Pipoo - "15-timinutovka"

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Pipoo - "15-timinutovka"

Příspěvekod Pampalini » 17 led. 2005, 13:07

Co vy na to?

http://www.pipoo.de/

Když pominu ty 4 příchutě tabáku upraveného do špuntů speciálně pro Pipoo (to už mi trošku zavání instantností a spotřebností, která je blízká cigaretám, nikoliv však fajfkám), tak to nemusí být vůbec špatné. Zejména jako malá fajfka na krátké kouření. Nevíte o prodejci v Čechách? Hned bych si ji pořídil, i kdyby jen na výstavu.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Re: Pipoo - "15-timinutovka"

Příspěvekod Simon » 17 led. 2005, 13:13

Pampalini píše:Co vy na to?

http://www.pipoo.de/

Když pominu ty 4 příchutě tabáku upraveného do špuntů speciálně pro Pipoo (to už mi trošku zavání instantností a spotřebností, která je blízká cigaretám, nikoliv však fajfkám), tak to nemusí být vůbec špatné. Zejména jako malá fajfka na krátké kouření. Nevíte o prodejci v Čechách? Hned bych si ji pořídil, i kdyby jen na výstavu.


neni lepsi dat si misto toho malej doutnik nebi cigarillo nebo tak neco?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod dix » 17 led. 2005, 13:13

v Ba to kupis momentalne skoro vsade.Pokial by do toho neslo naladovat normalny tabak tak by som do toho nesiel.A ked ano urcite by to chcelo nejaky extra skvelo horiaci a silny tabak.Je to predsa len maly kotol,pri nejakom inom tabaku za tu chvili nerozvines ziadnu chut...no nevim.
Ale ako atrapa vo vyklade to neni spatne :wink:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Re: Pipoo - "15-timinutovka"

Příspěvekod Jana » 17 led. 2005, 13:15

Je to Vauen výrobek, takže by to měl dělat Mostex. A myslím, že na e-trafice svýho času taky byla. Nechci tě od toho zrazovat, ale na normální použití se mi moc nelíbí :cry: spíš jako zajímavost.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod LUBO » 17 led. 2005, 13:19

ja mam dve a pri jemnom fajceni a dobrom "sutaznom" rozdrobeni tabaku s nou robim okolo 20-25 minut. je ovsem velmi tenkostenna a musis naozaj opatrne fajcit, inac sa ti na povrchu vyhadzu bublinky. je to pre skusenejsich fajciarov.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dix » 17 led. 2005, 13:20

4LUBO : cim to prosim Ta napchavas :?:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

to DIX

Příspěvekod LUBO » 17 led. 2005, 13:23

obycajne Sunday_s Fantasy od Radforda. mam ju na jemne tabaky, ked si v nejakej prestavke chcem trochu vychutnat chut tabaku alebo okolo polnoci, ked uz nie je cas na velku fajku. latakia sa na to nejako podvedome nehodi. doporucil by som teraz aj Nappa Valley, tiez vyborny tabak na tento ucel.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 17 led. 2005, 14:37

Viděl jsem je v praze v baker street, pravdaže tak někdy tuším v říjnu, jestli je mají doteď netuším...
Stály myslím přes litr, takže za ty peníze... lakovaný kvádřík jak vyříznutý pilkou... navíc koncepčně - na prefabrikované válečky které na míli smrdí plantou... to mne opravdu neláká...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod LUBO » 17 led. 2005, 14:58

v nemecku stoja 15euro, v rakusku o nieco drahsie, ale pozor, su v roznych vyhotoveniach, pricom pre mna je najkrajsie v hnedom moreni a to je aj najlacnejsie. potom existuju vselijake pestre povrchove upravy, dokonca s trblietavymi casticami vo farbe a to je vsetko drahsie. treba hladat to klasicke hnede vyhotovenie. tie vlozky tabaku, ktore su jednak nasekane z valceka ako cigary a obvod je z nejakej papierovej latky, cize nie tabaku, nekupujem. jednak je to dost drahe a jednak to nema kvalitu. navyse po tom papieri, ci co to je, zostava po obvode zvysok. ja pouzivam normalny klasicky tabak a naplnim to tak, ako normalnu fajku. je to vyhodne, ked idem napriklad na nejaky jazzovy koncert a nechce sa mi v kuse fajcit fajku. takto si zoberiem tieto dve a dam si prilezistostne po 20minut, ked sa mi to hodi. napriklad na BJD pocas prestavky, kedze v sale sa neda fajcit. tiez na to netreba ziadne miesto, das to do vrecka, pokial si to doma naplnis a vrch zastuplujes zrezanym korkovym stuplikom, ktory zabrani, aby sa ti obsah vysypal do vrecka. kedze je to vauen, tak je to aj s moznostou fajcenia s filtrom, pokial tak nefajcis, jednoducho ho tam nedas.
inac, ja si beriem s mojimi fajkami aj na ne napasovane zrezane stuple z vinovych flias, cca 1,5cm vysoke, je to vyborne, ked dofajcis fajku a premiesas horuci popol, aby si mohol hned vsetko po zastuplovani zabalit a ist, pokial odchadzas. takto ten popol este z fajky vstrebe zvysnu vlhkost a doma to potom uz vycistis.
alebo ked fajku vycistis este napriklad v krcme, kde si si zapalil, tak po zastuplovani sa do tasticky nedostane ziadny popol, pokial vo fajke predsa len nieco zostane a nebola poriadne vycistena. nehovoriac o tom, ze ked vies, ze vytiahnes ten vecer napriklad dve fajky a nechces to cele robit az na mieste fajcenia vratane nosenia tabaku, tak si to v klude napchas doma, zastuplujes korkovym stuplikom, tak sa ti nic po ceste nevytrasie, a potom mas fajku pripravenu na fajcenie hned, ako prides napriklad do krcmy.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Re: Pipoo - "15-timinutovka"

Příspěvekod Michal Hubacz » 17 led. 2005, 15:19

Pampalini píše:Co vy na to?

http://www.pipoo.de/

Když pominu ty 4 příchutě tabáku upraveného do špuntů speciálně pro Pipoo (to už mi trošku zavání instantností a spotřebností, která je blízká cigaretám, nikoliv však fajfkám), tak to nemusí být vůbec špatné. Zejména jako malá fajfka na krátké kouření. Nevíte o prodejci v Čechách? Hned bych si ji pořídil, i kdyby jen na výstavu.


Pokud mas predstavu o barevnem provedeni, neni problem ji nafotit a poslat ke zvazeni. Skladem jsou.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod archduke » 17 led. 2005, 22:03

He he, to jsou pekne hasisovky, nebo na travu 8) . Tady ma ji velky vyber barev:
http://www.vauen.de/eng/pipoo.htm
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Jana » 18 led. 2005, 11:14

archduke píše:He he, to jsou pekne hasisovky, nebo na travu 8) . Tady ma ji velky vyber barev:
http://www.vauen.de/eng/pipoo.htm


PIP 31 je můj favorit :lol:

Myslíte, že si to může koupit někdo úplně střízlivej, nezhlulenej a bez lobotomie mozku :?: Já jsem teda jenom ženská, v Moskvě jsem byla jen dvakrát, takže tomu možná nerozumím :oops:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod forgi » 18 led. 2005, 15:36

Ked uz 15-minutovka, tak to sa mi osvedcila fajka z morskej peny od meerschaumpipes.com. Objednal som si tu strednu velkost, aj s pevnym puzdrom a postovnym to stalo cca 25 dolarov. Velkost ma prekvapila ked som ju dostal, lebo je podstatne mensia ako som cakal ( ale co uz chces za tie peniaze), ale osvedcila sa mi prave na kratke pofajcenie tak 20-30 min. Rozhodne je to ovela lepsie ako ten smiesny PIPO a neda sa prepalit.
Za tie prachy je to skutocne veeeery gooooood
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků