Rady pro začátečníka-neustále aktualizováno dalšími

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Štěpán » 30 zář. 2007, 13:08

Zdravím, neporadil byste někdo jak se vyhnout spékání tabáku na dně komory? U SG Black cherry se mi to děje prakticky furt, při dokuřování se mi na dně udělá něco přes půlcenťák silné vrstvy spečeného tvrdého tabáku, který se jen obtížně dokuřuje (kdysi se to tu někde rozebíraloa, prý k tomu má sklony black cavendish). Snažil jsem se tomu předejít jednak vzdušenějším nacpáním u dna, a také poctivějším rozcupováním tabáku - drobné zlepšení tam bylo, ale úplně se problém nevyřešil.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Scalex » 30 zář. 2007, 13:30

Štěpán píše:Zdravím, neporadil byste někdo jak se vyhnout spékání tabáku na dně komory?


Tohle mi některé tabáky (ano, většinou černé cavendishe) dělají a řeším to tak, že to neřeším. Prostě to nedokuřuju a tu spečenou špičičku vyklepnu. Během kouření se snažím vytvořit si v popelníku při odsypávání malou zásobičku bílého popela, který pak do prázdné dýmky nasypu, aby vytáhl ze dna močku.

Jinak se mi ale daří tyhle tabáky kouřit tak, že se sice dole tabák speče, ale je suchý, takže na dně není žádná bažina. Podle mne je lepší to vyklepnout a dýmku vysušit, než se to snažit dokouřit do dna a přitom si zapalováním sežehnout ústí kanálku.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Mike Hill » 30 zář. 2007, 13:40

Scalex píše:
Štěpán píše:Zdravím, neporadil byste někdo jak se vyhnout spékání tabáku na dně komory?


Tohle mi některé tabáky (ano, většinou černé cavendishe) dělají a řeším to tak, že to neřeším. Prostě to nedokuřuju a tu spečenou špičičku vyklepnu. Během kouření se snažím vytvořit si v popelníku při odsypávání malou zásobičku bílého popela, který pak do prázdné dýmky nasypu, aby vytáhl ze dna močku.

Jinak se mi ale daří tyhle tabáky kouřit tak, že se sice dole tabák speče, ale je suchý, takže na dně není žádná bažina. Podle mne je lepší to vyklepnout a dýmku vysušit, než se to snažit dokouřit do dna a přitom si zapalováním sežehnout ústí kanálku.
...diplomatické riešenie...

...to je daň za fajčenie aromatických zmesí...

...uvažujem nad tým, že to ja osobne budem riešiť vložkovkou vyhradenou len na aromatiky...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod lvrana » 30 zář. 2007, 13:50

Štěpán píše:Zdravím, neporadil byste někdo jak se vyhnout spékání tabáku na dně komory?


Čisté cavendishe a sladké aromatiky už moc nekouřím ale pokud bych měl problém se spékáním tabáku na dně komory pokusil bych se to vyřešit opravdu důkladným promnutím tabáku. Když by ani to nepomohlo, dal bych na dno komory malou špetku čisté virginie.
Uživatelský avatar
lvrana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 55
Registrován: 29 zář. 2007, 15:38
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Příspěvekod Štěpán » 30 zář. 2007, 13:54

Já osobně taky aromatiky nemusim, alespoň ne když si vedle mě někdo zapálí nějakého přeslazeného zabijáka. BC kouřím proto, že z něj třešeň citím při kouření opravdu jen stopově, a hlavně mi chutná jakej ten tabák má ocas, vědět o nějakém s podobnym, asi bych do něj šel.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Re: ako na dofajcenie fajky

Příspěvekod baronstrasil » 30 zář. 2007, 19:33

lvrana píše:
baronstrasil píše:prosim poradte mi - chcem dofajcit az na dno ale na konci uz ma dost divnu chut tabak dym je taky "smradlavy" a ked si myslim ze som dofajcil a "vyklepnem" fajku zostane mi tam sice aj popol ale aj drobne zbytky tabaku - ale to uz sa vazne neda dofajcit a aj pre okolie je to smrad a nielen ked fajcim latakiu

a este ked fajcim fajku na etapy mam menej casu cez den takze aj na 3-4 krat fajcim djednu fajku - mam nechat vyhasnut alebo vysipat popol alebo ako na to?


Chuť tabáku ke konci kouření může být ovlivněna mnoha faktory (typem tabáku, jeho zpracováním před nacpáním, vlhkostí, samotným nacpáním ....) ale nejvíce samozřejmě způsobem kouření celé dýmky. Při vzniku většího množství kondenzátu způsobeném rychlejším (horkým) kouřením, není dokuřování dýmky nejlepším zážitkem ale i tak bych doporučoval vždy dokouřit dýmku až do konce. Pokud se to přesto z nějakých důvodů nepovede, vysypal bych z hlavičky popel a všechny zbytky tabáku, nacpal bych do dýmky trochu nového tabáku (tak do 1/4) a dokouřil bych ji do konce. Poté bych ji nechal delší dobu odpočinout - min. 3 dny ale raději déle.

Kouření dýmky na etapy bych moc nedoporučoval. Právě při kouření na etapy je dokuřování dýmky nehezkým zážitkem. Navíc si raději ani nepředstavuji, co třeba za 3-4 hodiny udělá v hlavičce vlhký tabák s větším či menším množstvím kondenzátu za paseku. Takový opakovaný přístup by za určitých podmínek mohl skončit i zkysnutím dýmky. Při nedostatku času na vykouření celé dýmky přes den bych raději kouření odložil na večer, kdy si ho mohu řádně vychutnat, nabo při opravdu velkém absťáku bych nacpal jen tolik tabáku kolik mi čas dovolí.

Dýmka není cigareta. Na kouření dýmky je přece nejkrásnější ten klid a zádumčivé rozjímání podpořené chutí dobrého tabáčku a sklenkou 12ti leté whisky.


:)) cim dlhsie fajim fajku tym viac skusenosti ziskavam :) stale castejsie sa mi dari fajku spravne napchat :) fajky som uz "rozfajcil" a smrad mizne :) uz aj manzelka mi dovoli fajcit aj v obyvacke niekedy :) co je fajn.
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Re: ako na dofajcenie fajky

Příspěvekod baronstrasil » 30 zář. 2007, 19:50

Rujir píše:
baronstrasil píše:...uz aj manzelka mi dovoli fajcit aj v obyvacke niekedy :) co je fajn.


Tak to ti skutocne zavidim. Ja som stale odkazany na kaviarne. :cry:


tak ale ja som dufam ze uz "byvaly" fajciar cigariet takze manzelka je trosku zvyknuta aj ked som fajcil len v kuchyni :) ale pomalicky ju lamem ide mi hlavne ked sedim pri PC a citom toto forum a mam chut fajcit
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Re: ako na dofajcenie fajky

Příspěvekod Rujir » 30 zář. 2007, 19:58

baronstrasil píše:tak ale ja som dufam ze uz "byvaly" fajciar cigariet takze manzelka je trosku zvyknuta aj ked som fajcil len v kuchyni :) ale pomalicky ju lamem ide mi hlavne ked sedim pri PC a citom toto forum a mam chut fajcit


No ja zijem v prenajme, takze tu fajcit nebudem moct nikdy. A okrem toho zakazujem segre fajcit cigarety v byte, takze ja s fajkou musim ist prikladom. :roll:
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Re: ako na dofajcenie fajky

Příspěvekod lvrana » 01 říj. 2007, 19:26

baronstrasil píše: ... uz aj manzelka mi dovoli fajcit aj v obyvacke niekedy :) co je fajn.


Také mám dovoleno kouřit doma. Manželce už dneska dýmka voní a když jsem delší dobu na služebce tak jí to prý chybí a už se těší až přijedu domů a zapálím si nějakou voňavou. :lol:
Ze začátku mého dýmání tomu však také příliš nefandila. Dneska už musím venku kouřit jenom UF, tomu zatím na vůni nepřišla.
Uživatelský avatar
lvrana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 55
Registrován: 29 zář. 2007, 15:38
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ako na dofajcenie fajky

Příspěvekod Mike Hill » 01 říj. 2007, 22:50

lvrana píše:
baronstrasil píše: ... uz aj manzelka mi dovoli fajcit aj v obyvacke niekedy :) co je fajn.
Dneska už musím venku kouřit jenom UF, tomu zatím na vůni nepřišla.
...a čo Latakia...? :twisted:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: ako na dofajcenie fajky

Příspěvekod lvrana » 02 říj. 2007, 19:14

Mike Hill píše:...a čo Latakia...? :twisted:


Latakie příliš nekouřím a když tak tabáky s malým množstvím latakie jako je SG Perfection, SG Navy flake nebo SG Chocolate flake. Všechny jsou pro okolí prý přijatelné. (jako kuřák to raději neposuzuji), teď jsem si koupil SG Westmorland Mixture, kde by mělo být latakie více, tak uvidím jak bude přijat.
Uživatelský avatar
lvrana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 55
Registrován: 29 zář. 2007, 15:38
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ako na dofajcenie fajky

Příspěvekod Mike Hill » 02 říj. 2007, 19:31

lvrana píše:
Mike Hill píše:...a čo Latakia...? :twisted:
Latakie příliš nekouřím a když tak tabáky s malým množstvím latakie jako je SG Perfection...pro okolí prý přijatelné...
...njn, práve Perfection mi neprijalo ani dosť fajčiarske okolie, ale neriešim... :twisted:

...hlavne že vonia a chutí mne... :twisted:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: ako na dofajcenie fajky

Příspěvekod lvrana » 02 říj. 2007, 19:36

Také nevím proč jí nevoní právě UF a k ostatním je tolerantní ale raději to neřeším aby se na černé listině neobjevil další tabáček :)
Uživatelský avatar
lvrana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 55
Registrován: 29 zář. 2007, 15:38
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ako na dofajcenie fajky

Příspěvekod baronstrasil » 04 říj. 2007, 17:19

lvrana píše:
baronstrasil píše: ... uz aj manzelka mi dovoli fajcit aj v obyvacke niekedy :) co je fajn.


Také mám dovoleno kouřit doma. Manželce už dneska dýmka voní a když jsem delší dobu na služebce tak jí to prý chybí a už se těší až přijedu domů a zapálím si nějakou voňavou. :lol:
Ze začátku mého dýmání tomu však také příliš nefandila. Dneska už musím venku kouřit jenom UF, tomu zatím na vůni nepřišla.


UF ako univerzity flake? - to je vyborny vonavy tabak :))
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod piter » 04 říj. 2007, 19:12

Minerva píše:Ahoj, chcela by som priatelovi kupit na Vianoce fajku ako darcek. Po malej obhliadke som vybrala Peterson Aran a tabak Peterson Conoisseurs Choice - myslite, ze je to dobra volba pre uplneho zaciatocnika? (fajci cigary, cigarety nikdy)
Budem rada,ked mi date akekolvek dalsie tipy a rady, dakujem :D

Pekny den!
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků