Diskuse o politice II.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Simon » 10 led. 2006, 14:18

Gris píše:
bromden píše:
Gris píše:jsem v klidu, vcera Kometa vyhrala tak jsem emocne uspokojen. Jen mi to vynucovani prijde jako silacky reci, ktery nikdy nemuzes splnit. Ucitele si vyberes jen prestupem do jine skoly, a to je stejne kratkodobe reseni, ktere ma smysl jen pro nizsi stupen.


Pokud Simon do té doby zbohatne, jsou nejen státní školy...
... kde je úroveň IMO o dost vyšší...
(... vedl jsem debatu s žákem septimy jednoho (pravdaže poněkud elitního zahraničního) soukromého gymnázia a moc jsem se s ním nechytal - ani s vš titulem :wink: - řekl bych že se dají najít školy kde učí lidi myslet - i když to něco stojí... )


my jsme ale hovorily o zakladni skole, a ty uz jsi na univerzite :D


bud mas problemy s pochopenim psaneho textu nebo celkem podivnej smysl pro humor ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 10 led. 2006, 14:19

Simon píše:
Fénix píše:
Simon píše:sem dostal napad, zkus jako budouci pravnik udelat neco uzitecnyho :D a prohrabni se v ramci treninku starejma zakonama a najdi jak se da vyhlasit nezavislost, treba se ti to zadari :)


To je otázka práva mezinárodního, podle našich právních předpisů to provést nelze :( :)
Ale pokud budeš mít obyvatelstvo se státní ideou, území a faktickou moc toto udržet, je dost velká šance že tě uzná mezinárodní společenství a nový stát bude na světě :D

btw pár takových rodícich se "nezávislých států" už na našem území je :idea: Minimálně o jednom se tak dvakrát do roka dokonce mluví ve zprávách (na Nově, místo zvířátek)
moc se jim nedaří :mrgreen:


no jedinej celkem uspesnej byl ten soumen co si kus od anglie v mezinarodnoch vodach koupil tu opustenou ropnou plosinu :), jemno ani detaily uz si nepamatuju, jen vim ze mel celkem zajimavou episodku s vysadkem navy seals ;)

... jinak ten expert co je na nove misto zviratek je celkem jedlej, uz sem ho tez zaznamanal :D


No, Fénixi, v hrubých rysech máš pravdu...
...problém je lehký nedostatek "terra nulius" :lol:
...tj. v zásadě nám zbývají možnosti prokázat existenci "národa" a "území jím obýveného" - a mám takový pocit že třeba Kurdové a Ćečenci to zkouší a nic moc výhra to není, vzhledem k dorbnému problému s tím že tato území jaksi větčinou už někomu patří... :roll:
...nebo mít dostatečnou vojenskou moc...

Tak hurá do toho...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Bohemund » 10 led. 2006, 14:21

Já ODS rád nemám a ani netvrdím, že je budu volit. To co píšeš o komunální politice znám moc dobře. Strýc je zástupce starosty v Chrudimi(za Nezávislý) a poslouchat někdy ty zvratky, co tam pánové z ODS vydáví, je opravdu k popukání :evil:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Gris » 10 led. 2006, 14:26

No a ja zase vidim, jak ODS pohrbiva sport v Brne. Ale chapu ze nekdo, kdo rad a casto chodi do divadla, je tu volit bude.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod Fénix » 10 led. 2006, 14:28

bromden píše:No, Fénixi, v hrubých rysech máš pravdu...
...problém je lehký nedostatek "terra nulius" :lol:
...tj. v zásadě nám zbývají možnosti prokázat existenci "národa" a "území jím obýveného" - a mám takový pocit že třeba Kurdové a Ćečenci to zkouší a nic moc výhra to není, vzhledem k dorbnému problému s tím že tato území jaksi větčinou už někomu patří... :roll:
...nebo mít dostatečnou vojenskou moc...

Tak hurá do toho...


Fakticky máš pravdu, ale z právního hlediska může dojít ke vzniku nového státu i revolucí (ne nutně vojenskou či násilnou) proti existujícímu státu, a bude-li úspěšná (tam patří i to, nebude-li původní stát protestovat) nic nebrání vzniku nového státu na odtrženém území, jeho nabytí nemusí být originární.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bigdragon » 10 led. 2006, 14:29

Gris píše:No a ja zase vidim, jak ODS pohrbiva sport v Brne. Ale chapu ze nekdo, kdo rad a casto chodi do divadla, je tu volit bude.


co to zase je pohřbívá sport :?: nechce dotovat něco ztrátového nerozumím?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 10 led. 2006, 14:31

ja myslim ze je treba odlisit komunalni politiku a velkou politiku

- u komunalni politiky mas celkem kontrolu a znalost lidi, takze co se obecni politiky tyka, tak je blbost volit podle stran. Je treba volit podle lidi, pac je znas a vis co od nich muzes cekat, co budou prosazovat a na konci volebniho obdobi je muzes naprosto presne ohodnotit. Dovedu si predstavit ze do mistniho zastupitelstva zvolim treba i komunistu, proc ne?

- velka politika je neco jineho, tam je zase blbost volit podle jmen, tam je treba volit stranu, rekneme idealy a byt rad pokud to danym smerem alespon trosku jde. Samozrejme nezavrhuju preferenci hlasy, je jasne ze je treba posilit ty lidi se kteryma clovek souhlasi, ale to je spis druhotny cil pri volbach. Jednotlivec ac je sebekvalitnejsi ve velke politice vicemene nic neznamena. Dobrej priklad sou ti co volili CSSD kvuli Spidlovi, kde je dneska spidla, kde je jeho nastupce gross ...?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 10 led. 2006, 14:33

Fénix píše:
bromden píše:No, Fénixi, v hrubých rysech máš pravdu...
...problém je lehký nedostatek "terra nulius" :lol:
...tj. v zásadě nám zbývají možnosti prokázat existenci "národa" a "území jím obývaného" - a mám takový pocit že třeba Kurdové a Ćečenci to zkouší a nic moc výhra to není, vzhledem k drobnému problému s tím že tato území jaksi většinou už někomu patří... :roll:
...nebo mít dostatečnou vojenskou moc...

Tak hurá do toho...


Fakticky máš pravdu, ale z právního hlediska může dojít ke vzniku nového státu i revolucí (ne nutně vojenskou či násilnou) proti existujícímu státu, a bude-li úspěšná (tam patří i to, nebude-li původní stát protestovat) nic nebrání vzniku nového státu na odtrženém území, jeho nabytí nemusí být originární.


Áááá.... yesssir, já pominul dobrovolnost... :twisted:
Inu, ano, pojďme v ČR příkladem, obětujme severní čechy a vytvořme Romistán :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bigdragon » 10 led. 2006, 14:36

bromden píše:
Fénix píše:
bromden píše:No, Fénixi, v hrubých rysech máš pravdu...
...problém je lehký nedostatek "terra nulius" :lol:
...tj. v zásadě nám zbývají možnosti prokázat existenci "národa" a "území jím obývaného" - a mám takový pocit že třeba Kurdové a Ćečenci to zkouší a nic moc výhra to není, vzhledem k drobnému problému s tím že tato území jaksi většinou už někomu patří... :roll:
...nebo mít dostatečnou vojenskou moc...

Tak hurá do toho...


Fakticky máš pravdu, ale z právního hlediska může dojít ke vzniku nového státu i revolucí (ne nutně vojenskou či násilnou) proti existujícímu státu, a bude-li úspěšná (tam patří i to, nebude-li původní stát protestovat) nic nebrání vzniku nového státu na odtrženém území, jeho nabytí nemusí být originární.


Áááá.... yesssir, já pominul dobrovolnost... :twisted:
Inu, ano, pojďme v ČR příkladem, obětujme severní čechy a vytvořme Romistán :twisted: :twisted: :twisted:


do toho bych šel co Ty Šimi? Budeme první kdo se zásadním způsobem zasadil o romský stát :twisted: :D :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Jana » 10 led. 2006, 14:37

Gris píše:No a ja zase vidim, jak ODS pohrbiva sport v Brne. Ale chapu ze nekdo, kdo rad a casto chodi do divadla, je tu volit bude.


Není to trochu zjednodušující? Příznivci sportu volí SOCDEM a divadla ODS? Sportu se věnuju asi víc než divadlu a přesto volím ODS. Jo a jak probíhá to pohřbívání? Já myslela, že sport tvoří lidi a jejich vůle se hýbat dle nějakých pravidel, takže to se asi úplně pohřbít nedá nebo se mýlím?
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Gris » 10 led. 2006, 14:38

bigdragon píše:
Gris píše:No a ja zase vidim, jak ODS pohrbiva sport v Brne. Ale chapu ze nekdo, kdo rad a casto chodi do divadla, je tu volit bude.


co to zase je pohřbívá sport :?: nechce dotovat něco ztrátového nerozumím?


to je na delsi povidani, nicmene zdevastovane stadiony urcene k likvidaci hovori za vse, stejne jako otevreni nekolika novych divadel.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod Šimi » 10 led. 2006, 14:39

Simon píše:ja od skoly a kantoru pozaduju ... a az malej do skoly nastoupi tak si to i vynutim :D ... aby kantor byl schopnej uvazovat, myslet a netrval na memorovani kokotin ... dobra ucebnice + spatnej kantor je stejna tragedie jako spatna ucebnice + spatnej kantor.


Ha, ha :lol: .
Pracuju jako učitel už 8 let. Z "špatnejch kantorů" je mi zle. Bohužel musím konstatovat, že jich je těžká většina. Jak budeš bojovat, to by mě zajímalo. Sám se děsím, co za debily bude učit moje děcka.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Gris » 10 led. 2006, 14:41

Jana píše:
Gris píše:No a ja zase vidim, jak ODS pohrbiva sport v Brne. Ale chapu ze nekdo, kdo rad a casto chodi do divadla, je tu volit bude.


Není to trochu zjednodušující? Příznivci sportu volí SOCDEM a divadla ODS? Sportu se věnuju asi víc než divadlu a přesto volím ODS. Jo a jak probíhá to pohřbívání? Já myslela, že sport tvoří lidi a jejich vůle se hýbat dle nějakých pravidel, takže to se asi úplně pohřbít nedá nebo se mýlím?


Myslel jsem tim, ze mesto zcela nevyrovnane podporuje kulturu na ukor sportu, kdyz to reknu obecne. Je jasne, ze oba subjekty jsou dotovane mestem.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod bigdragon » 10 led. 2006, 14:41

Gris píše:
bigdragon píše:co to zase je pohřbívá sport :?: nechce dotovat něco ztrátového nerozumím?


to je na delsi povidani, nicmene zdevastovane stadiony urcene k likvidaci hovori za vse, stejne jako otevreni nekolika novych divadel.


no ale ty stadiony nezlikvidovala ODS někdo je snad měl v nájmu, je potřeba se ptát kdo, proč a za kolik?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 10 led. 2006, 14:43

Tady bych zastal Grise (ne v případě Brna, o čemž nic nevím, ale obecně) Člověk přes všechny idealizující názory stejně bude volit to, co mu nejvíc prospěje. Vážně jsem uvažoval o volbě ČSSD, když měla v programu dřívější zrušení základní vojenské služby než ODS. A jelikož vždycky je třeba někde šetřit aby se dalo jinde přidat, je pak tvůj zájem o sport a nezájem o divadlo relevantním kritériem při rozhodování.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků