Půlhodinová dýmka

Ty nejzajímavější ukončené diskuse ze všech místností Fora. Jen pro čtení!

Moderátor: Fénix

Příspěvekod Návštěvník » 10 led. 2005, 12:54

Nenim jestli se ptám na správném místě, ale nevěděl jsem kam jinam svůj dotaz umístit.
Jak řešíte situaci - mám chuť si zakouřit, ale mám málo času cca 30 min, co je správně?
a) nacpu si jen 1/2 (vadí dýmce když z ní udělám dýmku na rychlé kouření a budu jí kouřit vždy jen do poloviny?)
b) pořídím si dýmku s malou hlavičkou
c) nechám si zajít chuť
Návštěvník
 

Příspěvekod bromden » 10 led. 2005, 13:04

Kyri píše:Nenim jestli se ptám na správném místě, ale nevěděl jsem kam jinam svůj dotaz umístit.
Jak řešíte situaci - mám chuť si zakouřit, ale mám málo času cca 30 min, co je správně?
a) nacpu si jen 1/2 (vadí dýmce když z ní udělám dýmku na rychlé kouření a budu jí kouřit vždy jen do poloviny?)
b) pořídím si dýmku s malou hlavičkou
c) nechám si zajít chuť


Ad. a) mým dýmkám to nevadí. Leckdy navečer, kdy jasně cítím přicházející výtuh, nacpu třeba jen do čtvrtky, tak na 20 minut. U některých tabáků je to ale škoda, protože nemají čas se chuťově rozvinout.

Ad b) Na tohle je výborný buldog od jirsy, malý nízký kotlík, výborně se nacpává jen do části.

Ad c) Záleží na nátuře... ale proč si to upírat?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 10 led. 2005, 13:13

bromden píše:
Kyri píše:Nenim jestli se ptám na správném místě, ale nevěděl jsem kam jinam svůj dotaz umístit.
Jak řešíte situaci - mám chuť si zakouřit, ale mám málo času cca 30 min, co je správně?
a) nacpu si jen 1/2 (vadí dýmce když z ní udělám dýmku na rychlé kouření a budu jí kouřit vždy jen do poloviny?)
b) pořídím si dýmku s malou hlavičkou
c) nechám si zajít chuť


Ad. a) mým dýmkám to nevadí. Leckdy navečer, kdy jasně cítím přicházející výtuh, nacpu třeba jen do čtvrtky, tak na 20 minut. U některých tabáků je to ale škoda, protože nemají čas se chuťově rozvinout.

Ad b) Na tohle je výborný buldog od jirsy, malý nízký kotlík, výborně se nacpává jen do části.

Ad c) Záleží na nátuře... ale proč si to upírat?


ad a - to dělám minimálně, protože mám dost dýmek s malou hlavičkou. Problém v tom není, ale bromden má pravdu, některé tabáky tím můžeš slušně zabít.

ad b - tak to řeším já, doporučuju koupit dýmku s malou KOMOROU a hlavičkou klidně větší, čim víc dřeva tím lepší :)
nebo kukuřičku....
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dix » 10 led. 2005, 13:50

kup si kururicku...tu fajcis kolko chces a vyklepes kedy chces.Len co sa tyka vzhladu neni do spolocnosti.../zas na druhej starane srat na spolocnost..ze/ akurat keby som u nas s tym stradloval po meste tak ma budu ocumovat...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jana » 10 led. 2005, 13:55

Já zkoušela jak cpát do půlky, tak menší hlavičku a nějak mi kouření menší hlavičky vyhovuje víc. Kukuřičku mám spíš na zkoušení než na normální kouření, ale v briáru mám asi 5 menších kousků a když není čas nebo jedu silnější tabák v unavenějším stavu, používám je.

Btw. k tomu exhibování po městě - mám pocit, že člověk s dýmkou je vždycky očumován, takže kukuřička nekukuřička, to bych neřešila :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 10 led. 2005, 14:08

Jana píše:Já zkoušela jak cpát do půlky, tak menší hlavičku a nějak mi kouření menší hlavičky vyhovuje víc. Kukuřičku mám spíš na zkoušení než na normální kouření, ale v briáru mám asi 5 menších kousků a když není čas nebo jedu silnější tabák v unavenějším stavu, používám je.

Btw. k tomu exhibování po městě - mám pocit, že člověk s dýmkou je vždycky očumován, takže kukuřička nekukuřička, to bych neřešila :wink:


ja na tohle pouzivam penovku, mam medium, ale i tak je to tak zhruba hodina koureni pri plnem nacpani, mensi komoru uz bych asi ale nechtel, nerad bych to dusal spendlikem :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 10 led. 2005, 14:14

Obrázek

Deset minut - vic z ni nevytahnu :lol: :lol: :lol:

(prumer kotle cca 7mm, vyska kotle asi 15 mm)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bromden » 10 led. 2005, 14:18

tuton píše:Obrázek

Deset minut - vic z ni nevytahnu :lol: :lol: :lol:

(prumer kotle cca 7mm, vyska kotle asi 15 mm)


To asi neni bruyere, nebo snad jo? :shock:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod tuton » 10 led. 2005, 14:30

bromden píše:
To asi neni bruyere, nebo snad jo? :shock:


Tohle pise Dan pipe katalog:
ObrázekObrázek

Ale kdyz prohlizim kresbu te sve, uplne jist si nejsem. Ale uz jsem ji kouril. Zkusit se pry ma vsechno ;-)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod archduke » 10 led. 2005, 16:00

Na 30-40min mne osobne vyhovuje tento petite Calabash od Peterson
http://www.cupojoes.com/cgi-bin/lpgm?dp ... m=petcalar
naji ho i hladky :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Simon » 10 led. 2005, 16:05

ja mam vlastne taky jednu takovou mini briarku, i s poklopem .... po pradedovi, zkusim ji pak nafotit, jednou nebo dvakrat sem z ni kouril a docela to slo, jen s dusanim byl problem
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod harel » 10 led. 2005, 20:15

mne na polovičné pofajčenie vyhovuje falcon. Mám jedného vyhradeného na večer, ked to neodhadnem a nevyjde mi krok :D
Ale ako som už niekde písal spím krátko a tak kžudne nechám rozfajčenú fajočku tie 4 hodiny a ráno dobafám. Akurát to nerobím za polovicou vyfajčeného tabaku. Vtedy ho vyhadzujem.
Mále fajky neznášam :x :D
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Milos Cerman » 10 led. 2005, 20:25

Malé dýmečky zvané "pětiminutovky" jsou občas dobře k sehnání. Dělá je Jirsa, ale taky BPK anebo Vauen. I když (ta moje ) dobře chutná, tak hoření nic moc. Malinká hlavička chce jemnější tabák - myslím řezem.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod POGO » 10 led. 2005, 21:44

Dříve jsem při nedostatku času nacpával polovinu dýmky,ale nikdy se mi nepodařilo přesně trefit množství tabáku.Pořád ho bylo více než času.Mělo to za následek že u konce jsem dýmal jak lokomotiva a napálení bylo málem na světě.Takže kouřím jen když mám čas. :roll:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod meduard » 11 led. 2005, 20:59

ja som minule na návšteve u kamaráta použil dobrý trik, fajčiť sa mohlo iba na balkóne, kde cigareťáci vždy odbehli na desať minút, tak som si napchal faju, a dal som s nimi vždy tú desať, ked sme sa zakecali pätnásťminútovku, potom som fajku odložil a pri najbližšom hromadnom odchode na balkón išiel s nimi,...zatial čo oni dali zo 5 cigariet, ja som vyfajčil fajku, a tento cigaretový model fajčenia občas použijem, ked mám strašnú chuť a nemám celú volnú hodinku a viac času...len treba dať tabak, ktorý moc nemení chuť pri znovuzapálení...ale aj to sa dá prežiť
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava


Zpět na Archiv Fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron