Kouření bez filtru

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Kouření bez filtru

Příspěvekod POGO » 25 srp. 2004, 20:44

Vlastním jeden freehand do kterého lze použít jen část balzového filtru.Používám ho na lehčí aromatiky.Při každém kouření mne trochu pálí jazyk,i když dýmka je už zakouřená.Zkoušel jsem už různě měnit rychlost kouření,ale má to zase nevýhody.Stává se že dýmka více močkuje,nebo je jak kamna. :( Nechci tuhle dýmku odstavit do kouta a jen na ni koukat. :? Jak kouřite dýmky bez filtru?Vyžaduje větší trpělivost či jiný styl kouření? :roll:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod khonsun » 25 srp. 2004, 21:12

Kourim naopak bez filtru. Tezko rici jak. Tak normalne kourim. Porad. To je moje rada. Mam po nekom take asi 4 dymky, ale jsou delany na filtr. Zkousel jsem to, zdalo se mi, ze musim vice tahat, svini se to a kdyz tam filtr nedam, tak mi tam vevnitr neco chybi. Jakoby moc luftu. Snad by to slo omezit nejakou vlozkou. Zkratka mam to radsi bez. Ale je to bida, protoze dymka v kramu, ktera se mi libi, je jiz vetsinou /nebo vzdy/ na filtr.
Uživatelský avatar
khonsun
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 8
Věk: 79
Registrován: 20 srp. 2004, 18:30
Bydliště: Karlstejn

Příspěvekod Milos Cerman » 26 srp. 2004, 05:59

Dlouho jsem kouřil bez filtru, dokonce když jsem si asi v 90tém pořídil dýmku na filtr - ty nebyly k mání - tak jsem kouřil tak, a měl jsem pocit, že dýmka "píská".
Je fakt, že byly doby, kdy mě pálil jazyk, ale je to otázka zvyku a tabáku.
Taky je to spojeno s konzumací nápojů. Pokud budeš pít během kouření anebo brzy po něm perlivé nápoje, bude tě trochu pálit jazyk. Týká se to nejen piva, ale i perlivé vody. Záleží na tom, jak moc tě pálení obtěžuje. Po ostrém jídle taky pálí pusa, ale ptoto se do něj paprika dává !
Je ale fakt, že dnes kouřím s filtrem. Některé staré dýmky jsem si dokonce převrtal na 6mm.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: kouření bez filtru

Příspěvekod Twineryy » 26 srp. 2004, 07:27

POGO píše:Vlastním jeden freehand do kterého lze použít jen část balzového filtru.Používám ho na lehčí aromatiky.Při každém kouření mne trochu pálí jazyk,i když dýmka je už zakouřená.Zkoušel jsem už různě měnit rychlost kouření,ale má to zase nevýhody.Stává se že dýmka více močkuje,nebo je jak kamna. :( Nechci tuhle dýmku odstavit do kouta a jen na ni koukat. :? Jak kouřite dýmky bez filtru?Vyžaduje větší trpělivost či jiný styl kouření? :roll:


Trochu ti pomůže směrovat kouř na patro. Já to tak občas dělám, když je jazyk z bezfiltrovky už unaven. Jinak bezfiltrovky musíš opravdu kouřit pomaleji. :)
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 26 srp. 2004, 07:27

muj poznatek je ten, ze s uhlikovym filtrem neni treba si temer vubec "hlidat" rychlost koureni, proste bafu co nejrychleji to jde abych pres filtr aspon trochu te chuti procpal :o a filtr tu horkost v pohode odfiltruje...pri bezfiltrovem koureni to samozrejme takhle delat nejde, tam je kazda zmena teploty hned citit, stejna tak je citit i zmena v chuti pri zmene tempa/teploty koureni(coz u vauen filtru naprosto nehrozi)

...proto obcas pouzivam vauena ve spolecnosti, kdy na dymku neni tolik casu:))
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dix » 26 srp. 2004, 10:07

Pre mna je prirodzene fajcit bez filtru...zatim.
Mozno sa to casom zmeni,nevim.
Preto mi otazka pripada daka obratena,najprv bola fajka az potom filtre.
Filtre maju podla mna dobre vlastnosti aj te na ..vno.
te dobre su ze filtruju skodlive veci z dymu a chladia dym...
a te druhe ze hnusne kazia chut..
/skusal som balzu a hruza...ona sa totiz v priebehu fajcenia napije mockou a ta pak hrozne skresluje chut..ked ten filtr vyberes z fajky je dopola napity mockou jak zepelin/
u mna budu number one asi meršán filtry ktore v cs nekupim/ked ich kupim urcite ich vyskusam/
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jana » 26 srp. 2004, 10:36

V 80 % dýmek kouřím bez filtru a většinou mi to vyhovuje. Spíš latakie, u kterých neodhadnu sílu zkouším nejdřív s filtrem a pak až samotné bez filtru. Ale jinak mám pocit, že kvůli mě filtr vynalézat nemuseli :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Radka » 26 srp. 2004, 10:58

Jen jednu Jirsovku mam bez komůrky na filtr. Střídají se u mě období, kdy používám balzové filtry, uhlíkové filtry a někdy bez, podle toho, je se cítím. Silné tabáky vždy s uhlíkovým filtrem.
Uživatelský avatar
Radka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 54
Registrován: 17 srp. 2004, 16:38
Bydliště: Praha

Příspěvekod imagoo » 26 srp. 2004, 11:08

Já si jen někdy filtr vyndám, jinak filtruju pořád. Jednou jsem kouřil cosi slaboučkého bez filtru a docela mě to nudilo. Sáhl jsem tedy hloboko do kapsy, kde jsem v koutku našel starý, asi 7× použitý filtr na různých tabácích vč. latakie. No vida, a hned bylo o chutě postaráno = filtr zapůsobil opačně.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 26 srp. 2004, 11:10

to imagoo : Nechci působit jako přehnanej rozhazovač, ale není normální filtr po 1 použití vyhodit? Já to teda aspoň tak dělám. Podle mýho je tam funkčnost daleko menší, když ho "recykluješ" :lol:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod piter » 26 srp. 2004, 11:13

bez filtru mi nechutna :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod imagoo » 26 srp. 2004, 11:19

Jana píše:to imagoo : Nechci působit jako přehnanej rozhazovač, ale není normální filtr po 1 použití vyhodit? Já to teda aspoň tak dělám. Podle mýho je tam funkčnost daleko menší, když ho "recykluješ" :lol:


Běžně filtr používám 2-3×, ale někdy se mi vymkne můj systém sušení filtrů v různých přihrádkách v autě, v aktovce a mezi propiskama v práci a pak se najde zapadlý veterán. Asi působí i mé skrblické tendence.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 26 srp. 2004, 11:23

to imagoo : Respektuju, ale ta funkčnost se fakt dost snižuje. Viděla jsem pár testů na filtry na doutníky, po vykouření do cca 50 % délky doutníku to bylo na 80 % absorbce. A nemyslím si, že dýmkařský jsou o tolik kvalitnější.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod imagoo » 26 srp. 2004, 11:25

Jo a jak jste jednou zkoušeli ty papírové filtry, tak já si jeden tehdá vyrobil srolováním dlouhého proužku novinového papíru (okraj bez potisku kvůli zdravotní nezávadnosti). Byla to těžká nouzovka, protože mi došly všechny uhlíkáče, ale svoji funkci splnil velmi dobře - alespoň co se zachycení kondenzátu týče. Chuťově nic negativního.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 26 srp. 2004, 11:35

pouzit filtr vic nez jednou je stejne jako nevycysitit naustek a nechat tam ty "sracky" zaschnout...nevidim duvod proc to delat a vidim 100+1 duvod proc to nedelat
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků