Nakuřovací nástavec do meršánek

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Dogtůrek » 19 úno. 2005, 20:40

Viděli jste tohle ? :shock:

http://www.smokingpipes.com/accessories ... ct_id=2037

Některé nápady jsou fakt ujeté. Koupit si meršánku a pak kouřit z jejího nástavce narvaného do hlavičky jen kvůli zabarvení by mě fakt nenapadlo. Ale když se to někomu líbí...
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod tuton » 19 úno. 2005, 22:20

Dogtůrek píše:Viděli jste tohle ? :shock:

http://www.smokingpipes.com/accessories ... ct_id=2037

Některé nápady jsou fakt ujeté. Koupit si meršánku a pak kouřit z jejího nástavce narvaného do hlavičky jen kvůli zabarvení by mě fakt nenapadlo. Ale když se to někomu líbí...


Uz jsem to v ramci fora jednou pouzil: Gegen apetit keine disputat... Jinymi slovy, vidim to stejne, jako Ty ;-)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Šimi » 19 úno. 2005, 22:27

Taky myslím, že když to někdo chce vystavovat, tak ať to nekouří.
Je to jako kdyby si někdo v hospodě poručil pivo a pak pil vodu, aby se neopil.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Grandpapa » 19 úno. 2005, 23:21

A nebude to spíše tím, že se bojí aby ta pěnovka nerupla, řekl bych, že je to vlastnost u pěnovky velice nepěkná ale častá a při ceně okolo 300 $ by se mně asi kroutili palce u nouhou a bez zabarvení to taky není ono. Dokážu to pochopit ale stejně bych do toho asi nešel.
Uživatelský avatar
Grandpapa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 70
Registrován: 22 lis. 2004, 22:23
Bydliště: Žihle

Příspěvekod Todík » 19 úno. 2005, 23:21

Simi píše:Taky myslím, že když to někdo chce vystavovat, tak ať to nekouří.
Je to jako kdyby si někdo v hospodě poručil pivo a pak pil vodu, aby se neopil.


A nemůže to být náhodou také tak jako kdyby si filatelista Modrého Mauricia nalepil na dopis a odeslal ho? :wink: :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 19 úno. 2005, 23:42

Todík píše:
Simi píše:Taky myslím, že když to někdo chce vystavovat, tak ať to nekouří.
Je to jako kdyby si někdo v hospodě poručil pivo a pak pil vodu, aby se neopil.


A nemůže to být náhodou také tak jako kdyby si filatelista Modrého Mauricia nalepil na dopis a odeslal ho? :wink: :lol:


ne, je to jako udelat si skvely jidlo a pak se na neho zbozne divat a cekat az to sezere penicilin :o)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Dogtůrek » 19 úno. 2005, 23:55

Grandpapa píše:A nebude to spíše tím, že se bojí aby ta pěnovka nerupla...

No, briár si zase můžeš napálit, holt každá sranda má svoje riziko. S tímhle bych se možná bál, že mi to praskne, až to budu rvát do hlavičky...
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Grandpapa » 20 úno. 2005, 00:17

Briár jsem zatím napálil dvakrát. Jednou vlastní blbostí a jednou po vytočení drahou polovičkou když jsem vzteky funěl do fajfky jak kanec co jde z bukvic a skoro jsem rozkousal náustek. Podařilo se mi to opravit tmelem, sice to není ono ale když to zraje k nějakému průs... beru honem do ruky tyhle poznamenané kousky a utěšuju se, že škoda nebude zas tak velká. Pěnovky jsem koupil 4 a choval se k nim jak k milenkám a stejně mi 3 praskly. Jsou tam vlasové trhliny které nikdo neopraví. Čtvrtá zatím drží ale jak dlouho.
Pěnovky se mi hrozně líbí a dobře se z nich kouří ale mám už z nich strach.
Uživatelský avatar
Grandpapa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 70
Registrován: 22 lis. 2004, 22:23
Bydliště: Žihle

Příspěvekod Dogtůrek » 20 úno. 2005, 00:26

Grandpapa píše:Pěnovky jsem koupil 4 a choval se k nim jak k milenkám a stejně mi 3 praskly...

Fakt ? To je zajímavý. Já jsem proti tobě dýmkařský červ, pěnovky mám dvě a zatím dobrý, ale kouřím je zatím krátce, asi půl roku. Nedávno tady popisoval archduke, že mu meršánka praskla hned při prvním nebo druhém kouření a myslel jsem, že je to spíš výjimečný jev. :? Taky máš pravdu, že briár lze snadněji opravit. Ach jo, začal jsem se pěkně bát...ale zase to jsou levné kousky z meerschaumpipes.com, takže by finanční škoda nebyla tak velká. Ale naštvat to musí strašně. :(
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Grandpapa » 20 úno. 2005, 00:49

Ani nemluv, vzteky jsem okopal nábytek v půlce obýváku. Asi na pěnu nemám hubu a nebo to neumím. Taky mi všechny praskly asi tak do 10 kouření nepočítal jsem to.
Uživatelský avatar
Grandpapa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 70
Registrován: 22 lis. 2004, 22:23
Bydliště: Žihle

Příspěvekod Todík » 20 úno. 2005, 09:08

Grandpapa píše:Briár jsem zatím napálil dvakrát. Jednou vlastní blbostí a jednou po vytočení drahou polovičkou když jsem vzteky funěl do fajfky jak kanec co jde z bukvic a skoro jsem rozkousal náustek. Podařilo se mi to opravit tmelem, sice to není ono ale když to zraje k nějakému průs... beru honem do ruky tyhle poznamenané kousky a utěšuju se, že škoda nebude zas tak velká. Pěnovky jsem koupil 4 a choval se k nim jak k milenkám a stejně mi 3 praskly. Jsou tam vlasové trhliny které nikdo neopraví. Čtvrtá zatím drží ale jak dlouho.
Pěnovky se mi hrozně líbí a dobře se z nich kouří ale mám už z nich strach.


Ještě mi ani jedna pěnovka nepraskla a to už je dýmám pěkně dlouho. Jetli to nebude materiálem. Mám vesměs ty drahé, řezané z jednoho kusu materiálu. Ty levnější se dělají z lisované drtě.... :?:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod GtW » 20 úno. 2005, 09:28

Grandpapa píše:Briár jsem zatím napálil dvakrát. Jednou vlastní blbostí a jednou po vytočení drahou polovičkou když jsem vzteky funěl do fajfky jak kanec co jde z bukvic a skoro jsem rozkousal náustek. Podařilo se mi to opravit tmelem, sice to není ono ale když to zraje k nějakému průs... beru honem do ruky tyhle poznamenané kousky a utěšuju se, že škoda nebude zas tak velká. Pěnovky jsem koupil 4 a choval se k nim jak k milenkám a stejně mi 3 praskly. Jsou tam vlasové trhliny které nikdo neopraví. Čtvrtá zatím drží ale jak dlouho.
Pěnovky se mi hrozně líbí a dobře se z nich kouří ale mám už z nich strach.



A nebyl treba problem v tom, ze jsi je necistil? Cas od casu vytrit dehet vatickou v lihu, nebo neco podobneho... Ja mam meerschaumku jen chvili, ale tohle by se snad stavat nemelo..
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Grandpapa » 20 úno. 2005, 20:37

Todík píše:Ještě mi ani jedna pěnovka nepraskla a to už je dýmám pěkně dlouho. Jetli to nebude materiálem. Mám vesměs ty drahé, řezané z jednoho kusu materiálu. Ty levnější se dělají z lisované drtě.... :?:

Dle prohlášení prodejce se jednalo taky o řezané z bloku asi to opravdu neumím. Při kouření se ozve jemné lupnutí a objeví se vlasová trhlinka na krčku většinou v místě kde začíná vrtání pro závit a pomalu se rozšiřuje. Jen jedna jediná praskla skoro u konce závitu a tak jsem to risknul upravil jsem průřez (nožem a šmirglem - byla spíš do oválu než do kruhu) a stáhnul jsem jí mosazným kroužkem s velkým přesahem - zatím drží a to jsem potom na ní zkusil to co jsem si u ostatních nedovolil - rozpálil jsem jí tak, že jsem jí v ruce neudržel a zase nechal vychladnout a kouřil dál.
Uživatelský avatar
Grandpapa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 70
Registrován: 22 lis. 2004, 22:23
Bydliště: Žihle

Příspěvekod Simon » 20 úno. 2005, 20:48

Grandpapa píše:
Todík píše:Ještě mi ani jedna pěnovka nepraskla a to už je dýmám pěkně dlouho. Jetli to nebude materiálem. Mám vesměs ty drahé, řezané z jednoho kusu materiálu. Ty levnější se dělají z lisované drtě.... :?:

Dle prohlášení prodejce se jednalo taky o řezané z bloku asi to opravdu neumím. Při kouření se ozve jemné lupnutí a objeví se vlasová trhlinka na krčku většinou v místě kde začíná vrtání pro závit a pomalu se rozšiřuje. Jen jedna jediná praskla skoro u konce závitu a tak jsem to risknul upravil jsem průřez (nožem a šmirglem - byla spíš do oválu než do kruhu) a stáhnul jsem jí mosazným kroužkem s velkým přesahem - zatím drží a to jsem potom na ní zkusil to co jsem si u ostatních nedovolil - rozpálil jsem jí tak, že jsem jí v ruce neudržel a zase nechal vychladnout a kouřil dál.


ja mam teda jen jednu penovku, ale davam ji slusnej zahul a moc se o ni nestaram .... a zatim v pohode drzi .... jo nekde sem cetl, ze lih do penovky nepatri
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Grandpapa » 20 úno. 2005, 20:55

Simon píše:ja mam teda jen jednu penovku, ale davam ji slusnej zahul a moc se o ni nestaram .... a zatim v pohode drzi .... jo nekde sem cetl, ze lih do penovky nepatri


Já bych se lihu taky bál, rozpustí sice dehet a to ostatní svinstvo ale to rozpuštěný se musí s tím lihem dostat hodně hluboko do materiálu a ještě ten líh smeje při neopatrné manipulaci voskovanou vrstvu na povrchu a je po žížalkách.
Uživatelský avatar
Grandpapa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 64
Věk: 70
Registrován: 22 lis. 2004, 22:23
Bydliště: Žihle


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


cron