Rady pro začátečníka-neustále aktualizováno dalšími

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod tommas » 12 zář. 2007, 20:58

Krhút píše:Donegal rocky x220 můžu doporučit a když je Arana od Michala z Etrafiky , tak je taky super :wink:
image_id: 3117


dik..ale bohuzel ji michal nema v nabidce.. a nepatri mezi arany? tam ma podobnou ale nema tak peknou kesbu
Uživatelský avatar
tommas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 42
Registrován: 06 led. 2007, 11:28
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Krhút » 13 zář. 2007, 20:20

tommas píše:
Krhút píše:Donegal rocky x220 můžu doporučit a když je Arana od Michala z Etrafiky , tak je taky super :wink:
image_id: 3117


dik..ale bohuzel ji michal nema v nabidce.. a nepatri mezi arany? tam ma podobnou ale nema tak peknou kesbu

Ale samozřejmě , že k obrázku patří druhá část sdělení :wink: , tedy , ano , na obrázku je Arana XL81, Donegal Rocky X220S následuje
image_id: 2608
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Fénix » 14 zář. 2007, 15:18

d72j píše:Zdar dýmkaři. Přestal jsem "kouřit" asi před půl rokem. Vydržel jsem to ale čím dál víc jsem měl chuť na cigáro. Řekl jsem si cigáro nikdy tak jsem fouknul doutník. Ale to mě nebere. Našel jsem z mládí fajku a to mě vzalo. Potřebuji rady pro začátečníka a kdybych měl číst všechny tak u toho zestárnu :D . Takže Vás prosím o několik nejdůležitějších pro začátek. Tabák jsem zvolil MAC BAREN ORIGINAL CHOICE jenže když ho nacpu do faje tak ho vyblafám tak za 15 min.Někde jsem četl že profíci ho kouříte tak hodinu 3g. Další věc je že když netahám minutu tak mě to zdechne. Dík za jakoukoli radu


Ahoj a vítej, rozhodl ses správně :D

Načti si nějaké základní informace, tady jsou linky k tomu co hledáš http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=803

ad 15 min - to bys musel mít fakt minihlavičku nebo bánit jak fabrika a ohrožovat dýmku napálením. Běžná doba kouření je tak tři čtvrtě hodiny až dvě hodiny

abys tahal 1x za minutu, to už bys musel být echt profík :) opakovaného připalování se ale bát nemusíš. Zákald je kouřit plynule a chladně, pak můžeš postoupit k redukci zapalování
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod d72j » 14 zář. 2007, 15:25

Fénix píše:
d72j píše:Zdar dýmkaři. Přestal jsem "kouřit" asi před půl rokem. Vydržel jsem to ale čím dál víc jsem měl chuť na cigáro. Řekl jsem si cigáro nikdy tak jsem fouknul doutník. Ale to mě nebere. Našel jsem z mládí fajku a to mě vzalo. Potřebuji rady pro začátečníka a kdybych měl číst všechny tak u toho zestárnu :D . Takže Vás prosím o několik nejdůležitějších pro začátek. Tabák jsem zvolil MAC BAREN ORIGINAL CHOICE jenže když ho nacpu do faje tak ho vyblafám tak za 15 min.Někde jsem četl že profíci ho kouříte tak hodinu 3g. Další věc je že když netahám minutu tak mě to zdechne. Dík za jakoukoli radu


Ahoj a vítej, rozhodl ses správně :D

Načti si nějaké základní informace, tady jsou linky k tomu co hledáš
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=803


ad 15 min - to bys musel mít fakt minihlavičku nebo bánit jak fabrika a ohrožovat dýmku napálením. Běžná doba kouření je tak tři čtvrtě hodiny až dvě hodiny


Tak buď málo tlačím nebo moc hulím :D
d72j
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 zář. 2007, 14:18

Příspěvekod BATRACHOS » 14 zář. 2007, 16:32

Záleží jistě na velikosti fajfky. Zkus si zvážit tabák, co se Ti tam vejde při plném nacpání - normální je mezi 3 až 5 gramy.
Možná je kámen úrazu v tom, že"dokouřená" fajfka znamená, že vysypeš jen bílý prášek, jemňounký asi jako pudr.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod paulie » 14 zář. 2007, 16:41

BATRACHOS píše:Záleží jistě na velikosti fajfky. Zkus si zvážit tabák, co se Ti tam vejde při plném nacpání - normální je mezi 3 až 5 gramy.
Možná je kámen úrazu v tom, že"dokouřená" fajfka znamená, že vysypeš jen bílý prášek, jemňounký asi jako pudr.


No sorry, ale až takhle dokouřit dýmku se povede málokomu a málokdy. Normální je ,řek bych, šedej až šedočernej popel, jemnej asi jako prášek na praní. Suchý zbytky tabáku v menším množství a když je blbej den, sou v toleranci.
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 14 zář. 2007, 16:49

Ale zajisté, leč:

1. to platí hlavně pro fláky a jiné komplikovanosti, aromatiky hoří jak papír

2. když kouří 15 min, tak tam má po "dokouření" poměr popel/tabák v nejlepším případě 50/50

3. Začátečník by na to takhle házet bobek neměl. Prostě se dokuřuje. To je jak v autě - kdo dlabe na předpisy už dva dny po autoškole, je do roka vrah.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 14 zář. 2007, 17:14

...kamoš v krčme mal podobný problém...

...ponúkol som sa mu, že mu to napcháp pre zmenu ja...

...po pol hodinke došiel za mnou, ešte sa nedostal ani do polovice kotlíka a už bol skoro zelený v tvári, že ako som to dokázal, že ten tabak tak pomaly horí...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod paulie » 14 zář. 2007, 17:16

BATRACHOS píše:Ale zajisté, leč:

1. to platí hlavně pro fláky a jiné komplikovanosti, aromatiky hoří jak papír

2. když kouří 15 min, tak tam má po "dokouření" poměr popel/tabák v nejlepším případě 50/50

3. Začátečník by na to takhle házet bobek neměl. Prostě se dokuřuje. To je jak v autě - kdo dlabe na předpisy už dva dny po autoškole, je do roka vrah.


1. aromatiky určitě.

2. Pokud kouří 15 minut má hlavně spálenou hubu a tejden ho bude pálit jazyk pokud sní něco teplýho. Pokud ovšem nemá malej kotel. U úplného žačátečníka jde hlavně o to mít v dýmce na konci sucho.

3. Neměl, ale trápit se že nedokouří do bílýho pudru taky ne.
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod Honza71 » 14 zář. 2007, 19:17

Mike Hill píše:...kamoš v krčme mal podobný problém...

...ponúkol som sa mu, že mu to napcháp pre zmenu ja...

...po pol hodinke došiel za mnou, ešte sa nedostal ani do polovice kotlíka a už bol skoro zelený v tvári, že ako som to dokázal, že ten tabak tak pomaly horí...



Miku, prosím tě mohl bys zde stručně popsat, jak napcháváš? Já jsem přelouskal zdejší forum už několikrát, zkusil jsem spoustu alternativ jak nacpávat, dusat, zapalovat, popotahovat, ale ať dělám co dělám, vůbec se mi nedaří dokuřovat, neustále mi to vyhasíná, močkuje, .... :cry: :oops:
Předem moc díky, samozřejmě můj dotaz není mířený pouze na Mika, může se s radou připojit kdokoli, budu jedině rád :lol:
Honza71
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 66
Věk: 53
Registrován: 05 čer. 2006, 12:56
Bydliště: Svitavsko

Příspěvekod tritrek » 14 zář. 2007, 19:22

paulie píše:U úplného žačátečníka jde hlavně o to mít v dýmce na konci sucho.


... to je prave to, co uplnym zaciatocnikom nejde :lol: takze ocakavat sa da, splnit uz tazsie.
Suhlasim s BATRACHOSom, novacikov treba povzbudzovat a pomahat im. Ja dymkarcim uz rok a stale sa citim, ako zaciatocnik :oops:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Mike Hill » 14 zář. 2007, 19:52

Honza71 píše:
Mike Hill píše:...kamoš v krčme mal podobný problém...

...ponúkol som sa mu, že mu to napcháp pre zmenu ja...

...po pol hodinke došiel za mnou, ešte sa nedostal ani do polovice kotlíka a už bol skoro zelený v tvári, že ako som to dokázal, že ten tabak tak pomaly horí...



Miku, prosím tě mohl bys zde stručně popsat, jak napcháváš? Já jsem přelouskal zdejší forum už několikrát, zkusil jsem spoustu alternativ jak nacpávat, dusat, zapalovat, popotahovat, ale ať dělám co dělám, vůbec se mi nedaří dokuřovat, neustále mi to vyhasíná, močkuje, .... :cry: :oops:
Předem moc díky, samozřejmě můj dotaz není mířený pouze na Mika, může se s radou připojit kdokoli, budu jedině rád :lol:

...njn, inšpiroval som sa Frankovou metódou, tá spočíva v princípe asi v tom, že rovnomerne zžahka nasypem tabak do kotlíka(zmes paliva a vzduchu) a potom to zašróbujem zhora štipkou(je vežmi subjektívne kožko to asi je, záleží od vežkosti kotlíka) tabaku...

...ťažko sa to vysvetžuje, chce to veža tréningu, za toho pol roka čo bafám som si vytvril cit v prstoch a už cítim kožko tabaku a ako pritlačiť pri napchávaní, kedy jemne pridusať, kedy potiahnuť a kedy naopak jemne fúknuť do náustku...

...a samozrejme veža záleží aj od šťastia...

...ale každým vyfajčeným kotlíkom som o krôčik bližšie k dokonalosti... :twisted:

...ideálne by pre Teba bolo stretnúť sa s niekým, kto by Ti to názorne predviedol, skús podža svojho bydliska pozrieť či to nemáš na skok do niektorých z buniek pipE-clubu...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Zababa » 14 zář. 2007, 20:01

Dokuřovat do konce není nutný, ale je to velká výhoda. Dýmka potom nemusí tak dlouho vysichat a vyčichávat. Nevím, kdo mi to před rokem radil, když jsem začínal, že je potřeba udělat zkoušku frňákovku. Prostě dokud je kotel nebo troubel cítit močkou, neměl by si z ní kouřit. Nechat vysychat dokud nebude vonět dřevem nebo vykouřeným tabákem.

S nacpáváním si moc starostí nedělej. Nesmíš dýmku nacpat moc silně a moc vrchovatě. Ale tabák stalčit musíš, asi jak to předepisuje Frankova metoda nebo o malinko víc.

Pak vše záleží na kouřeí samotném. Soustředit se, snažit se odhadnout klima hoření tabáku v dýmce a popotahovat soustředěně a s uvážením.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod mihra » 14 zář. 2007, 20:55

Důležitá je i práce s dusátkem. Nedusat silně, jen tak lehce přitlačovat, aby se neodděloval oheň od tabáku. Silným dusáním vlastně oheň zhasínáš. Chce to jen trochu praxe.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

moj pripad

Příspěvekod baronstrasil » 19 zář. 2007, 21:55

no ked sa mozem vyadrit k teme - ja som da sa povedat zaciatocnik - a zatial sa mi hlavne posledny den - dva dari napchat fajku skoro tak ako sa ma ale uplne do prasku sa mi nepodarilo dofajcit - vzdy mam trocku sucheho tabaku dolu a prasok je to mozno este tak na 2-5 min. fajcenia ale ten tabak uz proste je zly chutovo - ale je to mozno fajkami - snazim sa dodrziavat jednu fajku na jedno fajcenie a hlavne cistit a cistit - a zlepsuje sa to tak uvidim ked dofajcim az na "koks" dam vediet hehehe
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků