Soutěže, akce a informace o nich

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Soutěže, akce a informace o nich

Příspěvekod LUBO » 07 úno. 2005, 13:07

kedze jedinym zdrojom informacii o organizovani sutazi v pomalom fajceni je stranka nasich kolegov z brnenskeho klubu Spilberk a zatial tam nie su zverejnene terminy na rok 2005, chcel by som sa obratit na vsetkych, ktori maju s tym nieco do cinenia, ci uz s organizovanim, sponzorovanim, alebo inou cinnostou, ci by nevedeli nejakym sposobom zabezpecit informovanost o tychto sutaziach pre tych, ktori chodia na dymku.net. chcem sa aj s priatelmi zucastnit niektorych sutazi, ktore nie su daleko od slovenskych hranic a preto by som sa rad zavcasu nahlasil.
mostex by v tomto mohol zohrat taktiez nejaku ulohu, kedze sponzoruje tieto sutaze.

upraven název threadu
Fénix
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Dojmy z Majstrovstiev Rakúska 2005 v meste Lienz

Příspěvekod LUBO » 29 dub. 2005, 13:44

dnes som v zahraničí napojil moj notebook na internetovú sieť a vidím, že mi fungujú interpunkčné znamienka.
Keďže je Fénix ešte zaneprázdnený a nestihol zavesiť na dýmku.tk článok aj s obrázkami, ktorý som pre Vás napísal o Majstrovstvách Rakúska 2005 v meste Lienz pri talianskych hraniciach, skúsim sem vkopírovať aspon textovú časť. Dúfam, že sa Vám to zobrazí správne. Ak áno, tak môžem touto cestou dávať do Fóra aj iné príspevky, aby Ste si to mohli prečítať bez časového sklzu.

Dojmy z Majstrovstiev Rakúska 2005 v meste Lienz

Dňa 23.04.2005 sa konali pod organizačným zabezpečením klubu Lienz´na Pfeifenracha 17.medzinárodné majstrovstvá Rakúska v pomalom fajčení fajky v meste Lienz. Keďže som dostal od mojich rakúskych priatežov pozvanie na túto pre milovníka fajky výnimočnú udalosť roka, neváhal som a daroval som si jeden víkend, aby som ho strávil bez pomyslenia na nejaké pracovné povinnosti v kruhu mojich kamarátov. Počet účastníkov bol obmedzený na 50 osôb a keďže bol o túto súťaž značný záujem z domácich radov, bol som vežmi rád, že som dostal pozvanie a mohol som si užiť mne tak dobre známu pohostinnosť a úprimnosť rakúskych kamarátov. Rakúski šampióni a priatelia Elisabeth a Werner Dobnig (vežmi sympatická Elisabeth je majsterkou Erópy z roku 1996 a 2004 a nemenej sympatický Werner je viacnásobným majstrom Rakúska) sa skvele spoločne so svojimi kolegami z klubu Lienz´na Pfeifenracha zhostili úlohy organizátora celej súťaže. Sviatočná udalosť sa konala v centre mesta Lienz v hoteli Zlatá Ryba, kde bolo na tento účel rezervované celé reštauračné prízemie. Prišiel som niekedy o pol jednej, keďže diažnica medzi Graz-om a Klagenfurt-om je v intenzívnej prestavbe a momentálne musíte dlhé kilometre dodržiavať rýchlosť medzi 60-80 km/hod, ale hoci sa prihlasovalo už od jedenástej, všetko bolo v pohode, keďže aj neskôr ešte prichádzali ďalší účastníci. Ako som si neskôr na súťažnej listine spočítal, zavítalo aj 20 Talianov, kvôli ktorým (predpokladám) sa zvýšil počet súťažiacich na 59.
Tieto majstrovstvá mi priniesli niekožko mimoriadnych zážitkov. Takže teraz postupne:
Vstúpil som do hotelovej haly a po niekožkých krokoch som zostal vo vežkom prekvapení stáť. Na stolíku, ktorý bol v hale umiestnený, hrali a spievali mne dobre známe fajky s jedinečným shape-om, ktoré už dlho dôverne poznám a na boku nové logo svetoznámeho pipe maker-a. A pred mnou stál On. Hovorím mu: Meister Paul Becker?!!!, keďže som ho poznal z mnohých fotografií a hneď som vedel, kto oproti mne stojí. No a potom som už strávil všetok svoj vožný čas (no boli to celé hodiny) počas majstrovstiev s týmto výnimočným tvorcom, ktorý sa dlhé roky zaoberá výrobou fajok a samozrejme pozná všetko a všetkých okolo svetovej fajkovej scény. Konečne som sa po dlhom čase mohol niekoho vypytovať na to, alebo ono a vždy som dostal fundovanú odpoveď a zasvätené informácie. Minulý rok na jeseň som sa chystal do Viedne na jeho 3-dňovú prezentáciu výroby fajok u Ostermann-a, ale kvôli časovej zaneprázdnenosti som sa tam nedostal. Chceli sme sa tam vybrať spoločne s Carolco-m, ale ani jemu to nejak nevyšlo. A teraz som mal tú možnosť byť s ním celé hodiny. No to viete, že sme prebrali všetko od akrylu a paragumy cez jeho vlastné shapes až po Toma Eltanga a jeho „Zlatý kontrast“, Anne Julie, Rainer-a Barbi-ho, Cornelius-a Maenz-a, Mimma a Negoitu,......., ktorých samozrejme všetkých osobne pozná a od Mimma sa práve chystá brať materiál, keďže sa vyznačuje vysokou kvalitou, podporujúcou farebné riešenia povrchovej úpravy. Ak sa pamätáte na otvorenie Eltangovej novej dielne, kde sa urobilo spoločné foto všetkých zúčastnených svetových pipe maker-ov, (na Fóre priatežov .... som ich všetkých pomenoval), tak sa možno pamätáte, že Paul Becker bol medzi nimi. A taktiež sa podiežal na vytvorení špeciálnej fajky pri príležitosti 30 výročia Tomovej činnosti, ktorá sa robila 3 dni a na ktorej robil každý výrobný úsek iný svetovo uznávaný pipe maker. Ako mi Paul povedal, čo som už ovšem z jednej debaty na nemeckom fóre vedel, bola predaná za cca 10.000 dolárov. No, chcel by som tú fajku mať, ktorú držala a poznačila svojim kumštom väčšina svetových majstrov, ktorých si vážim.
Tu je jej obrázok:
Ale aby som sa vrátil k Paulovi a aj jeho sympatickej manželke, ktorá ho všade po svete doprevádza, stali sa z nás dobrí kamaráti a sžúbil mi, že ak by bol v Čechách záujem, tak by bol ochotný prísť aj so svojou jedinečnou mobilnou dielňou a prezentovať výrobu fajky od A až po Z. Bola to reakcia na moju informáciu, že náš spoločný priatež Rainer Barbi príde asi v lete do Prahy a pravdepodobne sa podarí za podpory firmy Mostex zorganizovať prednášku o fajkách a materiáli, z ktorého sa vyrábajú. No mne sa to vežmi zapáčilo, keďže po teoretickej prednáške o briar-i a jeho vlastnostiach nemôže byť pre našich kamarátov nič lepšie, ako naživo sledovať všetky cykly výroby fajky. Paul to síce robí tak, že na 3 dni rozloží svoju mobilnú dielňu u svetoznámych predajcov fajok, ako je napríklad Ostermann vo Viedni, ale myslím si, že by som s ním vedel dohodnúť zmenu prezentácie na formu prednášky, kde by mal na viacerých fajkách pripravené jednotlivé fázy spracovania a pod bežiacou kamerou, prepojenou na premietacie zariadenie, by robil jednotlivé úkony pred očami zúčastnených.Zatiaž niečo také nerobil a ani ho to nenapadlo. Ovšem s jeho návštevou by súviseli ešte iné veci, (pričom on nemá žiadne špeciálne požiadavky), tak sa tu o tom teraz nebudem rozširovať.
A aby Ste dostali trochu predstavu o jeho fajkách, tu je zopár obrázkov z jeho tvorby, ktorej korunou je jeho vlastný shape, (odvodený od historickej fajky s názvom „Origine“ firmy Butz Choquin s kosťou z albatrosa, ktoré vožakedy ako majitež obchodu z fajkami a tabakom predával) a ktorý sa dá používať v krásnej visiacej krátkej a dlhej forme:

V každom prípade to bol pre mňa vežký zážitok, na ktorý len tak nezabudnem. Hoci som čakal, že tu stretnem niekoho z rakúskych tvorcov, ako je napriklad svetovo uznávaný Peter Matzhold, jeho žiak „Tine“ Martin Steinthaler, či taktiež výborný majster Lorenz z Innsbruck-ku, nebol tam z nich ani jeden. Ale Paul Becker mi to plne vynahradil.
No a teraz k súťaži:
O mojom čase sa tu zmieňovať radšej vežmi nebudem, nebola to nejaká sláva, (hanebných 46 minút J ), hoci som sa týždeň pripravoval, ale hneď som vedel, že to bude tvrdý oriešok. Jednoducho som zrazu dostal vzduch a bolo to. Radford´s Old Scotch s vežmi jemným rezom sa mi od prvého testovania zdal vežmi rýchly na súťaž a dokázal som s ním pri príprave ísť na 1 hod 20 min. Ale ďalej ani náhodou, len pri opätovnom pripažovaní na nejakých cca 1 hod 50 min.. Tak som na túto súťaž išiel s vedomím, že to bude hodne náročné a šancu majú len tí, ktorí ho buď dôverne poznajú, alebo sú to naozajstní majstri, ktorí zvládajú svojou súťažnou metódou všetko, čo sa naskytne. Pre mňa to bol tabak, ktorý si vyžaduje iný spôsob súťaženia, ako som doteraz vyskúšal a hoci som na poslednú chvížu začal skúšať úplne iný spôsob, ako som bol dovtedy zvyknutý a presvedčený, istotu som žiadnu nenadobudol. Ale to nie je podstatné. Fajka bola z výroby firmy Savinelli, špeciálne vyrobená pre potreby talianskych klubov, čo je na nej aj vyrazené a keďže Taliani prišli spolu so svojim prezidentom talianskych klubov, predpokladám, že to bola aj ich zásluha, že táto vežmi solídna súťažná fajka obšťastnila mnohých súťažiacich. (Po súťaži som si bol kúpiť ešte jednu, tak sa mi zapáčila ). Zápisné bolo spolu s fajkou 45 Euro, čo je samozrejme na miestne pomery primeraná cena. Keď som sa nakoniec usadil, starý sympatický a dôstojný pán vedža mňa mi podal svoju vizitku, z ktorej som sa dozvedel, že to je prezident fajkového klubu z Villach-u, ktorý bude organizovať majstrovstvá budúci rok. Kolom dokola sedeli samí sympatickí žudia a dobre sme sa zabávali, pokiaž nezačala súťaž. Ako som sa tak pozeral kolom dokola, videl som pri oknách skupinu žudí v šedých hrubých klobúkoch, v ktorých vyzerali trochu vrchársky exoticky. Bolo to vežmi štýlové a potom som začul aj ich reč: boli to Taliani. Nevedel som, kožko ich prišlo, to som sa dozvedel z výsledkovej listiny až na konci podujatia, ale hneď som povedal rakúskym kamarátom: No, dnes to bude ostré, Taliani sú vežmi dobrí a pravidežne sa umiestňujú na svetových súťažiach na prvých priečkach. To som ešte nevedel, akú pravdu som mal. Ale aby som nepredbiehal. Ako tak pozerám kolom dokola, vidím cez dve stoličky nažavo odo mňa povedomého muža s pevnými, takými drôtenými vlasmi. Hovorím si, no Ty si mi nejaký známy, kamarát, Teba určite poznám z obrázkov svetových súťaží, nie si náhodou ten Ruscalla, ktorý je momentálnym držitežom svetového rekordu? Ale dnes si nejaký oholený, kde máš bradu :lol: ? Pozriem sa mu na cedužu, na ktorej mal napísané svoje meno a naozaj. Giancarlo Ruscalla. Hovorím ostatným: Viete, kto to tu sedí? Oni ani netušili, tak som im na povzbudenie povedal :lol: , že medzi nami sedí oficiálny držitež svetového rekordu z roku 2003 (3 hod. 18 min. 15 sek.) a dvojnásobný víťaz svetových majstrovstiev za rok 2003 a 2004 (ako je aj pán Činka za rok 2002 a 2001). A že dnes bude husto. No, takú hustotu som na konci ani ja nepredpokladal, tí Taliani to tam vyzametali cez kuchyňu až do komory, jedine rakúska majsterka Európy Elisabeth Dobnig vedela držať krok a zamiešala sa svojim výsledkom medzi nich. Ináč brali od prvého miesta až po desiate (spolu s ňou) všetky priečky. Poviem Vám, bol to naozaj súťažný zážitok. Keďže som poznal výsledky rakúskych majstrovstiev za predchádzajúce roky, vedel som, že okrem Dobnig-ovcov je tam len málo súťažiacich, ktorých výkony by sa vymykali priemeru. A pri testovaní súťažného tabaku som si pomyslel, že čas nad hodinu tridsať bude už naozaj vežmi dobrým časom, čo by som pri Original Choice, súťaženým na Grand Prix v Brne a Klání Koruny České v Olomouci, považoval len za priemerný výkon, keďže OCH je predsa len lepšej súťažnej kondície. Ale musím priznať, že sa z nich medzičasom stali výborní a skúsení závodníci, a to hlavne z Lienz-klubu. Prešla pol hodina a pri tak náročnom tabaku vypadol len jeden Talian, ostatní boli stále v hre.
Hodinu dosiahlo 25 závodníkov z 59 a frčalo sa ďalej. Rakúsky šampión Werner Dobnig skončil na jednej hodine, ale hlavne rakúsky ženský team na čele s jeho manželkou Elisabeth ešte stále stačil talianskej kvalite. Po hodine a pol kontrovali ôsmym Talianom už len tri Rakúšanky z Lienz´na Pfeifenracha, všetko ostatné povypadávalo. Elisabeth skončila výborným časom na 1 hod. 53 min. na 6. priečke a potom tam už zostali len talianski majstri, ktorí veselo pokračovali ďalej. Bavili sa, jedli počas fajčenia jablko, ktoré im nakrájal ich kolega, aby im nevyhladlo :lol: , sledovali uhlíky a postupom času zostal ako posledný kto iný, ako vežký maestro Ruscalla. Zapichol to na čase 2 hodiny 30 minút, keďže vedel, že s takým tabakom žiadny svetový zázrak nenarobí, ale všetci sa spoločne tešili, ako malé deti, objímali sa, bozkávali a vládla krásna nálada. Mladá Mirella Bonarini, ktorá skončila na výbornom 14 mieste, prišla pobozkať a objať svojho otca, sympatického starého pána Franca Bonarini-ho, ktorý obsadil 2.miesto časom 2 hod 25 min. 31 sek. a výzorom typicky taliansky Passiatore Cosimo so šedivejúcou bradou obsadil 3. miesto časom 2 hod. 25 min. 8 sek.
Samozrejme, príležitosť pozorovať oficiálne úradujúceho majstra sveta, (keďže najnovší výborný čas požskej Danuty Pytel 4 hod. 0 min. 35. sek. s tabakom Amfora Full Aroma a jej preferovanou fajkou Champion nie je oficiálne vyhlásený za svetový rekord), som si nenechal ujsť, a pokiaž sa išli moji súťažiaci susedia po svojom výkone občerstviť, ja som zostal vedža Giancarla a pozoroval som ho až do konca. A aby to nemal až tak žahké, občas som mu v mene Vás strelil bleskom fotoaparátu do súťažného sebavedomia. :lol: :lol: :lol: (Ale on sa na mňa očividne nehneval)
Tak takto to potom vyzeralo:
Takže bolo nakoniec po súťaži a pokým sa sála pripravila na slávnostné odovzdávanie cien, všetci sme vyšli do haly a bavili sme sa, ja som samozrejme hneď bežal za Beckero-vcami, aby sme rozobrali ďalšie detaily života svetoznámeho pipe makera. A pokiaž Paul nosil svoje bohatstvo v kufroch naspäť do auta, jeho sympatická manželka mi dlho rozprávala o ich kamarátoch, ako je Tom Eltang, Rainer Barbi, Mimmo Romeo, Cornelius Mänz a mnohí iní. Chodí s Paulom na všetky podujatia, o chvížu letia do Chicaga na Pipe Show 2005, aby sa znovu zvítali s celosvetovou špičkou a pobudli v tejto svojej druhej rodine pár dní. Naozaj im zo srdca závidím.
A potom sme spolu s Paulom vymysleli, že pokiaž by bol záujem, prišiel by aj so svojou mobilnou dielňou do Prahy a prezentoval by pre našich kamarátov, ako sa fajka vyrába. No, uvidíme, čo sa z toho vykžuje. Je to sžubné, závisí to len od záujmu našich domácich priatežov.
A potom prišlo vyvrcholenie celej súťaže – odovzdávanie cien. Za vežkých ovácií si chodili Taliani preberať ceny, pričom Rakúsko bodovalo svojim ženským teamom z Lienz´na Pfeifenracha a bralo ceny vďaka nim. Cien bolo neúrekom a pán primátor mesta Lienz, ktorý samozrejme takúto akciu nemohol vynechať bez toho, aby ju nepoctil svojou osobnou prítomnosťou, dostal do daru vežkú vodnú fajku. Pohžad na ceny vyzeral takto:

No keďže som neobsadil žiadnu víťaznú priečku a moji rakúski kamaráti ma predsa len chceli nejako odškodniť, dostal som od pána Dobnig-a a prezidenta rakúskych klubov pána Rupp-a nielen dobrú flašku Merlotu (už musím končiť, práve sa mi minula J ), ale aj fajku talianskeho majstra Luigi Viprati-ho, ktorého si vežmi vážim a ktorý robí ojedinelé strieborné aplikácie vo forme intarzií na niektorých svojich fajkách. ( Možno sa ešte pamätáte na ukážky, ktoré som prezentoval na „Fóre priatežov tvorby svetových majstrov“ na dýmke.net ). Je to síce menšia jemná rustika s drevenou aplikáciou, ale vežmi sa jej teším. Tak som si sadol naspäť aj s darmi, medzi ktorými bola aj taška s rôznymi zapažovačmi, tabakmi, čističmi, cigarillami, prospektmi, atď. a tlieskal som ďalším zúčastnemým. A potom zaznelo: 51. miesto – Luigi Radice. Hneď som vyvalil oči a naozaj. Maestro Radice osobne. A ani sa neprizná, že tam je. Vôbec som si ho nevšimol. Žiadne svoje fajky nedoniesol ukázať, nakoniec dnes jeho firmu vedú jeho dvaja synovia, hoci stále lozí do dielne a majstruje to, s čím bol jeho život nerozlučne spätý. Takže on len tak, zabaviť sa a stráviť príjemné chvíle medzi svojimi. Aspoň že som ho prefajčil, kocúra jedného fúzatého :lol: . A aby nám neumiestneným nebolo až tak žúto, musím prezradiť, že sme mali česť popasovať sa s mnohonásobnými majstrami sveta v kategórii teamov, ako sú Cerea Torino (čo viem, tak majstri sveta z roku 2003, 1995, 1993, 1991, 1987) a Corsellini Firenze (majstri sveta z roku 2001, 1999, 1997, 1989, 1985), o európskych súťažiach ani nehovoriac.
A potom bola výborná večera, no čo Vám budem hovoriť, perfektné, ako som na Rakúsko zvyknutý, žiadne zaváhanie, všetko ako po masle. A keďže ma čakala ešte viac, ako 5 hodinová cesta autom, rozlúčil som sa so všetkými a o pol ôsmej večer som vyrazil, aby som zažahol plný dojmov o pol druhej nad ránom do postele.
Takže tak bolo. Dobre. Veď ako ináč. :wink:
Lubo
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bigdragon » 29 dub. 2005, 15:41

bomba super díky moc Lubo
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod LUBO » 29 dub. 2005, 16:14

dakujem a ted "rychle honem" stiahnut clanok z dymky.tk, Fenix to tam uz dal a je tam vela obrazkov :wink:
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Renno » 03 kvě. 2005, 08:37

Krásný povídání...četl jsem to na jeden dych a málem jsem se udusil :D
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Fénix » 08 kvě. 2005, 12:20

Citát ze stránek dymkarskekluby.cz:
"Valná hromada ADK vyslechla informaci o přípravách VI. Klání Zemí Koruny České, které se uskuteční v Praze. "

KONEČNĚ bude taky soutěž v Praze :puffy:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

3 GRAMY TABAKU

Příspěvekod LUBO » 12 kvě. 2005, 07:07

tak som vcera nafotil navazene 3 gramy tabaku, ako to vyzera po navazeni, po spracovani a po naplneni komory.
vazil som s mojou vreckovou digitalnou vahou, ktora vazi na stotiny gramu presne, fajka je Jan Pipes z majstrovstiev Slovenska 2004 a tabak je W.O.Larsen "A True Delight", ktory sa bude sutazit na majstrovstvach Ceskej republiky o tyzden:
image_id: 621
po navazeni pred spracovanim to vyzeralo takto:
image_id: 622
a po spracovani takto:
image_id: 623
po napchati komory na sutazne fajcenie na prvom obrazku:
image_id: 624
a na druhom obrazku:
image_id: 625
potom som to sutaznym sposobom vyfajcil a na dve zapalky dal cas 1hod 43min.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Milan Zabloudil » 12 kvě. 2005, 07:52

A sakra, to není tak moc, jestli se nemýlím tak je to tak 2/3 kotlíku, jak moc je to udusané ?
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod LUBO » 12 kvě. 2005, 07:58

udusane najprv kolikom na niekolkokrat podla zasady dole menej, hore viac a potom este podla citu palcom. inac to vyzera byt dobry tabak na sutazenie, taky pan Cinka by mohol s nim ist na 3 hodiny.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod meduard » 12 kvě. 2005, 08:31

vysvetli mi, ako sa toto dá fajčiť 3 hodiny.... :shock:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod LUBO » 12 kvě. 2005, 08:40

omyl, 4 hodiny. Danuta Pytel z Polska volnym stylom, nie podla pravidiel CIPC. :wink:
v piatok, ak pridem, poviem.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Morten.W » 12 kvě. 2005, 09:10

No Lubo radsej prid. Pretoze sa mi toho tabaku zda hrooozne malo. To mam vyfajcene tak za 20-25 min. 8) . Das mi aspon nejake rady do sutaze, aby som hanbu nespravil :oops: :lol: .
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 49
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod meduard » 12 kvě. 2005, 09:21

LUBO píše:omyl, 4 hodiny. Danuta Pytel z Polska volnym stylom, nie podla pravidiel CIPC. :wink:
v piatok, ak pridem, poviem.

čo to značí volným štýlom, že si po dvoch hodinách znovu zapálila, ked jej to zhaslo?
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod LUBO » 12 kvě. 2005, 09:25

to nie, ale napriklad mohla posuvat uhlik v komore kolikom bez toho, aby musela mat naustok v ustach. alebo mozno mohla vytierat kondenzat aj v krcku kapesnikom, mozno mohla do hlavicky tukat prstom,atd. pripadne mohla mat kolik v komore dlhsie, ako 20sekund, (a to nemyslim na perverznosti), ale naozaj hovorim o fajceni :lol:
http://www.rpkf.art.pl/kobiety_fil/ko_1_pyt.htm
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod POGO » 12 kvě. 2005, 14:56

Když se dívám na ty fotky,tak ty 3 gramy jsou opravdu málo tabáku.Nepochopím jak s tím mohou vytvořit takové časy.U sebe bych to odhadl na 1 hodinu možná tak 1,5 hoďky. :wink:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků