Rady pro začátečníka-neustále aktualizováno dalšími

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Alfik » 04 říj. 2007, 19:13

Minerva píše:Ahoj, chcela by som priatelovi kupit na Vianoce fajku ako darcek. Po malej obhliadke som vybrala Peterson Aran a tabak Peterson Conoisseurs Choice - myslite, ze je to dobra volba pre uplneho zaciatocnika? (fajci cigary, cigarety nikdy)
Budem rada,ked mi date akekolvek dalsie tipy a rady, dakujem :D

Pekny den!


Ahoj,
já myslím, že tím nemůžeš nic moc zkazit. Petersonka je fajn, a nad tabákem nemá moc smysl špekulovat, když ještě stejně neví, co mu chutná. A tenhle aspoň hezky voní :D
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Minerva » 04 říj. 2007, 19:19

A este som sa chcela spytat ako to je s filtrom-treba ho kupit, ci ho maju niektore fajky v sebe?
(nesmejte sa,ked sa pytam blbost, toto je pre mna nova tema :) )

Ahoj,
já myslím, že tím nemůžeš nic moc zkazit. Petersonka je fajn, a nad tabákem nemá moc smysl špekulovat, když ještě stejně neví, co mu chutná. A tenhle aspoň hezky voní :D[/quote]
Minerva
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 říj. 2007, 11:25

Příspěvekod Rujir » 04 říj. 2007, 19:20

Alfik píše:Ahoj,
já myslím, že tím nemůžeš nic moc zkazit. Petersonka je fajn, a nad tabákem nemá moc smysl špekulovat, když ještě stejně neví, co mu chutná. A tenhle aspoň hezky voní :D


No ak fajci cigary, tak by sa mu mozno viac pacil nejaky "viac tabakovy" tabak. Napr. ja som tiez viac menej prechadzal z cigar na fajku a v tych davnych casoch bol pre mna dokonalym tabakom Peterson Sherlock Holmes. Akurat neviem, ako je na tom teraz, ked zmenili recepturu... :?
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod piter » 04 říj. 2007, 19:21

Minerva píše:A este som sa chcela spytat ako to je s filtrom-treba ho kupit, ci ho maju niektore fajky v sebe?
(nesmejte sa,ked sa pytam blbost, toto je pre mna nova tema :) )


filtr v sobe sice nektere fajfky maji (Petersonka bude mit nejaky urcite) ovsem filtry jsou spotrebni zbozi, zakladem je menit ho vzdy po kazdem koureni. Kupuji se v balenich od 10 - 200 kusu, doporucuji znacku Stanwell.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod BATRACHOS » 04 říj. 2007, 23:27

Minerva píše:A este som sa chcela spytat ako to je s filtrom-treba ho kupit, ci ho maju niektore fajky v sebe?
(nesmejte sa,ked sa pytam blbost, toto je pre mna nova tema :) )

Ahoj,
já myslím, že tím nemůžeš nic moc zkazit. Petersonka je fajn, a nad tabákem nemá moc smysl špekulovat, když ještě stejně neví, co mu chutná. A tenhle aspoň hezky voní :D
[/quote]

Některé Petersonky v sobě filtr z výroby skutečně mají, ale stejně vystačí na jediné kouření. Takže koupit uhlíkové filtry, většina tu přísahá na firmu Stanwell. Já nemám nic proti Vauenům.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod patentik » 06 říj. 2007, 08:36

Vsichni pisete, ze jakmile si napechujete dymku tak vetsinou nasleduji dve hodinky spokojeneho bafani. Pokud vim/vite, ze casu bohuzel moc neni ladujete nekdy dymku treba i jen do poloviny? V ramci uspory casu nebo to neni vhodne? Nebo doplna a pak vysypete?
Uživatelský avatar
patentik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 44
Registrován: 29 zář. 2007, 12:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tapinek » 06 říj. 2007, 09:00

patentik píše:Vsichni pisete, ze jakmile si napechujete dymku tak vetsinou nasleduji dve hodinky spokojeneho bafani. Pokud vim/vite, ze casu bohuzel moc neni ladujete nekdy dymku treba i jen do poloviny? V ramci uspory casu nebo to neni vhodne? Nebo doplna a pak vysypete?

No, ja si bud vyberu malou dymku (pro tyto ucely mam malou mersanku), nebo napechuju polovinu velky... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 06 říj. 2007, 10:20

patentik píše:Vsichni pisete, ze jakmile si napechujete dymku tak vetsinou nasleduji dve hodinky spokojeneho bafani. Pokud vim/vite, ze casu bohuzel moc neni ladujete nekdy dymku treba i jen do poloviny? V ramci uspory casu nebo to neni vhodne? Nebo doplna a pak vysypete?


On ten tabák není tak levný, abys ho půl vysypával. Takže pokud není moc času, nacpi do poloviny. Dýmce to rozhodně neublíží.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod patentik » 06 říj. 2007, 11:05

Dik za info. No ja se tesil, ze o vikendu si uz zabafam - holt balicek od M.Hubacze dorazi az v pondeli :cry: Dneska povalim do Makra - tam maji tez svoji "makro"trafiku tam mrknu pri te prilezitosti i tam.
Uživatelský avatar
patentik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 44
Registrován: 29 zář. 2007, 12:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patentik » 06 říj. 2007, 11:40

Rujir píše:tak to vela stastia. Ja som sa o nieco podobne pokusal minule a ani v jednej trafike v TN som nebol uspesny. :evil:


uvidime, spise to pri te prilezitosti omrknu :wink: jak jsem psal, mam objednanou krakonosovu smes na zakoureni dymky - pak dam na tve tipy - dival jsem se na recenze tech tebou doporucovanych tabaku a nevypadaji vubec spatne - az na cenu :roll:
Uživatelský avatar
patentik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 44
Registrován: 29 zář. 2007, 12:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kovářskej » 08 říj. 2007, 14:01

Krakonošova směs? To se pořád ještě vyrábí? Já ji neviděl tak nejmíň dva roky nikde po trafikách, takže jsem zakuřoval fajfku McBarenem- Original choice.... :roll:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod shero » 08 říj. 2007, 14:06

kovářskej píše:Krakonošova směs? To se pořád ještě vyrábí? Já ji neviděl tak nejmíň dva roky nikde po trafikách, takže jsem zakuřoval fajfku McBarenem- Original choice.... :roll:


To je, imho, dost nešťastná volba. Takové chemické seno, radši bych volil něco neutrálnějšího, aby ti dýmka řekla, co jí chutná. Resp. vám oběma :).
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 08 říj. 2007, 18:40

paulie píše:Pro zájemce o archivního krakonoše tu mám paklík po dědovi, takže tak 10-15yo - je otevřenej ale skoro plnej :twisted:
...ten čo sa dostal v trafike do rúk mne, bol preschnutý 5 rokov a to bol kvázi zavretý... :twisted:

...som ho zvlhčoval týždeň... :lol:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Milos Cerman » 08 říj. 2007, 21:28

Mike Hill píše:
paulie píše:Pro zájemce o archivního krakonoše tu mám paklík po dědovi, takže tak 10-15yo - je otevřenej ale skoro plnej :twisted:
...ten čo sa dostal v trafike do rúk mne, bol preschnutý 5 rokov a to bol kvázi zavretý... :twisted:

...som ho zvlhčoval týždeň... :lol:


Mockrát jsem tady psal, že tejden na mrtvolu nestačí !!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod baronstrasil » 08 říj. 2007, 21:33

no ja si pametam ako om si raz strasne davno kupil Tarasa Bulbu dal som do toho platky jablka v mikrotenovom sacku a nechal som to tam asi rok - zabudol som na to- a po roku som tam dopestoval uslachtile plesne a tak podobne .)))))) ale nefajsil som to :))
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron