Dymky z Meerschaumu

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Milos Cerman » 11 črc. 2007, 21:46

Max píše:......u meršánek s oddělováním náustku .......


Záleží na výrobci.
Nejběžnější jsou turecký, ty mají silikonovou vložku, která je našroubovaná v náustku, i v hlavičce.
Chce to trochu opatrnosti, závit se snadno strhne.
Já jsem u jedné závit strhal, a na strženej jsem namotal nit, a čistím ji bez rozebírání. nemělo by se to tak, ale nebudu riskovat !!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Max » 11 črc. 2007, 21:49

Aha, takže - jestli chápu - se čistí se sundaným náustkem?
Uživatelský avatar
Max
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 40
Registrován: 10 zář. 2006, 18:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Milos Cerman » 12 črc. 2007, 07:30

Max píše:Aha, takže - jestli chápu - se čistí se sundaným náustkem?

Jistě. mělo by se čisti se sundaným náustkem, a měl by se čistit nejen kouřivý kanálek, ale i otvir pro čep (nebo závit), ale v případě havárie, jako se povedlo mě, hold čistím nerozebrané.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Max » 16 črc. 2007, 17:59

Pánové, pročítám si všechny příspěvky na téma meerschaum a hořím touhou to zkusit. Dnes mi došla dýmka s m. vložkou z etrafiky (zn. Paronelli). Až opadne vedro, půjdu ji vyzkoušet. Pak dám vědět... Překvapilo mě, že je v koltíku dost úzká, ale aspoň nebudu kouřit tak dlouho (v poslední době mi totiž z časových důvodů dělalo problém vykouřit dýmku do konce). Na konci v kotlíku se dost zužuje, takže ani malíček se skoro nedostane na dno, natož dusátko. Uvidíme co to udělá.
Uživatelský avatar
Max
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 40
Registrován: 10 zář. 2006, 18:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Max » 16 črc. 2007, 21:55

Tak můžu napsat, že pokouření bylo moc dobré. Žádný smrad se z nezatažené m. vložky nelinul. Tabák jsem vykouřil na 5 zápalek, ale to je asi jen moje začátečnická nedokonalost. Dýmku jsem nacpal Caledonian Highland Cream. Chuť, pravda, nebyla moc pronikavá a chvíli jsem měl pocit, že je spíš slaná. Takže jsem zvědavý na druhé a další kouření. Takže určitě spokojenost... :lol:
Mimochodem, pokud bude někdo objednávat meršánku ze zahraničí, prosím, dejte vědět, rád bych se připojil. Jednak nemám kartu a hlavně mi je líto zbytečně platit vysoké poštovné, když se může rozložit mezi víc dýmkařů.
Uživatelský avatar
Max
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 40
Registrován: 10 zář. 2006, 18:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Tapinek » 18 črc. 2007, 21:34

Šimi píše:
ypres.bass píše:jak dlouho se přibližně "vypaluje" vložkovka kouřil jsem ji teprve asi 3x a furt se mi ztoho zvedá kufr protože to chutná a smrdí jak když se pálí stolete fusekle...


Moji vložkovku to úplně přešlo asi po 10 kouřeních. Už po 5 to ale bylo minimální.


Jj, cca po 5 byl zapach minimalni, po 10 uz neni vubec cejtit. Jen jsem si fsimnul, ze je napraskla (briar, ne vlozka). Sem si toho fsimnul casem... Tak to ted sleduju, jestli se to nerozsiruje. :-(
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod ypres.bass » 18 črc. 2007, 22:34

Tapinek píše:
Šimi píše:
ypres.bass píše:jak dlouho se přibližně "vypaluje" vložkovka kouřil jsem ji teprve asi 3x a furt se mi ztoho zvedá kufr protože to chutná a smrdí jak když se pálí stolete fusekle...


Moji vložkovku to úplně přešlo asi po 10 kouřeních. Už po 5 to ale bylo minimální.


Jj, cca po 5 byl zapach minimalni, po 10 uz neni vubec cejtit. Jen jsem si fsimnul, ze je napraskla (briar, ne vlozka). Sem si toho fsimnul casem... Tak to ted sleduju, jestli se to nerozsiruje. :-(
tak já mám za sebou těch 10 kouření - když k tomu čuchnu, tak to zřetelně cítím, ale už jen docela slabě...mám taky problém - se to rozpaluje jak sviňa!
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod mirek » 19 črc. 2007, 07:00

ypres.bass píše:...mám taky problém - se to rozpaluje jak sviňa!

Neboj, tu nenapálíš :twisted:
Ale námět k zamyšlení to rozhodně je, tohle nebude dýmkou, i z vložkovky se dá kouřit chladně
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tapinek » 19 črc. 2007, 14:23

Chladna je dost, jen ta prasklina... :-(
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Max » 26 črc. 2007, 16:31

Na tomhle odkazu je takřka umělecky nafilmovaná výroba meršánky od vytěžení až po uložení do futrálku http://www.youtube.com/watch?v=xqBD4lCHUJo
Sou tam i jiný dost zajímavý záběry...
Uživatelský avatar
Max
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 40
Registrován: 10 zář. 2006, 18:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jcp » 12 srp. 2007, 18:00

tifik píše:http://sn.aukro.cz/show_item.php?item=224640083
Nevydržel jsem to nezkusit :wink: (ne že budete přihazovat proti mně :twisted: )

Mooc hezký, vidět to první, sám bych vystartoval .. ať ti to vyjde :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod tifik » 12 srp. 2007, 19:52

jcp píše:
tifik píše:http://sn.aukro.cz/show_item.php?item=224640083
Nevydržel jsem to nezkusit :wink: (ne že budete přihazovat proti mně :twisted: )

Mooc hezký, vidět to první, sám bych vystartoval .. ať ti to vyjde :)


Chvíli to potáhnu a až to vzdám, dám vědět :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Scalex » 12 srp. 2007, 20:21

Je rozumný přihazovat už od začátku? IMHO je lepší aukci sledovat, vlézt tam v posledních vteřinách a odeslat maximální částku, kterou jsem za to ochoten dát. Pak už záleží na štěstí. Když ale po celou dobu aukce nikdo nepřihodí (nebo těch příhozů není moc), je obrovská šance vydražit to za mnohem menší sumu, než jako když se bude celých 18 dní dražit jak o život...
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod tifik » 12 srp. 2007, 20:34

Scalex píše:Je rozumný přihazovat už od začátku? IMHO je lepší aukci sledovat, vlézt tam v posledních vteřinách a odeslat maximální částku, kterou jsem za to ochoten dát. Pak už záleží na štěstí. Když ale po celou dobu aukce nikdo nepřihodí (nebo těch příhozů není moc), je obrovská šance vydražit to za mnohem menší sumu, než jako když se bude celých 18 dní dražit jak o život...


To je fakt, jsem tam prvne
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Tapinek » 12 srp. 2007, 20:36

Ja si vetsinou reknu, kolik jsem ochotnej za danou vec dat a klido prihodim hnedka na zacatku... ;-) Ale fakt me mrzi, ze jsem tohle nevidel prvni... :( Takhle mi nezbyva nez poprat hodne zdaru. :wink:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků