Indiánské dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Replika indianske dymky

Příspěvekod atman » 14 dub. 2006, 12:14

Takze posilam fotky te dymky co jsem dostal od kamose k narozkam. Je to replika dymky kmenu z plani (treba Sioux). Mel bych ji jeste dozdobit, ale to by chtelo udelat poradne a na to jsem zatim nenasel ani silu ani odvahu (abych to spis nedojebal).

Jinak hlavicka je z catlinitu - posvatny kamen, ktery se tezi v jednom nalezisti v USA, dodnes ho tam tezi a prodavaji indosi. Je to relativne mekky - trochu jako mastek, takze se to da jakz takz opracovat, ale drbacka to musela bejt desna.

Zdobeny je to cinem, coz je taky pakarna, protoze ta drazka se tam musela vyrezavat ve tvaru "rybiny" aby to pak nevypadlo. Drevo je jasan a kourovod je propalovany dratem (nikoliv vrtany)

Sorry ze ty fotky sou trochu neostry, neni tu dost svetla a abych hledal kde mam strcenej stativ, tak to se mi fakt nechtelo ... Pokud by o to fakt nekdo stal, vyfotim to poradne

Celkovy pohled
Detail hlavicky
Uživatelský avatar
atman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 61
Registrován: 02 dub. 2006, 16:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 14 dub. 2006, 12:29

Tak je opravdu dymka miru.
Jak se tam dava tabak ? Asi dost obtizne, co ?
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod atman » 14 dub. 2006, 12:43

Vojtěch Regazzo píše:Tak je opravdu dymka miru.
Jak se tam dava tabak ? Asi dost obtizne, co ?


ech ... se neco nepovedlo :( ... sem to nechtel jako novej thread (pane spravce, omluva) ... i kdyz proc vlastne ne ... jen, pokud bude zajem, sem teda sezenu nejaky dalsi fotky nebo informace ...

ad tabak .. no kotlik to ma malinkatej, neplni se to moc dobre, ale ja to na nejake pravidelne koureni nepouzivam a kdyz uz, jednou za rok, tak si s tim proste vyhraju.
jenom se mi nikda nepodarilo uvest tu originalni smes (kinick-kinick) to stavu poradneho horeni - furt to chcipalo. Tabak je proti tomu doslova samohorlavej ...
Uživatelský avatar
atman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 61
Registrován: 02 dub. 2006, 16:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod LUBO » 14 dub. 2006, 13:19

to je dobry thread, len nech zostane. a treba ho pekne zaplnit.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod atman » 14 dub. 2006, 13:38

tak jo .. dejte mi trochu casu a ja sem zkusim sesmolit nejakej zaklad (pokud tu teda neni nejakej vetsi odbornik - ja zas zadnej expert nejsem). Bude mi to sice trvat, ale zas ne snad moc .. mam v podstate prd co na praci ... bo tu hopsam vo berlich s urzenou achilovkou :-(
Uživatelský avatar
atman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 61
Registrován: 02 dub. 2006, 16:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 14 dub. 2006, 13:51

atman píše:tak jo .. dejte mi trochu casu a ja sem zkusim sesmolit nejakej zaklad (pokud tu teda neni nejakej vetsi odbornik - ja zas zadnej expert nejsem). Bude mi to sice trvat, ale zas ne snad moc .. mam v podstate prd co na praci ... bo tu hopsam vo berlich s urzenou achilovkou :-(


A jo, utrženou... já to poprvý přečet jako uzenou... :roll: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Replika indianske dymky

Příspěvekod Vart » 14 dub. 2006, 14:20

atman píše:Zdobeny je to cinem, coz je taky pakarna, protoze ta drazka se tam musela vyrezavat ve tvaru "rybiny" aby to pak nevypadlo.

Kdysi jsem uvadel odkaz, ve kterem se cinovani sikovne popisuje, a vubec je tam toho dost o indianskych dymkach a jejich vyrobe
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Re: Replika indianske dymky

Příspěvekod atman » 14 dub. 2006, 14:34

Kdysi jsem uvadel odkaz, ve kterem se cinovani sikovne popisuje, a vubec je tam toho dost o indianskych dymkach a jejich vyrobe


Ted jsi mi pomohl :-) odsud jsem chtel minimalne 60% informaci vykrast :-) Čejen by mi to prominul ... teda doufam ... bo se o to stejne uz moc nestara .... aspon mi to tak prijde
Uživatelský avatar
atman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 61
Registrován: 02 dub. 2006, 16:42
Bydliště: Brno

Re: Replika indianske dymky

Příspěvekod Vart » 14 dub. 2006, 14:45

atman píše:Ted jsi mi pomohl :-) odsud jsem chtel minimalne 60% informaci vykrast :-) Čejen by mi to prominul ... teda doufam ... bo se o to stejne uz moc nestara .... aspon mi to tak prijde

Tak to se omlouvam za vyzrazeni zdroje :oops: :) ...jestli to budes sepisovat, tak to tu bude aspon pekne pohromade nezavisle na jinem servru, autor tech odkazovanych stranek to pak muze brat jako jakousi zalohu uzitecnych informaci :)
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků