Plug tabáky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Petr Masný » 18 čer. 2005, 19:14

Máte někdo zkušenost s plug tabákem (to je takovej ten blok, ze kterýho se šežou plátky atd.) Narazil jsem na článek o těchte tabácích a i pramen, kde je lze objednat, byl by zájem to číst? Já myslím že ten plug je zajímavej z toho důvodu, protože ten blok se dá déle skladovat, než vyschne, a dle článku jsou prý v plugu i známé tabáky jako Erinmor atsd.
Tak co vy na to?
Petr
Uživatelský avatar
Petr Masný
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 80
Registrován: 04 čer. 2005, 11:02
Bydliště: 34034 Plánice 87

Příspěvekod Šimi » 19 čer. 2005, 09:16

Čéče tož jestli mužeš, tož mi to pošli :) , dík.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 19 čer. 2005, 19:30

Petr Masný píše:Máte někdo zkušenost s plug tabákem (to je takovej ten blok, ze kterýho se šežou plátky atd.) Narazil jsem na článek o těchte tabácích a i pramen, kde je lze objednat, byl by zájem to číst? Já myslím že ten plug je zajímavej z toho důvodu, protože ten blok se dá déle skladovat, než vyschne, a dle článku jsou prý v plugu i známé tabáky jako Erinmor atsd.
Tak co vy na to?
Petr


mam a kourim, samuel gawith black xx ... coz pro uplnou prestnost neni plug, ale twist, ale jinak je to stejny
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 19 čer. 2005, 20:14

Briar Fox co jsem nedávno otevřel je podle mého názoru plug, i když asi "cut" (viz foto v P.G.)

Jinak článek by mě určitě zajímal.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod archduke » 26 čer. 2005, 03:29

: Ribbon, shag, flake, plug, rope, disks...What does it all mean?

A: These refer to different cuts of the finished product. "Ribbon" cut tobacco is generally between 1/16" and 3/32" wide, and forms "strands" of varying lengths. "Shag" is just a very fine ribbon. In the US, "flake" refers to a small, irregularly shaped cut, with no dimension exceeding about 1/8" or so. But, there's another connotation, which will be presented shortly. "Plug," or sometimes "bar," is tobacco that is compressed under heat, steam and pressure into a large block. These blocks are sliced into the smaller bars or plugs. Tobacco in this form is very compact, and stores well. Plugs can be sliced thinly to form the other kind of "flake," also known as slices. Tobacco can also be spun into a "rope "or "lanyard." These can be sliced into thin, coin-like disks; the final product is sometimes called "spun-cut."
vzorek:
http://www.smokingpipes.com/tobacco/by- ... ct_id=3134

Urcite je dobre mit tabak v tomto stavu, jelikoz ti vydrzi v orginalnim stavu (kvalite) velmi dlouho.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Darkstar » 07 zář. 2005, 11:08

Tak chlapi, mam problem, nebo spis potrebuji znat vas nazor. Znate Erinmore Plug ? Podle me je v balicku blocek, ktery nevazi vic, nez 50 gramu a to co mam, je dovezene primo z Irska a jeho cena je neuveritelnych 12,5 Euro ! Ja vim, je to moje blbost, ze jsem za tu cenu ten tabak koupil, ale zeptam se, je normalni, ze v Irsku je tabak az takto extremne drahy ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 07 zář. 2005, 11:24

Vzhledem k tomu že
1. v británii a irsku jsou tabáky obecně extrémně drahé,
2. méně časté tabáky (jako DLNR, ESCUDO) se běžně v EU pohybují kolem 10-12 EUR, v británii dokonce až k 9librám
3. plug tabáky stejně jako twist budou patřit k těm dražším
mne výsledná cena až tak nepřekvapuje.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 07 zář. 2005, 11:26

Darkstar píše:Tak chlapi, mam problem, nebo spis potrebuji znat vas nazor. Znate Erinmore Plug ? Podle me je v balicku blocek, ktery nevazi vic, nez 50 gramu a to co mam, je dovezene primo z Irska a jeho cena je neuveritelnych 12,5 Euro ! Ja vim, je to moje blbost, ze jsem za tu cenu ten tabak koupil, ale zeptam se, je normalni, ze v Irsku je tabak az takto extremne drahy ?


hm, to dělá něco málo přes tři pade, což mi nepřipadá až tak hrozné za relativně vzácný tabák. Ceny v euro zemích jsou vůbec vysoké. Z řezna jsem si dovezl 50g Old Gowrie za asi 13 €. No a třeba v UK dáš běžně za 50g tabák 7 nebo 8 liber... Takže určitě nejde o nějakou neobvyklou cenu hodnou lítosti.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Darkstar » 07 zář. 2005, 11:28

bromden píše:1. v británii a irsku jsou tabáky obecně extrémně drahé,


Kurna nesouvisi to vsechno s tim jejich pitomym zakazem koureni na verejnosti a v hospodach ? Nechteji prave tou vysokou cenou tabakovych vyrobku omezit spotrebu tabaku v Irsku ? Skoro mi to prijde jako ze jo.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 07 zář. 2005, 12:18

Já myslím, že jako všude. Navenek se tváří že tím omezujou kouření, ale přitom z toho jenom třískaj prachy na daních. Kuřáci pro tohle jsou a vždycky byli vděčný oběti :(
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 07 zář. 2005, 13:11

Alfik píše:Já myslím, že jako všude. Navenek se tváří že tím omezujou kouření, ale přitom z toho jenom třískaj prachy na daních. Kuřáci pro tohle jsou a vždycky byli vděčný oběti :(


Ze strany politiků je to prostě pokrytectví nejhrubšího zrna... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Darkstar » 07 zář. 2005, 13:19

No nic chlapi, tu cenu proste nezmenime. Kazdopadne jsem na ten PLUG zvedavy. Jeden ma zamluveny Bromden a druhy, pokud nekdo bude chtit, je k mani u me v Kulovem blesku. Cena je bohuzel takova, jaka je, dam ho za 350 Kc / kus, ja Erinmore doma v zasobe mam dost, toto jsem objednaval stejne kvuli tomu, abych zjistil, jak moc je obtizne dotahnout Erin z Irska a abych ho nasledne rozprodal. Puvodne jsem objednaval 4 baleni, ale jelikoz nemeli flake, tak koupili jen 2 baleni plug a nevedeli zda to budu chtit. Vim, ze tyto tabaky se daji za hranicema s nemeckem sehnat levneji, takze pokud se bude zdat vysoka cena, nemusite koupit nic, tak ho nejak vykourim sam, ale budu ho mit na X let, pac je to na muj vkus extremne silny tabacek :twisted:
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod dix » 05 pro. 2005, 11:58

Tak s radostou som prijal velkorysu ponuku od Bromdena na ochutnavku Erinmore Plug.../Dik Bromdene/.Co sa tyka tohoto historickeho tabacku v tejto forme....voni ne zcela erinovsky...jakesi zemni podtony..charakteristicky toping prerazi menej.A to podstatne menej.
Ziram na par platkov jemne urezanych z bloku....slusne silne zlysovane...na buduce si dam lepsi pozor na rozdrobeni tabaku.Plagy vynikajuco drzia vlhkost.Asi pri lysovani vznika ten obstarozny oder ...akoby stara guma / ale guma z interieru Bently/.Opet sa uistujem ze toping v plug verzii je o niecom inom ako v flake.Sila rovnaka...chut v priebehu fajcenia vyrovnanejsia ako flake bez olejovej bomby pri dne fajcenia.Na slavnostne chvile k dobrej whisky moze byt.Mna osobne fascinuje aj samotne spracovanie vo forme plug takze urcite si este dake teto tabakove trilobity zo sinjeca uzijem...

Sir Artur Dix Conan Doyle
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 05 pro. 2005, 12:15

Taky mi dal ochutnat a taky jsem se rozhodl pro koupi. A kdyby pro nic tak alespoň pro tu neuvěřitelnou cihličku :smoke5:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dix » 05 pro. 2005, 12:24

...skala druhov plug je unosna.Alebo postacujuca...co sa tyka englad aromatikov.Inak plug musi byt england aromatik.Nevim si predstavit napr. MB vanila pralina ako plug :twisted:
Ozaj predseda dako Ti vplivom casu stupla odolnost na nikotin :D
Aby som nebol OT ...plug sa fakt hodi na tabaky dymane prilezitostne nakolko vydrzia asi fakt dlho /a pri skladovani v skle/ ultra dlho v idealnom stave.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků