Výroba nové dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod mirek » 13 bře. 2006, 08:20

Vart píše:Chci se, po takove moji zimni dymkove pauze, pochlubit rysujicim se mensim prirustkem. Par obrazku na mych strankach. Kdyby mel nekdo napad jak esteticky vyresit ten spoj, tak budu rad za rady.

Asi bych to viděl jedině na přesné slícování, tedy na soustruhu udělat přesné čelo na obou částech, a pak je sesadit a společně opracovat, namořit atd. Jinak nedostatkem zajímavých nápadů rozhodně netrpíš :wink:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vart » 14 bře. 2006, 11:45

mirek píše: ..na soustruhu udělat přesné čelo na obou částech, a pak je sesadit a společně opracovat..


:) zapoměl sem předtím dodat, že mám k dispozici jen drobné domácí nářadí, takže soustruh nahradila frézka v minivrtačce a povedlo se tam napasovat kroužek (sice zařvala jedna hlinikova prupiska, ze které kroužek vznikl, ale co bych pro dymečku neudělal :twisted: ) ..
Takže už jen povrchovou úpravu, ale mám strach že i kdybych obrousil tu lakovanou troubel, tak bych to barevně nesladil, takže si už pohraju asi jen s hlavičkou.

....A už je hotovo :P , a dokonce se i barva povedla sladit, a to sem jen tu hlavičku zalil voskem.
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vart » 20 bře. 2006, 08:43

Tak tahle dymecka bude asi bohuzel jen takova esteticka hracka, zkousel sem ji kourit, ale kdyz ma steny jen takove 3mm tenke, tak se strasne rozpaluje a mam strach aby se nespalila, nebo dokonce propalila skrz :?
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 20 bře. 2006, 16:18

Vart píše:Tak tahle dymecka bude asi bohuzel jen takova esteticka hracka, zkousel sem ji kourit, ale kdyz ma steny jen takove 3mm tenke, tak se strasne rozpaluje a mam strach aby se nespalila, nebo dokonce propalila skrz :?


3mm silná stěna hlavičk postačí. Pokud se ti rozpaluje, musíš pomaleji tahat. O dýmku se neboj, při opatrným kouření i slabostěná dýmečka dobře slouží !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tomsoyer » 20 bře. 2006, 18:29

Vart píše:...A už je hotovo :P , a dokonce se i barva povedla sladit, a to sem jen tu hlavičku zalil voskem.

povodlo se ti to nakonec moc dobře :shock:
máš opravdu dobré nápady a je vidět že jsi šikovný.
gratuluji k výsledku :wink:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod bigdragon » 20 bře. 2006, 19:25

myslím Varte, že je to dost dobrý :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Renno » 28 bře. 2006, 20:08

Chlapi chci zkusit při výrobě mé druhé dýmky nějaké moření...atse zase posunu ve zkušenostech:O)....našel jsem tady od vás, že je dobré používat lihová mořidla a nebo ještě lepší že jsou nějaká vodou ředitelná Clou.....a Fénix psal že v Dan Pipe mají nějakou speciální sadu mořidel.... došel v moření někdo z vás dál a má nějaké další nápady a nebo tipy?...dost by mě to zajímalo....díky moc :)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Simon » 28 bře. 2006, 20:12

Renno píše:Chlapi chci zkusit při výrobě mé druhé dýmky nějaké moření...atse zase posunu ve zkušenostech:O)....našel jsem tady od vás, že je dobré používat lihová mořidla a nebo ještě lepší že jsou nějaká vodou ředitelná Clou.....a Fénix psal že v Dan Pipe mají nějakou speciální sadu mořidel.... došel v moření někdo z vás dál a má nějaké další nápady a nebo tipy?...dost by mě to zajímalo....díky moc :)


vodou reditelny je hezci jak lihovy, ale pokud budes voskovat tak bych ho nedaval ... mala mezera ve vosku, kapka vody a mas tam flek
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 28 bře. 2006, 20:34

Renno píše: Fénix psal že v Dan Pipe mají nějakou speciální sadu mořidel....


jj, str 168 letošního katalogu, mrkni na to :idea:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bigdragon » 28 bře. 2006, 20:40

mám jenom zkušenost z moření pistolí používal jsem lihové mořidlo a povrch jsem voskoval jediná nevýhoda je až moc dobré krytí (nevynikne kresba) je potřeba použít světlejší odstíny :roll:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 28 bře. 2006, 20:45

bigdragon píše:mám jenom zkušenost z moření pistolí používal jsem lihové mořidlo a povrch jsem voskoval jediná nevýhoda je až moc dobré krytí (nevynikne kresba) je potřeba použít světlejší odstíny :roll:


je potreba namorit, prebrousit, namorit znovu ... a mozno i jeste jednou zopakovat a i menit barvy moridel v jednotlivych krocich

... nekolikere moreni prave zvyrazni kresbu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod mycroft » 28 bře. 2006, 20:46

bigdragon píše:mám jenom zkušenost z moření pistolí používal jsem lihové mořidlo a povrch jsem voskoval jediná nevýhoda je až moc dobré krytí (nevynikne kresba) je potřeba použít světlejší odstíny :roll:

Nebo po zaschnutí tmavého lihového mořidla otírat vatičkama namočenejma v lihu a dosáhneš tak silného kontrastu, protože moření se ti podaří vytřít jen z nenasákavých vláken dřeva.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Renno » 28 bře. 2006, 20:51

tedy chlapi díky , díky :D stále se prokousávám i starými příspěvky, ale každá dobrá rada nad zlato....tedy nad tabák :) jen mě trochu jímá hrůza z toho, že kdybych chtěl všechno ozkoušet tak bych těch dýmek potřeboval nejmín 1000 :D
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod bigdragon » 28 bře. 2006, 20:51

mycroft píše:
bigdragon píše:mám jenom zkušenost z moření pistolí používal jsem lihové mořidlo a povrch jsem voskoval jediná nevýhoda je až moc dobré krytí (nevynikne kresba) je potřeba použít světlejší odstíny :roll:

Nebo po zaschnutí tmavého lihového mořidla otírat vatičkama namočenejma v lihu a dosáhneš tak silného kontrastu, protože moření se ti podaří vytřít jen z nenasákavých vláken dřeva.

tyhle informace jsem tehdy neměl :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 28 bře. 2006, 20:54

bigdragon píše:
mycroft píše:
bigdragon píše:mám jenom zkušenost z moření pistolí používal jsem lihové mořidlo a povrch jsem voskoval jediná nevýhoda je až moc dobré krytí (nevynikne kresba) je potřeba použít světlejší odstíny :roll:

Nebo po zaschnutí tmavého lihového mořidla otírat vatičkama namočenejma v lihu a dosáhneš tak silného kontrastu, protože moření se ti podaří vytřít jen z nenasákavých vláken dřeva.

tyhle informace jsem tehdy neměl :oops:


tak sup ... znovu a lepe :D
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků