P-lip vs. fishtail ; smysly

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Jaky naustek mate radeji?

Klasicky (fishtail)
37
44%
P-lip (kour veden nahoru na patro)
19
23%
Je mi to jedno . . .
28
33%
 
Celkem hlasů : 84

Příspěvekod bromden » 17 kvě. 2005, 13:29

Dogtůrek píše:
bigdragon píše:díky moc Dogtůrku
HURÁÁ nejsem anomálie Obrázek

Jsou i jiné anomálie, než čichové. Zajdi k Dogtorovi, něco najde :twisted:

Zdravý člověk je špatně a nedostatečně vyšetřený pacient, že jo :roll: :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bigdragon » 17 kvě. 2005, 13:29

dík to potěší :( no a o některých vím :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod bromden » 17 kvě. 2005, 13:30

bigdragon píše:dík to potěší :( no a o některých vím :wink:

Myslíš Lihofilie? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bigdragon » 17 kvě. 2005, 13:31

no tu jsem nemyslel ta je snad normální :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Dogtůrek » 17 kvě. 2005, 13:34

bigdragon píše:dík to potěší :( no a o některých vím :wink:

Jsou i pozitivní anomálie :wink: Je třeba to brát tak, že posunuješ evoluci !
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Simon » 17 kvě. 2005, 13:37

Dogtůrek píše:Tak já se tedy vyjádřím, i když jsem líný to hledat přesně. Promiňte, že to tak trvalo, i když jsem byl osobně vyzýván, učil jsem se na atestaci (už je to naštěstí asi 1,5 h za mnou :) ).

1. Dle mých vzpomínek na anatomii a další nástrahy jsou vítězi mycroft a bigdragon.
2. Simon má částečně pravdu s těmi kombinacemi, ale je to spíš pro výraznější chutě, jemné nuance jsou čich.
3. Ty dva (chuť a čich, ne Simona a mycrofta) od sebe nelze oddělit jinak než rýmou nebo amputací nosu, nebo...
4. Pro vnímání chutě je nesmírně důležité správně slintat, chutě i vůně vnímáme až po rozpuštění ve vodě, kdy se dostanou k těm recptorům.
5. Simone, z toho co jsem četl, si myslím, že u tebe je možné všechno :twisted: , takže ani tvé názory nepopírám (prozíravost :) ) a své nehodlám dokazovat (lenost :puffy: ). Ostatně jedna ze základních pouček medicíny je, že na 100% není nic.
6. Ano, Forgi, kouření může čich poškodit, ale neuronů je v zásobě dost, stejně jako třeba na poškození chlastem...jsou i výraznější vůně a dá se to přežít, viz pana doktora z Postřižin :D .
7. Takže se nám to hezky zakulatilo a pravdu mají možná všichni :twisted:
8. P-lip mám na jedné dýmce (kratší náústek u čtenářské Vauenky), patro mě po něm pálí podstatně víc, než jazyk s normálním náustkem a stejným tabákem.
Uf, to jsem se rozepsal...


takze vysledek je dle tebe ten, ze kdyz mas rymu, tak VUBEC nevis co pijes a jis, nerozlisis elementarni chute jako sladky/slany?

... pokud jo, tak sem asi nikdy nemel rymu :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Dogtůrek » 17 kvě. 2005, 13:39

To z toho snad proboha nevyplývá, naopak, samozřejmě, že to můžeš poznat, ale spíš výraznější chutě.
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Simon » 17 kvě. 2005, 13:40

Dogtůrek píše:To z toho snad proboha nevyplývá, naopak, samozřejmě, že to můžeš poznat, ale spíš výraznější chutě.


tak proc davas za pravdu velkymu drakovi, kterej presne tohle tvrdil, .... a tvrdil, ze dokonce staci jen zacpat nos?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 17 kvě. 2005, 13:42

Dogtůrek píše:
bigdragon píše:dík to potěší :( no a o některých vím :wink:

Jsou i pozitivní anomálie :wink: Je třeba to brát tak, že posunuješ evoluci !


k tomu bych měl vtipnou historku z natáčení měl jsem (a pořád mám) kamaráda který si rád přihnul a tak šel jednou dobrovolně dát krev po mejdanu no a asi za týden mu přišel dopis s doručenkou od té transfůzní stanice, ten už měl bobky co a jak a byl mile překvapen že mu nabídli za odběry prachy že prej má nějaké super protilátky a pak si nedej Obrázek
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Dogtůrek » 17 kvě. 2005, 14:23

bigdragon píše:k tomu bych měl vtipnou historku z natáčení měl jsem (a pořád mám) kamaráda který si rád přihnul a tak šel jednou dobrovolně dát krev po mejdanu no a asi za týden mu přišel dopis s doručenkou od té transfůzní stanice, ten už měl bobky co a jak a byl mile překvapen že mu nabídli za odběry prachy že prej má nějaké super protilátky a pak si nedej Obrázek

Třeba proti HIV :twisted: Fuj, už mlčím.
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Dogtůrek » 17 kvě. 2005, 14:27

Simon píše:
Dogtůrek píše:To z toho snad proboha nevyplývá, naopak, samozřejmě, že to můžeš poznat, ale spíš výraznější chutě.
tak proc davas za pravdu velkymu drakovi, kterej presne tohle tvrdil, .... a tvrdil, ze dokonce staci jen zacpat nos?

On to třeba vážně nepozná, rozdíly ve vnímání chutí jsou obrovské. Samozřejmě jeho tvrzení nejde zase zevšeobecnit na jiné. Vzal jsem je jako základ pro tu další rozpravu, jak moc je potřeba čich pro vnímání chutí. A nemám chuť se o detailech hádat.
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Simon » 17 kvě. 2005, 14:37

Dogtůrek píše:
Simon píše:
Dogtůrek píše:To z toho snad proboha nevyplývá, naopak, samozřejmě, že to můžeš poznat, ale spíš výraznější chutě.
tak proc davas za pravdu velkymu drakovi, kterej presne tohle tvrdil, .... a tvrdil, ze dokonce staci jen zacpat nos?

On to třeba vážně nepozná, rozdíly ve vnímání chutí jsou obrovské. Samozřejmě jeho tvrzení nejde zase zevšeobecnit na jiné. Vzal jsem je jako základ pro tu další rozpravu, jak moc je potřeba čich pro vnímání chutí. A nemám chuť se o detailech hádat.


to ale nebyla debata "jak moc", ale "zda-li " :wink:

... osobne proste neverim ze nekdo pri ryme nepozna rozdil mezi cukrem a soli .... teda v pripade ze je schopnej ten rozdil poznat bez rymy :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 17 kvě. 2005, 14:40

Simon píše:
Dogtůrek píše:
Simon píše:
Dogtůrek píše:To z toho snad proboha nevyplývá, naopak, samozřejmě, že to můžeš poznat, ale spíš výraznější chutě.
tak proc davas za pravdu velkymu drakovi, kterej presne tohle tvrdil, .... a tvrdil, ze dokonce staci jen zacpat nos?

On to třeba vážně nepozná, rozdíly ve vnímání chutí jsou obrovské. Samozřejmě jeho tvrzení nejde zase zevšeobecnit na jiné. Vzal jsem je jako základ pro tu další rozpravu, jak moc je potřeba čich pro vnímání chutí. A nemám chuť se o detailech hádat.


to ale nebyla debata "jak moc", ale "zda-li " :wink:

... osobne proste neverim ze nekdo pri ryme nepozna rozdil mezi cukrem a soli .... teda v pripade ze je schopnej ten rozdil poznat bez rymy :lol: :lol:


Já myslím, že bigdragon, stejně jako já, nezpochbňoval chuť při rýmě jako takovou, ale konstatoval její výrzné až zásadní omezení. Např. ve vztahu k tvému tvrzení, že s ní lze úspěšně degustovat víno.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 17 kvě. 2005, 15:00

Fénix píše:
Simon píše:
Dogtůrek píše:
Simon píše:
Dogtůrek píše:To z toho snad proboha nevyplývá, naopak, samozřejmě, že to můžeš poznat, ale spíš výraznější chutě.
tak proc davas za pravdu velkymu drakovi, kterej presne tohle tvrdil, .... a tvrdil, ze dokonce staci jen zacpat nos?

On to třeba vážně nepozná, rozdíly ve vnímání chutí jsou obrovské. Samozřejmě jeho tvrzení nejde zase zevšeobecnit na jiné. Vzal jsem je jako základ pro tu další rozpravu, jak moc je potřeba čich pro vnímání chutí. A nemám chuť se o detailech hádat.


to ale nebyla debata "jak moc", ale "zda-li " :wink:

... osobne proste neverim ze nekdo pri ryme nepozna rozdil mezi cukrem a soli .... teda v pripade ze je schopnej ten rozdil poznat bez rymy :lol: :lol:


Já myslím, že bigdragon, stejně jako já, nezpochbňoval chuť při rýmě jako takovou, ale konstatoval její výrzné až zásadní omezení. Např. ve vztahu k tvému tvrzení, že s ní lze úspěšně degustovat víno.


nemas pravdu

bigdragon 10 květen 2005 20:10 -
nechci být válečným štváčem, ale skuste si někdy zacpat nos a poznat co jíte, nejde to, že? Proto při rýmě (bez čichu) nemáte ani chuť


(to sou ty vyhody psane diskuse) ... a timhle cela ta diskuse vznikla


a pak uz to jen vyhrotil :)

bigdragon 11 květen 2005 06:45 - vždyť není těžké to zjistit prostě si nachystejte pár vzorků jídla přibližně stejné konzistence zavřete oči zacpěte si nos vložte vzorek do úst a myslím že vás docela překvapí nemožnost identifikovat to co máte právě v puse

kdyby to bylo jak pises, tak by totiz nebylo o cem diskutovat, to je proste jasnej fakt
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 17 kvě. 2005, 15:13

Simon píše:
nemas pravdu

bigdragon 10 květen 2005 20:10 -
nechci být válečným štváčem, ale skuste si někdy zacpat nos a poznat co jíte, nejde to, že? Proto při rýmě (bez čichu) nemáte ani chuť


(to sou ty vyhody psane diskuse) ... a timhle cela ta diskuse vznikla


a pak uz to jen vyhrotil :)

bigdragon 11 květen 2005 06:45 - vždyť není těžké to zjistit prostě si nachystejte pár vzorků jídla přibližně stejné konzistence zavřete oči zacpěte si nos vložte vzorek do úst a myslím že vás docela překvapí nemožnost identifikovat to co máte právě v puse

kdyby to bylo jak pises, tak by totiz nebylo o cem diskutovat, to je proste jasnej fakt


Vidím, rozumím, nesouhlasím :D Drak se v prvním případě jenom vyjadřoval ve zkácené formě, a ve druhém má pravdu, i když záleží na tom, jetstli se na "nemožnost identifikovat co jíš" použije extenzivní výklad :D
Hrome to je ale zbytečná diskuse, když teď na to koukám. Na tom se asi shodneme :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků