Klouček vs. Jirsa

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Honzk » 23 srp. 2005, 14:36

.... náhodou, miluji dýmky s kazy... :twisted: :twisted: :twisted:


ale vážně, kazy, pokud nejsou moc velký mi nevadí, vím, že existují 2 skupiny lidí - jedni kazy nesnáší, druhejm nevadí, a já patřím k té druhé. Stanislawky co mám na latakii mají obě dvě malinkytý kazy, ale není to vůbec vidět a za těch 610,- je to slušný. Na druhou stranu mám ale Jirsovku z krásnýho dřeva, která nemá jedinej kaz, a stála 1500,-. I když byla malinko (asi 1mm) nadvrtaná. Je to asi taky o štěstí při nákupu. Pak mám na jedné dýmce ( je to Apple, z antiku, nádherny dřevo, krásná kresba, viděl sem podobnou za 3500,-) kaz ze spodní strany hlavičky, ale je celkem umělecky opravenej, vypadá to jako dřevorytina vybroušený takový podlouhlý járky a strašně to na mě působí přírodním dojmem. A pohoda, stála 800. Takže kaz, nekaz, hlavně že se líbí.... :lol: Dýmky od p.Kloučka sem žel v obchodě kam chodím neviděl, musím to nějak napravit....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod tomsoyer » 23 srp. 2005, 15:25

Ale tady nešlo zda-li kazy vadí nebo ne.
Ale o to , že pokud si koupím od nějakého výrobce dýmku z jeho TOP řady tak automaticky předpokládám, že bude bez kazů a tmelení.

Mě také nějaké to tmelení, pokud je dobře udělané tak není ani vidět, nevadí u dýmek u kterých to očekávám - lowend za cenu odpovídající zpracování a výrobce.

Ale u top modelu a tomu odpovídající ceně by tam už být nemělo a žádný z výrobců zejména tím malý, by si takto neměl poškozovat své jméno a kvalitu své produkce.
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Fénix » 23 srp. 2005, 15:26

body007 píše:
Simon píše:vis, muj styl komunikace se resil uz i jinde, takze bych to sem uz znovu netahal :) ... zkus si to najit, najdes tam i odpoved na svuj prispevek


prepac, nenasiel som debatu o tvojej forme komunikacie, tak to asi nikdy nepochopim :oops:


no nejlépe to vidíš na příkladech, viz výše, ale hezká sbírka je třeba tady http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=679 nebo http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=719 :)

Jinak v jedné věci má Simon určitě pravdu a to jsou ty citace :idea: :roll:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Michal Hubacz » 24 srp. 2005, 19:31

Fénix píše:
Simon píše:staci si jen dobre vybrat, je jasny ze peterson tu dymky nevyhodi, on to nakonec stejne nekdo koupi .... kdo videl michalovku dunhillku s velmi podivnym vrtanim ten vi o cem mluvim :)



Tentokrát už ji ani nedovezl na sraz, možná ji někdo koupil :lol:


Kdepak, tentokrat jsem si dymky na sraz vybiral vsechny sam::)))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Michal Hubacz » 24 srp. 2005, 19:37

Honzk píše:Dýmky od p.Kloučka sem žel v obchodě kam chodím neviděl, musím to nějak napravit....


Pokud tam maji Stanislawky pak jsi videl dymky od Kloučka....
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod malinkej.dablik » 24 srp. 2005, 21:47

omlouvam se ze se vam pletu do debaty ale jen zminim svou zkusenost a nazor....zakoupil jsem Petersonku za cca 4500Kc byla kitovana koukal jsem se i po jinych petersonkach a ty byli v par pripadech zase dost nadvrtane myslim ze spousta vyrobcu i te nejlepsi kvality ma zmetky ktere jsou ve vytrynach v teto debate bych se pripojil k nazoru ze Jan ma skvele dymky i v nejnizsich kategorich a jirsa ma taky vyborne dymky ale v nejnizsich kategoriich bych volil Jan pipes...mam jich dos abych odpozoroval jak jsou na tom kvalitativne....jirsa uz je asi nekde jinde mam dva jirsy a jsem nadmiru spokojen oboje dymky se mi moc libi a velice jsem spokojen s cenou a kvalitou...pomer techto parametru je skvely...coz u petersona rict nemohu peterson si necha platit za ZNACKU nikoli za kvalitu....chce to holt peclive vybirat kazdy vyrobce se snazi prodat i kazove produkty holt trzni ekonomika je neuprosna
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod malinkej.dablik » 24 srp. 2005, 21:51

take vybiram dle vzhledu znda se mi dymka libi nebo neliby kitovane mi nevadi hlavne koukam po vrtani a kvalite kotliku...nejaky ty kitovany taky mam....a jsou udelany opravdu pekne
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod mycroft » 24 srp. 2005, 22:18

Michal Hubacz píše:
Honzk píše:Dýmky od p.Kloučka sem žel v obchodě kam chodím neviděl, musím to nějak napravit....


Pokud tam maji Stanislawky pak jsi videl dymky od Kloučka....

To je štěpná poznámka. :lol:
Honzk píše:Stanislawky co mám na latakii mají obě dvě malinkytý kazy, ale není to vůbec vidět a za těch 610,- je to slušný.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod tifik » 18 kvě. 2006, 12:51

Nevill píše:Pokud jde o srovnání Jirsa vs. Klouček, mohu srovnat jen low-endové dýmky obou zmíněných výrobců - u mě tedy vede Jirsa.

Od Kloučka jsem koupil jednu pěknou dýmku, hezky se z ní kouří, jen byla bohužel lakovaná a ten lak musel dolů. Od Jirsy jsem nedávno pořídil už třetí dýmku, všechny naprosto bez problému. Jasně, můžu být trochu zaujatý, protože od Jirsy jsem kupoval svou první "pořádnou" dýmku, ale prostě mám ty jeho tvary a povrchy rád...


Přesně, já taky. Mám většinu dýmek od Jirsy (za prvé jich ještě nemám tolik a za druhé je to v Plzni v Ráji dobrá alternativa a já jsem línej jezdit někam dál.... :wink: ) a v pohodě, z těch jeho tvarů se mi sice líbí tak jedna z 20-ti, ale některé, zejména masivní buldočky, má super.
I ty levné za 600 jsou dobré, i když dříve se našla i s pěkným dřevem, teď, alespoň v Ráji, nic moc.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků