Ucpávání kouřového kanálku během kouření

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Ucpávání kouřového kanálku během kouření

Příspěvekod Darkstar » 19 srp. 2005, 06:24

Damy a panove, chte - nechte musim otevrit nove tema, kvuli prehlednosti. Kazdemu z Vas se obcas stane, ze i pri sebedukladnejsim nacpavani dymecky se behem koureni a udusavani dostane vetsi kus tabaku do kouroveho kanalku. Ja dymecku rozeberu a kourovy kanalek vycistim, ale riskuji zlomeni naustku, zkuste popsat, jak to delate Vy ostatni ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1225
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod mirek » 19 srp. 2005, 06:49

Úplně stejně, pokud cítím, že by šel náústek moc ztuha (když je dýmka ještě teplá), dýmku posadím do stojánku a počkám, až vychladne. O sirku víc nebo míň, v tom množství se to ztratí :oops:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuton » 19 srp. 2005, 06:53

Ja jsem drive spise rozebiral a kanalek prorazel trnem na dymkarskem nozi. V soucasne dobe spise prostrcim cistic skrz nerozebranou dymku. Ale ma motivace neni ani tak ve strachu o zlomeni cepu ci troubele jako spise v lenosti. Cistic navic i vsakne nejakou tu mocku, takze clovek zabije takrikajic dve mouchy jednou ranou.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Šimi » 19 srp. 2005, 06:56

Já to dělám stejně. U dýmek, které nelze ani za studena dobře otevřít, ojedu trochu velmi jemným brusným papírem čep i díru v troubeli (opravdu jen lehce pošimrat). Pokud to jen trochu drhne tak mažu tuhou (grafitem). Výsledkem je, že mé dýmky jdou bezpečně rozebrat i za tepla.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Darkstar » 19 srp. 2005, 06:56

tuton píše:Ja jsem drive spise rozebiral a kanalek prorazel trnem na dymkarskem nozi. V soucasne dobe spise prostrcim cistic skrz nerozebranou dymku. Ale ma motivace neni ani tak ve strachu o zlomeni cepu ci troubele jako spise v lenosti. Cistic navic i vsakne nejakou tu mocku, takze clovek zabije takrikajic dve mouchy jednou ranou.


To je dobry zpusob, kdyz nemas ani chladic, ani filtr, ale dnes je spousta dymek filtrovych. Neco malo jsem slysel o prikryti hlavicky papirem a fouknuti zpet, ale tento zpusob mi nejak nesedi.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1225
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 19 srp. 2005, 07:03

Šimi píše:Já to dělám stejně. U dýmek, které nelze ani za studena dobře otevřít, ojedu trochu velmi jemným brusným papírem čep i díru v troubeli (opravdu jen lehce pošimrat). Pokud to jen trochu drhne tak mažu tuhou (grafitem). Výsledkem je, že mé dýmky jdou bezpečně rozebrat i za tepla.


bacha u dymek ktery nosis v zime ven
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 19 srp. 2005, 07:03

Darkstar píše:
To je dobry zpusob, kdyz nemas ani chladic, ani filtr, ale dnes je spousta dymek filtrovych. Neco malo jsem slysel o prikryti hlavicky papirem a fouknuti zpet, ale tento zpusob mi nejak nesedi.


V tom pripade jsem mel uvest, ze filtry ani chladice nepouzivam a to ani ve "filtrovych" dymkach. Jinak fouknuti do dymky nezavrhuj. I to muze obcas pomoct. A pokud nejses moc cimprlich, nemusis ani zakryvat papirem. Staci ruka ;-)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Simon » 19 srp. 2005, 07:05

ja sem linej tam cpat i ten cistic, sice se mne to uz dlouho nestalo, ale volil bych fouknuti a az pak ten cistic v pripade nouze
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 19 srp. 2005, 07:12

Simon píše:
Šimi píše:Já to dělám stejně. U dýmek, které nelze ani za studena dobře otevřít, ojedu trochu velmi jemným brusným papírem čep i díru v troubeli (opravdu jen lehce pošimrat). Pokud to jen trochu drhne tak mažu tuhou (grafitem). Výsledkem je, že mé dýmky jdou bezpečně rozebrat i za tepla.


bacha u dymek ktery nosis v zime ven


No to by bylo blby, kdyby se mi faja sama rozpadla v hubě :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Rubenstein » 19 srp. 2005, 07:37

Šimi píše:
Simon píše:
Šimi píše:Já to dělám stejně. U dýmek, které nelze ani za studena dobře otevřít, ojedu trochu velmi jemným brusným papírem čep i díru v troubeli (opravdu jen lehce pošimrat). Pokud to jen trochu drhne tak mažu tuhou (grafitem). Výsledkem je, že mé dýmky jdou bezpečně rozebrat i za tepla.


bacha u dymek ktery nosis v zime ven


No to by bylo blby, kdyby se mi faja sama rozpadla v hubě :lol:


Jeden kamarad mi vypravel, ze se mu to stalo. Zustal mu v puse jen naustek a podaval to jako potupny zazitek :)
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 19 srp. 2005, 07:39

Já to taky většinou prošťouchnu čističem...v nejhorším případě rozeberu a šťouchnu tam trnem z ťapťátka...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod dick » 19 srp. 2005, 07:45

Šimi píše:Já to dělám stejně. U dýmek, které nelze ani za studena dobře otevřít, ojedu trochu velmi jemným brusným papírem čep i díru v troubeli (opravdu jen lehce pošimrat). Pokud to jen trochu drhne tak mažu tuhou (grafitem). Výsledkem je, že mé dýmky jdou bezpečně rozebrat i za tepla.

Já jen "grafituju". Kromě jedné nové Petersonky, jdou všechny v pohodě rozebrat i za tepla. Pak si pomůžu trnem z Czech Pipe Tool.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 19 srp. 2005, 07:48

Tím šmirglem trošku olíznu čep nebo díru, ale jen u dýmek, které jdou špatně rozdělat i za studena. Měl jsem tento problém na Krškovce. Ta kladla takový odpor, že jsem se o ni bál :wink: .
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Rubenstein » 19 srp. 2005, 07:55

Mam zkusenost ze Hapovky jdou rozebrat dost ztuha. Vzdy se mi to podarilo vyresit grafitem. Resp. zatim 3X :)
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 19 srp. 2005, 09:11

Asi takhle - když už to fakt netáhne tak nechám dýmku přiměřeně vychladnout a rozeberu; trnem prorazím kanálek a případně s ním trochu skrz kanálek zakroužím v komoře když je moc udusaný tabák. No a když už jsem se s tím rozebíral, tak ještě čističem vezmu náústek, filtrovou komoru i kanálek :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků