Italské dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Italské dýmky

Příspěvekod bromden » 14 dub. 2006, 13:31

Jen takový dotaz - nepřipadne Vám, že dýmky z určité země mají něco společného. Nejen designově (jakože německý dýmku jsou hnusný, a tak :lol: ), ale že jaksi i užitné vlastnosti jsou si nějak blízké...
Napadlo mne to právě na příkladu italských dýmek - nemohu si pomoci, ale mám z "Italů" jen čtyři dýmky, a to od čtyř různých italských výrobců... a kdybych měl vybrat čtaři nejlepší, (právě v té vlastnosti, použiju archdukova termínu, "good smoker"), vyberu asi tyto čtyři...
Tak jen jestli nemáte podobnou zkušenost...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod LUBO » 14 dub. 2006, 13:37

kvalitny design a aj vyborne posadenie do dreva maju fajky LE NUVOLE od Tombariho, ak by som niekoho mo´mentalne doporucil, tak asi jeho by som tiez mal najradsej, aj ked v Taliansku su aj zavedenejsie mena.
aspon nejaka ukazky:
http://www.smokingpipes.com/pipes/new/nuvole/index.cfm
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: Italské dýmky

Příspěvekod Simon » 14 dub. 2006, 13:48

bromden píše:Jen takový dotaz - nepřipadne Vám, že dýmky z určité země mají něco společného. Nejen designově (jakože německý dýmku jsou hnusný, a tak :lol: ), ale že jaksi i užitné vlastnosti jsou si nějak blízké...
Napadlo mne to právě na příkladu italských dýmek - nemohu si pomoci, ale mám z "Italů" jen čtyři dýmky, a to od čtyř různých italských výrobců... a kdybych měl vybrat čtaři nejlepší, (právě v té vlastnosti, použiju archdukova termínu, "good smoker"), vyberu asi tyto čtyři...
Tak jen jestli nemáte podobnou zkušenost...


mam s italama identickou zkusenost
...nehele na to ze italsky dymky sou spolecne s anglii i nejhezci
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 14 dub. 2006, 14:10

Savinelli Roma a Cavicchi co mám jsou oba skvělí kuřáci :puffy: Armelinka mi nesedí stylově a Barontini je lowendovka. Z designového hlediska jsou italské dýmky fakt super a u vyšších tříd (cokoliv nad Romu včetně :) ) je podle zatimní zkušenosti i dobrá kvalita (zrovna od Taliánů bych to nečekal :wink: )
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 14 dub. 2006, 14:17

Fénix píše:Savinelli Roma a Cavicchi co mám jsou oba skvělí kuřáci :puffy: Armelinka mi nesedí stylově a Barontini je lowendovka. Z designového hlediska jsou italské dýmky fakt super a u vyšších tříd (cokoliv nad Romu včetně :) ) je podle zatimní zkušenosti i dobrá kvalita (zrovna od Taliánů bych to nečekal :wink: )


Tak mně tedy Armellini sedí... a jak Armellini, tak (byť po boji) Cavicchi, a po překouření té hnuspasty i low-end Savinelli kouří parádně...
...nová Mastro de Paja - byť zatím v záběhu - je totálně bez pachutí už od druhýho kouření, vypadá na excelentního kuřáka... :lol:

Btw. vřele doporučuju (tedy těm co oblibují i bezfiltry), ten Striata vlasový rustik od MdP je fakt pěknej, a na Smokingpipes je teď maj za 67 doláčů. V černý i natural...

Jo, designově mi taky sedí, v podstatě skoroklasika bez takové té těžkopádnosti některých úplně klasických tvarů...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 14 dub. 2006, 14:19

bromden píše:
Fénix píše:Savinelli Roma a Cavicchi co mám jsou oba skvělí kuřáci :puffy: Armelinka mi nesedí stylově a Barontini je lowendovka. Z designového hlediska jsou italské dýmky fakt super a u vyšších tříd (cokoliv nad Romu včetně :) ) je podle zatimní zkušenosti i dobrá kvalita (zrovna od Taliánů bych to nečekal :wink: )


Tak mně tedy Armellini sedí... a jak Armellini, tak (byť po boji) Cavicchi, a po překouření té hnuspasty i low-end Savinelli kouří parádně...
...nová Mastro de Paja - byť zatím v záběhu - je totálně bez pachutí už od druhýho kouření, vypadá na excelentního kuřáka... :lol:

Btw. vřele doporučuju (tedy těm co oblibují i bezfiltry), ten Striata vlasový rustik od MdP je fakt pěknej, a na Smokingpipes je teď maj za 67 doláčů. V černý i natural...

Jo, designově mi taky sedí, v podstatě skoroklasika bez takové té těžkopádnosti některých úplně klasických tvarů...


Už se fest opakuju ale ta tvoje "MdP" je vážně super :smoke1: Věčný hřích že to nevyvrtali na filtr :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod POGO » 16 dub. 2006, 11:20

Tak se začínám rdít . :oops: Po všech kladných příspěvcích zde napsaných na italské dýmky,zjišťuji že v mé zbírce nějaký ten ital chybí.Pokusím se v budoucnu tuto chybu napravit. :wink:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod gotreg » 16 dub. 2006, 17:51

mám dvě, spokojenost veliká
u Viprati byl trošku boj s tím, co do ní dát. Zkusil jsem různé vzorky, nakonec si nejvíc sedla s Marlin Flake (začal jsem věřit na predestinaci, áno).
Lorenzo byla od prvního okamžiku určená na SH, pravidelných 90 minut pohody...

Jen mi chybí nedostatek informací o těchto dýmkách (hlavně Lorenzo) na netu
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod gotreg » 20 dub. 2006, 11:51

ještě k té itálii - na Lorenzovce je napsáno "spumante italy" .. jediné, co jsem k této záhadné šifře našel (v civilizovaném, ergo anglickém jazyce) bylo, že Lorenzo používá spumante briar

nemáte někdo šajnu, co by to mohlo být?
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 20 dub. 2006, 11:58

Mno tak moje první italská dýmka byla Lorenzo Spittfire s meršánovou vložkou - velmi silně nalakovaná, lak neuvěřitelně drží, na to jak se mi ji párkrát povedlo fakt hodně rozpálit. Dobrá na vzorky i na běžné kouření, stálice v mém pouzdře s dýmkami.

Druhá je Savinelli Roma 320 ("český buldog") - jedna z mých nejoblíbenějších dýmek, skvěle se z ní kouří, cpu do ní Samíka. Také jedna z dýmek, které jsou nejčastěji v mém pouzdře s dýmkami. Dost uvažuji o tom, že bych jí pořídil nějakou sestřičku v hladkém provedení... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Rubenstein » 20 dub. 2006, 11:59

gotreg píše:jeste k te italii - na Lorenzovce je napsano "spumante italy" .. jedine, co jsem k teto zahadne sifre nasel (v civilizovanem, ergo anglickem jazyce) bylo, ze Lorenzo pouziva spumante briar

nemate nekdo sajnu, co by to mohlo byt?


http://slovnik.seznam.cz/search.py?wd=spumante&lg=it_cz
nevim ale jak si to vysvetlit
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 20 dub. 2006, 12:00

Rubenstein píše:
http://slovnik.seznam.cz/search.py?wd=spumante&lg=it_cz
nevim ale jak si to vysvetlit


Briar kříženej s korkovým dubem!! :smoke6: :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod gotreg » 20 dub. 2006, 12:00

Rubenstein píše:
gotreg píše:jeste k te italii - na Lorenzovce je napsano "spumante italy" .. jedine, co jsem k teto zahadne sifre nasel (v civilizovanem, ergo anglickem jazyce) bylo, ze Lorenzo pouziva spumante briar

nemate nekdo sajnu, co by to mohlo byt?


http://slovnik.seznam.cz/search.py?wd=spumante&lg=it_cz
nevim ale jak si to vysvetlit


slovník jsem taky našel a pak zkoušel vyhledávat zhůvěřilosti typu "foamy briar" a ono nic ).-))
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 20 dub. 2006, 12:01

Rubenstein píše:
gotreg píše:jeste k te italii - na Lorenzovce je napsano "spumante italy" .. jedine, co jsem k teto zahadne sifre nasel (v civilizovanem, ergo anglickem jazyce) bylo, ze Lorenzo pouziva spumante briar

nemate nekdo sajnu, co by to mohlo byt?


http://slovnik.seznam.cz/search.py?wd=spumante&lg=it_cz
nevim ale jak si to vysvetlit


To bude něco jako re-formed meerschaum :twisted:
(briárový piliny s epoxidem) :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 20 dub. 2006, 12:20

Není to nějaké město? :oops:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků