Dochucovani tabaku - smrtici chemie?

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Todík » 03 úno. 2005, 12:09

Simon píše:
Todík píše:
Simon píše:
LUBO píše:to ZDENDA:
ten lestiaci kotuc si vies polahky urobit sam, poslem ti foto, ako to vyzera, nie je to nic komplikovane.
to zlate morenie sa vola Zlaty Kontrast a je to pojem pre morenie, ktore sa pripisuje Tomovi Eltangovi, ktory ho dotiahol do dokonalosti, aj ked uz predtym ho zacal startovat Bjorn of Sweden a neskor pokracovalo u Anne Julie, kde to Tom pochytil, ked u nej pracoval. Tom si to strazi, ale je to morenie, ktore sa 7 krat zbrusuje a nanovo mori. Tom pouziva farby, ktore su pocas spracovania jedovate. Tom je farboslepy, preto nepouziva rozne odtiene cervenej, atd, aj ked sa klasicke morenie u neho tiez najde.
volakedy som o tom pisal na Fore, na zaciatocnych stranach som tusim aj pisal, ake farby pouzival, uz si to teraz narychlo nespomeniem.
tu strukturu Bird_s Eyes musis samozrejme najprv dosiahnut tym, ze fajku posadis spravne napriec lucovaniu do dreva, aby sa to tam objavilo, kde to chces mat. a potom morit, nechat osusit a zbrusovat stale dokola.


davat jedovate barvy na dymku mne neprijde jako dobrej napad :shock:


Ty ožužláváš celou dýmku? I Ty milovníku!!! :oops: :lol: :lol:


:lol: moc se s tim neseru, takze mam okraj kolem komory taky lehce ocouzeny a mozna opaleny a ten byva morenej, cili to co tam vznika dycham + obcas neco muze kapnout i dovnitr :) ... ja proste nemam tuhle vysokou chemii rad a sem od prirody neduverivej kdyz slysim, ze pred vyschnutim je to tezce toxicky a po zaschnuti absolutne v pohode, to rikali vedci i vyrobci o DDT taky :)


A to vůbec nevíš, co v tý dýmce spaluješ!!! Kdyby jsi se sem tam podíval do fabriky na tabák, co tam perou... Já když viděl ty umělohmotný kanistry s indiferentními tekutinami nejrůznějších barev a pachů, běhal mi mráz po těle. :puke:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2005, 12:44

Todík píše:A to vůbec nevíš, co v tý dýmce spaluješ!!! Kdyby jsi se sem tam podíval do fabriky na tabák, co tam perou... Já když viděl ty umělohmotný kanistry s indiferentními tekutinami nejrůznějších barev a pachů, běhal mi mráz po těle. :puke:


to verim ... ale ja aromatiky nekourim a ve zbytku je tech sracek vyrazne min .... a o samuel gawith pisou na synjeco.ch "The ingredients are 100% naturally, and also the scenting or flavoring substances are on a 100% natural basis (no chemical and synthetic additives)." jaka je realita ale nevim :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 03 úno. 2005, 13:01

Simon píše:to verim ... ale ja aromatiky nekourim a ve zbytku je tech sracek vyrazne min .... a o samuel gawith pisou na synjeco.ch "The ingredients are 100% naturally, and also the scenting or flavoring substances are on a 100% natural basis (no chemical and synthetic additives)." jaka je realita ale nevim :)


Ingredience nemůžou být 100 % naturál, pokud dělají casing a flavouring příp. toping. To se vždycky dělá chemikálií. Takže naturální lupení smíchají s bůhvíčím :roll: Pár fabrik jsem viděla a je to stejný v tabákový branži jako v potravinářství a spol. Buď mi to chutná a vyhovuje a tudíž to neřeším nebo se budu nervovat a skončím někdy v eko farmě ve zplesnivěný boudě, protože si radši ani nenamořím dřevo na stavbu :(
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2005, 13:05

Jana píše:
Simon píše:to verim ... ale ja aromatiky nekourim a ve zbytku je tech sracek vyrazne min .... a o samuel gawith pisou na synjeco.ch "The ingredients are 100% naturally, and also the scenting or flavoring substances are on a 100% natural basis (no chemical and synthetic additives)." jaka je realita ale nevim :)


Ingredience nemůžou být 100 % naturál, pokud dělají casing a flavouring příp. toping. To se vždycky dělá chemikálií. Takže naturální lupení smíchají s bůhvíčím :roll: Pár fabrik jsem viděla a je to stejný v tabákový branži jako v potravinářství a spol. Buď mi to chutná a vyhovuje a tudíž to neřeším nebo se budu nervovat a skončím někdy v eko farmě ve zplesnivěný boudě, protože si radši ani nenamořím dřevo na stavbu :(


nesouhlasim, pokud na tabak naliju 12ti letou irskou tak v tom nevidim nic umelyho :lol:
...jidlo se da ochutit bez chemie a nevidim jedinej duvod proc by to, pri trose snahy, nemelo jit i s tabakem
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 03 úno. 2005, 13:12

Simon píše:nesouhlasim, pokud na tabak naliju 12ti letou irskou tak v tom nevidim nic umelyho :lol:
...jidlo se da ochutit bez chemie a nevidim jedinej duvod proc by to, pri trose snahy, nemelo jit i s tabakem


Dá se udělat směs absolutně přírodního tabáku, vlhkost neudržíš, láme se to, pružnost veškerá žádná. Když na tabák naliješ irskou, vlhkost to neudrží tak, jako propylenglykol. V Americe to zkoušela jedna firma v rámci nějakýho WHO projektu a radši se připojili k evropský praxi seznamu zakázaných chemikálií pro výrobu tabáku. Ty vzorky jsem měla a jak přírodní cigareta, tak přírodní tabák byl hnus ultrafialovej. To bych radši nekouřila než něco takovýho.

Btw. jídlo se dá ochutit bez chemie, ale ty suroviny už chemii obsahujou. I kdyby ne z jinýho zdroje, tak z vody, vzduchu a tak.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2005, 13:24

Jana píše:
Simon píše:nesouhlasim, pokud na tabak naliju 12ti letou irskou tak v tom nevidim nic umelyho :lol:
...jidlo se da ochutit bez chemie a nevidim jedinej duvod proc by to, pri trose snahy, nemelo jit i s tabakem


Dá se udělat směs absolutně přírodního tabáku, vlhkost neudržíš, láme se to, pružnost veškerá žádná. Když na tabák naliješ irskou, vlhkost to neudrží tak, jako propylenglykol. V Americe to zkoušela jedna firma v rámci nějakýho WHO projektu a radši se připojili k evropský praxi seznamu zakázaných chemikálií pro výrobu tabáku. Ty vzorky jsem měla a jak přírodní cigareta, tak přírodní tabák byl hnus ultrafialovej. To bych radši nekouřila než něco takovýho.

Btw. jídlo se dá ochutit bez chemie, ale ty suroviny už chemii obsahujou. I kdyby ne z jinýho zdroje, tak z vody, vzduchu a tak.


no na ten druhej odstavec uz sme diskusi tusim vedli, takze jen reknu, ze nesouhlasim :lol:

s tim prvnim, americani na tyhle veci nemaji bunky a nikdy nemeli :) ... tou vlhkosti myslis co, jako hotovy v krabicce nebo behem vyroby?
ad synjeco - jen sem citoval z webu firmy ktera je oficialnim evropskym distributorem gawitha ... nic, jdu se pozeptat ke zdroji :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 03 úno. 2005, 13:37

Simon píše:no na ten druhej odstavec uz sme diskusi tusim vedli, takze jen reknu, ze nesouhlasim :lol:

s tim prvnim, americani na tyhle veci nemaji bunky a nikdy nemeli :) ... tou vlhkosti myslis co, jako hotovy v krabicce nebo behem vyroby?
ad synjeco - jen sem citoval z webu firmy ktera je oficialnim evropskym distributorem gawitha ... nic, jdu se pozeptat ke zdroji :)


Takže při vší úctě nesouhlasím s tvým nesouhlasem. Rozsoudili bych nás např. na potravinářský fakultě VŠCHT, obor ekologická výroba - moc pěkný, dělala to moje máklá sestřenice a ty informace fakt stály za to.

Vlhkostí myslím oboje. Přirozenou vlhkost udržet či doplnit vlhkost již vyschlejšího. Zdroj nech pozdravovat :roll: Pro hezký večerní čtení doporučuju vyhlášku 325/1997 Sb. o potravinách a tabákových výrobcích. Zejména přílohy s přípustnými chemikáliemi používanými při výrobě. A nemá to pár řádek, slibuju :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2005, 13:49

Jana píše:
Simon píše:no na ten druhej odstavec uz sme diskusi tusim vedli, takze jen reknu, ze nesouhlasim :lol:

s tim prvnim, americani na tyhle veci nemaji bunky a nikdy nemeli :) ... tou vlhkosti myslis co, jako hotovy v krabicce nebo behem vyroby?
ad synjeco - jen sem citoval z webu firmy ktera je oficialnim evropskym distributorem gawitha ... nic, jdu se pozeptat ke zdroji :)


Takže při vší úctě nesouhlasím s tvým nesouhlasem. Rozsoudili bych nás např. na potravinářský fakultě VŠCHT, obor ekologická výroba - moc pěkný, dělala to moje máklá sestřenice a ty informace fakt stály za to.

Vlhkostí myslím oboje. Přirozenou vlhkost udržet či doplnit vlhkost již vyschlejšího. Zdroj nech pozdravovat :roll: Pro hezký večerní čtení doporučuju vyhlášku 325/1997 Sb. o potravinách a tabákových výrobcích. Zejména přílohy s přípustnými chemikáliemi používanými při výrobě. A nemá to pár řádek, slibuju :wink:


tak tam by nas urcite nerozsoudili, to ti muzu garantovat

pokud jde o casing, flavouring a toping, tak bych se odvazil temer pausalizovat to, ze chemicky aditiva sou to prvni(specialne u topingu) co zmizi z chuti a vune(a zustane po nich akorat hnus a smrad) a neni sila ktera by to dostala pri opetovnem zvlhceni zpet ... chemie co se pouziva pri predchozim zpracovani suroviny neni moje parketa, tam spekulovat nebudu

ad vyhlaska - to ze to tam muze byt jeste neznamena, ze to tam vsechno je, ono to chlapci museli nejak delat i pred 150ti let a taky to slo a vzhledem k anglickemu heslu "never change the winning team" by me ani moc neprekvapilo kdyby to tak bylo porad, ale nejsem naivni, ruku do ohne bych za to urcite nedal :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 03 úno. 2005, 14:46

Jestli mohu prispet se svou troskou do mlyna, tak oblast Cumbria a konkretneji mesto Kendal se vyznacuji zachovanim tradicnich postupu vyroby tabaku z 19. stol. (ne-li starsich) a ridi se nejakym anglickym predpisem z te doby, ktery velmi striktne omezoval aditiva pridavana do tabaku. (V GB pravdepodobne vyhlaska 325/1997 Sb. o potravinach a tabakovych vyrobcich platit nebude a tak se Simon ani nemusi zdrzovat jejim ctenim - i kdyz v planu to stejne asi nemel ;-) )

To, co tady prezentuju, mam z literatury a mozna si to ani presne nepamatuji. Takze, je-li tu nekdo informovanejsi, rad se priucim.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tuton » 03 úno. 2005, 16:26

Chci uchovat alespon iluzi (je-li to tedy jen iluze) o "prirodnich" postupech pri vyrobe tabaku Samuel Gawith.

Na druhou stranu mi sledovani chemikalii, at uz se do tabaku dostaly jakkoli, prijde ponekud scestny. Odevsad slysime ( a bohuze i cteme na krabickach :-( ), kolik ruznych chemikalii obsahuje tabakovy kour. Ano, mohli bychom spekulovat, jestli to neni prave kvuli aditivum, ale ja si myslim, ze pri tom mnozstvi je to stejne jedno.

Proste, kdyz kourim, vim, ze je v tom spousta sajrajtu at tak nebo tak a vic to neresim. To bych se totiz musel zblaznit. A vyhybani se tem "umelym" chemikaliim mi pri koureni tabaku prijde tak trochu obelhavani sebe sama, aspon tedy ohledne nejakych zdravotnich rizik.

A proc si tedy chci zachovat iluzi o prirodnich vyrobnich postupech? Mam tak pocit, ze je tu jeste sance ochutnat tabak takovy, jako kdyz tabak byl opravdu tabakem.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod archduke » 03 úno. 2005, 16:55

No, s prisadama k chutove uprave je urcite problem, ale nemusi byt vsechna umela. I uplne naturalni tabakova kytka byla hnojena a postrikovana a toping je jenom toping na tom vsem (mala tresnicka). Proc si to zhnusovat? Je to proste skodlive, tak nekurte. :shock: Je to, jako se vsim. Vsichni vi, ze Slunce jednou vyhasne.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2005, 17:01

archduke píše:No, s prisadama k chutove uprave je urcite problem, ale nemusi byt vsechna umela. I uplne naturalni tabakova kytka byla hnojena a postrikovana a toping je jenom toping na tom vsem (mala tresnicka). Proc si to zhnusovat? Je to proste skodlive, tak nekurte. :shock: Je to, jako se vsim. Vsichni vi, ze Slunce jednou vyhasne.


mne nejdu o hnuseni, mne jde o to, ze chci kourit tabak a ne seno s E321, E666 a E6666, ktery chutna jako tabak.

pro me je chut jen pulka toho vseho, druha pulka je surovina a vyrobni postup se kterym musim souhlasit....a nebo o tom nic nevedet :lol: ... mam to ale pomerne blby v tom, ze nerad ziju v blahe nevedomosti :(

btw hnojit a postrikovat se nemusi a kdyz uz musi tak to nemusi byt produkt chemickyho prumyslu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milos Cerman » 03 úno. 2005, 20:40

Nejhorší na věci je, že se bez tý chemie neobejdeme. Když někdo úplně vyčistí vodu - vyrobí destilku, tak ta voda bude taky jedovatá.
Problém je ale v množství použitejch příměsí. I když budou všechny přírodní, a když to s nimi někdo přežene, taky to bude pěkný svinstvo. Důležitý je myslím nepoužívat žádnou chemii - ale ani to "přírodní" přes míru.
A že je některej tabák tak nasmrděnej, tak to je fakt hnus a humus. Někdy to fakt nede kouřit.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


cron