Diskuse o politice II.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Alfik » 10 led. 2006, 14:44

Simon píše:ja myslim ze je treba odlisit komunalni politiku a velkou politiku

To jsou moje slova. Ono pokud jde o komunální politiku, tak tam je to s ODS fakt tragédie, hlavně asi proto, že na těch radnicích je to prostě banda kariéristickejch strejců, který jsou v ODS jenom proto, že jim to umožnilo dostat se v devadesátých letech ke komunálním korytům. IMHO to ODS dost ubírá na lesku i na parlamentní úrovni. Spousta lidí je nechce volit už jenom kvůli těm zkušenostem, který s nimi mají ze svého města (např. Kralupy, nebo Prachatice, abych uvedl jen ty příklady, které znám). A to je každopádně dobrá zpráva pro Chorche bradavičnatý :(
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 10 led. 2006, 14:45

bigdragon píše:čssd chce navrhnout rodičovský příspěvek ve výši 50% průměrné mzdy tj asi 9.5 tisíce :evil: jen do toho nahradíme kvalitu kvantitou, bandou nefachčenků a od 15 invalidních důchodců :evil: :evil:


Tohle bych bral vážně jako jejich předvolební sračku před asi 10 lety, nebo kdy se to ti ocasi doslibovali do čela stáda kokotů. Když jsem tehdy ty kecy poslouchal, bylo mi z nich nablití. Naslibovali takových pitchovin, že musel každej rozumnej člověk tušit, že je to kokotina. Bohužel moc jich tu asi není.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bigdragon » 10 led. 2006, 14:46

Fénix píše:Tady bych zastal Grise (ne v případě Brna, o čemž nic nevím, ale obecně) Člověk přes všechny idealizující názory stejně bude volit to, co mu nejvíc prospěje. Vážně jsem uvažoval o volbě ČSSD, když měla v programu dřívější zrušení základní vojenské služby než ODS. A jelikož vždycky je třeba někde šetřit aby se dalo jinde přidat, je pak tvůj zájem o sport a nezájem o divadlo relevantním kritériem při rozhodování.


v tomhle máš samozřejmě pravdu a pokud někde chodí lidi víc do divadla než na stadion tak je potřeba postavit divadlo :wink: no a někde holt naopak :)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod bromden » 10 led. 2006, 14:47

bigdragon píše:
Gris píše:
bigdragon píše:co to zase je pohřbívá sport :?: nechce dotovat něco ztrátového nerozumím?


to je na delsi povidani, nicmene zdevastovane stadiony urcene k likvidaci hovori za vse, stejne jako otevreni nekolika novych divadel.


no ale ty stadiony nezlikvidovala ODS někdo je snad měl v nájmu, je potřeba se ptát kdo, proč a za kolik?


Esivá to nebude tím, že v Brně na hokej skoro nikdo nechodí, na fotbal pár Skínů, a nikomu se nevyplatí takovou věc provozovat... A to ještě nemluvím o zářné úrovni obou těchto týmů... tj. pokud to vynáší ať to někdo provozuje (Ne město), pokud ne, tak ať ty ruiny město prodá nebo zboří a prodá lukrativní pozemky v centru, já jim s chutí zatleskám...

IMO, podpora sportu neznamená, že si má město vydržovat fotbalový a hokejový týmy, který slouží akorát k tomu, aby se lidi vyřvali na tribunách, nasáli pivem a po cestě domů dali někomu po tlamě, ale něco úúúúplně jinýho... :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 10 led. 2006, 14:47

Šimi píše:
Simon píše:ja od skoly a kantoru pozaduju ... a az malej do skoly nastoupi tak si to i vynutim :D ... aby kantor byl schopnej uvazovat, myslet a netrval na memorovani kokotin ... dobra ucebnice + spatnej kantor je stejna tragedie jako spatna ucebnice + spatnej kantor.


Ha, ha :lol: .
Pracuju jako učitel už 8 let. Z "špatnejch kantorů" je mi zle. Bohužel musím konstatovat, že jich je těžká většina. Jak budeš bojovat, to by mě zajímalo. Sám se děsím, co za debily bude učit moje děcka.


za a) si peclive vybery skolu, za b) mam pri jednanich na kterym mne zalezi osobni kouzlo nebo co ktery zarucuje uspech ;)
co ty na tohle http://www.waldorf-brno.cz/ jako odbornik?

... no a kdyby to nahodou neslo ani po dobrym ani po zlym, tak zapcifikuju kamose co ma v tehle oblasti 2 doktoraty at si zalozi soukromou skolu :D
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 10 led. 2006, 14:48

Alfik píše:
Simon píše:ja myslim ze je treba odlisit komunalni politiku a velkou politiku

To jsou moje slova. Ono pokud jde o komunální politiku, tak tam je to s ODS fakt tragédie, hlavně asi proto, že na těch radnicích je to prostě banda kariéristickejch strejců, který jsou v ODS jenom proto, že jim to umožnilo dostat se v devadesátých letech ke komunálním korytům. IMHO to ODS dost ubírá na lesku i na parlamentní úrovni. Spousta lidí je nechce volit už jenom kvůli těm zkušenostem, který s nimi mají ze svého města (např. Kralupy, nebo Prachatice, abych uvedl jen ty příklady, které znám). A to je každopádně dobrá zpráva pro Chorche bradavičnatý :(


teď jen se modlit aby ryba nesmrděla od hlavy :evil: a aby neplatilo já na bráchu :twisted: myslím, že nejsem tak naivní abych věřil tomu že když se to děje dole nahoře to bude lepší :roll:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Gris » 10 led. 2006, 14:50

bigdragon píše:
Gris píše:
bigdragon píše:co to zase je pohřbívá sport :?: nechce dotovat něco ztrátového nerozumím?


to je na delsi povidani, nicmene zdevastovane stadiony urcene k likvidaci hovori za vse, stejne jako otevreni nekolika novych divadel.


no ale ty stadiony nezlikvidovala ODS někdo je snad měl v nájmu, je potřeba se ptát kdo, proč a za kolik?


Ty stadiony pochopitelne patrily mestu, ktere vede ODS. Mne nezajima komu a za kolik je prodali, mne zajima vysledek pro mne jako obcana. A vysledek je ten, ze mesto (potazmo ja ) jsme museli stadiony koupit, abychom je mohli zbourat, a to vse za vyssi cenu, nez je mesto jako provozuschopne prodalo. A to se mi logicky nelibi. Taky se mi nelibi, ze na provoz sportovnich hal nejsou penize, ale divadla rozhodne nestradaji, naopak se buduji nova. Pritom cilova skupina uzivateli je u sportu daleko vyssi, ale u divadel je to pro ODS vice cilovejsi skupina obcanu.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod Simon » 10 led. 2006, 14:52

bromden píše:
bigdragon píše:
Gris píše:
bigdragon píše:co to zase je pohřbívá sport :?: nechce dotovat něco ztrátového nerozumím?


to je na delsi povidani, nicmene zdevastovane stadiony urcene k likvidaci hovori za vse, stejne jako otevreni nekolika novych divadel.


no ale ty stadiony nezlikvidovala ODS někdo je snad měl v nájmu, je potřeba se ptát kdo, proč a za kolik?


Esivá to nebude tím, že v Brně na hokej skoro nikdo nechodí, na fotbal pár Skínů, a nikomu se nevyplatí takovou věc provozovat... A to ještě nemluvím o zářné úrovni obou těchto týmů... tj. pokud to vynáší ať to někdo provozuje (Ne město), pokud ne, tak ať ty ruiny město prodá nebo zboří a prodá lukrativní pozemky v centru, já jim s chutí zatleskám...

IMO, podpora sportu neznamená, že si má město vydržovat fotbalový a hokejový týmy, který slouží akorát k tomu, aby se lidi vyřvali na tribunách, nasáli pivem a po cestě domů dali někomu po tlamě, ale něco úúúúplně jinýho... :wink:


souhlas
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 10 led. 2006, 14:56

to Bromden a Simon předběhli jste mě :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Gris » 10 led. 2006, 14:56

bromden píše:
bigdragon píše:
Gris píše:
bigdragon píše:co to zase je pohřbívá sport :?: nechce dotovat něco ztrátového nerozumím?


to je na delsi povidani, nicmene zdevastovane stadiony urcene k likvidaci hovori za vse, stejne jako otevreni nekolika novych divadel.


no ale ty stadiony nezlikvidovala ODS někdo je snad měl v nájmu, je potřeba se ptát kdo, proč a za kolik?


Esivá to nebude tím, že v Brně na hokej skoro nikdo nechodí, na fotbal pár Skínů, a nikomu se nevyplatí takovou věc provozovat... A to ještě nemluvím o zářné úrovni obou těchto týmů... tj. pokud to vynáší ať to někdo provozuje (Ne město), pokud ne, tak ať ty ruiny město prodá nebo zboří a prodá lukrativní pozemky v centru, já jim s chutí zatleskám...

IMO, podpora sportu neznamená, že si má město vydržovat fotbalový a hokejový týmy, který slouží akorát k tomu, aby se lidi vyřvali na tribunách, nasáli pivem a po cestě domů dali někomu po tlamě, ale něco úúúúplně jinýho... :wink:


Mno, ono na hokej chodi v Brne na 1. ligu vic lidi, nez v Praze na extraligu vime?

A provozovat sport na poradne urovni bez podpory mesta nejde nikde, takze pokud o tom nic nevis tak o tom prosim nemluv.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod bigdragon » 10 led. 2006, 14:57

Gris píše:A provozovat sport na poradne urovni bez podpory mesta nejde nikde, takze pokud o tom nic nevis tak o tom prosim nemluv.


a na tos byl kde :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 10 led. 2006, 14:57

Gris píše:
bigdragon píše:
Gris píše:
bigdragon píše:co to zase je pohřbívá sport :?: nechce dotovat něco ztrátového nerozumím?


to je na delsi povidani, nicmene zdevastovane stadiony urcene k likvidaci hovori za vse, stejne jako otevreni nekolika novych divadel.


no ale ty stadiony nezlikvidovala ODS někdo je snad měl v nájmu, je potřeba se ptát kdo, proč a za kolik?


Ty stadiony pochopitelne patrily mestu, ktere vede ODS. Mne nezajima komu a za kolik je prodali, mne zajima vysledek pro mne jako obcana. A vysledek je ten, ze mesto (potazmo ja ) jsme museli stadiony koupit, abychom je mohli zbourat, a to vse za vyssi cenu, nez je mesto jako provozuschopne prodalo. A to se mi logicky nelibi. Taky se mi nelibi, ze na provoz sportovnich hal nejsou penize, ale divadla rozhodne nestradaji, naopak se buduji nova. Pritom cilova skupina uzivateli je u sportu daleko vyssi, ale u divadel je to pro ODS vice cilovejsi skupina obcanu.


stadiony = zimak luzanky a kterej je ten druhej ... a treti?
Naposledy upravil Simon dne 10 led. 2006, 14:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 10 led. 2006, 14:58

Simon píše:ja od skoly a za a) si peclive vybery skolu, za b) mam pri jednanich na kterym mne zalezi osobni kouzlo nebo co ktery zarucuje uspech ;)
co ty na tohle http://www.waldorf-brno.cz/ jako odbornik?

... no a kdyby to nahodou neslo ani po dobrym ani po zlym, tak zapcifikuju kamose co ma v tehle oblasti 2 doktoraty at si zalozi soukromou skolu :D


Blbne mi dnes připojení a nedostal sem se na tu stránku. Ale "Waldorfská škola" se mi jaky systém vzdělávání velmi zamlouvá. Problém v naší zemi je s návazností vyšších stupňů vzdělávání.

Ono by to taky velmi podobně vypadalo i v mnoha našich školách, kdyby ale bylo ve třídě 12 žáků. Naše pokrokové vedení školství zvýšilo počet žáků ve třídě a uvažuje se o 40 žácích do třídy. To je fakt síla. Tohle školství je na h.... .
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 10 led. 2006, 14:58

sport je taky kultura, i když někdy chování fandů je dost nekulturní :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Gris » 10 led. 2006, 14:59

Simon:

ta skola co jsi uvedl odkaz mi prijde jako pekna snobarna :D

No nic proti, ja bych taky chtel pro svy deti to nejlepsi, ale nasi bratra do podobnyho zarizeni dali, a muzu rict ze zplakali nad vejdelkem.

Jedina jistota soukromych skol u nas je v tom, ze proleze i debil, a to mi neprijde jako kriterium podle ktereho bych se mel ridit.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků