozadovana a vyhledavana vlastnost
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod forgi » 18 dub. 2005, 13:05

Simon píše:kazdy film ma sice zrno, ale rozdily mezi filmama sou v tomhle znacny, takze tak jak to pises se to generalizovat IMHO neda, zrno neni vada, u spousty filmu je kvalitni zrno ruzny velikosti pozadovana a vyhledavana vlastnost

Iste, ale opäť záleží iba na tom čo chcem v dosiahnuť, aký má byť efekt. Dobrá fotka musí mať obsah a formu. Nie ku každej fotke sa zrno ( akékožvek) hodí. Tam kde chcem zvýrazniť obsah, kde je vež drobných detailov je zrno rušivé, naopak tam kde má byť výrazná výtvarná stránka fotografie môže byť zrno vežmi zaujímvé.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 18 dub. 2005, 14:57

forgi píše:
Simon píše:kazdy film ma sice zrno, ale rozdily mezi filmama sou v tomhle znacny, takze tak jak to pises se to generalizovat IMHO neda, zrno neni vada, u spousty filmu je kvalitni zrno ruzny velikosti pozadovana a vyhledavana vlastnost

Iste, ale opäť záleží iba na tom čo chcem v dosiahnuť, aký má byť efekt. Dobrá fotka musí mať obsah a formu. Nie ku každej fotke sa zrno ( akékožvek) hodí. Tam kde chcem zvýrazniť obsah, kde je vež drobných detailov je zrno rušivé, naopak tam kde má byť výrazná výtvarná stránka fotografie môže byť zrno vežmi zaujímvé.


souhlasim a zase souhlasim :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 18 dub. 2005, 21:09

bromden píše:
Popravdě řečeno nejedu ani v jednom... malej kompaktní 2MB digitál jako dokumentační, a na pěkný fotky praktiku, starej pentax a flexaretu... fotky z těch novejch supervychytanejch objektivů jsou tak "dobrý" že je veškerá nálada na fotce v prdeli... IMO.


Čítanková ukázka přísloví: "Z nouze cnost". :D
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků