Latakie v Planta aromaticích ??

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Fénix » 31 srp. 2005, 15:01

Šimi píše:To by spíš potvrdilo onu tezi o přimáíchání trochy latakie z předešlé várky tabáku.


Když jsem kouřil tabák s omylem přimíchanou lataií, bylo to tak, že jsem kouřil onen tabák, pak asi na pět minut byla cítit latakie (= narazil jsem na její lístek) a pak zase původní tabák.
B&B a černý Fisherman mají tu chuť jako organickou součást celého chuťového spektra. IMO by molhlo v jejich případě jít o BC, který je VYROBEN ze směsi obsahující latakii (tzn ne jako u jiných latakiových tabáků, kde je latakie přímo součástí finální směsi) To by vysvětlovalo, proč v nich není cítit za syrova a proč ji nedekódovali někteří kuřáci.
Je to ale pouhá teorie
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 31 srp. 2005, 15:31

Fénix píše:
Šimi píše:To by spíš potvrdilo onu tezi o přimáíchání trochy latakie z předešlé várky tabáku.


Když jsem kouřil tabák s omylem přimíchanou lataií, bylo to tak, že jsem kouřil onen tabák, pak asi na pět minut byla cítit latakie (= narazil jsem na její lístek) a pak zase původní tabák.
B&B a černý Fisherman mají tu chuť jako organickou součást celého chuťového spektra. IMO by molhlo v jejich případě jít o BC, který je VYROBEN ze směsi obsahující latakii (tzn ne jako u jiných latakiových tabáků, kde je latakie přímo součástí finální směsi) To by vysvětlovalo, proč v nich není cítit za syrova a proč ji nedekódovali někteří kuřáci.
Je to ale pouhá teorie


black cavendish z latakie? no nevim, vzhledem k tomu ze (black) cavendish je zpusob zpracovani listu tabaku, stejne jako latakie, tak to nedava moc smysl
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 31 srp. 2005, 15:37

Simon píše:black cavendish z latakie? no nevim, vzhledem k tomu ze (black) cavendish je zpusob zpracovani listu tabaku, stejne jako latakie, tak to nedava moc smysl


no, v tomhle mi trochu chybějí teoretické znalosti. Moje představa byla taková, že BC se vlastně připravuje tak, že se připraví směs tabáků (listových), která se pak dál fermentuje (lisuje, zahřívá a kdo ví co ještě). Latakie je po svém výrobním procesu stále v listové podobě, a tak by neměl být problém ji přidat do směsi na BC. Pak by po natrhání BC neměla být k rozpoznání a přitom by její fermentací pozměněné vlastnosti prostoupily celou směsí.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 31 srp. 2005, 15:44

Fénix píše:
Simon píše:black cavendish z latakie? no nevim, vzhledem k tomu ze (black) cavendish je zpusob zpracovani listu tabaku, stejne jako latakie, tak to nedava moc smysl


no, v tomhle mi trochu chybějí teoretické znalosti. Moje představa byla taková, že BC se vlastně připravuje tak, že se připraví směs tabáků (listových), která se pak dál fermentuje (lisuje, zahřívá a kdo ví co ještě). Latakie je po svém výrobním procesu stále v listové podobě, a tak by neměl být problém ji přidat do směsi na BC. Pak by po natrhání BC neměla být k rozpoznání a přitom by její fermentací pozměněné vlastnosti prostoupily celou směsí.


trošku jsem jukal a vyjukal tohle: http://mac-baren.com/sw640.asp

Tam se píše o přidávání Kentucky do BC a IMHO s latakií by to mohlo jít podobně

na druhou stranu na MB stránkách je taky spousta keců, takže :))
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 31 srp. 2005, 15:51

Si tak rikam, ze kdyz kourim latakie a cerne Planty, ve kterych ta latakie mozna taky je, tak vlastne kourim jen same latakie :smoke5:

az z toho de hlava kolem :roll: :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rour » 03 zář. 2005, 22:10

Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod piter » 03 zář. 2005, 22:20



no pokud je to opravdu tak, mam ho jeste radsi :smoke5:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 03 zář. 2005, 23:25



od začátku nejsi sám :idea:
Btw z toho odkazu ničemu nerozumím, tak alespoň stručně pls :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod rour » 04 zář. 2005, 11:52

Fénix píše:


od začátku nejsi sám :idea:
Btw z toho odkazu ničemu nerozumím, tak alespoň stručně pls :)

Opravuji - nejsme sami :P :P :P
Popis výrobce toho moc neříká, je to směs světlé a tmavé virginie, trochy rozmělněného flake (asi Burley), jakož i asi 70 % Black Cavendish-e. Porce "kořenícího tabáku" by mohla být homeopatická dávka Latakie, ve směsi je to těže popsatelné. Tabák je dostatečně vlhký a chutná chladně po směsi višní, černého rybízu a lékořice. Myslím, že je možné, aby v chuti byly slabé stopy Latakie. Po důkladném zapálení hoří bezproblémově, čistě a poměrně rychle díky velké porci Cavendish-e.
Atd. dál se mi nechce psát :D :D :D (je to volný překlad přes angličtinu)
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků