Rady pro začátečníka-neustále aktualizováno dalšími

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Fénix » 19 dub. 2005, 09:11

Milos Cerman píše:
Milan Zabloudil píše: vybereš tabák který tvůj recenzet opět kladně hodnotí a koupíš si ho a zjistíš, že ..... ti nechutná :D


To je naprosto standartní, a úplně běžné.
Naštěstí tabák není cigareta. Ta když nechutná, musí se zahodit. Když ti ale nechutná dýmkový tabák, o nic nejde. Prostě ho nekuř. Časem najdeš jinej tabák, kterej s původním "nedobrým" tabákem smícháš :!:


Já jsem k tomuhle míchání hotových směsí velký skeptik, ale pravda je, že co člověk nevyzkouší, to nezná... ale nemusím nakonec zkoušet všechno :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 19 dub. 2005, 09:38

Fénix píše:
Milos Cerman píše:
Milan Zabloudil píše: vybereš tabák který tvůj recenzet opět kladně hodnotí a koupíš si ho a zjistíš, že ..... ti nechutná :D


To je naprosto standartní, a úplně běžné.
Naštěstí tabák není cigareta. Ta když nechutná, musí se zahodit. Když ti ale nechutná dýmkový tabák, o nic nejde. Prostě ho nekuř. Časem najdeš jinej tabák, kterej s původním "nedobrým" tabákem smícháš :!:


Já jsem k tomuhle míchání hotových směsí velký skeptik, ale pravda je, že co člověk nevyzkouší, to nezná... ale nemusím nakonec zkoušet všechno :)


no michat 2 aromatiky je velka loterie, ale primichavat k cemukoliv treba cistou Virginii ...a to i tu mac barreni ... se mne docela osvedcilo, muzes tim zjemnit navonenost a/nebo pridat trochu sily a tabakove chuti aniz bys rozhodil chutovy zaklad
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod forgi » 19 dub. 2005, 11:09

Simon píše:
no michat 2 aromatiky je velka loterie, ale primichavat k cemukoliv treba cistou Virginii ...a to i tu mac barreni ... se mne docela osvedcilo, muzes tim zjemnit navonenost a/nebo pridat trochu sily a tabakove chuti aniz bys rozhodil chutovy zaklad

Tož synku, dobre hovoríš. :pipe2:
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 19 dub. 2005, 11:37

forgi píše:
Simon píše:
no michat 2 aromatiky je velka loterie, ale primichavat k cemukoliv treba cistou Virginii ...a to i tu mac barreni ... se mne docela osvedcilo, muzes tim zjemnit navonenost a/nebo pridat trochu sily a tabakove chuti aniz bys rozhodil chutovy zaklad

Tož synku, dobre hovoríš. :pipe2:


an ano, s tím na teoretické úrovni souhlasím :D

imho se tak ale nedá zachránit tabák co mi nechutná a ani bych k tomu neviděl důvod....
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 19 dub. 2005, 23:03

Ale přátelé, já tady nemluvím o plánovaným míchání, to opravdu bejvá riskantní, a chce to nějakou skušenost, aleo "záchranném míchání" tedy o záchraně tabáku, kterej z jakýhokoli důvodu nechutná !
Není potřeba se ho zbavovat.
:!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Honzk » 20 dub. 2005, 12:23

Taxem včera poprvé nacpal ten Old Dublin......
...lahoda.....výbornej s filrem i bez...
... nacpal a zase nacpal a pak ještě jednou nacpal (pak mě došly dýmky, vzal sem 3 na zahrádku k pifku) a pak sem jel domů a dneska zase nacpu :lol:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Qido » 20 dub. 2005, 12:28

Tak to ti přeju, mně se to s ním vůbec nepovedlo.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Morten.W » 20 dub. 2005, 12:29

Honzk píše:Taxem včera poprvé nacpal ten Old Dublin......
...lahoda.....výbornej s filrem i bez...
... nacpal a zase nacpal a pak ještě jednou nacpal (pak mě došly dýmky, vzal sem 3 na zahrádku k pifku) a pak sem jel domů a dneska zase nacpu :lol:


Uz nic nevrav :D . Teraz som sa uz uplne namotal na ten Old Dublin. Cele dva tyzdne spekulujem, ci ho vziat. Zistil som, ze aromatiky ma moc neberu (vynimka je MB Vanilla a MB Plumcake)
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 50
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod Qido » 20 dub. 2005, 12:32

To Honzk a Morten W.: Pánové, jestli jste teď někdy nekoukali do Kulového blesku, mrkněte do Nevillovy nabídky.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod messin » 20 dub. 2005, 12:44

Honzk píše:Taxem včera poprvé nacpal ten Old Dublin......
...lahoda.....výbornej s filrem i bez...
... nacpal a zase nacpal a pak ještě jednou nacpal (pak mě došly dýmky, vzal sem 3 na zahrádku k pifku) a pak sem jel domů a dneska zase nacpu :lol:
Celej den přemejšlím ,že už si dám konečně něco jinýho a už jsem zase v Dublinu...
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod Alferi » 20 dub. 2005, 12:49

messin píše:
Honzk píše:Taxem včera poprvé nacpal ten Old Dublin......
...lahoda.....výbornej s filrem i bez...
... nacpal a zase nacpal a pak ještě jednou nacpal (pak mě došly dýmky, vzal sem 3 na zahrádku k pifku) a pak sem jel domů a dneska zase nacpu :lol:
Celej den přemejšlím ,že už si dám konečně něco jinýho a už jsem zase v Dublinu...


Vůbec se nedivím :) . (Ještě že to nevidí dunhilláci :twisted: )
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Honzk » 20 dub. 2005, 12:52

:lol: , je potřeba mě brát trošku s rezervou, protože tabák s latakií nebo perique sem kouřil v životě asi tak 3 krát před asi 3 roky (nightcap) a je možný, že jsem včera zjistil, že mě to uzený listí velice chutná. Až ochutnám další tabáky s latakií, zjistím, že mě třeba některej chutná ještě víc a některej zase míň. Taky si určitě zvyknu a dám si rád i přírodní tabáky. Včera to ale bylo přesně jaxem psal - je to jako když člověk jí nějakou pochutinu a prostě nejde přestat..... :wink:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

šlukování

Příspěvekod Robur » 20 kvě. 2005, 14:23

Pánové, jestli se můžu vrátit k původnímu tématu (totiž jak se bývalý kuřák cigaret zbaví sklonu ke šlukování dýmky): Kouřil jsem cigára moc roků a nedávno jsem se vrátil k dýmce. Nešlukuju, ale když mám dobrý tabák (přesněji řečeno tabák, který mi chutná, aby mi tady někdo nevyčetl např. zeleného Larsena :wink: )a dýmka je optimálně rozkouřená, tak vypouštím koutkem tenký proužek dýmu (vlastně ho vytlačuju jazykem) a zároveň lehce vdechuju nosem tak, že přiberu kousek toho vinoucího se proužku. Nedělám to pořád, ale občas si takhle "přicucnu", aby se "huba o ten zážitek podělila s plícema".

Možná je to z hlediska ortodoxního dýmkaře prasárna, ale mně to tak vyhovuje
:smoke5:

dýmkař navrátilec
Robur Dobyvatel
občasný kouře vdechovatel
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Nuvolari » 25 kvě. 2005, 12:57

Nu když tu už někdo oživil můj starý thread tak mám další otázku trochu podobnou tej první: šlukování jsem se snad už odnaučil, ale:

Po dýmce (a to si zatim dopřávam jen lehoučký tabáčky) mě dycky pálí huba jako čert - je to normální? Prostě prozatím hlavním prožitkem z dýmání mi je štípání a pálení patra jazkya a tváří (A to v cigaretovým období nebyla třeba krabka za večer v hospodě žádnej problém, tak snad hubu na kouř zvyklou mam). Nemože to bejt špatnou technikou? (No začátečník, no... Se mi zdá že teprve včera se mi podařilo dýmat "správně" - že ten dým byl sytej a hutnej - v rámci možností daných použitým tabákem - vono to ťapťátko je vopravdu užitečnej kus vercajku :-) )
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Milan Zabloudil » 25 kvě. 2005, 13:00

Můj názor je, že si pereš na jazyk horkej kouř, zkus trochu zpomalit nasávání. Mně se tohle stává taky a hlavně když mi nějaký tabák chutná a začnu ho do sebe prát pod tlakem. :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků