Obchody v Bratislavě + napálená dýmka

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Obchody v Bratislavě + napálená dýmka

Příspěvekod Morten.W » 21 úno. 2005, 13:08

Mila fajkova spolocnost. Po dvojmesacnom citani vasho fora som sa asi pred mesiacom rozhodol zaradit do vasich radov. Zasiel som do velkoskladu mostexu v BA a zakupil na skusku lacnejsiu fajku znacky Stanislav a vsetko potrebne vybavenie + nejaky ten Kentucky bird :o) na zafajcenie a este aj MB Mixture v plechu. Musim podotknut, ze som doteraz nefajcil ani cigartey ani cigara. Ale fajcenie fajky sa mi moc paci a vobec, je to taka pohoda. Prve zafajcovania - nic moc. Noo, Kentucky som poctivo dofajcil. Prisiel na rad MB Mixture, bolo mi z neho dva dni zle :o). Ale pokracujem v nom poctivo a zacina mi celkom chutit, aj ked hlava sa mi po dofajceni este vzdy torsku toci.
A teraz moja otazka. Chcem si kupit dalsiu fajku, a dalsi tabak (zrejme to bude MB Mixture modern, predsa len ma silu jedna :o) , a MB Vanilla Cream). Chcem poprosit Bratislavcanov, ci mi vedia poradit, kde je dobry vyber fajok a tabaku za rozumne ceny. Chcem urcite vynechat predajne Aupark, Polus a im podobne, kde predavaju za nekrestanske ceny. Hmm, a co sa tyka Mostexu, fajn vyber a vsetko, len pani sa netvarila moc nadsene ze nakupujem v malom. Tak len tolko. Dakujem za buduce rady.

PS: Skveli server tato dymka net. Som tu kazdy den :o).
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod dix » 21 úno. 2005, 13:20

skus velkosklad mediapressu..v Petzalke za TPD kde bolo Riccardo...v tych hangaroch a Toyota.Maju suprove BigBeny za dobre ceny dobre faje...fajcia ako oci.Samozrejme aj ine kusky...ked si nenarocny na tabaky skus Tesco Zlate piesky a v prisluchajucej trafike sa celkom da.
V kazdom hypermarkete daco najdes lacnejsie ako v Auparku alebo Poluse alebo v centre....aj ked vyber sa coraz viac zuzuje.
Ale o tom sa tu uz keca dost.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 21 úno. 2005, 13:23

Este som objavil aj velkosklad Barczi ale ten som navstivit este nestihol, tazke ani Ti neviem referovat ci tam ako fyzicka osoba nakupis.
Je vedla Baumaxu na Bajkalskej/odzadu, vidiet nadpis z kruhoveho objazdu ked vchadzas na parkovisko/...ale asi sa dotazem mailom..a uvidim.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Morten.W » 21 úno. 2005, 14:27

Vdaka za odpoved dix. Urcite skusim ten velkosklad mediapresu. Dufam ze nebude moc vadit ked som len maloodberatel. Heh, ja som dost citlivy na chovanie predavacov :?. A co sa tyka tabakov, tak zatial narocny byt ani nemozem. Vyfajcil som len jednu tobolku Kentucky a aj to len ako zafajcovadlo, takze o nejakych chutiach nemoze byt ani rec. A MB mixture som mnou dost mava. takze skusim nieco jemnejsie. Snad si moje telo privikne :lol:, pretoze fajcenie fajky sa mi dost paci a len tak lahko sa odradit nenecham. Howk.
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod pohodář » 21 úno. 2005, 15:25

Morten.W píše:Vdaka za odpoved dix. Urcite skusim ten velkosklad mediapresu. Dufam ze nebude moc vadit ked som len maloodberatel. Heh, ja som dost citlivy na chovanie predavacov :?. A co sa tyka tabakov, tak zatial narocny byt ani nemozem. Vyfajcil som len jednu tobolku Kentucky a aj to len ako zafajcovadlo, takze o nejakych chutiach nemoze byt ani rec. A MB mixture som mnou dost mava. takze skusim nieco jemnejsie. Snad si moje telo privikne :lol:, pretoze fajcenie fajky sa mi dost paci a len tak lahko sa odradit nenecham. Howk.

Na obchodní ulici u pana Szaba a nebo v malé trafice vedle staré tržnice.
Uživatelský avatar
pohodář
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Registrován: 12 srp. 2004, 15:27
Bydliště: Brno

Re: Kde nakupit v Bratislave?

Příspěvekod Fénix » 21 úno. 2005, 18:11

Morten.W píše:Mila fajkova spolocnost. Po dvojmesacnom citani vasho fora som sa asi pred mesiacom rozhodol zaradit do vasich radov. Zasiel som do velkoskladu mostexu v BA a zakupil na skusku lacnejsiu fajku znacky Stanislav a vsetko potrebne vybavenie + nejaky ten Kentucky bird :o) na zafajcenie a este aj MB Mixture v plechu. Musim podotknut, ze som doteraz nefajcil ani cigartey ani cigara. Ale fajcenie fajky sa mi moc paci a vobec, je to taka pohoda. Prve zafajcovania - nic moc. Noo, Kentucky som poctivo dofajcil. Prisiel na rad MB Mixture, bolo mi z neho dva dni zle :o). Ale pokracujem v nom poctivo a zacina mi celkom chutit, aj ked hlava sa mi po dofajceni este vzdy torsku toci.
A teraz moja otazka. Chcem si kupit dalsiu fajku, a dalsi tabak (zrejme to bude MB Mixture modern, predsa len ma silu jedna :o) , a MB Vanilla Cream). Chcem poprosit Bratislavcanov, ci mi vedia poradit, kde je dobry vyber fajok a tabaku za rozumne ceny. Chcem urcite vynechat predajne Aupark, Polus a im podobne, kde predavaju za nekrestanske ceny. Hmm, a co sa tyka Mostexu, fajn vyber a vsetko, len pani sa netvarila moc nadsene ze nakupujem v malom. Tak len tolko. Dakujem za buduce rady.

PS: Skveli server tato dymka net. Som tu kazdy den :o).


Dík za pochvalu, ať se ti tu líbí i nadále :wink:
Mixture Modern doporučuji, je to lehčí verze Mixture a navíc mi připadala občas chutnější :oops:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Kde nakupit v Bratislave?

Příspěvekod Todík » 22 úno. 2005, 00:12

Morten.W píše:Mila fajkova spolocnost. Po dvojmesacnom citani vasho fora som sa asi pred mesiacom rozhodol zaradit do vasich radov. Zasiel som do velkoskladu mostexu v BA a zakupil na skusku lacnejsiu fajku znacky Stanislav a vsetko potrebne vybavenie + nejaky ten Kentucky bird :o) na zafajcenie a este aj MB Mixture v plechu. Musim podotknut, ze som doteraz nefajcil ani cigartey ani cigara. Ale fajcenie fajky sa mi moc paci a vobec, je to taka pohoda. Prve zafajcovania - nic moc. Noo, Kentucky som poctivo dofajcil. Prisiel na rad MB Mixture, bolo mi z neho dva dni zle :o). Ale pokracujem v nom poctivo a zacina mi celkom chutit, aj ked hlava sa mi po dofajceni este vzdy torsku toci.
A teraz moja otazka. Chcem si kupit dalsiu fajku, a dalsi tabak (zrejme to bude MB Mixture modern, predsa len ma silu jedna :o) , a MB Vanilla Cream). Chcem poprosit Bratislavcanov, ci mi vedia poradit, kde je dobry vyber fajok a tabaku za rozumne ceny. Chcem urcite vynechat predajne Aupark, Polus a im podobne, kde predavaju za nekrestanske ceny. Hmm, a co sa tyka Mostexu, fajn vyber a vsetko, len pani sa netvarila moc nadsene ze nakupujem v malom. Tak len tolko. Dakujem za buduce rady.

PS: Skveli server tato dymka net. Som tu kazdy den :o).


Dýmka každému napoprvé hned nezachutná (i když jsou vyjímky). Někdo se k ní musí "prokouřit". Tak ať Ti to prokouření netrvá moc dlouho a brzy v dýmce najdeš nevšední požitek a dobrou přítelkyni.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Morten.W » 22 úno. 2005, 10:57

Vdaka za rady a povzbudive slova. Dopisem tento prispevok a vyrazam do mesta na nakup novej fajky a tabaku. Potom dam vediet co som nakupil. Pozeral som na nete tie Big Beny ktore spominal Dix. Su naozaj krasne. Ak budu pre mna cenovo pristupne tak idem do toho.

Po nakupe:
Takze nakoniec som naozaj kupil jedneho krasneho Big Bena "Oxford". Nebol ani moc drahy 1 200 sk. Dalej som kupil tabak Holger Danske - Black and Bourbon, a ten MB Mixture modern. Hned som ten holger danske vyskusal. Pani, to bolo ine kafe. Uplne nieco ine ako MB Mixture Scottish blend. Krasna vona, prijemna chut, fajka sa mi vobec neprepalovala (ked som tam mal MB som musel stale fajku odkladat, pretoze sa nedala udrzat, stale to zhasinalo a produkovala mi dost mocky, a nokoniec, to tocenie hlavy). Dofajcil som to na dve zapalky, fajka vobec nepalila, ziadna mocka ci tocenie hlavy. No proste pohoda. Este vecer skusim prvy krat zafajcit toho Big Bena s MB Mixture modern. Na zafajcenie som chcel povodne tu Krakanosovu zmes, ale tu o nej nie je ani slichu ani vidu.
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod dix » 22 úno. 2005, 21:40

Ked ta fajka nepalila s Holgerom a chces fajcit aromatiky kludne mozes zafajcit s nim.Asi ma spravnu vlhkost a hori primerane. To ze musis pouzit na zafajcovanie Kentucky birda je degešny mytus :lol: alebo Krakonosa...tu ide v podstate len o tu skutocnost, ze by si na zafajcovanie mal pouzit tabak kery je, co sa tyka vlkosti pod normal.
tzn. je suchsi ako by mal byt...a kedze Kbird a Krak.. je vecsinou uz v predaji ako mierna mumia...tak to preto.Alebo dobre horiace tabaky akekolvek.Ja by som doporucil na zafajcenie dunhilly alebo petersony ale to je dost sila ked ta mbaren roztocil :wink:
BigBen je suprovy vyber, za te ceny velmi dobry pekač...tez hodlam este zopar kuskov 8)

Hodne zdaru...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Morten.W » 22 úno. 2005, 22:08

4Dix. Dik za objasnenie toho co sa tyka tabaku na zafajcenie. Na toho Big Bena pouzijem MB Mixture modern, je o nieco slabsi, a v recenzii na dymka.tk som cital ze sa na zafajcenie docela hodi. Nie som si celkom isty ci budem ficat len cisto na aromatikoch, ale podla toho ze mi zatial najviac z tych mojich troch tabakov chutil najviac, tak asi ano. Fajku fajcim len mesiac, takze som este neni vyhraneny. Uvidim casom.
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod Morten.W » 23 úno. 2005, 12:45

Chcem sa len spitat. Zafajcoval prvy krat som toho Big Bena. Po dofajceni som sa pozrel do hlavicky a objavil som tam dost zretelne praskliny na roznych miestach. Teraz neviem ci je to chyba, alebo je to normalne. Pri zafajcovani Stanislavky som v hlavicke nic podobne nemal. Nemam pocit, ze by sa mi pri fajceni nejako moc prehrievala. Vdaka za odpovede.
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod piter » 23 úno. 2005, 17:06

pokud jsou to praskliny do dreva (o karbon se zatim asi jednat nemuze) tak je to napalenina :(
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Morten.W » 23 úno. 2005, 17:26

A kua. Uplne nova fajka. No, je to mozne pretoze ma dost hrube steny, takze som asi zle odhadol teplotu. Pozeral som v tu v poradni, je tam sice o oprave napalenych fajok, ale nie novych. Da sa s tym este nieco spravit?
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod Simon » 23 úno. 2005, 17:29

Morten.W píše:A kua. Uplne nova fajka. No, je to mozne pretoze ma dost hrube steny, takze som asi zle odhadol teplotu. Pozeral som v tu v poradni, je tam sice o oprave napalenych fajok, ale nie novych. Da sa s tym este nieco spravit?


kur opatrne dal, pokud ty praskliny nejsou velke tak se v pohode zatahnou karbonem
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 23 úno. 2005, 20:40

Simon píše:
Morten.W píše:A kua. Uplne nova fajka. No, je to mozne pretoze ma dost hrube steny, takze som asi zle odhadol teplotu. Pozeral som v tu v poradni, je tam sice o oprave napalenych fajok, ale nie novych. Da sa s tym este nieco spravit?


kur opatrne dal, pokud ty praskliny nejsou velke tak se v pohode zatahnou karbonem


Pokud ty praskliny JSOU veliké, tak zkus dýmku reklamovat.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků