Nacpávání malé dýmky

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Nacpávání malé dýmky

Příspěvekod Lancialem » 11 úno. 2005, 19:37

Měla bych dotaz. :wink: Mohl by mi někdo poradit,jak s úspěchem nacpávat do dýmek s malýma hlavičkama?Mám sice drobné ženské prsty, ale stejně se to způsobem ,,do spirály" dělat nedá.
Uživatelský avatar
Lancialem
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 31 pro. 2004, 21:03
Bydliště: Chvojínek(Benešov)

Příspěvekod dix » 11 úno. 2005, 19:43

Musis tabak promnout v dlanich aby sa rozdrobil...a pak klasicky.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tuton » 11 úno. 2005, 19:44

Ne, ze bych to potreboval nejak casto, ale svou pididymku - privesek nacpavam (teda nacpal jsem dvakrat) hlavickou hrebiku... :wink:
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 12 úno. 2005, 00:31

tuton píše:Ne, ze bych to potreboval nejak casto, ale svou pididymku - privesek nacpavam (teda nacpal jsem dvakrat) hlavickou hrebiku... :wink:


Jde o to, jak malá je dýmka na kterou jde dotaz, ta tvoje je opravdu velmi velmi malá :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Nacpávání malé dýmky

Příspěvekod Michal Hubacz » 12 úno. 2005, 07:32

Lancialem píše:Měla bych dotaz. :wink: Mohl by mi někdo poradit,jak s úspěchem nacpávat do dýmek s malýma hlavičkama?Mám sice drobné ženské prsty, ale stejně se to způsobem ,,do spirály" dělat nedá.


Zapomeli jsme mezi sebou privitat dalsi zenu nebo to uz probehlo v jine sekci..?:))) Pokud to uz jinde probehlo tak ja tedy dodatecne: vitejte:)))
Videl jsem u nekoho jak nacpava klasickou dymku dusatkem, snad by slo tedy pechovat tabak do male hlavicky obdobne. Ovsem prsty to samozrejme nenahradi 100%....
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Poděkování

Příspěvekod Lancialem » 12 úno. 2005, 12:44

Velice děkuji za přivítání a rady. :) Zkusila jsem trochu zapracovat a ted už to jde dobře.Nicméně je to stejně náročnější než klasické velikosti.
Uživatelský avatar
Lancialem
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 31 pro. 2004, 21:03
Bydliště: Chvojínek(Benešov)

Re: Nacpávání malé dýmky

Příspěvekod Todík » 14 úno. 2005, 01:24

Lancialem píše:Měla bych dotaz. :wink: Mohl by mi někdo poradit,jak s úspěchem nacpávat do dýmek s malýma hlavičkama?Mám sice drobné ženské prsty, ale stejně se to způsobem ,,do spirály" dělat nedá.


Záleží na tom jak malá ta dýmka je. Ty úplně maličké (jednu takovou jsem si přivezl z Maroka) používají berbeři ke kouření kifu. Je to směs haše (hašiše) se sušenými okvětními lístky růží. Sežmoulají to do malé kuličky a tu potom vmáčknou do dýmečky. Čistý haš oni nekouří....
V Dánsku jsem často viděl dámy kouřit dýmku a to i zcela běžně na ulici, ale jak je nacpávají, jsem si nikdy nevšimnul....
Nicméně přeji vždy chladný kouř a dobré pochutnáníčko.
S pozdravem Todík.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod piter » 02 říj. 2005, 11:29

Alferi píše:Máte nějaké speciální poznatky k tomu, jestli malým hlavičkám svědčí třeba více loose cut než flake (a naopak), jemnější či silnější nacpání tabáku a podobně? Pořídil jsem si jednu takovou (meerschaum) a napoprvé se mi to zdálo docela horké. Řekl bych, že by tomu svědčilo to hrubší nacpání, ale nechci dělat třeba zbytečné experimenty.


tomsoyer píše:Já myslím, že z malé hlavičky je to vždy více horké díky tenčím stěnám a velikosti se rádi rozpalují.
Já mám takovou churchwardenku a taky má tendenci se více rozpalovat.
hrubší a vlhčí tabáky jí budou rozpalovat určitě méně.
Myslím že je to jako u normální hlavičky , prostě některé tabáky se rozpalují více jiné méně, akorát ta menší hlavička je na to více náchylná.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 02 říj. 2005, 11:49

Jestli popisuješ tu savinelku ALWAYS, tak tu bych maličkou nepovažoval. I mě se ta vložkovka trochu víc rozpaluje. Ale to jí jaksi neublíží, že? Možná že ten Meerschaum hůř odvádí teplo :wink: .
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Alferi » 02 říj. 2005, 21:16

Šlo mi spíš o to, že se mi během toho večera při dvou kouření skoro nepodařilo vyprodukovat chladný kouř. I když horká hlavička a kouř taky bývá jedno s druhým, ale to první by mě až tak netrápilo :? . Zkusím ten tabák víc nadžgat, třeba to bude v tom.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků