Dymky z Meerschaumu

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

to DOGTUREK

Příspěvekod LUBO » 08 říj. 2004, 14:42

tak do toho by som isiel, aj ked, pokial viem, sa morska pena musi varit vo vosku a navyse ktovie, ci to je lisovane, alebo solidny nerast. rozhodne by som to skusil, keby som take videl a mohol to kupit.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: to DOGTUREK

Příspěvekod Dogtůrek » 08 říj. 2004, 14:44

LUBO píše:tak do toho by som isiel, aj ked, pokial viem, sa morska pena musi varit vo vosku a navyse ktovie, ci to je lisovane, alebo solidny nerast. rozhodne by som to skusil, keby som take videl a mohol to kupit.


Všude na těch stránkách zdůrazňují, že je to blok. A taky jsou tam k dostání vložky do kalabašů... :wink:
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod LUBO » 08 říj. 2004, 14:53

co som to len tak narychlo pozeral, nevidel som na tej konkretnej strane nic, az ked som teraz natukol info, je tam napisane:
This item is Hand Carved from genuine Re-formed Meerschaum.
kedze neviem dokonale anglicky, neviem presne, co chceli povedat slovom re-formed.
genuine je pravy, ale aj prasok z morskej peny, ktory sa pouziva na lisovanie je pravy.
ovsem predpokladam, ze na taketo nieco asi naozaj pouzivaju prave bloky.
hlbsie som tu stranku este nelistoval, ale sa na to pozriem, dakujem za fajn link.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Dogtůrek » 08 říj. 2004, 15:27

LUBO píše:...je tam napisane:
This item is Hand Carved from genuine Re-formed Meerschaum.
kedze neviem dokonale anglicky, neviem presne, co chceli povedat slovom re-formed.

Aj, tak toho jsem si u těch setů nevšiml, to bude asi lisované. Já vycházel z informací u fajek... Omlouvám se.
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: vlastní meršánka

Příspěvekod Twineryy » 11 říj. 2004, 06:50

Dogtůrek píše:A viděli jste na meerschaumpipes.com ty soupravy na výrobu vlastní meršánky ? Předvrtaný blok s náústkem ?
http://www.meerschaumpipes.com/category ... ory_ID=796
Tak kdo jde do toho ? :wink:


To jsem samozřejmě viděl a objednávám to k vánocům :D . Co mysleli slovem re-formed mi taky není jasný. Může to být ale i předtvarovaný. Stojí to za mejl-dotaz :D .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Jido » 14 říj. 2004, 12:49

Dotaz: Měla by se hlavička pěnovky nějak pravidelně vytírat tim lihem, nebo se s ní má nakládat stejně jako s briarkou, jenom pošolichat čističem?
Uživatelský avatar
Jido
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 30 zář. 2004, 15:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 14 říj. 2004, 19:36

Nikhy jsem hlavičku nepucoval lihem, již pár let mi stačí chlupatej drát a papírovej kapesník !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Jido » 15 říj. 2004, 08:07

Milos Cerman píše:Nikhy jsem hlavičku nepucoval lihem, již pár let mi stačí chlupatej drát a papírovej kapesník !


No právě, to já taky, teda až na ten kapesník, páč je moje pěnovka vždycky naprosto suchá a tak si vystačím s čisticim drátkem. Jenom jsem z těch příspěvků nabyl dojem jako by se snad měly karbonovou vrstvou pěnovce nějak ucpávat pory nebo co, ale to jsem to asi jenom sám zmotal.
Uživatelský avatar
Jido
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 30 zář. 2004, 15:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 15 říj. 2004, 13:26

Jido píše:No právě, to já taky, teda až na ten kapesník, páč je moje pěnovka vždycky naprosto suchá a tak si vystačím s čisticim drátkem. Jenom jsem z těch příspěvků nabyl dojem jako by se snad měly karbonovou vrstvou pěnovce nějak ucpávat pory nebo co, ale to jsem to asi jenom sám zmotal.


To jsem taky slyšel. U pěnovky se má karbon udžovat co nejtenčí, ale nemyslím, že zrovna líh by do její hlavičky byl to pravé. Spíš by měl stačit ten čistič (+ popř. kapesník), ona se tam ta vrstva netvoří tak snadno, jako v briarce. To jsou ale jen takové mé dedukce :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Prorok » 15 říj. 2004, 14:51

Fénix píše:To jsem taky slyšel. U pěnovky se má karbon udžovat co nejtenčí, ale nemyslím, že zrovna líh by do její hlavičky byl to pravé. Spíš by měl stačit ten čistič (+ popř. kapesník), ona se tam ta vrstva netvoří tak snadno, jako v briarce. To jsou ale jen takové mé dedukce :)


To by ses divil, kolik svinstva z te dymky jeste vyleze pri cisteni lihem :wink:
a myslim ze ten lih penovce ublizit nemuze...
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 16 říj. 2004, 12:52

Nedivil bych se, je jasné, že líh "něco" vytahne, a ani líh možná meršánce neublíží, ale fktem je, že starší meršánka chutná daleko lépe nežli nová. A to přesto, že všichni tvrdí, že se meršánka nezakuřuje.
Ono sterilní prostředí se ke kouření jaksi - nehodí.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Twineryy » 16 říj. 2004, 22:03

To, co se usazuje v meršánce je dehet. Kouřim pěnovku už rok a žádnej karbon jsem nezahlíd :D (možná až po letech :D ). Nečistit meršánku lihem ji určitě neškodí, ale já jednou za čas ten asfalt z hlavičky odstraňuju.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod imagoo » 18 říj. 2004, 10:53

Mám dotaz na dýmku s meerschaumovou vložkou - tato vložka vyplňuje jen hlavičku, kouřovod v troubeli, kde se hodně vyskytuje kondenzát je jistě briar - podle toho tedy tato dýmka potřebuje také obvyklou dobu na proschnutí, aby neskysla, že? Čili výhoda vložky je jen prevence proti napálení. Ptám se, ale myslím, že tuhle dýmku tady nikdo neprovozuje, takže co o tom myslíte? (vím, že něco podobného tu proběhlo na téma kalabaše)
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Twineryy » 18 říj. 2004, 11:14

imagoo píše:Mám dotaz na dýmku s meerschaumovou vložkou - tato vložka vyplňuje jen hlavičku, kouřovod v troubeli, kde se hodně vyskytuje kondenzát je jistě briar - podle toho tedy tato dýmka potřebuje také obvyklou dobu na proschnutí, aby neskysla, že? Čili výhoda vložky je jen prevence proti napálení. Ptám se, ale myslím, že tuhle dýmku tady nikdo neprovozuje, takže co o tom myslíte? (vím, že něco podobného tu proběhlo na téma kalabaše)


Člověče to mě nenapadlo, asi na tom něco bude. Měla by se nechat vyschnout. Ale zase to nebude tak žhavý, jako u normální briárky. Většina vlhkosti stejně zůstane v komoře :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 18 říj. 2004, 11:17

imagoo píše:Mám dotaz na dýmku s meerschaumovou vložkou - tato vložka vyplňuje jen hlavičku, kouřovod v troubeli, kde se hodně vyskytuje kondenzát je jistě briar - podle toho tedy tato dýmka potřebuje také obvyklou dobu na proschnutí, aby neskysla, že? Čili výhoda vložky je jen prevence proti napálení. Ptám se, ale myslím, že tuhle dýmku tady nikdo neprovozuje, takže co o tom myslíte? (vím, že něco podobného tu proběhlo na téma kalabaše)


Není to zdaleka jen o propalování. Taková dýmka má při kouření vlastnosti pěnovky, tzn. jinak chutná. Taky se tam (jak píše Twineryy) neusazuje karbon. Je to tedy spíš pěnovka v dřevěném obalu než briarka s m. vložkou :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


cron