Rady pro začátečníka-neustále aktualizováno dalšími

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Honzk » 18 dub. 2005, 14:32

Tak sem tu, no, abych řekl pravdu, možná se budu pídit po jiné prodejně, protože tak toho až zase tak moc na výběr není. Navy flake nemají vůbec, savinelli jen něco, spoustu aromatiků nejrůznějších druhů, nějaký petersony taky, ale opět asi tak jen 3 druhy, mají tam českou kolekci tabáků v plechovejch krabičkách, výrobce německo (česko v licenci), jmenuje se to myslím hradní kolekce, znáte to někdo ?

Takže nakonec mám ten Old Dublin od petersona, cena 270,- odpovídá to i ceně na tabáky.cz, je to asi jak u cigaret, všude stejný, že....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 18 dub. 2005, 14:37

Honzk píše:Tak sem tu, no, abych řekl pravdu, možná se budu pídit po jiné prodejně, protože tak toho až zase tak moc na výběr není. Navy flake nemají vůbec, savinelli jen něco, spoustu aromatiků nejrůznějších druhů, nějaký petersony taky, ale opět asi tak jen 3 druhy, mají tam českou kolekci tabáků v plechovejch krabičkách, výrobce německo (česko v licenci), jmenuje se to myslím hradní kolekce, znáte to někdo ?
Takže nakonec mám ten Old Dublin od petersona, cena 270,- odpovídá to i ceně na tabáky.cz, je to asi jak u cigaret, všude stejný, že....

Z hradní kolekce je kouřitelnej Trenčín, ostatní bych opravdu neradil (ne že bych všechno zkoušel...)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 18 dub. 2005, 14:38

bromden píše:
messin píše:Old Dublin stojí 270,-Kč, já si ho koupil ze zvědavosti jakej bude asi před 14 dny a od té doby jsem nekouřil nic jinýho-jinými slovy je to lahoda :D

Nesouhlas... OldDublin je podezřelý kříženec BlackCavendishového bezchuťového sladka s latakií... a latakie se sladkým mi dohromady prostě neleze... Pokud rozjezd v Latakii tak EMP nebo popř.Savinelli English. Ale radši EMP.


Latakie a sladko nahodou myslim dost k sobe jdou, ono i zakladni latakiova chut mi prijde spis do sladka. A kdyz si vemes napr. takovy Solent Mixture, tak ten je vyslovene sladky (ovsem je pravda ze jsem z nej lakii v pravem slova smyslu vubec necitil) Nebo takovy SW Balkan, rovnez spise sladky tabak.

Ovsem co se tyce Old Dublinu tak souhlasim, ten mi take nechutnal.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 18 dub. 2005, 14:43

No jasně, když to budeš brát důsledně tak virginie je taky sladká, a dohromady s latakií jde... myslel jsem tu "divnou nepřirozenou sladkost"... mimochodem třeba v EMP je IMO docela sladká V a jaký je to tabák...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Twineryy » 18 dub. 2005, 14:57

bromden píše:
messin píše:Old Dublin stojí 270,-Kč, já si ho koupil ze zvědavosti jakej bude asi před 14 dny a od té doby jsem nekouřil nic jinýho-jinými slovy je to lahoda :D

Nesouhlas... OldDublin je podezřelý kříženec BlackCavendishového bezchuťového sladka s latakií... a latakie se sladkým mi dohromady prostě neleze... Pokud rozjezd v Latakii tak EMP nebo popř.Savinelli English. Ale radši EMP.


S čím prosim tě nesouhlasíš?? S tím, že messinovi ten tabák chutná? :lol: Mě taky chutná, je to lahoda :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 18 dub. 2005, 15:00

Twineryy píše:
bromden píše:
messin píše:Old Dublin stojí 270,-Kč, já si ho koupil ze zvědavosti jakej bude asi před 14 dny a od té doby jsem nekouřil nic jinýho-jinými slovy je to lahoda :D

Nesouhlas... OldDublin je podezřelý kříženec BlackCavendishového bezchuťového sladka s latakií... a latakie se sladkým mi dohromady prostě neleze... Pokud rozjezd v Latakii tak EMP nebo popř.Savinelli English. Ale radši EMP.


S čím prosim tě nesouhlasíš?? S tím, že messinovi ten tabák chutná? :lol: Mě taky chutná, je to lahoda :wink: .


.. a jeste ke vsemu black cavendish neznamena chutove sladko ..... viz treba dunhill black aromatic
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2005, 15:09

to Honzk - tak tady to vidíš, o tomhle jsou dýmkové tabáky :) Využij recenzí k získání přibližné představy a pak se stejně spoléhej jen na vlastní zkušenost
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 18 dub. 2005, 16:01

Fénix píše:to Honzk - tak tady to vidíš, o tomhle jsou dýmkové tabáky :) Využij recenzí k získání přibližné představy a pak se stejně spoléhej jen na vlastní zkušenost


A ještě lepší je, když si přečteš recenze, vybereš si někoho kdo kladně hodnotí nějaký tabák který ti chutná a pak chceš vyzkoušet něco nového a tím pádem opět čteš recenze a vybereš tabák který tvůj recenzet opět kladně hodnotí a koupíš si ho a zjistíš, že ..... ti nechutná :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 18 dub. 2005, 20:22

Milan Zabloudil píše: vybereš tabák který tvůj recenzet opět kladně hodnotí a koupíš si ho a zjistíš, že ..... ti nechutná :D


To je naprosto standartní, a úplně běžné.
Naštěstí tabák není cigareta. Ta když nechutná, musí se zahodit. Když ti ale nechutná dýmkový tabák, o nic nejde. Prostě ho nekuř. Časem najdeš jinej tabák, kterej s původním "nedobrým" tabákem smícháš :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod messin » 19 dub. 2005, 07:27

Milan Zabloudil píše:
Fénix píše:to Honzk - tak tady to vidíš, o tomhle jsou dýmkové tabáky :) Využij recenzí k získání přibližné představy a pak se stejně spoléhej jen na vlastní zkušenost


A ještě lepší je, když si přečteš recenze, vybereš si někoho kdo kladně hodnotí nějaký tabák který ti chutná a pak chceš vyzkoušet něco nového a tím pádem opět čteš recenze a vybereš tabák který tvůj recenzet opět kladně hodnotí a koupíš si ho a zjistíš, že ..... ti nechutná :D
Takhle přesně jsem postupoval až na to že jsem zjistil , že ..... mi chutná :D
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod forgi » 19 dub. 2005, 08:04

Milos Cerman píše: Časem najdeš jinej tabák, kterej s původním "nedobrým" tabákem smícháš :!:

...takže potom už nebudeš fajčiť ani jeden :lol: Ja taký tabak radšej vymením s niekým komu chutí. Na to je tu "kulový blesk"
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bromden » 19 dub. 2005, 08:24

forgi píše:
Milos Cerman píše: Časem najdeš jinej tabák, kterej s původním "nedobrým" tabákem smícháš :!:

...takže potom už nebudeš fajčiť ani jeden :lol: Ja taký tabak radšej vymením s niekým komu chutí. Na to je tu "kulový blesk"

...to je dobrá volba. Člověk se tak dostane třeba k plný piksle RY. Díky Forgi :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod forgi » 19 dub. 2005, 08:28

Aj ja som spokojný s premierom. Navlhcil som ho a celkom to ujde....
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Qido » 19 dub. 2005, 08:29

Milos Cerman píše:Naštěstí tabák není cigareta. Ta když nechutná, musí se zahodit. Když ti ale nechutná dýmkový tabák, o nic nejde. Prostě ho nekuř. Časem najdeš jinej tabák, kterej s původním "nedobrým" tabákem smícháš :!:


Anebo - což byl můj případ - po delší době se k němu vrátíš a zjistíš, že ti chutná. :puffy:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 19 dub. 2005, 08:31

Qido píše:po delší době se k němu vrátíš a zjistíš, že ti chutná. :puffy:


I to je jedna z dobrých možností :pipe1:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků