Diskuse o politice II.

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Šimi » 10 led. 2006, 07:42

dick píše:Souhlas s max.3. Aby kvalita populace nebyla nahrazována kvantitou.
A to porodné když už vyplacet tak až později pokud se matka o dítě stará a ne pro pracovnice E55 apod., které dítě hodí na krk státu.


To by měla být samozřejmost. Jenže v tomto státě řízeném partou kašpárků, která hraje divadýlko pro blbce vždy půl roku před volbami ...... :puke:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bigdragon » 10 led. 2006, 08:39

Šimi píše:
bigdragon píše:nejsem ekonom proto mě prosím opravte, ale proč dávat mateřskou někomu kdo neplatí daně tudíž nevydělává nebylo by lepší pokud by byly na děti daňové úlevy ? (možná taky motám mateřskou a rodičovský příspěvek :oops: )


Myslím, že fotřík zaplatí na daních mnohem víc, než dostane žena na mateřské. Jak chceš s dnešními "průměrnými" platy uživit dítě a ženu na mateřské?
Moje manželka brala 2500,- měsíčně, za to by s děckem oba zdechli hlady. Během 5 let mateřské jsem si musel vzít několikrát úvěr v bance. Dnes ještě pořád splácím "děti". Je to na posrání.


No to je to o čem mluvím prostě by se Ti v době mateřské snížily daně tak abys ženu uživil :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 10 led. 2006, 09:46

bigdragon píše:zajímavé


Hezké. Smutné je, že tohle někdo musí psát do novin, když je to přitom tak krystalicky čistě vidět - někteří to ale evidentně nevidí a bojím se, že s nimi nepohne ani podobný článek :(
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 10 led. 2006, 09:50

Přesně. Navíc včera byl úplně transparentní v tý ČT publicistice Reportéři : novinář se zeptá, jestli byl konkrétní policista členem STB a už má na krku žalobu na pomluvu a když ho pak Paroubek vidí na tiskovce, vypálí řešit jeho přítomnost s ochrankou. Podceňovat viditelný zlo a diktaturu, to nechápu. Nemáme smajlíka pro ty, co uvažujou o emigraci včetně dýmkový výbavy :?
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 10 led. 2006, 10:00

Jana píše:Přesně. Navíc včera byl úplně transparentní v tý ČT publicistice Reportéři : novinář se zeptá, jestli byl konkrétní policista členem STB a už má na krku žalobu na pomluvu a když ho pak Paroubek vidí na tiskovce, vypálí řešit jeho přítomnost s ochrankou. Podceňovat viditelný zlo a diktaturu, to nechápu. Nemáme smajlíka pro ty, co uvažujou o emigraci včetně dýmkový výbavy :?


To je bohužel vyústění mnohaletého devastování občanskopolitického vědomí u nás, které tu je od německé okupace (případně od Bílé hory :lol: ) a v určité míře nevymizelo ani po 89, tedy ani za vlády ODS. Jeho základem by mělo být to, že politik si může dělat průsery jaké chce (ostatně politika je o balancování na špičce jehly) ale jakmile se to provalí, musí prostě skončit. Bohužel, u nás se tohle nevede už tak dlouho, že to začíná lidem připadat jako běžný stav, a jsou čím dál tím apatičtější i k výslovným, naprosto jednoznačným a dokázaným lžím. U nás když nějaké zvíře ztratí křeslo, je to zásadně proto, že ho vyštípali kolegové ze strany a nikoli veřejné mínění :x
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mycroft » 10 led. 2006, 10:07

Jana píše:Přesně. Navíc včera byl úplně transparentní v tý ČT publicistice Reportéři : novinář se zeptá, jestli byl konkrétní policista členem STB a už má na krku žalobu na pomluvu a když ho pak Paroubek vidí na tiskovce, vypálí řešit jeho přítomnost s ochrankou. Podceňovat viditelný zlo a diktaturu, to nechápu. Nemáme smajlíka pro ty, co uvažujou o emigraci včetně dýmkový výbavy :?

Navrhuju zabrat kus země v liduprázdný pustině uprostřed Islandu a založit enklávu svědomí. Geotermální energie, čistej vzduch a voda, kouření povoleno...
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Simon » 10 led. 2006, 13:24

Gris píše:v zivote jsem krome nemocenske nedostaval ani nezadal o jakekoliv davky....

zasadne se neurazim, maximalne odejdu, ale mrzi mne, kdyz mi nejakej chytrolin ze sve intelektualni vyse zacne nadavat do plebsu jen proto, ze ma jiny nazor nez ja.

plavani v zakladni skole je 1x tydne, a neni to povinne, rodice si bazen plati ale cestu zajistuje stat. Ovsem rict ze ti to nekdo plati z druhe strany republiky je nebetycna kravina, to bys mohl rict ze nekomu v Chebu zase my platime trampolinu do telocvicny. To ze svoje deti bys do chlorovane vody nepustil, to je tva vec, zadne ministerstvo te nenuti, ale nejvic tim budou trpet prave tvoje deti, kdyz na ostatni budou jen koukat.

nevim co chces upresnit, ani nevim jaky volebni hesla papouskuju, nikdy jsem necetl program zadne strany.

vadi mi to podsouvani neceho, co si udajne myslim a kam vlastne patrim.

Pokud se ti nelibi, ze mezi nami blbci musis zit, proc se nevystehujes nekam na Seychely? Za chvili tam bude beztak cela ODS :lol:


fakt zabednenej socan ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 10 led. 2006, 13:27

Fénix píše:
Jana píše:Přesně. Navíc včera byl úplně transparentní v tý ČT publicistice Reportéři : novinář se zeptá, jestli byl konkrétní policista členem STB a už má na krku žalobu na pomluvu a když ho pak Paroubek vidí na tiskovce, vypálí řešit jeho přítomnost s ochrankou. Podceňovat viditelný zlo a diktaturu, to nechápu. Nemáme smajlíka pro ty, co uvažujou o emigraci včetně dýmkový výbavy :?


To je bohužel vyústění mnohaletého devastování občanskopolitického vědomí u nás, které tu je od německé okupace (případně od Bílé hory :lol: ) a v určité míře nevymizelo ani po 89, tedy ani za vlády ODS. Jeho základem by mělo být to, že politik si může dělat průsery jaké chce (ostatně politika je o balancování na špičce jehly) ale jakmile se to provalí, musí prostě skončit. Bohužel, u nás se tohle nevede už tak dlouho, že to začíná lidem připadat jako běžný stav, a jsou čím dál tím apatičtější i k výslovným, naprosto jednoznačným a dokázaným lžím. U nás když nějaké zvíře ztratí křeslo, je to zásadně proto, že ho vyštípali kolegové ze strany a nikoli veřejné mínění :x


sem dostal napad, zkus jako budouci pravnik udelat neco uzitecnyho :D a prohrabni se v ramci treninku starejma zakonama a najdi jak se da vyhlasit nezavislost, treba se ti to zadari :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Gris » 10 led. 2006, 13:35

Ja teda nevim, jestli se z toho, ze se mi libi ze moje ditko ma ve skole plavani pozna socan, tak to asi jsem socan. Sice pokud si vzpominam, jsem je volil presne stejnekrat jako ODS, tzn. jednou. Spis bych se nazval antiODS, jsem ochoten volit kohokoliv, kdo bude stat na opacne strane nez ODS, na socanech nijak nelpim.

Ted samozrejme reknete ze jsem komunista :lol:
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod bromden » 10 led. 2006, 13:38

No tady to zase vypadá :roll:
Doufám že politická situace v tomhle kocourkově nepovede k rozpadu dýmky.net... :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Jana » 10 led. 2006, 13:40

Gris píše:Ja teda nevim, jestli se z toho, ze se mi libi ze moje ditko ma ve skole plavani pozna socan, tak to asi jsem socan. Sice pokud si vzpominam, jsem je volil presne stejnekrat jako ODS, tzn. jednou. Spis bych se nazval antiODS, jsem ochoten volit kohokoliv, kdo bude stat na opacne strane nez ODS, na socanech nijak nelpim.

Ted samozrejme reknete ze jsem komunista :lol:


Já bych byla radši, kdyby moje dítko nemuselo ve škole řešit, že jsou peníze na nesmyslný projekty, ale na kvalitní učebnice cizího jazyka ani náhodou a o vstřícnosti kantorů jít mimo osnovy ani nemluvě.

A jsi-li antiODS, budeš chtít volit levici. Takže všem stejně bez ohledu na schopnosti, pracovitost a vzdělání. Což promiň, je v přímým rozporu toho, jak to cítím já.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Gris » 10 led. 2006, 13:44

Vy to porad nedokazete pochopit. Ja nejsem zastancem zadne strany ani hesla "Takže všem stejně bez ohledu na schopnosti, pracovitost a vzdělání."

Ja proste jen nemam rad ODS.


Mimochodem to heslo podsouva socanum ODS, jeste jsem neslysel ze by ho nekdo razil......
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod Gris » 10 led. 2006, 13:45

Rekl bych to asi takhle:

Dejte mi slusnou pravicovou stranu, a ja ji budu volit dokud mne nezklame.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod bigdragon » 10 led. 2006, 13:46

na opačné straně ODS je levice tak si vyber :wink: tím nechci říct, že mám rád ODS
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 10 led. 2006, 13:46

Jana píše:
Gris píše:Ja teda nevim, jestli se z toho, ze se mi libi ze moje ditko ma ve skole plavani pozna socan, tak to asi jsem socan. Sice pokud si vzpominam, jsem je volil presne stejnekrat jako ODS, tzn. jednou. Spis bych se nazval antiODS, jsem ochoten volit kohokoliv, kdo bude stat na opacne strane nez ODS, na socanech nijak nelpim.

Ted samozrejme reknete ze jsem komunista :lol:


Já bych byla radši, kdyby moje dítko nemuselo ve škole řešit, že jsou peníze na nesmyslný projekty, ale na kvalitní učebnice cizího jazyka ani náhodou a o vstřícnosti kantorů jít mimo osnovy ani nemluvě.

A jsi-li antiODS, budeš chtít volit levici. Takže všem stejně bez ohledu na schopnosti, pracovitost a vzdělání. Což promiň, je v přímým rozporu toho, jak to cítím já.


ja od skoly a kantoru pozaduju ... a az malej do skoly nastoupi tak si to i vynutim :D ... aby kantor byl schopnej uvazovat, myslet a netrval na memorovani kokotin ... dobra ucebnice + spatnej kantor je stejna tragedie jako spatna ucebnice + spatnej kantor.

jano, takhle elegantni a presnej popis levice uz sem dlouho necetl :!:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků