Dymky z Meerschaumu

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Fénix » 01 zář. 2004, 10:17

Graveir píše:
Milos Cerman píše:Možná, že se opravdu nepozná rozdíl "lisované" vložky od pravého šutru, ale já synthetiku nerad !


Vyjma pojidla tam syntetika nejni, a nejak to do ty dymky vlisovat ci vlepit musej, i tu "prirodni" hmotu. Kvuli tomu bych , pokud by se nejednalo o full penovku, neblaznil.


Souhlasím s Graveirem, co jsem se dočetl tak lisovaná mořská pěna má dvě nevýhody - je těžší a nezabarvuje se rovnoměrně. A to nejsou věci které by mi vadily u meerschaum lined dýmky.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Dan » 12 zář. 2004, 09:12

Sdílým Váš názor na téma jedna dýmka=jeden tabák,ale uvažte,jak těžké je to pro začátečníka,který hledá svů tabák.(můj případ)a nechce šetřit a nokoupit si 20 nonamek za pár peněz.V případě,že by měla být jedna dýmka pro jeden tabák a při zachování pravidla o min 24 hodinovém odpočinku pro dýmku(a to je opravdu mimimum,které nestačí!!!)by člověk který chce dýmat 3 krát denně a ještě střídat alespoň 10 druhů tabáků musel mít tak 15 dýmek,k čemuž se sice časem určitě dopracuju,ale na začátek to nejde.Já to vyřešil na základě velmi rozumné logické rady,kterou jsem dostal.To znamená-jedna tabáková rodina=jedna dýmka.
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Dan » 12 zář. 2004, 10:34

Myslíte si,že pěnovka je natolik schopná vstřebávat kondenzát,že je možno ji kouřit i několikrát denně?
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Milos Cerman » 12 zář. 2004, 10:43

Heslo : jeden tabák, jedna dýmka je sice dobré, ale není zase tak závazné.
Znamená to, že někreré tabáky s výraznou vůní mohou nechat nějaký čas své stopy v dýmce. To se týká jak aromatoků - třeba takový ĂLSBO CHERRY, nebo ĂLSBO VANILA, ale také třeba uzené tabáky. Když někdo nacpe po takovémto tabáku jiný, tak nejen že vonný dým bude vonět úplně jinal než by měl, ale ty vůně se mohou navzájem "tlouct".
Po nějakém čase si ale dýmka zvykne na nový tabák.
Původní heslo bych poopravil : Každá dýmka má mít podobný tabák.
****************
Pěnovku stačí po vykouření opravdu jenom vytřít - a klidně nacpat znovu.
Opravdu jí to nevadí.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 12 zář. 2004, 14:26

Dan píše:Sdílým Váš názor na téma jedna dýmka=jeden tabák,ale uvažte,jak těžké je to pro začátečníka,který hledá svů tabák.(můj případ)a nechce šetřit a nokoupit si 20 nonamek za pár peněz.V případě,že by měla být jedna dýmka pro jeden tabák a při zachování pravidla o min 24 hodinovém odpočinku pro dýmku(a to je opravdu mimimum,které nestačí!!!)by člověk který chce dýmat 3 krát denně a ještě střídat alespoň 10 druhů tabáků musel mít tak 15 dýmek,k čemuž se sice časem určitě dopracuju,ale na začátek to nejde.Já to vyřešil na základě velmi rozumné logické rady,kterou jsem dostal.To znamená-jedna tabáková rodina=jedna dýmka.


a co pak z toho mas kdyz si zapalis a cejtis v balkanu med, ananas a vanilku? :)

kdyz mas malo dymek tak otevri tabak a az ho dokouris tak nacni novej, stejne musis mit minimalne 3 dymky kdyz kouris 3x denne a na 3 uz se daji otevrit tabaky tak, aby to v 99% pripadu pokrylo tve ahktualni chute bez nutnosti otevrit dalsi tabak

ad tabakove rodiny - imho to neplati u aromatiku, kdyz das v dymce po sobe 3 ruzne aromatiky tak ten 3ti uz je chutove naprosto nekde jinde, ...s odrenyma usima bych to akceptoval u cistych virginii a latakii
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod GtW » 25 zář. 2004, 12:57

Lidicky, ted jsem v jedne prodejne nasel neco, co vypadalo jako mershanka (bila, ve tvaru konske hlavy) ale zarazila me cena - pouhych 770Kc. Je to vubec mozne? Mel jsem ji v ruce, a vypadala OK. Nebyla sice za tu cenu v obalu, ale i tak. Myslite, ze to byl opravdu mershan? Jak se da treba rozeznat od sadry? Hodne o ni uvazuju, neco na ochutnavani by se mi hodilo...
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod tuton » 25 zář. 2004, 13:47

GtW píše:Lidicky, ted jsem v jedne prodejne nasel neco, co vypadalo jako mershanka (bila, ve tvaru konske hlavy) ale zarazila me cena - pouhych 770Kc. Je to vubec mozne? Mel jsem ji v ruce, a vypadala OK. Nebyla sice za tu cenu v obalu, ale i tak. Myslite, ze to byl opravdu mershan? Jak se da treba rozeznat od sadry? Hodne o ni uvazuju, neco na ochutnavani by se mi hodilo...


Jestli to nebyl ten lisovanej meerschaum z prasku. :?:
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jana » 26 zář. 2004, 14:21

GtW píše:Lidicky, ted jsem v jedne prodejne nasel neco, co vypadalo jako mershanka (bila, ve tvaru konske hlavy) ale zarazila me cena - pouhych 770Kc. Je to vubec mozne? Mel jsem ji v ruce, a vypadala OK. Nebyla sice za tu cenu v obalu, ale i tak. Myslite, ze to byl opravdu mershan? Jak se da treba rozeznat od sadry? Hodne o ni uvazuju, neco na ochutnavani by se mi hodilo...


Tak buď je to výlisek nebo sádra. Cena pod 2000 ( pokud to není used záležitost ) by mi přišla jako projev toho, že meršán to není. A meršán se vždycky prodává i s obalem, právě kvůlivá křehkosti. Já bych do toho nešla, sádrovku si můžeš koupit v Holandsku za pár EUR a pěknou. Za tu je 770 vyhozenej peníz.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod piter » 26 zář. 2004, 14:39

Jana píše:
GtW píše:Lidicky, ted jsem v jedne prodejne nasel neco, co vypadalo jako mershanka (bila, ve tvaru konske hlavy) ale zarazila me cena - pouhych 770Kc. Je to vubec mozne? Mel jsem ji v ruce, a vypadala OK. Nebyla sice za tu cenu v obalu, ale i tak. Myslite, ze to byl opravdu mershan? Jak se da treba rozeznat od sadry? Hodne o ni uvazuju, neco na ochutnavani by se mi hodilo...


Tak buď je to výlisek nebo sádra. Cena pod 2000 ( pokud to není used záležitost ) by mi přišla jako projev toho, že meršán to není. A meršán se vždycky prodává i s obalem, právě kvůlivá křehkosti. Já bych do toho nešla, sádrovku si můžeš koupit v Holandsku za pár EUR a pěknou. Za tu je 770 vyhozenej peníz.


Takze sadrovky doopravdy existuji? To jsem vubec netusil :?: :oops:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jana » 26 zář. 2004, 15:04

to piter : A hned si chytřejší :!:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod GtW » 26 zář. 2004, 17:26

Existuje nejaky zpusob, jak to rozeznat? Myslim, jestli je to sadra nebo meerschaumovy prasek... I kdyby byla lisovana, tak by se to podle me vcelku dalo - vypadala docela hezky... Ale sadrovou nechci:-(

Ze by nekdo na sadre trenoval vyrezavani? Skoda ze ta zenska v sobotu o tom nic nevedela... Takhle tam budu muset jet znovu - neda mi to, abych se nezeptal...

Mimochodem, kdyz jsem hledal na internetu nejake informace o meerchaumkach, tak jsem narazil na http://www.meerschaum.com/, kde maji docela zajimave ceny (40 - 60$) a posilaji i do Cech... Nenaslo by se par lidi, kteri by si tam radi objednali dymku?
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Dan » 27 zář. 2004, 07:49

Tak jsem se kouknul na tu adresu,co uvádíš a určitě bych si vybral a dokonce při současném kurzu dolaru jsou to výhodné ceny,možná až moc.Je potřeba dávat bacha i když píšou,že je to blockmeerschaum a ruční prácička.Taká doprava bude dosti drahá,odhaduji tak 25 dolarů.Já jsem také našel celou řadu obchodů na internetu s meršánkama,kdyby vás to zajímalo.Tak třeba:[url]www.meerschaum-pfeifen.com nebo http://www.meerschaumpipes.com/ a přiznám se,že jsem už vážně koketoval s myšlenkou si některou objednat,ale naštěstí jsem měl včera narozeniny a dostal jsem nádhernou SMS meršánku jako dárek od své ženy.Kouří se z ní nádherně,akorát si musím zvyknout na kouření bez filtru,ale zase mohu kouřit téměř neomezeně bez obav z kondenzátu.Meršánka je prostě perfektní a určitě nezůstanu u jedné.A stačí ji držet tak 5 pokouření v bavlněném hadříku nebo rukavičkách a pak už to vůbec není třeba. :lol: Co se týče těch dýmek s pěnovou vložkou,tak jsem se po nich také usilovně pídil,ale narazil jsem pouze na vložku z tzv.Víděnského meerschaumu,což je už zmíněná slisovaná pěna s menšími absorbčními vlastnostmi.Ale řeknu popravdě,že na dýmku s vložkou s blockmeerschaum jsem skutečně nenarazil a to ani u Vauena ani jinde.[/url]
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Dogtůrek » 27 zář. 2004, 08:18

GtW píše:Mimochodem, kdyz jsem hledal na internetu nejake informace o meerchaumkach, tak jsem narazil na http://www.meerschaum.com/, kde maji docela zajimave ceny (40 - 60$) a posilaji i do Cech... Nenaslo by se par lidi, kteri by si tam radi objednali dymku?


Já jsem to nevydržel a objednal jsem si na meerschaumpipes.com dvě. Poštovné do Čech 11,38$, komunikace bezproblémová, už je poslali, tak jsem zvědavý, kdy dorazí. Dám vědět.
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod GtW » 27 zář. 2004, 20:22

Ze jsi nic nerekl... Ja bych se hned pridal. BTW jak jsi to platil? Ja sve cislo karty moc davat do placu nechci, a prevod na zahranicni ucet je docela drahy...
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Milos Cerman » 27 zář. 2004, 20:27

Meršánka za 770 kaček - je to možné.
Nemusí to bejt žádnej gips, jsou to kousky které si občas nějakej trafikant přiveze z dovolený. V Turecku na trhu je možné koupi za 7 - 10 euro. Kdo kupuje víc, možné i míň. Ty jsou bez škatulí.
Téměř bezpečné poznávací znamení :
Turecký fajfky mají v hlavičce závit, v něm plastový mezikus, a našroubovaný náůstek.
Sádra ani lisovanej kus by závity nevydržel.
JE TO ALE BEZ ZÁRUKY, VYJÍMKY SAMOZŘEJMĚ MOHOU BEJT !!!!!!!!!!!
BACHA NA ZÁKON SCHVÁLNOSTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale pokud se ti líbí, proč si ji nekoupit ?
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků