Dymky z Meerschaumu

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Milos Cerman » 04 čer. 2007, 07:21

ChorChe píše:nadvrtané vadí vždy......


Nadvrtaná dýmka jde sice kouřit, ale nikdy ji nedokouříš dodna. Navíc se v nadvrtaný hlavičce na dně dělá "bahýnko", shromažďuje se tam močka. Taková dýmka blbě vysychá, ale pokud je to vložkovka stačí ji vytřít.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Tapinek » 11 čer. 2007, 10:21

Nevite nekdo, kde koupit dymku s merschaumovou vlozkou??? Rad bych si ji poridil na vzorky... ;-) Sice jsem nejakou nasel na etrafice, ale rad bych si vybral z vetsiho vyberu... Kujuuuuuuu... :-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod von Draschek » 11 čer. 2007, 18:49

Tapinek píše:Nevite nekdo, kde koupit dymku s merschaumovou vlozkou??? Rad bych si ji poridil na vzorky... ;-) Sice jsem nejakou nasel na etrafice, ale rad bych si vybral z vetsiho vyberu... Kujuuuuuuu... :-)

Před měsícem jsem nějaké viděl v trafice v Kaprově ulici vedle výlezu z krtka, byly kolem 1100,- K, ale asi taky nebudou mít moc velký výběr.
Uživatelský avatar
von Draschek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 130
Věk: 62
Registrován: 17 bře. 2007, 22:35

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 11 čer. 2007, 20:08

Tapinek píše:Nevite nekdo, kde koupit dymku s merschaumovou vlozkou??? Rad bych si ji poridil na vzorky... ;-) Sice jsem nejakou nasel na etrafice, ale rad bych si vybral z vetsiho vyberu... Kujuuuuuuu... :-)


Když už v obchodě nějaké mají, tak většinou pár kousků... Nebylo by lepší si z netu objednat čistokrevnou meršánku? Vyjde Tě levněji a účel splní také.
Záleží ovšem na tom kde ji hodláš kouřit. Pokud někde kde by mohla přijít k úrazu, tak chápu proč chceš raději vložkovku.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod Scalex » 11 čer. 2007, 22:05

Gotrek_z_Agary píše:Když už v obchodě nějaké mají, tak většinou pár kousků... Nebylo by lepší si z netu objednat čistokrevnou meršánku? Vyjde Tě levněji a účel splní také.


V kterých cizokrajných dálavách se vyskytují čistokrevné meršánky levnější než vložkovky?
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 12 čer. 2007, 08:23

Scalex píše:V kterých cizokrajných dálavách se vyskytují čistokrevné meršánky levnější než vložkovky?


Třeba USA?
Kupoval jsem dvě. Jedna stála cca 700,- druhá cca 900,-. I s poštovným za expresní balík kolem 2000,- obě. Za tu cenu se tu moc vložkovek nekoupí.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod Tapinek » 12 čer. 2007, 08:26

von Draschek píše:
Tapinek píše:Nevite nekdo, kde koupit dymku s merschaumovou vlozkou??? Rad bych si ji poridil na vzorky... ;-) Sice jsem nejakou nasel na etrafice, ale rad bych si vybral z vetsiho vyberu... Kujuuuuuuu... :-)

Před měsícem jsem nějaké viděl v trafice v Kaprově ulici vedle výlezu z krtka, byly kolem 1100,- K, ale asi taky nebudou mít moc velký výběr.


Jsem byl vcera u Hingara a ten me pred temahle varoval, ze to neni z bloku, ale mlety... On sam mel jednu, ale nelibil se mi tvar... :-(
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tapinek » 12 čer. 2007, 08:28

Gotrek_z_Agary píše:
Tapinek píše:Nevite nekdo, kde koupit dymku s merschaumovou vlozkou??? Rad bych si ji poridil na vzorky... ;-) Sice jsem nejakou nasel na etrafice, ale rad bych si vybral z vetsiho vyberu... Kujuuuuuuu... :-)


Když už v obchodě nějaké mají, tak většinou pár kousků... Nebylo by lepší si z netu objednat čistokrevnou meršánku? Vyjde Tě levněji a účel splní také.
Záleží ovšem na tom kde ji hodláš kouřit. Pokud někde kde by mohla přijít k úrazu, tak chápu proč chceš raději vložkovku.


Prave jsem ji chtel jako outdoor (a na vzorky)... Bych s sebou vozil jenom jednu a mohl michat tabacky... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 12 čer. 2007, 09:33

Tapinek píše:Jsem byl vcera u Hingara a ten me pred temahle varoval, ze to neni z bloku, ale mlety... On sam mel jednu, ale nelibil se mi tvar... :-(

Vložkovky pochopitelně jsou všechny mletý (snad krom kalabaše, to je v jádru taky vložkovka). Za tu cenu ti to nikdo nebude z bloku strouhat tak, aby to přesně sedlo. Proto taky po začátku meršánky a vložkovky smrdí, resp. chutnají každá jinak - meršánky od voskování a vložkovky od pojidla co se přidává při lisování.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Tapinek » 12 čer. 2007, 09:36

jcp píše:
Tapinek píše:Jsem byl vcera u Hingara a ten me pred temahle varoval, ze to neni z bloku, ale mlety... On sam mel jednu, ale nelibil se mi tvar... :-(

Vložkovky pochopitelně jsou všechny mletý (snad krom kalabaše, to je v jádru taky vložkovka). Za tu cenu ti to nikdo nebude z bloku strouhat tak, aby to přesně sedlo. Proto taky po začátku meršánky a vložkovky smrdí, resp. chutnají každá jinak - meršánky od voskování a vložkovky od pojidla co se přidává při lisování.


Zajimavy... On mi rikal, ze to co ma on je z bloku... :-/
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 12 čer. 2007, 09:39

Tapinek píše:Zajimavy... On mi rikal, ze to co ma on je z bloku... :-/

Netvrdím že to není možný, ale taková vložkovka zákonitě musí být v úplně jiný cenový relaci než to co je běžně k vidění a koupení :).
Naposledy upravil jcp dne 12 čer. 2007, 14:55, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Tapinek » 12 čer. 2007, 09:42

jcp píše:
Tapinek píše:Zajimavy... On mi rikal, ze to co ma on je z bloku... :-/

Netvrdím že to není možný, ale taková vložkovka zákonitě musí být v úplně jiný cenový relaci než to co je běžně k vidění a koupení :)


Stala cca 2200 (+-) a tvar biliard...
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod tilberien » 13 čer. 2007, 05:17

Gotrek_z_Agary píše:Záleží ovšem na tom kde ji hodláš kouřit. Pokud někde kde by mohla přijít k úrazu, tak chápu proč chceš raději vložkovku.

Taky jsem měl z avizované křehkosti meerschánek docela strach. Mám jednu asi 2 měsíce, kouřím ji jen venku a přijde mi, že pokud by mi vyloženě nespadla na zem, tak by měla celkem normální zacházení vydržet - ty bílé rukavice jsem zasejc uklidil :?
p.s.: vlastně je i vlevo vidět :lol:
Uživatelský avatar
tilberien
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Věk: 48
Registrován: 12 led. 2005, 21:27
Bydliště: Louny

Jánský vrch

Příspěvekod alpenstock » 13 čer. 2007, 15:25

Kolegové, byxl jsem včera na zámku Jánský vrch a jenom jsem čuměl! Tam byly pěnovky velké jako pěst, ty asi hulili od rána do večera.
Co se týká pevnosti pěnovek - mně vypadly z huby už několikrít a zatím nic! Ani se mepoškrábaly. Mám za to, že ten sajrajt z tabáku je asi zpevňuje. Vnučka mi s nima taky třískla o stůl a přežily to. Takže bych se nebál...
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod ypres.bass » 15 čer. 2007, 07:16

jak dlouho se přibližně "vypaluje" vložkovka kouřil jsem ji teprve asi 3x a furt se mi ztoho zvedá kufr protože to chutná a smrdí jak když se pálí stolete fusekle...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků