Výroba nové dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Výroba nové dýmky

Příspěvekod meduard » 30 črc. 2004, 13:52

tu by sme sa mohli podelit o skusenosti pri vyrobe fajok, kto ma ake figle, moridla, lestenie kadeco
ja som napriklad moril liehovym moridlom z baumaxu ako ste mi radili, ale mahagonova hneď ked uschla stratila taku tu iskrivu cerven, ktoru mala za mokra, cize rad by som mozno skusil ine moridlo :?:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod pohodář » 13 srp. 2004, 13:34

A zkusis jsi tu barvu zatáhnout nad plynovým plamenem? Tím bys to mohl zafixovat. :?:
Uživatelský avatar
pohodář
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Registrován: 12 srp. 2004, 15:27
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 20 srp. 2004, 14:59

me by zajimalo v cem rozpustit tuhy 100% vceli vosk(treba benzin?)...kdyz sem to daval na dymku, tak sem vceli vosk napatlal na drevo, rozehral fenem a lestil, vyfenoval a lestil, atd...ted bych chtel pouzit vceli vosk na jen morene interierove dvere 8) a to bych se u tehle technologie zblaznil, tady uz potrebuju ten vceli vosk ztekutelnit.....btw jakym kotoucem(material) lestite? jake moridlo(znacka) je nejlepsi a idealne i nejprirodnejsi?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Voskování

Příspěvekod Crash » 20 srp. 2004, 15:44

to Simon

presne tak, da se rozpustit v technickém benzinu a u dveri to bude asi stacit.

Pokud se tyka dymky, zkousel jsem na kusu briaru jak rozpousteni v benzinu, tak rozehrati fenem => fen mel mnohem lepsi vysledek nez patlani bahna (rozumej benzino- voskova smes).

Lestim kotoucem z ovci vlny, no ale na dvere bys spotreboval asi celou ovci, tak by asi stacil filc.

Jarda L. (Crash)
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

Re: Voskování

Příspěvekod Simon » 20 srp. 2004, 16:15

Crash píše:to Simon

presne tak, da se rozpustit v technickém benzinu a u dveri to bude asi stacit.

Pokud se tyka dymky, zkousel jsem na kusu briaru jak rozpousteni v benzinu, tak rozehrati fenem => fen mel mnohem lepsi vysledek nez patlani bahna (rozumej benzino- voskova smes).

Lestim kotoucem z ovci vlny, no ale na dvere bys spotreboval asi celou ovci, tak by asi stacil filc.

Jarda L. (Crash)


diky moc :!:
6 kousku dveri + zarubne....filc bude stacit :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Zdenda » 23 srp. 2004, 07:30

Simon píše:me by zajimalo v cem rozpustit tuhy 100% vceli vosk(treba benzin?)...kdyz sem to daval na dymku, tak sem vceli vosk napatlal na drevo, rozehral fenem a lestil, vyfenoval a lestil, atd...ted bych chtel pouzit vceli vosk na jen morene interierove dvere 8) a to bych se u tehle technologie zblaznil, tady uz potrebuju ten vceli vosk ztekutelnit.....btw jakym kotoucem(material) lestite? jake moridlo(znacka) je nejlepsi a idealne i nejprirodnejsi?


Včelí vosk se dá taky rozpustit v acetonu (v nitroředidlu C6000). Rozpouští se celkem špatně, ale časem a občasným mícháním se Ti vznikne kaše. Vosk před rozpouštěním rozlam na kousíčky.
Zdenda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 149
Registrován: 16 srp. 2004, 10:24
Bydliště: Zelená okr. Chomutov

Příspěvekod Simon » 23 srp. 2004, 09:12

Zdenda píše:
Simon píše:me by zajimalo v cem rozpustit tuhy 100% vceli vosk(treba benzin?)...kdyz sem to daval na dymku, tak sem vceli vosk napatlal na drevo, rozehral fenem a lestil, vyfenoval a lestil, atd...ted bych chtel pouzit vceli vosk na jen morene interierove dvere 8) a to bych se u tehle technologie zblaznil, tady uz potrebuju ten vceli vosk ztekutelnit.....btw jakym kotoucem(material) lestite? jake moridlo(znacka) je nejlepsi a idealne i nejprirodnejsi?


Včelí vosk se dá taky rozpustit v acetonu (v nitroředidlu C6000). Rozpouští se celkem špatně, ale časem a občasným mícháním se Ti vznikne kaše. Vosk před rozpouštěním rozlam na kousíčky.


diky, zkusim oboji, benzin i redidlo
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Prorok » 23 srp. 2004, 16:54

C 6000 neni aceton a aceton v tom dokonce vubec neni.

je to zhruba:
54% toluen
+ butylacetát, ethylacetát, isopropylalkohol a tak...
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Graveir » 23 srp. 2004, 17:07

No, ja jsem to zkousel i s 96% lihem a +- to de...po case je z toho takova zlutava suspenze, nejlepsi pridat tak jeste benzin tak v pomeru 5:1.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod meduard » 23 srp. 2004, 21:25

Simon píše:me by zajimalo v cem rozpustit tuhy 100% vceli vosk(treba benzin?)...kdyz sem to daval na dymku, tak sem vceli vosk napatlal na drevo, rozehral fenem a lestil, vyfenoval a lestil, atd...ted bych chtel pouzit vceli vosk na jen morene interierove dvere 8) a to bych se u tehle technologie zblaznil, tady uz potrebuju ten vceli vosk ztekutelnit.....btw jakym kotoucem(material) lestite? jake moridlo(znacka) je nejlepsi a idealne i nejprirodnejsi?


najlepsie su tie vrsrvené handrové kotúče napr. z katalogu dan pipe, niekde ich doprdele neviem zohnat
inak kupil som vodou rieditelne moridla a je to iná káva, pretože ak použijete ako základ čierne alebo tmavšie moridlo, nemusíte fajku brusiť, moridlo sa dá aj vymývať, lihové rýchlo zaschne a furt treba dobrusovať nejaké stekance, vodové pomalšie schne ale to vymývanie mi príde jednoduchšie
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod meduard » 23 srp. 2004, 21:26

a ešte k rozpúšťaniu, včelí vosk som úplne komfortne rozpustil v technickom benzíne na kašu
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 23 srp. 2004, 23:16

Jinak ta sada mořidel speciálně na dýmky v Dan Pipe taky není k zahození.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Pegas » 24 srp. 2004, 07:11

Včelí vosk jde krásně rozpustit v technickém benzínu,jak už napsal Meduard.To ředidlo bych asi neriskoval.Je to přece jen trochu agresivnější rozpouštědlo než benzín.Vůbec nejjednoduší je když ten včelí vosk před rozpouštěním na hrubo nastrouháš.Stačí potom jenom trochu promíchat s benzínem a nechat 15 minut odstát.Vznikne pěkná kaše.Je lepší když si ji uděláš řidší,líp se nanáší na dýmku.Nemusíš se bát,že dýmka bude cítit benzínem.Ten úplně vyprchá a zůstane jenom vůně včelího vosku.Samozřejmostí je po nanesení vrstvy použít fén a zahřát horkým vzduchem nanesenou vrstvu vosku tak aby se po povrchu pěkně rozpila.Nepoužívat horkovzdušnou pistoli na opalování oken!!!.Když je vosk dostatečně tekutý a zatáhlý do dřeva tak ho utřu do papírového kapesníku.Mnoho zdaru.
Uživatelský avatar
Pegas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 196
Registrován: 16 srp. 2004, 16:54
Bydliště: VIZOVICE

Příspěvekod Twineryy » 24 srp. 2004, 07:33

meduard píše:inak kupil som vodou rieditelne moridla a je to iná káva, pretože ak použijete ako základ čierne alebo tmavšie moridlo, nemusíte fajku brusiť, moridlo sa dá aj vymývať, lihové rýchlo zaschne a furt treba dobrusovať nejaké stekance, vodové pomalšie schne ale to vymývanie mi príde jednoduchšie


Lihový mořidla můžeš v pohodě zesvětlovat čistym lihem (i ty stekance zmizí :) ). S vodou ředitelnýma zkušenost nemám, ale na lihových se mi líbí, že rychle schnou a můžu hned leštit a mořit znova. Jsem holt netrpělivý člověk a rád mám dýmku co nejdřív :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod meduard » 29 srp. 2004, 23:01

Twineryy píše:
meduard píše:inak kupil som vodou rieditelne moridla a je to iná káva, pretože ak použijete ako základ čierne alebo tmavšie moridlo, nemusíte fajku brusiť, moridlo sa dá aj vymývať, lihové rýchlo zaschne a furt treba dobrusovať nejaké stekance, vodové pomalšie schne ale to vymývanie mi príde jednoduchšie


Lihový mořidla můžeš v pohodě zesvětlovat čistym lihem (i ty stekance zmizí :) ). S vodou ředitelnýma zkušenost nemám, ale na lihových se mi líbí, že rychle schnou a můžu hned leštit a mořit znova. Jsem holt netrpělivý člověk a rád mám dýmku co nejdřív :lol: .

veru aj ja som netrpezlivy
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků