Výroba nové dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod bigdragon » 24 bře. 2005, 13:22

truelle :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Dogtůrek » 24 bře. 2005, 13:32

bigdragon píše:truelle :D

Ajo. Dneska mám fakt den... Spěchej pomalu. Tak to nejsem já :) Ale má pěkný dýmky.
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Šimi » 24 bře. 2005, 15:56

ms píše:pozor na to videl som aj fajku z umelej hmoty bola o Hovne ..


Zase pro fetingry je to dobry. Sjedou se z obyč tabáku. V nejhorším případě tam šoupnou obsah cigarety, šluknou a sou tam. :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Michal Hubacz » 24 bře. 2005, 16:03

Dogtůrek píše:
bigdragon píše:ale je to na stránkách dětského lékaře

Aha, to jsem neviděl, jen jsem namrknul na ten odkaz. Ale já to nejsem. Doufám... Asi... Nevíš, jak se jmenuje ? :P


MUDr. Marcel Truelle...... Ma moc pekne dymky
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Vart » 27 srp. 2005, 00:04

Zdá se že tohle téma nějak zatvrdlo.. Zatím se za dýmkaře netroufám považovat, ale tahle relaxační činnost mě vždycky lákala tak sem se vrhl na výrobu dýmečky protože se mi nechtělo utrácet. Vybral sem habrové dřevo pro svou tvrdost a piplal sem se s tim hooodně dlouho, protože jsem měl k dispozici jen minivrtačku. Když už mi tvar jakštakš vyhovoval (spíš už mě to hoblování nebavilo) tak sem se pokusil vyhrát si ještě s cínováním (taková stará indiánská technika zdobení) a hlavičku jsem už i navoskoval a naleštil, naustek (který mám taky ze dřeva) jsem ještě nestihl. Pár mých poznatků:
1. Pokud člověk nemá dílnu se svěrákem a normální vrtačkou, tak by se rozhodně neměl pouštět do výroby dýmky z habru (zvěsti o jeho značné tvrdosti jsou prvdivé a za ty mozoly to nestojí), navíc při vysychání malinko praská
2. O cínování jsem se dočetl zde http://www.indiani.cz/web/articles.php?id=13 (ve spodnější části článku) a hodně mě to zaujalo tak jsem to v malinké míře vyzkoušel. Jde to při troše trpělivosti, ale je třeba dát pozor ať pájkou nepřipálíte dřevo (stane se to hned a pak je to nutné znova přebrousit)
3. K voskování jsem bohužel nenašel včelí vosk, ale jen normální svíčku a výsledek je uspokojivý, akorát vždy když jej přeleštím tak potom při držení v ruce se lesk ošmatlá, možná je to tím že jsem toho vosku dal moc
4. něco jako leštící kotouč jsem vyřešil kutilsky že jsem si z hadříku nastříhal několik stejných koleček ucvakl hlavičku jednoho šroubku navlékl na něj hadříky, sevřel je tam dvěma matkami a hodil do té své minivrtačky (neměl jsem možnost to porovnat s koupeným leštícím kotoučem ale myslím že to není špatné)

Zatím jsem ji kouřil jen s kovovou vložkou, protože mám strach abych ji nespálil (přecijen to briar není), ale nic moc. Nemyslím chuťově, ale stále mi to zhasíná což asi způsobuje ten kov. Tabák je Holger Danske a prý by měl hořet bezproblémů. Vždy jej musím třikrát roztáhnout než je zase v pořádku pokud nezhasne úplně.
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tomsoyer » 27 srp. 2005, 08:52

Tak tomu říkám urob si sám :twisted:
Obdivuji tvé odhodlání a vytrvalost a tvůj popis výroby mi připomíná nějaký článek ze starých dob kdy nic nebylo a tvořilo se z toho co kdo kde našel :lol:
Každopádně ti doporučuji to napříště zkusit opravdu z briaru :!:
A do tvých dmkařských začátků koupit alespoň jednu poravdovou dýmku nižší ceny třeba BPK :wink:

I když samozdřejmě vím, že v historii se dýmky vyráběli z lezčeho a vevnitř vyplechovávali no, ale v dnešní době je to Brutal Smoking :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Milos Cerman » 27 srp. 2005, 09:03

Ve většině slušnejch dýmkařskejch prodejen je možný koupit t.zv. "Hobby block", teda kus docela slušnýho bryeru, může bejt i s vyvrtanejma otvotama a se surovým - anebo už napasovaným náustkem.
Z toho je možný vytvořit doopravdickou dýmku. I ta může bejt ledasčím zdobená.
Pokud není u vás k mání, ozvi se na : dymky.usti@seznam.cz
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod bigdragon » 27 srp. 2005, 11:05

no všechna čest vím co to je když člověk něco chce a při výrobě začne zjišťovat co všechno mu chybí. Přeji Ti aby příští výroba probíhala lépe a radostněji. :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Nuvolari » 27 srp. 2005, 11:09

A kolik u Tebe stojí ten hobby block? že už bych se taky vrhl na výrobu :-) Za pár dní budou peníze a valim k Tobě na nákup ;-)
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Milos Cerman » 27 srp. 2005, 17:23

Nuvolari píše:A kolik u Tebe stojí ten hobby block? že už bych se taky vrhl na výrobu :-) Za pár dní budou peníze a valim k Tobě na nákup ;-)


Protože mám po šichtě a sedím doma, nevím z hlavy kolik stojí to poleno, ale vím jistě, že je máme. Surový náustky taky, a dokonce máme i teflonový floky na opravu zlomených dýmek !
Náustek je do kila, a poleno tuším něco malinko přes 400.
Pošli dotaz mailem, anebo zavolej tel. do krámu je 475 201 737. Volej od 9 ráno do 16,55 hodin :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Vart » 28 srp. 2005, 00:04

Jojo, na ten briarový přířez nebo přímo hobby blok se časem chystám 8) , zkusím napřed někdy ten svůj výtvor ještě zakouřit bez plechu a když to nedopadne dobře tak zkusím druhý pokus tvorby, tentokrát už z briaru.. Ale hotovou dýmku asi kupovat jen tak brzo nebudu. :roll: Ta výroba mě bavila a k samotnému kouření ještě nemám takový vztah abych kvůli něj utratil prachy za levnou dýmku se kterou bych si nemohl tak pohrát a tudíž bych si jí ani tak nevážil (abych si ji vážil to bych za ni musel utratit dost peněz a těch zas tak na rozdávání nemám)
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 28 srp. 2005, 07:43

Vart píše: Ta výroba mě bavila a k samotnému kouření ještě nemám takový vztah abych kvůli něj utratil prachy za levnou dýmku se kterou bych si nemohl tak pohrát a tudíž bych si jí ani tak nevážil (abych si ji vážil to bych za ni musel utratit dost peněz a těch zas tak na rozdávání nemám)


Záleží na tom, jak ti to bude z té habrovky chutnat. Jestli to nebude OK, tak k tomu ani vztah nezískáš. Levná dobře vrtaná BPK se najde už kolem 300. To by byl podle mě lepší začátečnický kus :wink: .
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod tomsoyer » 28 srp. 2005, 08:23

Šimi píše:
Vart píše: Ta výroba mě bavila a k samotnému kouření ještě nemám takový vztah abych kvůli něj utratil prachy za levnou dýmku se kterou bych si nemohl tak pohrát a tudíž bych si jí ani tak nevážil (abych si ji vážil to bych za ni musel utratit dost peněz a těch zas tak na rozdávání nemám)


Záleží na tom, jak ti to bude z té habrovky chutnat. Jestli to nebude OK, tak k tomu ani vztah nezískáš. Levná dobře vrtaná BPK se najde už kolem 300. To by byl podle mě lepší začátečnický kus :wink: .


To je i můj názor - lepší než si dýmání znechutit hned na začátku a pak na něj zanevřít.
Pokud začneš dýmat tak stejně s jednou dýmkou nevydržíš a nic ti také nabrání, aby sis vyráběl svoje dýmky sám i nadále.
Pokud tě to baví tak není nic lepšího :wink:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Vart » 28 srp. 2005, 13:17

Až bude čas tak se po Ostravě porozhlídnu v různých dýmkařstvích po těch hobby blocích a případne i prozkoumám ty levné dýmky, jestli se mi bude opravdu nějaká líbit tak ty 300 určitě obětuju. Jinak už jsem dovoskoval i ten zbytek a můžete se na ni podívat http://sweb.cz/vart/
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 28 srp. 2005, 13:33

Vart píše: můžete se na ni podívat http://sweb.cz/vart/


tak to je velice zajímavý kus :smoke6:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků