Vlastní směsi - dochucováním tabáku

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Vlastní směsi - dochucováním tabáku

Příspěvekod Honzk » 05 zář. 2005, 14:56

Tvorba vlastních směsí dochucováním tabáku, ne však mícháním s jinými tabáky.
Napadá mě například dochucení pomocí alkoholu, nebo tinktury z bylinek, nebo i přimícháním bylin v sušeném stavu, pokusy s vlastním uzením tabáku, prostě všechno, co mění chuť, je přírodního charakteru, zkušenosti, návrhy a podobně.

Osobně jsem zatím nijak neexperimentoval, nicméně sem ochutnal čistou virginii, která byla zvlhčována pomocí kousku ubrousku namočeným v rumu a nebylo to vůbec špatný, příchuť byla velice jemná, jen jako podtón.....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 05 zář. 2005, 18:08

Skeneru nemaje, pokusil jsem se o fotku :
Tabákový humidor

Je to "tabákový humidor". Sklenice se sítkem, ve kterým je tabák. Pod sítlem může bejt voda, ale taky Whisky, Rum, Vanilka a t.d.

Jak vidíš - nic novýho pod sluncem !

Přefoceno z časopisu PIPE září 1999.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 05 zář. 2005, 22:34

Milos Cerman píše:Skeneru nemaje, pokusil jsem se o fotku :
Tabákový humidor

Je to "tabákový humidor". Sklenice se sítkem, ve kterým je tabák. Pod sítlem může bejt voda, ale taky Whisky, Rum, Vanilka a t.d.

Jak vidíš - nic novýho pod sluncem !

Přefoceno z časopisu PIPE září 1999.


Že to existuje žádný objev není. Jde spíš o to, jak to funguje (tedy jak velký vliv na chuť bude mít zvlhčení alkoholovými párami)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Honzk » 06 zář. 2005, 07:25

....jak to říká fénix - nejde o to jaxe to ochucuje, ale spíš kdo co vyzkoušel a jak to chutnalo. Například v tabáku Kentucky Bird se opravdu nacházejí okvětní lístky z šípkové růže, a dodávají tomu tabáku jeho typickou vůni. Vyskytuje se velká spousta různých bylin, dřevin a pod., spousta různých chutí. Tabákový humidor je jen zlepšení, nástroj. Mě šlo spíš o kombinaci tabák versus vlastní přidaná chuť (vůně) a jak to chutnalo... :smoke1:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků