Vlastní, nevlastní tabák

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Milos Cerman » 04 zář. 2004, 19:54

To Jirkak : Neživím se zrovna jako biotechnolog, ale kdysi (před 25ti roky) jsem si dělal dálkově potravinářskou průmku v Praze v Podskalský. Obor pivo, líh a lihoviny. Zahlédl jsem fermentaci úplně jiných surovin, včetně pevných. Před dvěma - třemi roky jsem měl v ruce reklamní leták od Mac Barena, kde byly vyfocené fermentační hromady. sice bez popisek, ale příliš podobné těm, se kterými jsem se setkal před časem.
Tím končí moje zkušenost s výrobou tabáku. S tabákem dále pokračuji až je hotov, a úhledně zabalený po 50ti nebo 100 gramech.
Utkvěla mi však v paměti stálá starost lidí okolo fermentace o její chlazení.
Jak jsem napsal, nevím co se ve fermentační hromadě děje, ale asi v roce 86 v zimě jsem byl v jednom statku přítomen otevření silážní jámy s t.zv. "senáží". Teda nalisovaná tehdy čerstvá tráva, ve které proběhla fermentace. Věřte - nevěřte, ale ta čerstvá senáž nádherně voněla, jako červená Amphora. Prej je to běžné, narozdíl od kyselé siláže. Předpokládám, že to potvrdí i nějaký zemědělec, (pokud se na fóru najde).
Stále se nemůžu zbavit pocitu, že s tabákem nehýbe teplota, ale nějaké mikroorganizmy.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Prorok » 06 zář. 2004, 10:30

jj, zkvasene seno - takhle mi voni Irish Oak, Escudo a Navy Rolls, akorat DDNR s medovym podtonem a IO z dalky jako fiky. asi ten perique...
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod dix » 06 zář. 2004, 10:44

Aj modry Caledonian a Elizabethan je tohoto typu,charakterizuje to zmesi V+P...
/musim napisat ze moje najmilsie a najdrahsie zemesi 8)
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod imagoo » 06 zář. 2004, 11:05

dix píše:Aj modry Caledonian a Elizabethan je tohoto typu,charakterizuje to zmesi V+P...
/musim napisat ze moje najmilsie a najdrahsie zemesi 8)


Modrý Caledonian je také V+P? To rád slyším, tento typ tabáku se také nezadržitelně stává mým nejoblíbenějším.
AKORÁT KSICHT MI TO MĚNÍ JINAK NEŽ TOBĚ:
Obrázek
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod dix » 06 zář. 2004, 12:16

Black Parrot, Ashton
No. 2 Virginia Mixture, Astley's
Three Nuns, Bell's
Kingfisher, Butera
Dorchester, Esoterica Tobacciana
Dunbar, Esoterica Tobacciana
Haddo's Delight, G.L. Pease
Bulk No. 2015 Virginia Flake, McClelland
St. James Woods, McClelland
633, Solani

+este aj toto.../V+P tabaciky/ okrem uz vymenovanych je na obdobnu rozkos...budeme mit stejne ksixty 8)
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

clanky na http://www.pfeife-tabak.de/

Příspěvekod LUBO » 10 zář. 2004, 09:24

kedze povazujem niektore z clankov na stranke http://www.pfeife-tabak.de/ za hodne zaujimave a chcel by som niektore z nich v ramci mojich moznosti prelozit pre dymku.net, kedze mam na to osobne povolenie od pana joachim-a acker-a, rad by som sa spytal, ci tu je niekto chemik a vie z nemciny prelozit chemicke vyrazy, kedze jeden clanok pojednava o prisadach v tabakoch a na to nejako nestacim so svojimi priemernymi znalostami nemeckeho jazyka.
jedna sa o clanok:
Zusatzstoffe im Tabak
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: clanky na http://www.pfeife-tabak.de/

Příspěvekod Prorok » 10 zář. 2004, 09:43

LUBO píše:kedze povazujem niektore z clankov na stranke http://www.pfeife-tabak.de/ za hodne zaujimave a chcel by som niektore z nich v ramci mojich moznosti prelozit pre dymku.net, kedze mam na to osobne povolenie od pana joachim-a acker-a, rad by som sa spytal, ci tu je niekto chemik a vie z nemciny prelozit chemicke vyrazy, kedze jeden clanok pojednava o prisadach v tabakoch a na to nejako nestacim so svojimi priemernymi znalostami nemeckeho jazyka.
jedna sa o clanok:
Zusatzstoffe im Tabak


Toz ja myslim, ze bych zvladl. Ty Ecka jsou taky dobre voditko, protoze seznam Ecek urcite existuje jak v cestine, tak i v slovenstine.
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

to prorok

Příspěvekod LUBO » 10 zář. 2004, 10:01

to prorok,
dakujem za odpoved, ked to bude aktualne, tak sa ozvem s prosbou o pomoc, ak si nebudem vediet dat rady
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Jirkak » 18 zář. 2004, 15:49

Tak jsem naložil další várky, tentokrát z Golema (150 g za asi 50 kč). Jednu jsem ochutil kakaem, druhou meruňkou a třetí Cherry. Teď jen lituji, že jsem nenechal část zcela bez aromatizace, protože to budou všechno sladké tlamolepy. Jinak Zkoušel jsem kouřit i čerstvý tabák a jsem docela mile překvapen. Za ty peníze je to ucházející - lepčí než Red dog, ten byl cítit nějakou zatuchlostí, kterou právě ta fermentace odstranila. Ale je to docela síla a šlukovat to vážně nejde. Ale kdo by také šlukoval dýmkový tabák, že ? :lol:
Jirkak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16 srp. 2004, 20:07
Bydliště: Choceň

Příspěvekod imagoo » 04 říj. 2004, 13:41

Docela by mě zajímalo, jak se daří Forgimu a té jeho monumentální úrodě, seš tam někde nebo fermentuješ?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod forgi » 05 říj. 2004, 16:50

imagoo píše:Docela by mě zajímalo, jak se daří Forgimu a té jeho monumentální úrodě, seš tam někde nebo fermentuješ?

Zatial iba susim. prvy zber je uz ususeny. Zvolil som "air cure" teda pomale susenie pod strechou. Tabak pekne zhnedol, co znamena ze sa chlorofyl rozlozil tak ako treba. Dalsi zber skusim vysusit pri vyssej teplote, za pomoci elektrickeho ohrievaca. Faza fermentacie nastane az po ususeni. Planujem tabak navlhcit a nechat fermentovat bez pristupu vzduchu. Potom ho narezem, znova mierne presusim aby dosiahol vlhkost cca 25- 30%, natlacim do vzduchotesnej nadoby a necham ho dalej pomaly zriet min. rok. Potom sa uvidi ci ho za staleho miesania nevyhodim do hajzla :?: :lol:
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků