Konec dobrych tabaku v Cechach, Morave, Slezsku a SK

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Elli » 22 srp. 2005, 10:01

Nevill píše:
Milos Cerman píše:Nechte zmatků, v Ústí n. Labem je v prodeji (a jistě i jinde) Dunhill EARLY MORNING PIPE a je vyráběnej někde v Holandsku. Kde přesně si nepamatuju, ale v pondělí to sem doplním. Myslím ale, že jsem o tom před nějakým časem už psal.:smoke5:


Mám tady před sebou plechovku EMP a píše se tam, že výrobcem je BAT, De Boelelaan 32, 1063 HJ Amsterdam, Holandsko...a dovozce Mostex...


Potvrzuji zčerstva, že výroba těchto tří tabáčků byla ukončena pouze v Anglii. Tato tabáková trojka nezmizí, jen v Holandsku skutečně nezvládli přesun výroby tak zcela bez chybiček. Mám tu 4 poslední kousky SMM a čekáme na dodávku :roll:
Uživatelský avatar
Elli
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 222
Registrován: 28 led. 2005, 15:15
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 22 srp. 2005, 12:34

Elli píše:
Potvrzuji zčerstva, že výroba těchto tří tabáčků byla ukončena pouze v Anglii. Tato tabáková trojka nezmizí, jen v Holandsku skutečně nezvládli přesun výroby tak zcela bez chybiček. Mám tu 4 poslední kousky SMM a čekáme na dodávku :roll:


Tak to jsem rád, díky za info... :wink:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Simon » 22 srp. 2005, 12:44

Nevill píše:
Elli píše:
Potvrzuji zčerstva, že výroba těchto tří tabáčků byla ukončena pouze v Anglii. Tato tabáková trojka nezmizí, jen v Holandsku skutečně nezvládli přesun výroby tak zcela bez chybiček. Mám tu 4 poslední kousky SMM a čekáme na dodávku :roll:


Tak to jsem rád, díky za info... :wink:


no uvidime co to udela s kvalitou
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 25 srp. 2005, 09:24

tomsoyer píše:
Rubenstein píše: A taky mi prisla zajimava informace, ze v Londyne se prej proda za tejden stejne tabaku jako v CR za rok. Je to vubec mozny??


Tak to potom chápu, že jsme pro hodně tabákových firem nezajímavý trh a nemaji ani trochu zájem k nám dodávat :roll: :evil:


Pro zajímavost něco z materiálů firmy Orlik (mělo by jít o tabulku spotřeby dýmkového tabáku na rok, snad) :

1) U.S.A 2.000 tun
2) Německo 840 tun
3) Anglie 630 tun
4) Francie 500 tun
5) Dánsko 450 tun
6) Švýcarsko 230 tun
7) Itálie 160 tun
8 ) Španělsko 130 tun
9) Polsko 70 tun
10 ) Česká Republika 20 tun
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tomsoyer » 25 srp. 2005, 09:44

Velice zajímavá tabulka. jsme opravdu trpaslíky ve spotřebě oproti ostatním.
No a to srovnání s londýnem podle těchto čísel mi vychází, že to co mi vykouříme za rok tak oni za 11,5 dní a ne za týden :twisted: tak to neni tak špatné :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Nevill » 25 srp. 2005, 10:37

No možná kdyby se to vydělilo na počet obyvatel, že by to pro nás nevypadalo tak tragicky... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Fénix » 25 srp. 2005, 10:40

Nevill píše:No možná kdyby se to vydělilo na počet obyvatel, že by to pro nás nevypadalo tak tragicky... :smoke3:


ovšem právě tohle asi dovozce /výrobce tak moc nezajímá, ti jdou po celkových číslech a ne průměrech :idea:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tuton » 25 srp. 2005, 10:42

Fénix píše:
Nevill píše:No možná kdyby se to vydělilo na počet obyvatel, že by to pro nás nevypadalo tak tragicky... :smoke3:


ovšem právě tohle asi dovozce /výrobce tak moc nezajímá, ti jdou po celkových číslech a ne průměrech :idea:


.....a v porovnani s Danskem (tech je pulka)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod body007 » 25 srp. 2005, 10:45

tuton píše:
Fénix píše:
Nevill píše:No možná kdyby se to vydělilo na počet obyvatel, že by to pro nás nevypadalo tak tragicky... :smoke3:


ovšem právě tohle asi dovozce /výrobce tak moc nezajímá, ti jdou po celkových číslech a ne průměrech :idea:


.....a v porovnani s Danskem (tech je pulka)


tam sa v porodnici k detom hned balia aj fajky, nech si zvykaju :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

Příspěvekod Fénix » 14 zář. 2005, 09:59

OT: nerad bych někomu dělal plané naděje, ale na stránkách Orliku je v sortimentu DLNR, který tam IMHO nějakou dobu nebyl; třeba se bude dál vyrábět :?:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alfik » 14 zář. 2005, 10:23

Nojo, fakt... A dokonce maj i novou plechovku (IMHO asi tak čtyřikrát hnusnější, než ta původní, o tom zku... umrlčím nápisu ani nemluvě), což tuhle teorii možná podporuje...

http://www.orlik.dk/sw659.asp
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuton » 14 zář. 2005, 11:53

Alfik píše:Nojo, fakt... A dokonce maj i novou plechovku (IMHO asi tak čtyřikrát hnusnější, než ta původní, o tom zku... umrlčím nápisu ani nemluvě), což tuhle teorii možná podporuje...

http://www.orlik.dk/sw659.asp


Trend prechodu od lakovanych vicek k vickam s papirovymi nalepkami jsem zaznamenal u vice tabaku. V BRDech jsem takhle videl napr. Nightcap. Pricitam to prave "umrlcim napisum". Predpokladam totiz, ze kvuli nutnosti tisku v prislusnych jazycich to takhle vyjde levneji.

Muj pocit z toho ze vseho je, ze zamery bojovniku proti koureni vychazeji nejvice prave u dymek, i kdyz ty asi nebyly pricinou te mohutne protikuracke kampane, jiz jsme ted svedky. Dymkareni totiz ztraci cast sveho kouzla. Coz muze vest prave ke snizeni zajmu o dymky..... z pohledu protikurackeho aktivisty vydarena kampan. Ale tu "ztratu kouzla" vnimam (jen) ja, proto zduraznuji, je to ciste muj osobni pocit...
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Simon » 14 zář. 2005, 12:11

Alfik píše:Nojo, fakt... A dokonce maj i novou plechovku (IMHO asi tak čtyřikrát hnusnější, než ta původní, o tom zku... umrlčím nápisu ani nemluvě), což tuhle teorii možná podporuje...

http://www.orlik.dk/sw659.asp


tuhle plechovku, presne s timhle provedenim - papir a tenhle divnej jazyk :) mam uz asi 3 mesice doma, takze nevim jak je to s tema nadejema
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alfik » 14 zář. 2005, 13:03

Na druhou stranu, už fakt, že se jim to znovu objevilo na stránkách, může něco znamenat (přání otcem myšlenky, já vím :)) Taky je možný, že to sice opravdu něco znamená, ale třeba něco úplně jinýho :lol:
Nicméně, naděje umírá poslední...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 14 zář. 2005, 14:06

Ne že bych chtěl být pesimista, ale viděl bych to asi takhle - webmástr na dovče, spadl server, smázly se stránky a nějakej šmudla tam nahrál půl roku starý... (jinak by to byla až moc dobrá zpráva, ale že by něco zrušili a hned zas zavedli... :? )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků