Dymky z Meerschaumu

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod piter » 15 čer. 2007, 07:32

ypres.bass píše:jak dlouho se přibližně "vypaluje" vložkovka kouřil jsem ji teprve asi 3x a furt se mi ztoho zvedá kufr protože to chutná a smrdí jak když se pálí stolete fusekle...


nejakou dobu jo - zalezi na kvalite vlozkovky (Lorenzo smrdela vice a delsi dobu nez napr. Savinellka), zhruba tak mesic kouris-li pravidelne kazdy den (mozna mene, ale 30 koureni by imho melo stacit, uz si zakurovani sve vlozkovky nepamatuju)

Btw zajimave, ze ti to i hnusne chutna - ja se zatim setkal s tim, ze vlozkovka strasne smrdela, kdyz se cichlo ke kotliku, ale nastesti pri koureni nic nebylo citit (kdyby to chutnalo tak jak smrdel kotel, tak by se mi tez zvedal kufr)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 16 čer. 2007, 17:52

Tak nějak, jedna moje meršánka po prvním kouření dost smrděla, ale chuť OK. Po vyčichnutí už je to v pohodě.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod jcp » 17 čer. 2007, 02:15

Už jsem si tu mezi váma připadal bez pěnovky jako ýbrmenš, tak jsem si taky jednu pořídil, akorát že ne v jemerice ale v ebay shopu kterej udává jako lokalitu přímo Eskisehir. Tudíž jsem teď zvědavej, co a za jak dlouho mi vlastně za těch sedm stovek dorazí :lol:. A jelikož prvotní zkušenost s churchwardenkouco jsem koupil od Carolca na SIFFF je vynikající, tak (v jiným ebay shopu) dražím ještě tohohle Dionysa.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod ChorChe » 17 čer. 2007, 05:54

co dodat..., co je doma, to se počítá
a ty počítáš samé pěkné kousky :wink:
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod JardaS » 17 čer. 2007, 14:09

jcp :arrow:

Taky jsem chtěl na ebay vydražit , ale u všech co jsem nebo se mi líbili , nebyla v dopravě evropa nebo Czech :evil:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Šimi » 17 čer. 2007, 14:48

ypres.bass píše:jak dlouho se přibližně "vypaluje" vložkovka kouřil jsem ji teprve asi 3x a furt se mi ztoho zvedá kufr protože to chutná a smrdí jak když se pálí stolete fusekle...


Moji vložkovku to úplně přešlo asi po 10 kouřeních. Už po 5 to ale bylo minimální.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 17 čer. 2007, 18:34

jcp píše:Už jsem si tu mezi váma připadal bez pěnovky jako ýbrmenš, tak jsem si taky jednu pořídil, akorát že ne v jemerice ale v ebay shopu kterej udává jako lokalitu přímo Eskisehir. Tudíž jsem teď zvědavej, co a za jak dlouho mi vlastně za těch sedm stovek dorazí :lol:. A jelikož prvotní zkušenost s churchwardenkouco jsem koupil od Carolca na SIFFF je vynikající, tak (v jiným ebay shopu) dražím ještě tohohle Dionysa.


Asi takhle... Sice jsem meršánky objednával z USA, ale je to made in Eskisehir, Turecko.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod jcp » 25 čer. 2007, 12:37

na vepřovským eBay se objevila serie 16 pěnovek který se daj platit PayPal - smooth, latice i figury
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod JardaS » 25 čer. 2007, 16:14

To je sice hezké , ale jak to řešíte s poštovným , když tam není uvedeno , že do ČR to posílá .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod jcp » 26 čer. 2007, 07:21

JardaS píše:To je sice hezké , ale jak to řešíte s poštovným , když tam není uvedeno , že do ČR to posílá .

Dotazem na toho prodejce, máš tam na to tlačítko k odeslání zrtávy, ale v tomhle případě není co řešit, vždyť to tam píše:
Versand nach: Weltweit čili posílá kamkoli a ceny ti rozepisuje: pojištěná doprava uvnitř vepřova 7 ojro, v rámci EU (čili i k nám) nepojištěná 9, pojištěná 12 ojro, mimo EU odpověď na dotaz. A ještě doplňuje .. při platbou PayPal mimo vepřov +5% z celkové ceny .. takže je to naprosto jasný :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod BATRACHOS » 30 čer. 2007, 01:56

(pokračuji ze šňůry "mám novou dýmku a chci se pochlubit" s. 62)

Piter napsal: v tomto pripade to cistenim nebude, vlozkovky vazne smrdi, jsi snad zatim jediny, kdo tvrdi opak (cili bud si mel stesti nebo zrovna rymu )


Tak já prostě nevím... Mám Lorenzo Spitline, tvar je tomato / prince.
Chutnalo mi hned napoprvé a o "smradu" nevím nic. Když úplně vychladne, tak samozřejmě má určité aroma odlišné od vychladlé briárky, ale není to nějak nechutné. Protivný nádech ten Lorenzo měl, jen když napoprvé vysychal. Ale taky asi jen tři dny.

Celkově vzato jsem z téhle fajfky dost nadšený a na to konto uvažuji o kalabašce.
:smoke6:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 30 čer. 2007, 09:45

BATRACHOS píše:Chutnalo mi hned napoprvé a o "smradu" nevím nic.

Tady vidíš, že každej jsme nákej a dýmky co kus to unikát :lol: Přísně vědecky vzato vložkovka na začátku musí smrdět, páč to pojidlo tam fakt je (u Lorenzovek s 200% jistotou) a musí se vypálit. Stejně tak klasická meršánka musí bejt navoskovaná takže na poprvé musí smrdět a ovlivňovat chuť tabáku. No a ta moje (sedmistová) Pipo Ticaret z meerschaumwholesell ne a ne a ne :shock:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod natan » 10 črc. 2007, 14:41

Uživatelský avatar
natan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 285
Věk: 47
Registrován: 02 srp. 2006, 17:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod mirek » 10 črc. 2007, 17:20


Dva docela zajímavé kousky... :twisted:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Max » 11 črc. 2007, 21:16

Jak se to má u meršánek s oddělováním náustku při čištění? Neohrozí to troubel dýmky? Nebo se kanálek čistí s nasazeným náustkem?
Uživatelský avatar
Max
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 40
Registrován: 10 zář. 2006, 18:33
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků