Kouření + mráz

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Kouření + mráz

Příspěvekod Honzýk » 25 led. 2005, 15:54

Ahoj, jsem naprostý elév, ale mám za sebou první krok ( rozhoupání se k tomu a pořízení si nádobíčka :D ). Chtěl bych všem, kdo se podílejí na tvorbě stránek a fóra moc poděkovat, za neuvěřitelně krátkou dobu mi to pomohlo naasimilovat do sebe obří množství byť jen teoretických informací o dýmce, a chtěl bych se zeptat: Nemůžu při kouření( tedy v první řadě zakuřování) venku teď v zimě dýmce nějak ublížit? A jestli ano ( jako že spíš jo :cry: ), kolik stupňů Celsia (řádově) je bezpečných (to je formulace, co? :mrgreen: ). Předem děkuji za jakoukoli odpověď či námět, myslím, že by to mohlo zajímat i ostatní newbies :wink: .

P.S. Možná jsou moje představy paranoidní (odůvodnitelně, pochpte :D ), páč dneska jsem viděl na zastávce nějakého vesele pukajícího pána A nezdálo by se že by měl nějaké problémy (na teploměru -2°C)

P.P.S Kouření doma je pro mě tabu :oops:
Eště jednou díky Honzýk
Uživatelský avatar
Honzýk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 36
Věk: 38
Registrován: 23 led. 2005, 17:53
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kouření + mráz

Příspěvekod imagoo » 25 led. 2005, 16:08

Honzýk píše:Ahoj, jsem naprostý elév, ale mám za sebou první krok ( rozhoupání se k tomu a pořízení si nádobíčka :D ). Chtěl bych všem, kdo se podílejí na tvorbě stránek a fóra moc poděkovat, za neuvěřitelně krátkou dobu mi to pomohlo naasimilovat do sebe obří množství byť jen teoretických informací o dýmce, a chtěl bych se zeptat: Nemůžu při kouření( tedy v první řadě zakuřování) venku teď v zimě dýmce nějak ublížit? A jestli ano ( jako že spíš jo :cry: ), kolik stupňů Celsia (řádově) je bezpečných (to je formulace, co? :mrgreen: ). Předem děkuji za jakoukoli odpověď či námět, myslím, že by to mohlo zajímat i ostatní newbies :wink: .

P.S. Možná jsou moje představy paranoidní (odůvodnitelně, pochpte :D ), páč dneska jsem viděl na zastávce nějakého vesele pukajícího pána A nezdálo by se že by měl nějaké problémy (na teploměru -2°C)

P.P.S Kouření doma je pro mě tabu :oops:
Eště jednou díky Honzýk


Neboj, je nás víc takových. Z mé zkušenosti mráz nemůže škodit, dokonce je to podle mě lepší podmínka pro úspěšné zakouření dýmky - menší riziko napálení. V posledku příležitost otužování těla.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 25 led. 2005, 16:08

Pokud vím tak kouření venku neva... kouř a dýmka je chladnější :lol:
:idea: ... snad možná jen to, že vzhledem k velkému teplotnímu gradientu a tudíž chladnější vnější stěně dýmky bude těžší poznat, jestli už vnitřku není nezdravě horko... ale to je jen taková představa... taky občas kouřím i na mraze.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Honzýk » 25 led. 2005, 16:21

Díky moc
Jinak k tomu otužování, opravdu nemám problém, trávit čas venku v mraze(oblečenej samo :D; i bez pomoci destilátů :wink: ) takže to přežiju. Fakt sem si oddech, bál sem se, že budu muset čekat do jara a celej svůj volnej čas prostojim za oknem u teploměru :D
Uživatelský avatar
Honzýk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 36
Věk: 38
Registrován: 23 led. 2005, 17:53
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvekod forgi » 25 led. 2005, 16:35

Myslim ze mraz by nemal vadit, ale pozor na vlhko. Prednedavnom som bol v krajinach s velmi vysokou vlhkostou ( cca 90% ) a to mojim fajkam nijak dobre nerobilo, este aj tabak tam mal inu chut. Na druhej strane ho clovek mohol mat v comkolvek a nikdy nevyschol. Drevo vsak nabralo vlhkost, co bolo citit najme na tom, ze naustky poriadne nedrzali v trubeli.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 25 led. 2005, 17:56

bromden píše:Pokud vím tak kouření venku neva... kouř a dýmka je chladnější :lol:
:idea: ... snad možná jen to, že vzhledem k velkému teplotnímu gradientu a tudíž chladnější vnější stěně dýmky bude těžší poznat, jestli už vnitřku není nezdravě horko... ale to je jen taková představa... taky občas kouřím i na mraze.


Já to vidím stejně jako bromden.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod loom777 » 25 led. 2005, 18:52

nic si z toho nedělej..já taky doma kouřit nemůžu a nějak to přežívám...:-) bromden to asi vystihl, ale myslim, že se není čeho bát... 8)
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Alferi » 27 led. 2005, 22:42

loom777 píše:nic si z toho nedělej..já taky doma kouřit nemůžu a nějak to přežívám...:-) bromden to asi vystihl, ale myslim, že se není čeho bát... 8)


Já taky doma nesmím. Ale venku je půl metru sněhu a pěkná kosa, a tak přecházím do ilegality :D . Potom to přerazím tyčinkama.

Venku na mraze taky občas kouřím, ale chce to dobrý rukavice. A dávat pozor na propálení :twisted: .
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Milos Cerman » 28 led. 2005, 06:51

Já sice kouřím doma i v zaměstnání, ale venku si taky rád zapálím. Dýmce nevadí zima, dokonce ani mráz, daleko méně mi chutná venku kyž je letní pařák. To kolikrár nekouřím skoro vůbec.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Návštěvník » 28 led. 2005, 08:06

Včera odpoledne jsem byl s holkou bobovat. Já stál na kopci, vše sledoval a vykouřil plný kotlík MM965, mráz nemráz - prostě pohodička. Pravda nestihl jsem ty pořady v telce, ale za tu spokojenost a radost v dětských očích to rozhodně stálo.
Vřele doporučuji tuto kombinaci - všeobecná spokojenost. :D :lol: :D
Návštěvník
 

Příspěvekod bromden » 28 led. 2005, 09:04

Kyri píše:Včera odpoledne jsem byl s holkou bobovat. Já stál na kopci, vše sledoval a vykouřil plný kotlík MM965, mráz nemráz - prostě pohodička. Pravda nestihl jsem ty pořady v telce, ale za tu spokojenost a radost v dětských očích to rozhodně stálo.
Vřele doporučuji tuto kombinaci - všeobecná spokojenost. :D :lol: :D


Jo, taky se těším na sníh... tento týden se konečně snad dostanu na hory, ne den či dokonce na dva... na kouření sice nezbyde čas, ale i tak se těším jak malá holka :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod loom777 » 28 led. 2005, 12:10

Alferi píše:
loom777 píše:nic si z toho nedělej..já taky doma kouřit nemůžu a nějak to přežívám...:-) bromden to asi vystihl, ale myslim, že se není čeho bát... 8)


Já taky doma nesmím. Ale venku je půl metru sněhu a pěkná kosa, a tak přecházím do ilegality :D . Potom to přerazím tyčinkama.

Venku na mraze taky občas kouřím, ale chce to dobrý rukavice. A dávat pozor na propálení :twisted: .


:-))) taky tak..
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Renno » 28 led. 2005, 14:35

Já taky často kouřím venku na mraze, a protože nenosím rukavice, tak mi po chvilce zmrzne ruka do ideálního tvaru na držení dýmky :o). Když tak nad tím přemýšlím, uvědomuji si, že bych si naopak ve velkých vedrech dýmku nezapálil....neměl bych na ni prostě chut....v zimě mně to připadá jako že hřeje...takový příjemný. :o)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod dix » 28 led. 2005, 15:51

no aby bolo aj opacne spektrum nazorov podla mna je fajcenie na mraze dost neprijemna vec...uprednostnujem teplu dobre vetranu miestnost+dobry napoj... :puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Hajaja » 29 led. 2005, 19:39

ano ano, taky upřednostňuju teplíčko, při kouření v těch mrazech mně hrozně omrznou ruce i tvář a i to dýmání je pro mne takový horší - změna studený - teplý, nehledě na to, že si při tom rád něčeho usrknu, prostě v mrazech si rači zalezu dom, nebo hospůdky....
Uživatelský avatar
Hajaja
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc. 2004, 08:39
Bydliště: Kdyně, okr. Doma_lice

Další

Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků